Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Možete li kao desno orijentirani ljudi reći: Vlada provodi politiku blisku mojim uvjerenjima
Da. Ova Vlada provodi prohrvatsku i demokršćansku politiku. 6 5.66%
Ne. Ova Vlada provodi politiku koja nije ni prohrvatska ni demokršćanska. 100 94.34%
Glasovatelji: 106. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 13:36   #5781
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Pa to maloljetničko/mladalačko nasilje je zapravo postalo gore. A iz 1987. je brojka ubojstava, a tu već nema veze starost stanovništva, ubijaju svi. Utjecaj medija čini da danas sve izgleda groznije i učestalije, jednako kako danas pod utjecajem medija dobar dio stanovništva pri dolasku gripe misli da dolazi kuga.
Prije mediji i nisu bili toliko razvijeni ni svima dostupni pa se i nije znalo za sve te zločine i ubojstva. A maloljetničko nasilje je nešto razvijenije nego prije, ali čini mi se da nije samo kod nas tako nego i drugdje. Nasilne videoigrice, crtići, filmovi su dosta pridonijeli tome, ali i mediji koji su to prenijeli pa su drugi pokupili ideju. Evo ovaj lik što je pred koji dan htio zapaliti školu u Topolovcu je to vidio od nekog lika koji je isto to napravio u SAD-u.
Tomo1972 is offline  
Old 29.09.2017., 14:41   #5782
Treba uvesti zakon da političari/javni djelatnici koji pljuju po Hrvatskoj i potiču iseljavanje ne smiju se više baviti politikom niti raditi u javnom servisu.
Perka is offline  
Old 29.09.2017., 17:04   #5783
Quote:
Perka kaže: Pogledaj post
Treba uvesti zakon da političari/javni djelatnici koji pljuju po Hrvatskoj i potiču iseljavanje ne smiju se više baviti politikom niti raditi u javnom servisu.
To ne bi bila loša stvar
Njihov posao je napraviti hr. boljom zemljom, a ne potpomagati njeno urušavanje.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 29.09.2017., 17:51   #5784
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se desni diskusanti trebali povući s ove teme... Jer dok glavninu upisa ovdje pišu bravarov idolpoklonik Ozy i SDPov propagandist Mc Aufille, te upravnici koji s konzervativizmom, domoljubljem, demokrscanstvom, narodnjaštvom imaju veze kao Zdravko Mamic s pristojnim izražavanjem (istovremeno brišući upise i zaprijecujuci diskusante) ova teme nema smisla...
Dečko, pun kurac mi je ovakih wanna be deničara,a u biti najvećih mentalnih komunjara što ih je suvremena Hrvatska vidjela...

Ja sam s 18 godina došao iz inozemstva u rat,dobio dva puta od četnika po njonji i nagledao se sranja za 10 života...da bi mi lajbek koji rata vidio nije laprdao da sam SDP propagandist...

Samo zato jer sam oduvijek pisao protiv tvoje izdajničke bagre iz HDZ-a i vaše udbaško izdajničke politike spram RH i njezina naroda...

Pa ste dobrim starim udbaškim metodama,kao i ti sada,morali difamirati sugovornika...

Ali,što očekivati od tipa koji laprda da je Karamarko tip koji bi nas poveo put RH...

Dok je takvih kako ti Hrvatska nikada neće imati slobodu i nikada neće biti suverena jer vi u svjetlu svojih niskih interesa radite na tome kako bi što više oslabili ovu zemlju,pakirajući to pod "desno",iako s desnim veze nemate...

I takav će meni o domoljublju...fuj...
McAucliffe is offline  
Old 30.09.2017., 01:29   #5785
Quote:
Lacedaemon kaže: Pogledaj post

Hrvatski suverenistički pokret je smatrao da izlaskom iz Jugoslavije i uvođenjem kapitalizma, dolazimo na korak do standarda i uređenja države koja će u par godina postati barem na razini zapadnih zemalja. Ta utopija naravno nije uspjela

Takav pasivan stav je prije svega posljedica socijalističkog mentaliteta gdje sustav/sistem/država/društvo rješava sve društvene i osobne probleme i gdje isticanje pojedinca može biti štetno
Uklapa li se slučaj Agrokor/Todorić donekle u ovo? Dragi, mladi? kolega, u navedenim rečenicama si dobro oslikao sve paradokse, protivštine i zablude s kojima smo devedesetih krenuli put samostalnosti. Ljudi, branitelji su "ginuli za ovu državu", narod je "glasao za ovu državu", napatio se, mnogi sve izgubili, imovinu i najbliže, zar je tako utopijski da od te države očekuju nešto više od slobode danonoćnog rintanja zbog konzumerizma i nazasitne naplate samog postojanja te države? Bi li itko išao u rat iz komocije socijalizma u bespuća i nemilosrdnost kapitalizma, tj. slobodnog tržišta? To se moglo postić i reformama koje su već nadolazile. Ali vjerovalo se da nas Srbi kradu, Beograd, da radimo za nerazvijene, da će Hr odvajanjem od Yu procvasti uz onaj i onoliki rad na koji su ljudi navikli i koji je davao dobre rezultate glede standarda. Je li se htjelo kruha preko pogače uz malo truda?
Ne upućuju li tvoje citirane rečenice na groznu spoznaju da je "sve bilo uzalud", pogrešno, promašeno, utopija? Mislim, da! Dugo je trebalo da se to shvati, mnogi nikad neće, mnogi odbijaju zbog žrtve koju su podnijeli pa se još nećem nadaju, mnogi su se naplatili pa negiraju, ostali bježe odavde.
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

