Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 16:12   #1
Podzemne vode

Pozdrav svima! Postavljam pitanje da li podzemne vode utječu na san i na zdravlje ljudi,što o tome govori znanost?Molim da se razne coprnice,jing-jangi i kaj ti ja znam koji sve ne... ne javljaju na temu jer će odmah reči da utječu na zdravlje..nego molim ako se netko razumije u te stvari što znanost govori o tome...naime promijenio sam mjesto boravka a mjesto gdje boravim je na podzemnim vodama,a nikako da imam pravi san pa se pitam dali bi to moglo biti zračenje u pitanju?????
rajder is offline  
Old 21.11.2010., 16:15   #2
Koliko ja znam ne postoje nikakvi dokazi koji upucuju na to da podzemne vode utjecu nekako na tijelo.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Old 21.11.2010., 16:49   #3
Voda ne zraci negativnu energiju!

Uostalom, ne možeš pobjeći od podzemnih voda
Zek0slav is offline  
Old 21.11.2010., 16:57   #4
vjerojatniji razlog za loše spavanje su promjene u okolišu u kojemu spavaš. od samog kreveta, jastuka, pokrivača, madraca i izgleda sobe do drugačije temperature, više ili manje strujanja zraka i tako dalje i bliže. možda se privikneš uskoro.
spavaš li inače dobro kad odeš negdje na jednu noć?
Aphex is offline  
Old 21.11.2010., 17:26   #5
Inače do sad nisam nikad imao problema sa spavanjem,kod kuće sam uvijek spavao ko beba a sad već više mjeseci ni jednu noć nisam imao al da se ono full naspavam..nisu živci u pitanju da nebi netko rekao da nisam smireni..inače blizu mene je veliki izvor vode...ljudi iz okolice okreču krevete zovu radio esteziologe,ali budući da je za moj pojam sve to copranje i vražji posao ja se time ne bavim ..više neznam što da mislim ali činjenica da se ja ne mogu naspavati mada imam ok sobu nov krevet i madrac od 5000kn-hespo..pa koliko mi je poznato dobro sam spavao i drugdje osim kod kuće
rajder is offline  
Old 21.11.2010., 17:37   #6
Quote:
rajder kaže: Pogledaj post
Inače do sad nisam nikad imao problema sa spavanjem,kod kuće sam uvijek spavao ko beba a sad već više mjeseci ni jednu noć nisam imao al da se ono full naspavam..nisu živci u pitanju da nebi netko rekao da nisam smireni..inače blizu mene je veliki izvor vode...ljudi iz okolice okreču krevete zovu radio esteziologe,ali budući da je za moj pojam sve to copranje i vražji posao ja se time ne bavim ..više neznam što da mislim ali činjenica da se ja ne mogu naspavati mada imam ok sobu nov krevet i madrac od 5000kn-hespo..
spavanje i podzemne vode sigurno nemaju nikakve veze. svuda ima izvora, svuda ima vode, a ljudi opet spavaju u različitim položajima prema tokovima vode i dobro spavaju.

neki ljudi koji zovu ekipu s viskovima zaista počnu bolje spavati nakon promjene položaja kreveta. budući da to nema veze s vodom, može biti placebo efekt - sigurni su da će bolje spavati, prestanu se brinuti oko toga i voila. može biti da im zaista pomogne promjena mjesta za spavanje iz nekih naizgled nebitnih stvari.

