Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Pogledaj rezultate ankete: Koji internet provider vam je najbolji?
T-com 58 34.32%
A1 55 32.54%
Optima 6 3.55%
Iskon 33 19.53%
Tele2 17 10.06%
Glasovatelji: 169. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 21:57   #1
Kojeg hrvatskog providera odabrati (internet, TV, telefon)

Uvod


Svi vi malo stariji, skupa samnom ste svjedoci da se dnevno otvori bar jedna tema tipa: "Koji internet da uzmen". Moderatori, RaZZoR i ja (a i matak kojeg više nema s nama) već dugo pokušavamo obuzdat tu navalu, jer iako cijenim svačiji problem, ljudi moji 100 000 usera je ovdje, ne možemo dopustit da svaki od njih ima svoju privatnu temu

Zato nam je palo napamet da napravimo jednu temu u koji ćemo strpat sve cijene svih postojećih operatera. A onda sam malo promislio i rekao, pa čekaj malo, to sam negdje već vidio. I nakon par sati() guglanja sam to nešto i našao.


Uglavnon, mi vam u suradnji s PCE forumom ponosno prezentiramo...

Usporednu tablicu cijena ADSLa u Hrvatskoj

Mali update: 03.03.2009.
Quote:
MadBoY kaže: Pogledaj post
Cijene FLAT RATE ADSL

Cijene sa ukljucenom telefonskom pretplatom:
http://i43.tinypic.com/11scrac.gif
klik ako ne vidite tablicu

Cijene bez ukljucene telefonske pretplate:
http://i43.tinypic.com/30aaryp.gif
klik ako ne vidite tablicu

* U sve cijene je uracunat i PDV
** Sve cijene su za privatne korisnike

Telefonska pretplata Optima: 61kn
Telefonska pretplata T-Com: 73kn

Prikljucne pristojbe:
  • Amis - 1kn uz ugovor na 24mj. - 400kn (obicni modem) - 599kn (wlan modem) na neodredjeno
  • H1 - 0kn uz ugovor na 18mj. - 150kn uz ugovor na neodredjeno
  • Iskon - 1kn uz ugovor na 18mj. - 450kn na neodredjeno
  • Metronet - 1kn uz ugovor na 12mj. - 450kn na neodredjeno
  • Optima - 1kn uz ugovor na 24mj. - 549kn na neodredjeno
  • T-Com - 0,50kn uz ugovor na 24mj. - 200kn na neodredjeno

Nadoplate za WLAN:
  • Amis - 199kn jednokratno
  • H1 - 1kn uz ugovor na 18 mj. - 625kn uz ugovor na neodredjeno
  • Iskon - Ukljuceno u prikljucnu pristojbu i pretplatu
  • Metronet - 0kn uz ugovor na 24mj. - 99kn uz ugovor na neodredjeno
  • Optima - 109kn[159kn*] uz ugovor na 24mj. - 799kn[999kn*] uz ugovor na neodredjeno
  • T-Com - 0,50kn uz ugovor na 24mj. - 799kn uz ugovor na neodredjeno
* 109kn i 799kn se odnosi na WLAN gateway. 159kn i 999kn se odnosi na WLAN gateway + Wireless LAN

Brzine uploada:
  • Amis: 1Mbps/256kbps : 4Mbit/768kbps : 6Mbps/768kbps : 8Mbps/768kbps : 24Mbit/768kbps
  • H1: 4Mpbs/256kbps : 24Mbps/768kbps
  • Iskon: 2Mbps/384kbps : 4Mpbs/512kbps : 6Mbps/512kbps : 10Mbps/512kbps
  • Metronet: 2Mbps/384kbps : 4Mbps/512kbps
  • Optima: 1Mbps/256kbps : 3Mbps/384kbps : 5Mbps/512kbps : 8Mbps/640kbps : 10Mbps/640kbps
  • T-Com: 4Mbps/256kbps : 10Mbps/512kbps : 20Mbps/768kbps



Postupak prelaska na drugog ISPa:
  • Morate imati placene sve racune
  • Nesmijete biti vezani ugovornom obavezom na xy mjeseci sa ISP-om cije usluge trenutno koristite
  • Ako ste potpisali ugovor na xy mjeseci, a taj broj mjeseci je istekao, znaci da vise niste vezani za postojeceg ISP-a i mozete bez problema preci na novog
  • Ako ste potpisali ugovor na xy mjeseci i ostalo vam je jos nekoliko mjeseci do kraja isteka ugovora, morate platiti "kaznu" za mjesece koji su vam ostali (obicno je to "br. mjeseci x mjesecna pretplata za brzinu")
  • Ako ispunjavate sve gore navedene uvjete, novi ISP ce sam pokrenuti postupak raskidanja ugovora sa postojecim ISP-om, nakon sto im posaljete nazad potpisane ugovore koje su vam poslali
  • Kod prelaska se prenosi i fiksna linija sa starog ISP-a na novog
  • Prijenos fiksne linije takodjer obavlja novi ISP
  • Broj fiksnog prikljucka se moze zadrzati ili promijeniti, ovisno kako zelite

Za vise informacija:


©MadBoY @PCE Forum
14.10.2008.