razumijem da je Partija u rasulu i nema se što pametno reći na "njihovim" temama, ali ova tema nije za jugonostalgičare i ostale kojima je dosadno. uostalom, mi smo samo skupina neobrazovanih krezubih ognjištara i ne vidim šta će fini urbani svijet među nama.
Prije desetak dana odgovorio sam na slične upise. Na lijevom chatu je dosadno, Judo zabavlja ženske članove. Jedna zgodna esdepeovka me nazvala "komesarom". Ovdje mi je bolje društvo, a i mogućnost fajta je privlačna. Što ću tamo? Klimat, povlađivat, potpisivat jedni drugima, titrat? A vidim da biste i vi ovdje htjeli desničarsku idilu. Zar nam nije ovako zanimljivije?

Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Imaš dojam. I mnogi ga imaju pa i ja. To stoji. Ali to je zbog navedenog u prošlom postu, a to je činjenica da je manje strogih i pravednih kazni, ali i zbog toga što danas imaš tisuću medija koji o tome vrište.
Mda, ali ja se služim s tri/četiri medija, nikad ne otvaram , klikam na članke o ubojstvima, saobraćajkama i sl., dovoljan mi je naslov i podnaslovi. Gadi mi se novinarsko, jednostrano, perverzno, sadističko čerećenje krvavih događaja da bi izazvalo što više čitanja, osim ako događaj ima političkih komponenti.
Isto sam i nekad samo preletio preko crnih kronika, preko naslova držeći još stranicu i listajući dalje prema sportu i kulturi. Posebno mi se gadila popularna " Arena" s naslovima kao Krvava svadba ili Sjekirom na punicu, a prodavala se zbog humanitarnih akcija, no zapravo se naš kršćanski puk naslađivao tuđom nesrećom i siromaštvom.
Zato velim, nemam podatke, ali osjećaj nesigurnosti mi je danas bitno izražen, a to nije baš nevažno. Nikakva statistika mi ne može ukloniti strahove za djecu, unuke i sebe osobno koji nam prijete u najbanalnijim situacijama na tekmi, šetnji, izlasku, prometu, što nekad nije bio slučaj.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 30.09.2017., 07:16   #5786
Desni kutak i lijevi kutak su zamisljeni za okupljanje istomisljenika, kako bar tu ne bi bilo prepucavanja lijevo desno. Nepristojno je kad netko dodje u suprotni tabor samo zbog fajtanja.
Da, mi zelimo ovdje idilu.
Ispada da su "desni" puno pristojniji, jer ne upadaju na lijevi kutak kako bi provocirali, a ovdje svatko malo od "lijevih" upada.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 30.09.2017. at 08:07.
nasmijanonebo is offline  
Old 30.09.2017., 11:20   #5787
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Desni kutak i lijevi kutak su zamisljeni za okupljanje istomisljenika, kako bar tu ne bi bilo prepucavanja lijevo desno. Nepristojno je kad netko dodje u suprotni tabor samo zbog fajtanja.
Da, mi zelimo ovdje idilu.
Ispada da su "desni" puno pristojniji, jer ne upadaju na lijevi kutak kako bi provocirali, a ovdje svatko malo od "lijevih" upada.

tako je na temu naprednih ne pada mi ići,oni imaju svoje
ali ode je kako piva Rozga Cirkus,ubace se trolovi a mod antifa udara po ustašama
kakma is offline  
Old 30.09.2017., 11:23   #5788
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Dečko, pun kurac mi je ovakih wanna be deničara,a u biti najvećih mentalnih komunjara što ih je suvremena Hrvatska vidjela...

Ja sam s 18 godina došao iz inozemstva u rat,dobio dva puta od četnika po njonji i nagledao se sranja za 10 života...da bi mi lajbek koji rata vidio nije laprdao da sam SDP propagandist...

Samo zato jer sam oduvijek pisao protiv tvoje izdajničke bagre iz HDZ-a i vaše udbaško izdajničke politike spram RH i njezina naroda...

Pa ste dobrim starim udbaškim metodama,kao i ti sada,morali difamirati sugovornika...

Ali,što očekivati od tipa koji laprda da je Karamarko tip koji bi nas poveo put RH...

