Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 01:12   #9421
Panasonic VE9NKE ima na Euroventu TOL= -10C a je Deklarisana do -25
StrelecMK is offline  
Old 14.11.2017., 01:39   #9422
Quote:
Happy Wanderer kaže: Pogledaj post
Evo, nakon završetka powerful moda je 20,0. Izgleda da je cijelo vrijeme bio u slabijoj brzini. Ja sam mislio da se sam zaleti do kraja dok ne postigne zadanu.
Moj fujitsu ako je duvanje manuelno postavljeno u neku od najnizih brzina,onda mu kompresor ne moze da se zavrti preko 30-40% snage.

Vjerujem da se i tvoj vodi slicnom logikom.

Trebalo bi da drzis klimu u auto i da iskljucis ekonomy ako hoces da ona sama misli sta treba da radi i koliko.

Ako ju drzis u auto fan ili u high fan onda dugme ekonomy joj neda da se zaleti preko 70 % snage.
rovaccccc is offline  
Old 14.11.2017., 05:27   #9423
Pozdrav,
ima li možda ko iskustva sa klimom TCL TAC-12CHSA/KCN ?
Naime kada hladi krilca su joj dole a kada grije krilca su joj okrenuta gore a trebalo bi po nekoj logici biti obrnuto. Zvao sam dućan koji je kontaktirao servis i rakao da je to tako sada na novim klimamama u softveru
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Old 14.11.2017., 08:22   #9424
Ona pogrešno radi, taj servis očigledno lupeta bezveze, čuj da je tako sada sa novim klimama.
Ja imam tri klime pa sve tri u modu hlađenja ne puše prema dole što je i normalno.

Kontaktiraj ti njih ponovo..
BatmanBg is offline  
Old 14.11.2017., 08:27   #9425
Jel postoji mogucnost da je majstor krivo spojio kakve zice jer sam kupio u isto vrijeme 2 takve klime i isti majstor ih je montirao?

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Old 14.11.2017., 08:28   #9426
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post



pa trebala bi ak je u auto fan modu


kakva je to klima kojoj cijeli dan treba da digne 4C pri +7 vanjske?

jel to taj slavni moćni fujitsu
Evo, i sad ujutro pokazuje 19,2 c.Ako je vjerovati mojem termometru vani je 3c. Stavio sam na pow mod i zadao 21 i diglo za 7 min na 20,6. Nakon toga sam zadao na temperaturu 25 c i sada osjetno puše jače i toplije. Vidjet ćemo do kuda će dogurati.
Happy Wanderer is offline  
Old 14.11.2017., 08:34   #9427
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Moj fujitsu ako je duvanje manuelno postavljeno u neku od najnizih brzina,onda mu kompresor ne moze da se zavrti preko 30-40% snage.

Vjerujem da se i tvoj vodi slicnom logikom.

Trebalo bi da drzis klimu u auto i da iskljucis ekonomy ako hoces da ona sama misli sta treba da radi i koliko.

Ako ju drzis u auto fan ili u high fan onda dugme ekonomy joj neda da se zaleti preko 70 % snage.
Već sam odgovorio Edgaru. I danas ujutro je bilo 19,2. Pretpostavljam da je samo održavala cijelo vrijeme.
Happy Wanderer is offline  
Old 14.11.2017., 08:39   #9428
Kaže accuweather da je 5c, osjećaj 3c a vlaga 59%. Čitajući ovaj forum to bi trebali biti super uvjeti za klimu i ne bi trebala ulaziti u defrost?
Happy Wanderer is offline  
Old 14.11.2017., 08:40   #9429
Nesjećam se koliko griješ m2 i gdje se nalaziš, najbolje je da ju pustiš na auto i na neku određenu temperaturu cca 23c pa vidi kako održava zadatu i kolika joj je tada potrošnja.

Nema potrebe za power mod kod mene su obije klime na auto i potrošnja na održavanju zadate je oko 250w na obije klime s tim da se opet gase ali zadatu temperaturu drže tako da bi i kod tebe tako trebalo.
Jedino možda će joj trebati više vremena da ustabili temperaturu, svakako napiši kako se ponaša u radu na grijanju.

Nema šanse da ulazi u defrost ja još nisam primijetio da je ijedanput otišla u defrost a bilo je vani 3c uz vlagu od preko 80%.

Happy Wanderer ovih 19.2c što je bila na koliko si zadao na daljincu temperaturu, ako je 19.2 onda je na daljincu 20c pretpostavljam možda bi trebao staviti na 22-23c.
BatmanBg is offline  
Old 14.11.2017., 10:33   #9430
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Nesjećam se koliko griješ m2 i gdje se nalaziš, najbolje je da ju pustiš na auto i na neku određenu temperaturu cca 23c pa vidi kako održava zadatu i kolika joj je tada potrošnja.

