Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2009., 21:18   #81
imunitet sam po sebi je super evoluiranje. poantaje da je uzasno kompleksan i da sudjeluje pun kurac gena u procesu. u takvoj kompleksnoj prici 500 godina je apsolutno nista!

dalje mi se uopce ne da komentirat jer tvojim nebulozama je mjesto na alternativi
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:24   #82
Quote:
nomen_est_omen kaže: Pogledaj post
Prvo prestani sa uvredama više... Mislim da nisi skužio poantu. Čovjek ti hoće reć kako su se znanstvenici zajebali u vezi DDT-a. Tek su kasnije otkrili da od njega ima više štete nego koristi. Istu analogiju možeš postaviti za GMO i običan čovjek zbog toga ima legitimno pravo sumnjati u tehnologiju GM.
Točno, nije skužio poantu...ali to bi već bilo previše od njega za očekivati
Perceval is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:30   #83
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
imunitet sam po sebi je super evoluiranje. poantaje da je uzasno kompleksan i da sudjeluje pun kurac gena u procesu. u takvoj kompleksnoj prici 500 godina je apsolutno nista!

dalje mi se uopce ne da komentirat jer tvojim nebulozama je mjesto na alternativi
onda objasni zašto svaki čovjek danas preboli upalu pluća i gripu bez apsolutno ikakve lječničke pomoći, lijekova i sličnoga bez da se cjepio protiv tih bolesti...a to su do prije par stotina godina bile bolesti koje su izazivale epidemije i ubijale milijune ljudi na jednom mjestu...i kad smo kod ojačavanja imuniteta ti očito neznaš da svaka bolest koja je virusna ili bakterijska i koju uspješno uspiješ preboljet bez pomoći ljekova kao trag ostavlja imunitet na istu tu bolest...ili kad si se cjepio u osnovnoj školi nisi znao da ona pikica u rame je zapravo bila oslabljeni (virus sa nemogučnošću napadanja tvojih stanica, dakle bez oružja) virus iste bolesti, pa ako si imal onu kvržicu nisi trebal ponavljat cjepljenje a ako nisi imal moral si ponavljat cjepljenje, statistike su pokazale da u zadnjih 100 godina takvih cjepljenja kod djece je sve manje i manje potrebno ono drugo cjepljenje koje ide za tjedan dana upravo zato jer nakon godina i godina cjepljenja generacija istim cjepivom ista se antitijela počmu prenositi razmnožavanjem...

Zadnje uređivanje freeze : 28.04.2009. at 21:37.
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:31   #84
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Koliko puta treba ponoviti da ovo dokazuje najviše da je konkretni boldani kukuruz loš, a ne cijela tehnologija? Jel' tebi jasno da valjda 99.9% potencijalnih lijekova ne prođe ni prva testiranja, jer imaju puno gore posljedice od ovog kukuruza? I da bi po ovom tvojem šupljem rezonu trebalo ukinuti cijelu farmaceutiku, jer je opasna?

Ne da mi se ni komentirati koliko jednostran propagandni sajt si linkao.
Aj ne seri jel mi te više pun kurac. Dao sam ti link na stranicu sa člankom na kojoj je link na studiju Austrijskog misnistarsva zdravstva, ali šta oni znaju... A sad ti evo link po kojem je EFSA 2005 rekla da je ovaj GM kukuruz sa dodatkom insekticida i povišenom tolerancijom na herbicide siguran za ljudsku i životinjsku upotrebu. Ovi tvoji lijekovi koje spominješ, a ne prođu testiranje su odbačeni ili se moraju mijenjati, ali izgleda da to ne vrijedi za ovaj GM kukuruz. Zašto? Zato što uopće nije napravljena studija o njegovoj štetnosti sve do ove. Eto kako ljudi postaju pokusni kunići...

EDIT: i da, taj kukuruz se još uvijek uzgaja usprkos ovoj studiji. Sam si rekao da je ovo dokaz da je štetan. Zašto ga onda ne povuku sa tržišta?