Dok je takvih kako ti Hrvatska nikada neće imati slobodu i nikada neće biti suverena jer vi u svjetlu svojih niskih interesa radite na tome kako bi što više oslabili ovu zemlju,pakirajući to pod "desno",iako s desnim veze nemate...

I takav će meni o domoljublju...fuj...
Ti meni bacaš na Dragu Pilsela
kakma is offline  
Old 30.09.2017., 13:43   #5789
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Quote:
Lacedaemon kaže:

"" Hrvatski suverenistički pokret je smatrao da izlaskom iz Jugoslavije i uvođenjem kapitalizma, dolazimo na korak do standarda i uređenja države koja će u par godina postati barem na razini zapadnih zemalja. Ta utopija naravno nije uspjela

Takav pasivan stav je prije svega posljedica socijalističkog mentaliteta gdje sustav/sistem/država/društvo rješava sve društvene i osobne probleme i gdje isticanje pojedinca može biti štetno. ""


Uklapa li se slučaj Agrokor/Todorić donekle u ovo? Dragi, mladi? kolega, u navedenim rečenicama si dobro oslikao sve paradokse, protivštine i zablude s kojima smo devedesetih krenuli put samostalnosti. Ljudi, branitelji su "ginuli za ovu državu", narod je "glasao za ovu državu", napatio se, mnogi sve izgubili, imovinu i najbliže, zar je tako utopijski da od te države očekuju nešto više od slobode danonoćnog rintanja zbog konzumerizma i nazasitne naplate samog postojanja te države? Bi li itko išao u rat iz komocije socijalizma u bespuća i nemilosrdnost kapitalizma, tj. slobodnog tržišta? To se moglo postić i reformama koje su već nadolazile. Ali vjerovalo se da nas Srbi kradu, Beograd, da radimo za nerazvijene, da će Hr odvajanjem od Yu procvasti uz onaj i onoliki rad na koji su ljudi navikli i koji je davao dobre rezultate glede standarda. Je li se htjelo kruha preko pogače uz malo truda?
Ne upućuju li tvoje citirane rečenice na groznu spoznaju da je "sve bilo uzalud", pogrešno, promašeno, utopija? Mislim, da! Dugo je trebalo da se to shvati, mnogi nikad neće, mnogi odbijaju zbog žrtve koju su podnijeli pa se još nećem nadaju, mnogi su se naplatili pa negiraju, ostali bježe odavde.
Poštovani forumski kolega, od cijelog onog teksta koji sam napisao vi ste se uhvatili ovih par sporednih rečenica.

Odmah u startu ću reći da nije bilo uzalud. Građenje društva i države je dug proces, a ovo je samo jedan tren u dugoj povijesti ovog naroda. Bilo je i puno težih trenutaka, dapače, rekao bih da danas Hrvati žive bolje nego bilo koja generacija prije njih. Zašto? Pa zato što je tehnološki napredak čovječanstva omogućio da ljudi nisu gladni, da većina bolesti nije smrtonosna, demokratski standardi su takvi da možete reći što mislite, a da se ne bojite za svoj život. Teško nađem suosjećanje za ljude koji kukaju kako im je teško dok u isto vrijeme tipkaju po iPhoneima i Macovima, hrana im je na stolu, toplo im je u kući. Da, ima onih koji su na ulici, ima ih i u Njemačkoj, Austriji... Ali mi sada ne govorimo o ljudima s ruba društvene ljestvice, govorimo o prosijeku. Hrvati imaju manji standard od Norvežana, i od Danaca, i od Kanađana. Ali koliko nacija, koliko milijardi ljudi živi neusporedivo lošije od prosječnog Hrvata? Hrvatska može i mora bolje. Korupcija je uništila ovo društvo. Uništila mu je institucije i uništila je društveni moral, a samim time je "klasno" raslojavanje sve veće. Većina naših problema izvire iz toga. Ako se to riješi, ovo društvo ima šanse. Švedska je prije 100-ak godina bila siromašna Europska država, s visokom stopom emigracije. Pa su uspjeli kroz nekoliko desetljeća postati zemlja s najboljim životnim standardom.

Možda imate simpatije za Socijalizam, to je u redu, svatko ima pravo da vjeruje što hoće. Komocija socijalizma na kraju je izgledala ovako: U Jugi redovi za gorivo, redukcije, par nepar... U SSSr-u prazne police trgovina, bijeda. U Poljskoj tenkovi na ulicama. U Rumunjskoj im je bilo tako komotno da su ubili dragog vođu. U Kini su gazili studente po Tiananmenu. Hajdemo biti pošteni, socijalizam je u cijelome svijetu propao sam od sebe, zato što je cijela ideologija postavljena na imbecilnim temeljima. Pojeo je sam sebe jer je bio neefikasan, totalitaran, nekreativan, i svi ljudi koji su živjeli u takvim zemljama su živjeli lošije nego u kapitalističkim. I nema smisla povlačiti tu usporedbu i na treći svijet, jer su društveni uvjeti u tim zemljama bili potpuno drugačiji. Dovoljno je pogledati Europske prilike, gdje su društveni uvjeti bili slični prije 2. svj. rata, i u zapadnoj i u centralnoj Europi.

