Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2011., 11:43   #1
Alieni na Zemlji - Amerikanci priznali!

...da ih nema

Evo službenog odgovora iz Bijele kuće.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:58   #2
Astrobobo, nemoj da mi šlag strefi! U jednoj sekundi dok mi se otvarala tema pomislih: nismo valjda i ovog inficirali
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:35   #3
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Astrobobo, nemoj da mi šlag strefi! U jednoj sekundi dok mi se otvarala tema pomislih: nismo valjda i ovog inficirali
haha Ma ja bi prvi volio da se dokažu nekakvi vanzemaljci..makar jednostanični. No drago mi je vidjeti da je američka vlada na upit reagirala službeno. A isto se nadam dok su pisali izvještaj da su vidjeli koliko su im zapravo jadni ti pokušaji detekcije života u svemiru. Navedena su samo tri, od toga privatno financiran SETI jedva životari, misija Kepler zapravo samo traži planete pa kaj upikne, upikne, a ovaj rover na Marsu ne traži konkretno dokaze o životu...previše polagano se ide u smjeru traženja života jer u Sunčevom sustavu otkrivamo sve više mjesta koja bi moga biti pogodna za život.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:50   #4
Mislim da je to traženje trenutno više u stilu; "molimo Boga da ništa ne nađemo, jer što ćemo s njima, imamo dosta i svojih problema?"
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 15:12   #5
Moguće. Neke pripreme možemo napraviti i na Zemlji, istražujući zamrznuta jezera na Antarktici. Osim jezera Vostok tu je i ekspedicija na jezeru Ellsworth koja će izgleda prva uzeti uzorke iz jednog takvog jezera. Takva jezera su dobra vježba za misije na Europu, Enceladus i slično. Ipak treba paziti da se ta mjesta ne kontaminiraju. Ali misije na Mars debelo kaskaju, sve je to nešto tipa "ja bi sex bez da mi uđe" i tak to...
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 15:16   #6
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ali misije na Mars debelo kaskaju, sve je to nešto tipa "ja bi sex bez da mi uđe" i tak to...
Pa sad su rusi poslali na Phobos misiju Phobos-Grunt
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 15:21   #7
Ja sam nekako više skloniji istraživanju npr. Jupiterovih satelita, jer ih ima svakakvih. U nekoj brljavi od atmosfere, zajedno sa tekućinom, postoji veća mogućnost nastanka života, jer kako kaže dr. Ian Malcolm (lik iz Jurskog parka); "Život uvijek nađe način".
Problem je što je to predaleko.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 15:39   #8
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pa sad su rusi poslali na Phobos misiju Phobos-Grunt
Phobos je asteroid kojeg je Mars zarobio i mislim da nema previše vjerojatnosti da se nađu dokazi o životu. Tamo nema baš ništa što bi omogućilo život.

Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Ja sam nekako više skloniji istraživanju npr. Jupiterovih satelita, jer ih ima svakakvih. U nekoj brljavi od atmosfere, zajedno sa tekućinom, postoji veća mogućnost nastanka života, jer kako kaže dr. Ian Malcolm (lik iz Jurskog parka); "Život uvijek nađe način".
Problem je što je to predaleko.
Jupiterovi sateliti, osim Io, praktički nemaju atmosfere i život može postojati jedino u obliku hidrotermalnih vrela duboko pod ledom. Slažem se da je tamo najveća mogućnost da se nešto pronađe, ali upiknuti pravo mjesto je lutrija. Za ozbiljno istraživanje potrebno je poslati autonomnu podmornicu, a prije toga nekako mapirati dno...čini mi se jednostavnije (jeftinije) koncentrirati se na Mars ili eventualno poslati balon/jedrilicu na Titan.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 15:52   #9
Ma jebi se, Astrobobo. Sad opet moram zakopat tandžaru tamo gdje je muija neće nać...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 16:46   #10
Zanimljivo Objavili staru vijest koju svi znamo , a da nema dokaza lažu ko pas ..
Arthur_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 17:09   #11
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Jupiterovi sateliti, osim Io, praktički nemaju atmosfere i život može postojati jedino u obliku hidrotermalnih vrela duboko pod ledom. Slažem se da je tamo najveća mogućnost da se nešto pronađe, ali upiknuti pravo mjesto je lutrija. Za ozbiljno istraživanje potrebno je poslati autonomnu podmornicu, a prije toga nekako mapirati dno...čini mi se jednostavnije (jeftinije) koncentrirati se na Mars ili eventualno poslati balon/jedrilicu na Titan.
Nažalost na te misije ćemo morati još neko vrijeme pričekati jer nema dovoljna sredstva za neko ozbiljnije istraživanja.
nepoznati87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 17:45   #12
Quote:
Arthur_X kaže: Pogledaj post
Zanimljivo Objavili staru vijest koju svi znamo , a da nema dokaza lažu ko pas ..
Meni je fascinantno par stvari oko toga:

- niti jedna od beskrajnih tisuća fotografija NLOa nije jasna, izoštrena i nedvosmislena, iako danas puno ljudi ima vrhunsku opremu za snimanje
- većina žrtava otmica se većine iskustva ne sjeća ili se sjeti pod nekakvih hipnozama i narkozama, a ostali su uglavnom luđaci
- niti jedan predmet izvanzemaljskog porijekla nije osvanuo na eBayu (odnosno je, al ne pravi... xD)

I sad kao CIA i NASA idu po Tanzaniji i Azejrbeđanu i miču sve dokaze u roku od 24 sata ili što...?

Ovo pogledati:

http://www.youtube.com/watch?v=NSJElZwEI8o
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down

Zadnje uređivanje Pizvo : 08.11.2011. at 17:56.
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 22:42   #13
Ja ne kužim kako netko uopće sumnjati u postojanje letećih tanjura.
Ja ne tvrdim da su to izvanzemalci,ali takvi tehnički objekti defitivno postoje i redovito se pojavljuju.
Skoro svaki pilot je vidio tako nešto.
Sam sam imao prilike vidjeti jedan takav leteči tanjur,vrlo jasno,usred bijela dana,iz poprilične blizine.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 22:44   #14
Ma, ovdje nije riječ o NLO-ima, nego o izvanzemaljskom životu, jer sam si rekao da je nepoznato tko upravlja NLO-ima.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 04:24   #15
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Sam sam imao prilike vidjeti jedan takav leteči tanjur,vrlo jasno,usred bijela dana,iz poprilične blizine.
Mnogi to vide, posebno kad naljute zenu.....
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 06:14   #16
Vi matričari konstantno pokušavate provocirat i zajebavat---bu ha ha ha ha ha to sve mene tangira kao "magarca most"...
Zajebat ćete vi gospodo sami sebe na kraju balade, to je tragedija najveća!
Niste stvoreni za ono što radite..
Izlišno je uopće pričati o postojanju vanzemljaca...lad se otvoreno pokazuju svaki dan u sve većem broju.
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 08:32   #17
Evo ga, ukazao se
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 08:39   #18
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Evo ga, ukazao se
Vanzemaljac?
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 09:02   #19
Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
Vanzemaljac?
Bud definitivno nije sa ovoga svijeta
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 19:27   #20
Zaštekao je Phobos grunt odmah na početku.

Možda ga uspiju reprogramirati.

Ovdje ima više
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.