Zadnje uređivanje nomen_est_omen : 28.04.2009. at 21:37.
nomen_est_omen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:52   #85
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
statistike su pokazale da u zadnjih 100 godina takvih cjepljenja kod djece je sve manje i manje potrebno ono drugo cjepljenje koje ide za tjedan dana upravo zato jer nakon godina i godina cjepljenja generacija istim cjepivom ista se antitijela počmu prenositi razmnožavanjem...
kojih mrtvih 100 godina, prvo masovno cjepivo je bio polio 1952.

ovo drugo je notorna glupost.
stecena imunost se ne prenosi na sljedece generacije. daj provjeri svoje izvore ili ne znam, go back to school
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 22:01   #86
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
kojih mrtvih 100 godina, prvo masovno cjepivo je bio polio 1952.

ovo drugo je notorna glupost.
stecena imunost se ne prenosi na sljedece generacije. daj provjeri svoje izvore ili ne znam, go back to school
to 100 godina sam bezveze napiso...

da ne prenosi se zato i jesam napiso nakog puno i puno generacija sve dođe na svoje...

uglavnom pital sam da objasniš ono sa upalom pluća i gripom??
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 22:53   #87
pa vidim da pises bezveze. klinci u osnovnoj bolje razumiju stvar

ne da mi se trosit zivce
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 12:16   #88
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
troll, reci to ovima u africi.
i prekini spamat temu.
Stvar je malo kompliciranija, jer je glavni faktor u ovoj smrtnosti mortalitet dojenčadi i male djece zbog loše ishrane, zbog epidemija koje haraju zbog necijepljenja, zbog loše vode itd.

Ako promatramo očekivani životni vijek za nekog tko ima 15 godina, razlike su mnogo manje, osim u državama gdje su građanski ratovi, glad i slično. Razlike još uvijek postoje, ali su manje.

U i doba starog Rima je bilo ljudi koji su doživjeli lijepu starost, ako su preživjeli pošasti. Konačno, ima beskonačno priča o tome kako su naši pradjedovi itd živjeli zdravo do sedamdesete, osamdesete, pa i devedesete — jedino što zaboravljaju reći da je trećina djece umrla jako mala.

Ova slika malo pojednostavljuje stvari.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 13:33   #89
ljudi se boje i to sa razlogom..
kada su negdje 200x-te god. u osjeckom zavodu pronasli da je od 30 uzoraka hrane njih 14 bilo sa gmo-om (i provjerili te uzorke sa drugim laboratorijima), ravnatelj je smjenjen, a tadasnji ministar hebrang (namjerno pisem malim slovom) nikada nije odgovorio o kojim se proizvodjacima radi..

jednostavno, zasto nam se pokusava naturiti gmo kada ga evidentno ne zelimo?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 13:46   #90
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ljudi se boje i to sa razlogom..
kada su negdje 200x-te god. u osjeckom zavodu pronasli da je od 30 uzoraka hrane njih 14 bilo sa gmo-om (i provjerili te uzorke sa drugim laboratorijima), ravnatelj je smjenjen, a tadasnji ministar hebrang (namjerno pisem malim slovom) nikada nije odgovorio o kojim se proizvodjacima radi..

jednostavno, zasto nam se pokusava naturiti gmo kada ga evidentno ne zelimo?
Da li je 14 uzoraka bilo od GMO-a ili za 14 uzoraka nisu uspjeli dokazati da su GMO free?
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 17:57   #91
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
pa vidim da pises bezveze. klinci u osnovnoj bolje razumiju stvar