Ne znam da li ste razumjeli moj cijeli tekst, ali ako jeste onda pretpostavljam da shvaćate da je moj stav, da svaki pojedinac treba pronaći svoju snagu i postati odgovoran za svoju sudbinu. Bez društvenih eksperimenata, centralnog planiranja, revolucionarnih prenemaganja, od svih tih stvari koja nam se opet serviraju, ne više iz Beograda ili Moskve, nego iz Bruxellesa i Trga Sv. Marka. I čak da rata nije bilo, da je ostala Juga, sve ovo što prolazimo s korupcijom, prolazili bi i tada. Danas imamo sreću što, uza sve probleme, nemamo uteg s istoka, u vidu Srbije, Crne Gore, Kosova i sl. Vama je jasno da Jugoslavija jednostavno nije mogla opstati, u bilo kojim uvjetima? Unutarnje sile koje su razorile Jugoslaviju, su oduvijek bile prejake. Interesi naroda unutar nje često potpuno suprotni, kulturni krugovi i civilizacijska ishodišta predaleki, društveni razvoj republika udaljen stoljećima. Ta Yugo priča je završila, i dobro da je.

Zadnje uređivanje Lacedaemon : 30.09.2017. at 14:21.
Lacedaemon is offline  
Old 30.09.2017., 16:23   #5790
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
Ti meni bacaš na Dragu Pilsela
Mogu bacati samo na onoga koji uvijek kaze sto mu je na umu...pogledaj sto mi pise ispod svakog posta napisanog na kompu,mozda bude jasnije...

Hrvati obicno imaju problema sa suocavanjem s cinjenicama,pogotovo pripadnici HDZSDP partije...

Jer takvi su najglasniji...i nepojmljivo im je da,posto oni imaju vodza i partiju,netko tko pise protiv njihovih nije automatski clan kontra partije...

Tako u RH ne mozes biti desnicar ak nisi za HDZ ili ljevicar ak nisi za Kmere...

U biti mozes,ali glavama prije spomenutih partijaca je to nepojmljivo...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 30.09.2017., 16:29   #5791
Quote:
Lacedaemon kaže: Pogledaj post
Poštovani forumski kolega, od cijelog onog teksta koji sam napisao vi ste se uhvatili ovih par sporednih rečenica.

Odmah u startu ću reći da nije bilo uzalud. Građenje društva i države je dug proces, a ovo je samo jedan tren u dugoj povijesti ovog naroda. Bilo je i puno težih trenutaka, dapače, rekao bih da danas Hrvati žive bolje nego bilo koja generacija prije njih. Zašto? Pa zato što je tehnološki napredak čovječanstva omogućio da ljudi nisu gladni, da većina bolesti nije smrtonosna, demokratski standardi su takvi da možete reći što mislite, a da se ne bojite za svoj život. Teško nađem suosjećanje za ljude koji kukaju kako im je teško dok u isto vrijeme tipkaju po iPhoneima i Macovima, hrana im je na stolu, toplo im je u kući. Da, ima onih koji su na ulici, ima ih i u Njemačkoj, Austriji... Ali mi sada ne govorimo o ljudima s ruba društvene ljestvice, govorimo o prosijeku. Hrvati imaju manji standard od Norvežana, i od Danaca, i od Kanađana. Ali koliko nacija, koliko milijardi ljudi živi neusporedivo lošije od prosječnog Hrvata? Hrvatska može i mora bolje. Korupcija je uništila ovo društvo. Uništila mu je institucije i uništila je društveni moral, a samim time je "klasno" raslojavanje sve veće. Većina naših problema izvire iz toga. Ako se to riješi, ovo društvo ima šanse. Švedska je prije 100-ak godina bila siromašna Europska država, s visokom stopom emigracije. Pa su uspjeli kroz nekoliko desetljeća postati zemlja s najboljim životnim standardom.

Možda imate simpatije za Socijalizam, to je u redu, svatko ima pravo da vjeruje što hoće. Komocija socijalizma na kraju je izgledala ovako: U Jugi redovi za gorivo, redukcije, par nepar... U SSSr-u prazne police trgovina, bijeda. U Poljskoj tenkovi na ulicama. U Rumunjskoj im je bilo tako komotno da su ubili dragog vođu. U Kini su gazili studente po Tiananmenu. Hajdemo biti pošteni, socijalizam je u cijelome svijetu propao sam od sebe, zato što je cijela ideologija postavljena na imbecilnim temeljima. Pojeo je sam sebe jer je bio neefikasan, totalitaran, nekreativan, i svi ljudi koji su živjeli u takvim zemljama su živjeli lošije nego u kapitalističkim. I nema smisla povlačiti tu usporedbu i na treći svijet, jer su društveni uvjeti u tim zemljama bili potpuno drugačiji. Dovoljno je pogledati Europske prilike, gdje su društveni uvjeti bili slični prije 2. svj. rata, i u zapadnoj i u centralnoj Europi.