probaj mijenjati jastuk, položaj kreveta, ne znam.. spavaj s otvorenim ili zatvorenim prozorom, stavi u sobu kakve mirisne štapiće, mijenjaj nešta.
Aphex is offline  
Old 21.11.2010., 18:15   #7
Možda netko ima slična iskustva,neko logično objašnjenje??
rajder is offline  
Old 22.11.2010., 10:30   #8
Ja sam imalo loše spavanje isklučivo na krevetima koji bi imali umjesto "štep deke" , podlogu od spužve (industrijske). To je bilo dok sam bio student, jer je ovaj način uređenja kreveta najjeftiniji. Čudno je da znam čak nekolicinu studenata koji su se žalili na ovako "spravljene" krevete. Ili zrači spužva, ili je ona sama po sebi neugodna za spavanje (npr. ne prilagođava se anatomiji tijela)
Što se tiče ove teme, o njoj smo govorili pod temom rašljarstvo, ali na znanstvenoj osnovici !?
Inače, ova ekipa ima jako dobro rješenje za eliminaciju štetnih zračenja:http://www.legenda.hr/onama.htm
Samo što ta štetna zračenja nisu ZNANSTVENO uoblikovana. Svi se njih drže, a znanost ih smatra GLUPOŠĆU (više - manje).
krena is offline  
Old 22.11.2010., 10:38   #9
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Što se tiče ove teme, o njoj smo govorili pod temom rašljarstvo, ali na znanstvenoj osnovici !?
Inače, ova ekipa ima jako dobro rješenje za eliminaciju štetnih zračenja:http://www.legenda.hr/onama.htm
Samo što ta štetna zračenja nisu ZNANSTVENO uoblikovana. Svi se njih drže, a znanost ih smatra GLUPOŠĆU (više - manje).
Znanstvena osnovica i rašljarenje? Di to? Znanstvena objašnjenja kod rašljarenja (koo uostalom i kod drugih bulšitova) su uglavnom znanstvena samo onome ko ne zna puno o materiji.

Imam i ja dobro rješenje protiv malih ljubičastih letećih harmonika. Znanstveno je potpuno utemeljeno (posebna frekvencija zvuka koja je nečujna za ljude i životinje, ali vrlo iritantna za male ljubičaste leteće harmonike).
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Old 22.11.2010., 11:53   #10
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Znanstvena osnovica i rašljarenje? Di to? Znanstvena objašnjenja kod rašljarenja (koo uostalom i kod drugih bulšitova) su uglavnom znanstvena samo onome ko ne zna puno o materiji.
Aber warum? Na znanstvenoj osnovi možemo uredno raspravljati i o letećim tanjurima, ali brzo ćemo doći do onih kuhinjskih i El Ninha s dinamikom fluida.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 22.11.2010., 12:52   #11
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Aber warum? Na znanstvenoj osnovi možemo uredno raspravljati i o letećim tanjurima, ali brzo ćemo doći do onih kuhinjskih i El Ninha s dinamikom fluida.
Ne slažeš se s nečim iz dinamike fluida?
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Old 22.11.2010., 13:56   #12
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Ne slažeš se s nečim iz dinamike fluida?
1. Što hoćeš poručiti?
2. Što misliš da sam ja poručio?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 22.11.2010., 14:03   #13
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
1. Što hoćeš poručiti?
Da si inače fin i pristojan ali navođenjem mog imena u istoj rečenici sa zračenjem podzemnih voda baca sjenu na sav tvoj dosadašnji rad.

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
2. Što misliš da sam ja poručio?