ne da mi se trosit zivce
čekam odgovor na ono pitanje sa gripom i upalom pluća?????
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 18:59   #92
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Da li je 14 uzoraka bilo od GMO-a ili za 14 uzoraka nisu uspjeli dokazati da su GMO free?
Zar je bitno, ma da je i jedan jedini bio to ne opravdava micanje ravnatelj koji je očito radio svoj posao...
nomen_est_omen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 21:02   #93
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
čekam odgovor na ono pitanje sa gripom i upalom pluća?????
zato sto postoji vise vrsta gripa i vise vrsta upale pluca i nisu sve smrtonosne nasrecu. ja ti ne bih preporucila da pokusas sam preboljeti i "evoluirati" ako dobijes pneumoniju bilo kojeg oblika no ti probaj ak oces pa cemo u crnoj kronici citat o tvom slucaju.
Cini mi se kao da podcjenjujes doprinose znanosti. koliko je ljudi umrlo od upale pluca prije penicilina? Kako zive dijabeticari bez inzulina (koji se komercijalno proizvodi pomocu GM E.coli)? Tko je ukazao ljudima da moraju prati ruke? i drzati do higijene? tko drugi nego znanstvenici. Sto mislis kako bi medicina uopce funkcionirala bez znanosti? sve sto medicina koristi u lijecenju napravljeno je pomocu znanosti. Cak i iza kirurgije stoji anatomija, a razumjevanjem stanicnih procesa i genetike dolazimo do specificnijeg lijecenja svih vrsta bolesti. Ne mlate znanstvenici praznu slamu. Ima stvari koje nisu dobro ispale istina, no nekoliko losih primjera sigurno nisu dokaz da je znanost losa. No to nije ni tema ovdje.
Anandaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 15:17   #94
Quote:
Anandaa kaže: Pogledaj post
Cini se da su misici i udarci u glavu vredniji od fakulteta i doktorata.
To što čovjek nije završio fakultet ne znači da nema pravo na svoje mišljenje. Da je barem više ljudi poput Mavrovića, ovaj svijet bi bio puno bolje mjesto.
Quote:
Anandaa kaže: Pogledaj post
i nabiti cijene ko da prodaje zlato, zato sto je organsko sad "in", ljudi to kupuju, a on se bogati. koji plemeniti covik! uz to je jos i heroj svjetske slave, uz takvu reklamu mu se proizvodi sami prodaju.
To je tržište, ima pravo nabiti cijenu koliku god hoće. Ak ti nećeš, ne moraš to kupovat. A jesi se možda zapitala zašto je ta njegova hrana skuplja?
Quote:
Anandaa kaže: Pogledaj post
da se razumijemo nemam ja nista protiv toga da hrvatska bude "oaza organske hrane" u moru GMO-a ako ce time dobiti dobru reklamu i cijenu, al ne moraju zato kao zadnji primitivci propagirati rijeci: sjeme zla i urota, a znanstvene cinjenice nazivati idiotarijama. ljudi lako povjeruju velikim herojima kao sto je mavrovic.
Očito ljudi sve manje vjeruju znanstvenim činjenicama.
__________________
"Kad ljudi izgube sve i ništa im više ne preostane za izgubiti, oni izgube i to"

Zadnje uređivanje FtW : 01.05.2009. at 15:22.
FtW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 15:43   #95
Quote:
FtW kaže: Pogledaj post
To što čovjek nije završio fakultet ne znači da nema pravo na svoje mišljenje. Da je barem više ljudi poput Mavrovića, ovaj svijet bi bio puno bolje mjesto.
Ima pravo na mišljenje, a i mi imamo pravo reći da mu je mišljenje retardirano, kao i on sam, uostalom.

Quote:
FtW kaže: Pogledaj post
To je tržište, ima pravo nabiti cijenu koliku god hoće. Ak ti nećeš, ne moraš to kupovat. A jesi se možda zapitala zašto je ta njegova hrana skuplja?
Očito ljudi sve manje vjeruju znanstvenim činjenicama.
Meni je sasvim jasno zašto je ta njegova hrana skuplja. Dijelom zato što koristi neproduktivne poljoprivredne metode ne bi li mogao nalijepiti žig "organsko" gore, a dijelom zbog čistog marketinga, ljudi puše brendove kao što su gore spomenuto "organsko" i "ekološko". Bez ikakvih dokaza da ima ikakve realne koristi od toga.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 15:47   #96
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ima pravo na mišljenje, a i mi imamo pravo reći da mu je mišljenje retardirano, kao i on sam, uostalom.
A ti si kao mjerodavan da možeš reći tko je retardiran? Kad je hrana u pitanju, svi imaju pravo na mišljenje. Svi je jedu.
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Meni je sasvim jasno zašto je ta njegova hrana skuplja. Dijelom zato što koristi neproduktivne poljoprivredne metode ne bi li mogao nalijepiti žig "organsko" gore, a dijelom zbog čistog marketinga, ljudi puše brendove kao što su gore spomenuto "organsko" i "ekološko". Bez ikakvih dokaza da ima ikakve realne koristi od toga.
Ako ne koristi kemiju koja se konzumiranjem unosi u organizam, nešto je postigao.
__________________
"Kad ljudi izgube sve i ništa im više ne preostane za izgubiti, oni izgube i to"
FtW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 15:56   #97
Quote:
FtW kaže: Pogledaj post
A ti si kao mjerodavan da možeš reći tko je retardiran?
Pa nemam baš običaj to govoriti, osim u ekstremnim slučajevima. Ali Mavrović stvarno jest glupan, i još k tome glupan koji masno zarađuje na tome što prodaje. Uglavnom, zadnja osoba čije bi se mišljenje trebalo ozbiljno uzimati