Ne znam da li ste razumjeli moj cijeli tekst, ali ako jeste onda pretpostavljam da shvaćate da je moj stav, da svaki pojedinac treba pronaći svoju snagu i postati odgovoran za svoju sudbinu. Bez društvenih eksperimenata, centralnog planiranja, revolucionarnih prenemaganja, od svih tih stvari koja nam se opet serviraju, ne više iz Beograda ili Moskve, nego iz Bruxellesa i Trga Sv. Marka. I čak da rata nije bilo, da je ostala Juga, sve ovo što prolazimo s korupcijom, prolazili bi i tada. Danas imamo sreću što, uza sve probleme, nemamo uteg s istoka, u vidu Srbije, Crne Gore, Kosova i sl. Vama je jasno da Jugoslavija jednostavno nije mogla opstati, u bilo kojim uvjetima? Unutarnje sile koje su razorile Jugoslaviju, su oduvijek bile prejake. Interesi naroda unutar nje često potpuno suprotni, kulturni krugovi i civilizacijska ishodišta predaleki, društveni razvoj republika udaljen stoljećima. Ta Yugo priča je završila, i dobro da je.
Savrsen post. Imas smisla za pisanje i objasnjavanje Samo nastavi.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 30.09.2017., 16:29   #5792
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Desni kutak i lijevi kutak su zamisljeni za okupljanje istomisljenika, kako bar tu ne bi bilo prepucavanja lijevo desno. Nepristojno je kad netko dodje u suprotni tabor samo zbog fajtanja.
Da, mi zelimo ovdje idilu.
Ispada da su "desni" puno pristojniji, jer ne upadaju na lijevi kutak kako bi provocirali, a ovdje svatko malo od "lijevih" upada.
Inače je medijska slika ta, da su desni kao primitivniji i zadrtiji, a kao lijevi su ono demokrate koje mi ne shvaćamo, ali kad se uđe u diskusiju (i zanemari par primitivaca s obe strane), desni su puno veći demokrate i spremni na kompromis. Lijevi uglavnom spominju zabrane i ljudska prava za zahode trećeg spola, a tek da nema kurikula, lijevi ne bi imali smisla postojanja, jer kad SDP dođe na vlast sjebe sva radnička prava.

Čak su desni i veći socijaldemokrati od esdepeovaca, čak smo i jači antifašisti mi imali za predsejdnika Titovog generala, a ovi imali pionira
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 30.09.2017., 17:18   #5793
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Savrsen post. Imas smisla za pisanje i objasnjavanje Samo nastavi.
Ne poričem da zna pisat ali ne zna šta je socijalizam a šta rigidni komunizam. Usput šta ćemo sa švedskim modelom???
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 30.09.2017., 17:37   #5794
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Desni kutak i lijevi kutak su zamisljeni za okupljanje istomisljenika, kako bar tu ne bi bilo prepucavanja lijevo desno. Nepristojno je kad netko dodje u suprotni tabor samo zbog fajtanja.
Da, mi zelimo ovdje idilu.
Ispada da su "desni" puno pristojniji, jer ne upadaju na lijevi kutak kako bi provocirali, a ovdje svatko malo od "lijevih" upada.
Cak se preporucuje da forumasi u svom klubu raspravljaju o strankama i pojedincima za koje ce glasati a ovdje imamo elemenata koji hejtaju sve od centra na desno a glume desnog, nacionalno osvjescenog konzervativca.

Ne valja im HDZ, ne valja im ni jedan HSP, ne valja im MOST, ne valja im Hasanbegovic, ne valja im Esih, ne valja Zeljka Markic, ne valja im predsjednica Kolinda, ne valja im Crkva...

Kad ih pitas za koga su glasali muk, za koga bi trebalo glasati muk.
Jedino sto im valja su oni sami.

Takve treba izbaciti iz ovog kluba jer spamaju, trolaju i remete sadrzajnu raspravu.
Uostalom tako je i predvideno u propozicijama clanstva u klubovima.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 30.09.2017., 23:06   #5795
Probudija se malo Hasanbegovic.



http://kamenjar.com/video-hasanbegov...radojki-boric/


“Rodna ideologija neće vam proći, dok u Skupštini odlučuje 5 zastupnika NHR-a,” bio je jasan dr. Zlatko Hasanbegović…

“Drugarice i drugovi, no pasaran!” rekao je skupštinarima Zlatko Hasanbegović govoreći o “rodnoj ravnopravnosti” koju se pokušalo “ugurati” u Razvojnu strategiju Grada Zagreba do 2020. godine..
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 01.10.2017., 00:39   #5796
Opet je netko nepristojan upao u kutak. Tako predvidljivo.
Izgleda da je lijevima krivo što su im istomisljenici dosadni, pa upadaju ovdje.