Nema potrebe za power mod kod mene su obije klime na auto i potrošnja na održavanju zadate je oko 250w na obije klime s tim da se opet gase ali zadatu temperaturu drže tako da bi i kod tebe tako trebalo.
Jedino možda će joj trebati više vremena da ustabili temperaturu, svakako napiši kako se ponaša u radu na grijanju.

Nema šanse da ulazi u defrost ja još nisam primijetio da je ijedanput otišla u defrost a bilo je vani 3c uz vlagu od preko 80%.

Happy Wanderer ovih 19.2c što je bila na koliko si zadao na daljincu temperaturu, ako je 19.2 onda je na daljincu 20c pretpostavljam možda bi trebao staviti na 22-23c.
Da na daljinskom je bilo zadato 20c. Evo nakon power moda je bilo 21,4 i to u 8:40 h. Zatim sam stavio zadanu 25 i sad trenutno imam ravnih 23,0. Na daljinskom piše Fan bez auto.Cijelo vrijeme puše jako i dosta toplo. Vani je i dalje 4c i to sam potvrdio s još jednim termometrom 1km od moje kuće. Zanima me dal baš mora pisati auto kraj fana?

Edit:

O skužio sam. Znači dosad radila na max fan. A auto fan je posebno. Trenutno sam 23,2.
Happy Wanderer is offline  
Old 14.11.2017., 10:55   #9431
Quote:
Happy Wanderer kaže: Pogledaj post

Edit:

O skužio sam. Znači dosad radila na max fan. A auto fan je posebno. Trenutno sam 23,2.
ja nikako ne kužim da klimi pri ovim vanjskim temp treba 4 sata da digne 4C i to uz max fan i power mod, povećanje zadane i sličnih kemija

daj ti napiši gdje se točno nalaziš i koliko m2

pa taj 09ltc bio trebao kao biti jaka klima kak onda nemože dići 4C cijelo jutro

da ti prostor nije bio debelo pothlađen, jesi ga grijao već ove sezone ili šta, nekužim
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 14.11.2017., 11:20   #9432
Fujitsu 09 ltc je isto sto i 12 luca.
Mnogo dobra klima,jako puno ljudi je prezadovoljno takvom klimom,i sto se tice snage i sto se tice potrosnje.

Nisam nesto pratio temu o kakvom se prostoru radi,kvadratura,izolacija,visina prostorija .

Meni ne izgleda ok.
Ili nesto sa prostorom ne stima ili klima nesto ne stima.

Moj daikin je igracka za tu klimu ali ugrije prostor za tren u vanjskim uslovima kao kod njeg.
rovaccccc is offline  
Old 14.11.2017., 11:30   #9433
Quote:
StrelecMK kaže: Pogledaj post
Panasonic VE9NKE ima na Euroventu TOL= -10C a je Deklarisana do -25
za tu diplomu kaže da je deleted
nije ni čudo kad mu je kapacitet na +7, tbiv, tol, pdesignh ....sve mu je 3,22
malo čudno,a?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 14.11.2017., 11:31   #9434
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Fujitsu 09 ltc je isto sto i 12 luca.
Mnogo dobra klima,jako puno ljudi je prezadovoljno takvom klimom,i sto se tice snage i sto se tice potrosnje.

Nisam nesto pratio temu o kakvom se prostoru radi,kvadratura,izolacija,visina prostorija .

Meni ne izgleda ok.
Ili nesto sa prostorom ne stima ili klima nesto ne stima.

Moj daikin je igracka za tu klimu ali ugrije prostor za tren u vanjskim uslovima kao kod njeg.
pa to i ja kažem, nešto tu ne štima, šta će biti kad zahladi?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 14.11.2017., 11:37   #9435
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
za tu diplomu kaže da je deleted
nije ni čudo kad mu je kapacitet na +7, tbiv, tol, pdesignh ....sve mu je 3,22
malo čudno,a?
Ta klima je ljetos bila na rasprodaji u BiH.
Kostala je na akciji 2100 KM (oko 1070 €)
I to je bolje od svih klima kojima se mi bakcemo.
Ja sam javljao ovdje ako nekom treba cudo od klime za pristojne pare.
Inace joj je normalna cijena bila oko 2000-2500 €
Ovdje su bile na rasprodaji jer su izgleda praznili magacine i jer je to model sa gasom r410 a u dolasku je novi model sa novim gasom.

Klime su pukle u trenu sve rasprodate,najvise ih je iz Hrvatske dolazilo po nju u BiH.Znam za par komada gdje su otisle i reakcije su da su klime nema dalje.