To me muči.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Old 22.11.2010., 14:10   #14
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Da si inače fin i pristojan ali navođenjem mog imena u istoj rečenici sa zračenjem podzemnih voda baca sjenu na sav tvoj dosadašnji rad.
Uglavnom, htjedoh reći da i najuvrnutije ideje mogu biti obrađene znanstvenom metodom. Samo, onda će interes za njih brzo prestati i otići drugamo.
U konkretnom slučaju letećih tanjura očekivao bih da uskoro krenete pričati o tomu kad će i gdje pasti nakon što ga netko zavitla ter, naravno, zašto, a tu ne sumnjam da ćeš osjetiti potrebu da još jednom naglasiš da je Bernoulli u krivu.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 22.11.2010., 14:24   #15
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Uglavnom, htjedoh reći da i najuvrnutije ideje mogu biti obrađene znanstvenom metodom. Samo, onda će interes za njih brzo prestati i otići drugamo.
U konkretnom slučaju letećih tanjura očekivao bih da uskoro krenete pričati o tomu kad će i gdje pasti nakon što ga netko zavitla ter, naravno, zašto, a tu ne sumnjam da ćeš osjetiti potrebu da još jednom naglasiš da je Bernoulli u krivu.
Osim što si "fini dečko" ti si i pronicav.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Old 22.11.2010., 14:39   #16
Čovjek ne može spavati, a vi mu još spominjete leteće tanjre, Bernoullia, stacionarna i turbulentna tečenja... A toga nema u podzemnim vodama
kada dobije noće more i ono malo što je spavao više neće
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 22.11.2010., 15:09   #17
Pa već je prije rečeno da uzrok vjerojatno leži negdje drugdje. A koji je točno, mi možemo samo nagađati.
Tu će nam Rajder morati dati hrpu podataka ako želi da odgonetnemo zašto više ne može pošteno zaspati. Aphex je već spomenuo što sve može biti drugačije.
Bliski vodotok može dići vlažnost zraka, a može biti i stvar u tomu da ga se naprosto može čuti kad sve ostalo utihne.
Seljakanje po kući se može izvesti i bez viščara tako da ne vidim razloga da se ne pokuša s time. Također i lagano otvaranje prozora, čepljenje uši nečim da se ništa ne može čuti, unos čega mirišljavog. Možda neki eksperiment donese poboljšanje. Onda se može ili zadovoljiti rezultatom ili ići u dalje eksperimente dok se ne izluči točan problem.
Nego, ima li još tko problema sa spavanjem u blizini?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 22.11.2010., 15:28   #18
Podzemna zračenja su za znanost obična glupost. Ali možda i nisu. Treba ta zračenja DOKAZATI. A dokazi su za sada uglavnom rekla-kazala. A meni ta račenja i nisu bila rekla-kazala, jer je moja draga pozvala prije 10 godina nekog rašljara. Platila ga je 200 kuna i on nam je pretumbao namještaj u spavaćoj sobi. To je napravio talo "lijepo i elegantno" da sam morao montirati kotače na krevet !? Da bih mogao otići spavati ili se ustati morao sam krevet bočno pomicati pola metra amo-tamo. I to je trajalo skoro 6 godina dok se moja draga nije uvjerila da isto spava na mjestu gdje je zračenje i na mjestu gdje ga nema. A zdravlje je ionako isto loše (ili dobro), bez obzira gdje se spava. Sada dobro spavamo bez obzira na zračenja.

P.S.
Jedna moja kolegica je dala otkaz u banci (službenica na šalteru). Sada isključivo prodaje nekakve uređaje za eliminaciju štetnig zračenja. Kaže da se od te prodaje može pristojno živjeti. Nije mi rekla za koju firmu radi, ali izgleda da je to nešto slično kao: http://www.legenda.hr/
Dok ima pizda koji kupuju te uređaje
krena is offline  
Old 22.11.2010., 15:37   #19
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
P.S.
Jedna moja kolegica je dala otkaz u banci (službenica na šalteru). Sada isključivo prodaje nekakve uređaje za eliminaciju štetnig zračenja. Kaže da se od te prodaje može pristojno živjeti. Nije mi rekla za koju firmu radi, ali izgleda da je to nešto slično kao: http://www.legenda.hr/
Dok ima pizda koji kupuju te uređaje
Spomenute pizde su dobrim dijelom kućanice i penzići (mahom neobrazovaniji), a prodaja ide ili preko prezentacija gdje je glavni trik dobiti da kupi jedan, nakon čega će još njih dosta, ili nešto direktnijim pokućarenjem s puno mozgoprca.
U oba slučaja, nešto što smatram kriminalom.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 22.11.2010., 15:46   #20
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Spomenute pizde su dobrim dijelom kućanice i penzići (mahom neobrazovaniji), a prodaja ide ili preko prezentacija gdje je glavni trik dobiti da kupi jedan, nakon čega će još njih dosta, ili nešto direktnijim pokućarenjem s puno mozgoprca.
U oba slučaja, nešto što smatram kriminalom.
Znam tipa koji prodaje dekice koje "nezamislivo griju" po staračkim domovima. Isisa od starčeka zadnju kunu i veli da je nevjerojatno od kuda sve čupaju te novce. Grižnje savjesti nema jer tvrdi da bi taj novac ionako rastepli.
To zakonski nije kriminal ali...
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.