__________________



Marko-m, Hasanbegovic je dosta aktivan, ali mediji puno toga prešućuju. Na je u Gradskoj skupštini iskritizirao odluku ZG/Mikulica iz HDZ o financiranju/pokroviteljstvu golf turnira.
Rekao je da je golf sport bogatih i da si sami mogu plaćati. Odlicno je komentirao, "lijevi" su šutjeli na to (a prvi bi oni trebali biti protiv "buržujskog" sporta)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 01.10.2017., 01:42   #5797
Quote:
Lacedaemon kaže: Pogledaj post
Poštovani forumski kolega, od cijelog onog teksta koji sam napisao vi ste se uhvatili ovih par sporednih rečenica.
Mislim da tvrdnja o utopiji glede očekivanja od rata za samostalnost nije sporedna u vašem postu, pače smatram je krucijalnom za najbližu prošlost i budućnost, te sam želio da se malo elaborira i pokušao pojasniti kako običan puk rezonira. Puk koji je platio groznu cijenu zbog - utopije, što sam spoznao još početkom devedesetih.
Mislim da na moj post nije odgovoreno. Nerado ću ipak reagirati na neke dijelove.

Quote:
Odmah u startu ću reći da nije bilo uzalud. Građenje društva i države je dug proces, a ovo je samo jedan tren u dugoj povijesti ovog naroda. Bilo je i puno težih trenutaka,
Nije uzalud ako se DR pripisuje tisućljetnoj povijesti, ali budućnost se više ne gradi ratovima. Danas ne. Tempo i brzina kojom nam dolazi budućnost ne dopušta duge procese, jedan tren u povijesti je nedopustiva glupost koja se više ne može nadoknaditi.
Quote:
dapače, rekao bih da danas Hrvati žive bolje nego bilo koja generacija prije njih. Zašto? Pa zato što je tehnološki napredak čovječanstva omogućio da ljudi nisu gladni, da većina bolesti nije smrtonosna, demokratski standardi su takvi da možete reći što mislite, a da se ne bojite za svoj život. Teško nađem suosjećanje za ljude koji kukaju kako im je teško dok u isto vrijeme tipkaju po iPhoneima i Macovima, hrana im je na stolu, toplo im je u kući. Da, ima onih koji su na ulici, ima ih i u Njemačkoj, Austriji... Ali mi sada ne govorimo o ljudima s ruba društvene ljestvice, govorimo o prosijeku. Hrvati imaju manji standard od Norvežana, i od Danaca, i od Kanađana. Ali koliko nacija, koliko milijardi ljudi živi neusporedivo lošije od prosječnog Hrvata? Hrvatska može i mora bolje. Korupcija je uništila ovo društvo. Uništila mu je institucije i uništila je društveni moral, a samim time je "klasno" raslojavanje sve veće. Većina naših problema izvire iz toga. Ako se to riješi, ovo društvo ima šanse. Švedska je prije 100-ak godina bila siromašna Europska država, s visokom stopom emigracije. Pa su uspjeli kroz nekoliko desetljeća postati zemlja s najboljim životnim standardom.
Ne vidim zašto je to napisano kao odgovor na moj post? Iznošenje notornih činjenica. Potpuno isto bi bilo glede standarda da je opstala YU. Ili netko misli da bi se i dalje išlo u Trst, a UDBA špijunirala ljude i progonila radi izgovorene slobode mišljenja ? Milijarde sirotinje diljem svijeta ne čine nas nimalo sretnijim, nisu pogodne za usporedbu. Problem je činjenica da smo nesretni unatoč svim pogodnostima tehnološkog napretka koji navodite. Zašto smo u socijalizmu bili zadovoljniji relativnom neimaštinom, nego sjajem i luksuzom kapitalizma i slobodnog tržišta?

Quote:
Možda imate simpatije za Socijalizam, to je u redu, svatko ima pravo da vjeruje što hoće. Komocija socijalizma na kraju je izgledala ovako: U Jugi redovi za gorivo, redukcije, par nepar... U SSSr-u prazne police trgovina, bijeda. U Poljskoj tenkovi na ulicama. U Rumunjskoj im je bilo tako komotno da su ubili dragog vođu. U Kini su gazili studente po Tiananmenu. Hajdemo biti pošteni, socijalizam je u cijelome svijetu propao sam od sebe, zato što je cijela ideologija postavljena na imbecilnim temeljima. Pojeo je sam sebe jer je bio neefikasan, totalitaran, nekreativan, i svi ljudi koji su živjeli u takvim zemljama su živjeli lošije nego u kapitalističkim. I nema smisla povlačiti tu usporedbu i na treći svijet, jer su društveni uvjeti u tim zemljama bili potpuno drugačiji. Dovoljno je pogledati Europske prilike, gdje su društveni uvjeti bili slični prije 2. svj. rata, i u zapadnoj i u centralnoj Europi.
Ovako oslikan socijalizam, neselektivno uspoređivan vam je potpuni promašaj. I onda nećemo ga uspoređivati s trećim svijetom, s kojim bi trebali, a gore, kad treba opravdati dobar osjećaj Hrvata životom u utopiji, to ćemo učiniti. Neprincipjelno. Evropske prilike prije 2. svj. rata nisu bile nimalo slične u zapadnom kolonijalnom svijetu i na Balkanu, tj. Hr. Startne pozicije su strahovito različite.