Sada kada ste otprilike vidjeli na čemu ste i odabrali recimo 2,3 zanimljiva ISPa:
  1. Provjerite dostupnost na njihovim (gore navedenim) stranicama!
  2. Dojmove i pitanje o kvaliteti usluge, eventulanim problemima te ostalim razno raznim iskustvima iz prve ruke ljudi koji već imaju istu uslugu pitajte isključivo na službenim temama tog ISPa:
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Dakle ne ovdje!
  • Zašto ne ovdje?
    Zato šta je cilj da u ovu temu grupiramo kvalitetu, a ne kvantitetu, dakle konstruktivne inoformacije koje će skupa s ovom tablicom ljudima dat uvid u ono po što su došli, a ne da im serviramo 100 strana uglavnom smeća, jednih te istih pitanja i odgovora, spama i ostalog kao u ovom slučaju. (doduše to je sad T-com tema, ali davno prije je bila zamišljena upravo kao ova ovdje koju čitate)
  • .
  • Tema će vrlo brzo zastarit?
    Neće! Temu ćemo se trudit redovito ( opet, ne svaki dan, jel) updejtat, ako primjetite da nije updejtano, vičite. Kod svakog updejta će gore na vrhu gdje sad piše 14.10. pisat novi datum, a to ću i napisat u samoj temi (radi lakšeg praćenja i samog "bumpanja" teme)
  • .
  • Zašto nema nekih operatera?
    Zato šta nema!
    Reseller operatere, odnosno one koji prodaju svoje pakete preko tuđe infrastrukture imho nema smisla stavljat u ovu tablicu. Dok nekih, tipa B.Neta nema jer ih autor nije obradio u tablici. Ako ima koji dobrovoljac, samo hrabro naprijed

Toliko za sada....napišem/dopunim/popravim ovaj uvodni post ubuduće po potrebi

Zadnje uređivanje MEP : 06.03.2009. at 20:23. Reason: update
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:54   #2
Pošto postoje razne kombinacije, malo je problematično sve to utrpat u jednu tablicu, pa je trenutno u ovakvom obliku. Javite ako su se eventualno potkrale kakve greške.

SIMPA INTERNET:
• Simpa internet start paket [samo sim kartica] – 100kn (100MB uključeno)
• Simpa internet paket s web 'n' walk USB stickom – 798kn (100MB uključeno)
Cijena prometa: 1MB = 1kn (obračunska jedinica – 10kB)
Trenutna akcija – učlanjivanjem u +club dobiva se 50kn
Napomena: usluga je na principu prepaida, znači račun se nadoplati sa željenim iznosom preko običnog simpa bona.


WEB'N'WALK
http://i37.tinypic.com/eipixg.jpg


VIPME BROADBAND
http://i33.tinypic.com/b81eeg.jpg
http://i34.tinypic.com/qqsiso.jpg


Cijena prometa: 1MB = 1kn (obračunska jedinica – 10kB)
OPCIJE: 150kn – 250MB; 200kn – 512MB
Nakon potrošnje cijelog paketa prometa uključenog u kupljenu Opciju, za daljnji promet možete nastaviti plaćati po cijeni od 1,00 kn/MB.
Kupnja svake Opcije naplaćuje se jednokratno s vašeg Vipme Broadband računa.
Svaka kupljena opcija vrijedi 30 dana. MB koje ne potrošite unutar tih 30 dana možete naknadno iskoristiti ukoliko prije isteka tog razdoblja kupite novu Opciju. U tom slučaju preostali MB bit će pribrojeni novokupljenim MB, a sve ćete ih moći iskoristiti u sljedećih 30 dana.
Napomena: usluga je na principu prepaida, znači račun se nadoplati sa željenim iznosom preko običnog vip bona.