To je ona klima sto pomalo grije i za vrijeme defrosta
rovaccccc is offline  
Old 14.11.2017., 12:15   #9436
Znači 18,8 kvadrata i visina 2,57 m.To je sad prvi put da grijem ove sezone. Sad je na 24,4c i 55% vlage.Nema izolacije. Zabrinuli ste me...
Happy Wanderer is offline  
Old 14.11.2017., 13:08   #9437
pa tu kvadraturu bi trebala riješiti ko od šale
e sad, ako je prostor bio pothlađen ak još nisi grijao ove sezone, onda treba malo više vremena, poprati malo situaciju

kad dodje do tih 25 onda je drži tako bar jedan dan (zadana 25, auto fan mode), da malo sve progrije

ak nema napretka nakon dan dva onda je negdje problem

jesi uspio popratiti jel montaža protekla ok, ono pro pravilima struke i što traži proizvođač
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 14.11.2017., 13:40   #9438
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
za tu diplomu kaže da je deleted
nije ni čudo kad mu je kapacitet na +7, tbiv, tol, pdesignh ....sve mu je 3,22
malo čudno,a?
VE9NKE ima SP test uragjen na T od -25C.
Na -25 daje Ph = 3,38 Kw...test je ragjen po EN 14511 pa taj kapacitet klima odradi za vreme testa od 70minuta. Nije to neki maximum 3,38 od samo 5min, nego 70minuta daje taj kapacitet i ne odradi nijedan defrost za to vreme.
Test ima ovde http://bit.ly/2rcpEaT
LOT10 http://bit.ly/2zWLbbU
EnergyLabel
http://bit.ly/2yCbRur

Ovaj model je kao primer da svim klimama ne opada kapacitet na -10 ili -15 a da nije bilo tog SP testa ne bismo ni znali sto sve klima moze i zasto kosta 2000eu

Zadnje uređivanje StrelecMK : 14.11.2017. at 13:53.
StrelecMK is offline  
Old 14.11.2017., 13:53   #9439
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa tu kvadraturu bi trebala riješiti ko od šale
e sad, ako je prostor bio pothlađen ak još nisi grijao ove sezone, onda treba malo više vremena, poprati malo situaciju

kad dodje do tih 25 onda je drži tako bar jedan dan (zadana 25, auto fan mode), da malo sve progrije

ak nema napretka nakon dan dva onda je negdje problem

jesi uspio popratiti jel montaža protekla ok, ono pro pravilima struke i što traži proizvođač

E jbg. Morao sam na posao pa stavio na 22 i auto fan. Sutra stavim na 25 ak treba cijeli dan.
Što se tiče montaže, unutarnja jedinica ima i s jedne i s druge sve previše mjesta, odozgo do nekih 15 cm. 3m instalacije, vakumirali su...ima još nešto ?
Happy Wanderer is offline  
Old 14.11.2017., 14:46   #9440
Nema.. ajd samo ostavi ju tako nek radi bar 24h pa ćemo vidjeti sto pokazuje termometar.. ne znam o kojim satima za 4 stupnja edgar pise.. ono kad si napisao da si upalio na 16C pa dok dode do 20?

Nebitno, pises i ti dosta nerazumljivo.. ostavk sad taj powerful mode sa strane. To ti nista specijalno ne radi nego jednostavno jaf to ukljucis je isto kao da si pojacao temp. na daljincu, pojacao puhanje na max pa i više, i stavio timer da tako radi 20 mjn pa da se vrati.. da to ne moras ručno postoji ta jedna tipka..

Ako ti svjetli economy tipka na zidu onda ti on uzima da si zadai 1-2 stupnja manne nego sto jesi. To bi ja isključio s obzirom da nemas izolaciju. I drzao bih ju stalno ukljucenu iz istog razloga, da se ne mora previse zalijetati u zelji da namiri toplinu pa odlazi u defroste i radi u nepovoljnom režimu sto se tice uštede.

Trebat ce ti ja mislim i vise od 24 h da se zidovi zagriju, jer i dalje se cijelo vrijeme hlade izvana a masa je to..

Ako je vani 5 vanjska ne smije ici ispod nule inace ce doci do defrosta, a zeli jer joj je lakse preuzet vanjsku toplinu.. drugi način da se sto brze preuzme sto vise topline je ako v. ventilator brže puše pa ako ti je ukljucen "low boise outdoor unit" iskljuci tu opciju na daljincu.

Kasnije kad se to sve ustali i javis nam kako ide nakon dan dva tri. Onda bi ti savjetovao jednostavno ukljuciti tipku sensor na daljincu j kad te nema (on registrira micanje u prostoriji) on sam (nakon 20min) spusta lagano (postepeno cca svaki sat za 1 C) zadanu a cim udes u prostoriju vrati ju gdje je bila.. i zaboraviš na daljinac do proljeća
Naravno ako to bude šljakalo, probaš pa vidiš
Nikomah is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.