Quote:
Ne znam da li ste razumjeli moj cijeli tekst, ali ako jeste onda pretpostavljam da shvaćate da je moj stav, da svaki pojedinac treba pronaći svoju snagu i postati odgovoran za svoju sudbinu. Bez društvenih eksperimenata, centralnog planiranja, revolucionarnih prenemaganja, od svih tih stvari koja nam se opet serviraju, ne više iz Beograda ili Moskve, nego iz Bruxellesa i Trga Sv. Marka. I čak da rata nije bilo, da je ostala Juga, sve ovo što prolazimo s korupcijom, prolazili bi i tada. Danas imamo sreću što, uza sve probleme, nemamo uteg s istoka, u vidu Srbije, Crne Gore, Kosova i sl. Vama je jasno da Jugoslavija jednostavno nije mogla opstati, u bilo kojim uvjetima? Unutarnje sile koje su razorile Jugoslaviju, su oduvijek bile prejake. Interesi naroda unutar nje često potpuno suprotni, kulturni krugovi i civilizacijska ishodišta predaleki, društveni razvoj republika udaljen stoljećima. Ta Yugo priča je završila, i dobro da je.
S takvim razmišljanjem dragi kolega malo država u svijetu bi opstalo. Ovo je potpuno nedemokratski i nekršćanski stav.
U vezi boldanog, dozvolite da se ne složim s iznenšenim. Upravo je rat donio moralni kolaps i negativne postavke koje nam određuju današnjicu bez nade u budućnost. Nema se vremena za "40-godišnje lutanje pustinjom zbog zlatnog teleta". Vlakovi budućnosti su prebrzi.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 01.10.2017., 10:01   #5798
http://www.jutarnji.hr/globus/Globus...aciju/6599928/

Davorin Rudolf bez obzira sto komentira dogadjaje vezane uz arbitrazu, jasno i glasno naziva Hrvate kukavicama, diletantima poniznog mentaliteta koji se dodvoravaju strancima, luzerima bez vlastitog ja, a koje osobine kao naroda su vec opisali i Krleza i Matos.
Osim sto naravno potpisujem i u potpunosti se slazem s tim, ali i smatram tragicnim, iluzorno je ocekivati da se bilo sto dobro dogodi drzavi ciji narod ocigledno u genetskom kodu nema karakterne crte potrebne za samostalnost.
Gospodo draga, pa nas samaraju Bosna i Slovenija.
Mi klecimo pred svim i svakim.
Nama je nasusno potrebna ekstremna desnica ili ekstremna ljevica.
Problem je samo sto to kod Hrvata ne postoji.
Kod nas postoji samo ekstremna tupavost, ekstremna nesposobnost i ekstremna pokvarenost.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 01.10.2017., 11:43   #5799
Bome, gledam temu o Španjolskoj, i nigdje nikada se desna struja u Hrvata nije toliko podijelila kao na pitanju Katalonije.

S jedne strane, većina nas ima simpatije prema povijesnoj Španjolskoj, s druge dobar dio nas strane vidi Katalonce kao narod koji želi svoju državu.

Pogtovo je bizarno da kod njih liberali i ljevičari su izraziti nacionalisti, dok konzervativci i desničari podupiru unitarnu državu.

PS
Je li u Hrvatskoj moguća ljevičarska a nacionalistička stranka?

Irci, Baski, Katalonci, svi imaju ljevičarske nacionalističke pokrete.
Ali nije to ništa neobično, Bošnjaci imaju DF, Srbi u Bosni imaju SNSD. Čak su i socijalisti u Srbiji danas ultranacionalisti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 01.10.2017., 12:05   #5800
Quote:
Lacedaemon kaže: Pogledaj post
Poštovani forumski kolega, od cijelog onog teksta koji sam napisao vi ste se uhvatili ovih par sporednih rečenica.