Vodafone Mobile Connect
http://i33.tinypic.com/f257kj.jpg
http://i38.tinypic.com/33p9eg8.jpg


Trenutna akcija:
http://i35.tinypic.com/t7fnzb.jpg

Mobile CARNet:
Opcija 512: pretplata – 45,50kn, cijena dodatnog MB – 0,38kn
Opcija 1GB: pretplata – 95,50kn, cijena dodatnog MB – 0,28kn
Opcija 3GB: pretplata – 145,50kn, cijena dodatnog MB – 0,28kn
Opcija Flat: pretplata – 195,50kn, cijena dodatnog MB – 0,04kn (točnije, ovo nije flat nego se do 10gb ne plaća)

Zadnje uređivanje RaZZoR : 17.10.2008. at 22:39.
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:20   #3
Po ovome ne vidim neku razliku ukoliko uzmem ovaj paket za 99 kuna ili flat rate od t-coma,znači flat rate je 250 kuna s pretplatom,a paket 99 kuna izađe znači 99+70=169+PDV+potrošnja telefona,po meni veće brzine od ove najmanje su totalno neisplative jer cijene idu duplo gore i j... što sad da uzmem,flat rate za 250 kuna s pretplatom,koliko tu izađe račun kad zlotvori još dodaju neku normalnu potrošnju telefona i udare PDV,preko 500 kuna mjesečno nije,što ima najjeftinije ljudi da uzmem,rata za struju mi nije 500 kuna koji k... da plaćam internet i telefon da plaćam više
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 22:30   #4
imam pitanje glede procedure mijenjanja brzina kod tcoma(zvao sluzbu za korisnike vec 4x i popizdio od cekanja i poklopio)

imam 2 Mbit/s vezu i prebacio bih se na 8 Mbit/s. na korisnickim stranica vidim nema te opcije da prebacim... jel trebam u tcom ili sto? i mogu li svaki mjesec mijenjati brzinu kao recimo paket? hvala
Brutale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 00:20   #5
Quote:
Brutale kaže: Pogledaj post
imam pitanje glede procedure mijenjanja brzina kod tcoma(zvao sluzbu za korisnike vec 4x i popizdio od cekanja i poklopio)

imam 2 Mbit/s vezu i prebacio bih se na 8 Mbit/s. na korisnickim stranica vidim nema te opcije da prebacim... jel trebam u tcom ili sto? i mogu li svaki mjesec mijenjati brzinu kao recimo paket? hvala
E pa sad nazovi peti i nemoj poklopit nego im kaži da želiš promjenit brzinu.


.....i dajte prestanite pisat po krivim temama, malo rada i smisla za organizaciju ne bi bilo naodmet. T-com pitanje valjda ide u T-com temu, a ne u prvu koaj ti dođe pod ruku
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 18:48   #6
Evo da i ja spomenem jednog malog operatera iz Međimurja.Dostupan je po cijelom Međimurju,odlićno riješenje pošto velik dio nema pristupa adsl-u i ostalima.

Ime tog operatera je novi-net a više informacija na link
zdenis83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 05:48   #7
jel ima kakvih novosti po pitanju optiku u HR ?
__________________
Kako oblikovati potpis
mali_tomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:51   #8
vidjeh u tablici cijene prikljucnih pristrojbi i u nastavku cijena na neodredeno, e sad jel se to radi da ja platim npr. t-comu 200, potpisem ugovor na neodredeno i onda mogu pucam bezveze za tri mjeseca raskinut ugovor a da ne placam penale ? ..mozda je pitanje glupo, al jako je bitno da nema ugovora niti na 12 mj niti 24 mj. nego da koristim uslugu koliko mi je potrebno i da ju raskinem ako hocu za 6 mj. npr
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 21:20   #9
Zanima me koji provajder ne koristi telefonsku liniju (mislim da je ona uzrok svih problema sa internetom jer šta mi vrijedi platiti veću brzinu kada zbog loše linije jedva da mi radi i na minimalnoj), a da radi na području cijele Hrvatske?

Možda bnet?

Tko ima iskustva sa njima? Kakva je kvaliteta linije i da li se može postići brzina koju platiš?
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 20:05   #10
@lie
Ako je potpisan ugovor na neodređeno, možeš raskinit kad te volja.

@ninoid
Imaš topic o Bnetu.
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:22   #11
Vjerojatno su mnogi od vas došli u isti položaj kao i ja. Naime ovaj internet vip ili web n'walk nisu baš da se izrazim ekonomični, em su preskupi a premalo s njima možeš, a ako imamo problema s gazdaricom koja neće dsl u stanu kako nebi morala plaćati pretplatu od 60 kn ako mi odemo iz stana ili preko ljeta kada nismo tu. Malo sam pregledavao na netu i našao da iskon ima nekakvu ponudu od 100 kn flat - što bi meni odgovaralo i više nego odlično ali mora se i telefonska tarifa prebaciti na iskon + 450 kn ako hoćeš da ti internet bude bez ugovora znači da moš raskinit kad hoćeš (tih 450 kn platiš samo jednom ne svaki puta, što bi meni također odgovaralo). E sad me zanima jel netko od vas bio u sličnoj (istoj) situaciji i kako je to riješio. U ovoj iskonovoj tarifi mi sve odgovara samo ja nebi prebacivo telefonsku liniju na iskon. Jel mozda netko informiran o tome da dobivam dva računa znači odvojeno za telefon, a odvojeno za internet. Također sam pogledao nekakvu ponudu od Metroneta neki Metro CARNet koji mi se čini dosta pogodan za mene samo me zanima dali mogu liniju zadržati na tcomu.