Quote:
FtW kaže: Pogledaj post
Ako ne koristi kemiju koja se konzumiranjem unosi u organizam, nešto je postigao.
Baš će biti veselo kad prvi put izazove masovno trovanje tukaca koji suhim zlatom plaćaju njegova sranja, kad umjesto omražene kemije unesu biologiju Kao što se po Americi već hrpu puta desilo s organskom hranom, u obliku e. coli, salmonele, raznih gljivica i slično: http://www.scientificblogging.com/ch...food_poisoning
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 16:08   #98
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa nemam baš običaj to govoriti, osim u ekstremnim slučajevima. Ali Mavrović stvarno jest glupan, i još k tome glupan koji masno zarađuje na tome što prodaje. Uglavnom, zadnja osoba čije bi se mišljenje trebalo ozbiljno uzimati
Ali ne razumijem zašto. Nisi naveo nhikakve argumente. Čovjek je normalan, radi dobar posao, nikome ne želi zlo. Definitivno se ne uklapa u današnje društvo, možda je zato retardiran? Nisi naveo nikakve argumente.
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Baš će biti veselo kad prvi put izazove masovno trovanje tukaca koji suhim zlatom plaćaju njegova sranja, kad umjesto omražene kemije unesu biologiju Kao što se po Americi već hrpu puta desilo s organskom hranom, u obliku e. coli, salmonele, raznih gljivica i slično: http://www.scientificblogging.com/ch...food_poisoning
Ah, ovo bi se svakako dalo komentirat. Ali evo, Monsanto sluša znanstvenike te se brine za zdravlje ljudi i pokušava zabraniti organske farme:
Monsanto bills being rushed through Congress, set to destroy organic farming
Farmers under attack...
__________________
"Kad ljudi izgube sve i ništa im više ne preostane za izgubiti, oni izgube i to"
FtW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 16:24   #99
Quote:
FtW kaže: Pogledaj post
Ali ne razumijem zašto. Nisi naveo nhikakve argumente. Čovjek je normalan, radi dobar posao, nikome ne želi zlo. Definitivno se ne uklapa u današnje društvo, možda je zato retardiran? Nisi naveo nikakve argumente.
Pa zato jer on nije dao nikakve argumente za one sulude i bombastične izjave! Nema nikakvih dokaza za prednosti organske hrane nad običnom, a ovaj je zazivao papu i sotonu u vezi GMO-a i općenito srao o svojoj bogomdanoj prirodnoj hrani. Dobro, to bi moglo biti samo zato jer je prodaje, to da je glup sam zaključio čisto iz načina na koji je to radio
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 16:57   #100
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa zato jer on nije dao nikakve argumente za one sulude i bombastične izjave! Nema nikakvih dokaza za prednosti organske hrane nad običnom, a ovaj je zazivao papu i sotonu u vezi GMO-a i općenito srao o svojoj bogomdanoj prirodnoj hrani. Dobro, to bi moglo biti samo zato jer je prodaje, to da je glup sam zaključio čisto iz načina na koji je to radio
Ako te zanima štetnost GMO-a, malo proguglaj. Inače, William Engdahl je napisao knjigu Sjeme uništenja (ima je na hrvatskom u pdf-u za skinut). Isto tako na youtube možeš upisat engdahl gmo gdje imaš intervjue s njim.
Ja nisam znanstvenik, ali mi logika govori da je hrana proizvod prirode i da se nju ne smije dirat. Kao i u drugim stvarima u životu, uvijek se nešto dobije, a nešto izgubi. Ako se s GMO-om dobiju veći prinosi, šta se gubi? Kvaliteta?
Isto tako, šuška se da se GMO-om može manipulirat na način da se utječe na zdravlje ljudi. A netrebaš bit znanstvenik da primjetiš da je sve više rakova, tumora, dijabetesa, pretilosti. Pogotovo u SAD-u gdje je najviše takve hrane.
__________________
"Kad ljudi izgube sve i ništa im više ne preostane za izgubiti, oni izgube i to"
FtW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.