hvala unaprijed i molim suzdržite se komentara poput "preseli se"
Simetro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:23   #12
uzmeš kod iskona uslugu iskon.adsl ( ne iskon.duo!) i za 129kn imaš flat a telefonsku pretplatu plaćaš t-comu
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:26   #13
Ili ovo šta je on navea: http://www.iskon.hr/za_kucu/ostale_usluge/iskon_adsl

Uzmi preko bnet-a samo internet, ako imaš kabelsku... (jeftinije i veća brzina)

P.S. Ako imaš pitanja o bnet-u priđi na temu o njemu.
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 22:08   #14
Ljudi raspitajte se po susjedstvu, ali bliskom. Preko naših leđa operateri se kolju. prije mjesec dva ostavio sam t-com, veseo i nakon duljeg raspitivanja kod poznatih,među njima i kum, odlučio sam preči na Amis. 168 kn, 1500 minuta badava razgovora i 4Mbit/s promet, zakon. Naglašavam da sam imao i Max TV i uz neke sitne probleme sve je radilo. Prelaskom u Amis počelo je najprije sa prekidom u telefoniranju nakon 5 min, nekad više,nekad manje. Puca internet, a telefonska podrška kaže kučna instalacija. Promjenim žicu iz razvodne kutije do modema, opet isto. Da ne duljim, nakon svih provjera greška je na kablu, parici između centrale i mene(pišljivih 4km). Amis mi daje popust na uslugu 20% i tada mi kažu da i moj prvi sused ima iste probleme več mjesecima i da je najbolje da se vratim T-comu. U Amisu sam u mjesec i pol na bežičnom modemu imao 1300 spajanja. Prije tri dana nakon klečanja i molenja i 4 dana bez telefona spojili su me i evo več 3 dan sam spojen preko iste parice i istog kabla i veza puca normalno samo nakon 24 sata. Zato ljudi dobro se raspitati i onda odlučiti da nebi bilo kao i ja sa konja na magarca.
__________________
Cupavo.....
ccupavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 17:17   #15
Amis sa flatom i besplatnim razgovorima mjesečno 170kn,bez ikakvih obaveza prema T-Comu mislim da je ok.
Navi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 23:57   #16
Ja koristin amis vec godinu i dva miseca, 4mb, veza je pukla 2 puta, oba su bila od po ure. Inace komp je uvik upaljen radi torrenta, ja san zadovoljan sa njima.
capo06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 20:02   #17
Pretplata

Zanima me ako pređem kod drugog operatera da li i dalje telefonsku pretplatu plačam t-comu.I da li mi ostaje isti fiksni telefonski broj?
roller old is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 21:18   #18
ako potpuno odlazis sa t-coma onda ne placas njima nista (jedino ako si pod ugovorom), mislim da neki operatori daju da se zadrzi tel broj.. sad koji prosvrljaj po njihovim stranicama
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 15:56   #19
Ljudi, odmah na pocetku se ispricavam sto vam upadam s "krivom" temom.
Navodno negdje ovdje postoji podatak o onome sto me zanima, al ne mogu naci.
Naime, zanima me koliko prometa troši skype, cesto poslovno putujem i koristim vodafon mobile uslugu, u cijeloj prici mi je skype zgodan servis za komunikaciju - video i audio al" me strah da mi ne sprasi sav pretplaceni promet !?
Jos jednom se ispricavam na padobranskom desantu.
Hvala !

vidim ti si dalje uporan, pa ajde treca sreca i probaj ovdje

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 30.01.2009. at 18:58.
rooan is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 04.02.2009., 00:42   #20
Quote:
Navi kaže: Pogledaj post
Amis sa flatom i besplatnim razgovorima mjesečno 170kn,bez ikakvih obaveza prema T-Comu mislim da je ok.
Da al su te besplatne minute u njihovoj mrezi. To je navlakusa koju svi ljudi puse jer ne citaju kaj pise sa malim slovima

Quote:
roller old kaže: Pogledaj post
Zanima me ako pređem kod drugog operatera da li i dalje telefonsku pretplatu plačam t-comu.I da li mi ostaje isti fiksni telefonski broj?
Ak sam odaberes neki paket od Optime ili H1 onda i dalje placas pretplatu T-comu a razgovore njima.

Ak ides kompletno tvoj broj ostaje tebi, mozes ga zadrzat.
__________________
...pocetnik...
"Stuntman" Mike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.