Odmah u startu ću reći da nije bilo uzalud. Građenje društva i države je dug proces, a ovo je samo jedan tren u dugoj povijesti ovog naroda. Bilo je i puno težih trenutaka, dapače, rekao bih da danas Hrvati žive bolje nego bilo koja generacija prije njih. Zašto? Pa zato što je tehnološki napredak čovječanstva omogućio da ljudi nisu gladni, da većina bolesti nije smrtonosna, demokratski standardi su takvi da možete reći što mislite, a da se ne bojite za svoj život. Teško nađem suosjećanje za ljude koji kukaju kako im je teško dok u isto vrijeme tipkaju po iPhoneima i Macovima, hrana im je na stolu, toplo im je u kući. Da, ima onih koji su na ulici, ima ih i u Njemačkoj, Austriji... Ali mi sada ne govorimo o ljudima s ruba društvene ljestvice, govorimo o prosijeku. Hrvati imaju manji standard od Norvežana, i od Danaca, i od Kanađana. Ali koliko nacija, koliko milijardi ljudi živi neusporedivo lošije od prosječnog Hrvata? Hrvatska može i mora bolje. Korupcija je uništila ovo društvo. Uništila mu je institucije i uništila je društveni moral, a samim time je "klasno" raslojavanje sve veće. Većina naših problema izvire iz toga. Ako se to riješi, ovo društvo ima šanse. Švedska je prije 100-ak godina bila siromašna Europska država, s visokom stopom emigracije. Pa su uspjeli kroz nekoliko desetljeća postati zemlja s najboljim životnim standardom.

Možda imate simpatije za Socijalizam, to je u redu, svatko ima pravo da vjeruje što hoće. Komocija socijalizma na kraju je izgledala ovako: U Jugi redovi za gorivo, redukcije, par nepar... U SSSr-u prazne police trgovina, bijeda. U Poljskoj tenkovi na ulicama. U Rumunjskoj im je bilo tako komotno da su ubili dragog vođu. U Kini su gazili studente po Tiananmenu. Hajdemo biti pošteni, socijalizam je u cijelome svijetu propao sam od sebe, zato što je cijela ideologija postavljena na imbecilnim temeljima. Pojeo je sam sebe jer je bio neefikasan, totalitaran, nekreativan, i svi ljudi koji su živjeli u takvim zemljama su živjeli lošije nego u kapitalističkim. I nema smisla povlačiti tu usporedbu i na treći svijet, jer su društveni uvjeti u tim zemljama bili potpuno drugačiji. Dovoljno je pogledati Europske prilike, gdje su društveni uvjeti bili slični prije 2. svj. rata, i u zapadnoj i u centralnoj Europi.

Ne znam da li ste razumjeli moj cijeli tekst, ali ako jeste onda pretpostavljam da shvaćate da je moj stav, da svaki pojedinac treba pronaći svoju snagu i postati odgovoran za svoju sudbinu. Bez društvenih eksperimenata, centralnog planiranja, revolucionarnih prenemaganja, od svih tih stvari koja nam se opet serviraju, ne više iz Beograda ili Moskve, nego iz Bruxellesa i Trga Sv. Marka. I čak da rata nije bilo, da je ostala Juga, sve ovo što prolazimo s korupcijom, prolazili bi i tada. Danas imamo sreću što, uza sve probleme, nemamo uteg s istoka, u vidu Srbije, Crne Gore, Kosova i sl. Vama je jasno da Jugoslavija jednostavno nije mogla opstati, u bilo kojim uvjetima? Unutarnje sile koje su razorile Jugoslaviju, su oduvijek bile prejake. Interesi naroda unutar nje često potpuno suprotni, kulturni krugovi i civilizacijska ishodišta predaleki, društveni razvoj republika udaljen stoljećima. Ta Yugo priča je završila, i dobro da je.
Ne gubi vrijem s takvima. Da imaju iti malo prostojnosti i osnovnih moralnih nazora, ne bi bili ovdje jer otvoreno krse pravila. Navikli, jer jedna su pravila bila za vladajucu partijsku kastu, a druga za obicnu "zatucanu" raju. Ali eto, moze im biti.

Inace, s vecinom napisanog se slazem. Uz dodatak da ce ljeva pastva do zadnje kapi krvi braniti svoju prolupalu politiku. Jer braneci nju, brane svoje privilegije u obliku sasvim materijalnih dobara, koje su nastale nacionalizacijama, eksproprijacijama, doprinosima za stambenu izgradnju, povlastenim kreditima i kakvim sve ne izmisljotinama iza kojih se krije najobicnija pljacka i otimacina. I naravno, dato njima da se oni koriste. Takodjer, jedan drugi oblik pljacke je bila programirana inflacija. Ta znam za slucaj jednog bivseg direktora koji je digao (povlasteni) stambeni kredit, kupio povelik stan, i nakon nekoliko godina ga je inflacija toliko pojela da je mjesecna otplata bila u vrijednosti jedne kutije cigareta. Sam mi je to pricao.

Ukratko, socijalizam kao poredak vecini nikakva dobra nije dobio, samo zaostajanje, i na kraju gospodarsku propast i rasulo gdje god je bio. Jer svugdje je silom, zlocinima i/ili prijevarama nametnut; od S. Koreje pa do Kube i Venecuele. Ova zadnja je naftom bogatija od Saudijske Arabije https://www.fool.com/investing/2017/...oil-reser.aspx . I umjesto da su to ogromno bogarstvo iskoristili, prolupala socijalisticka sekta-mafija je dovela drzavu u rasulo i glad, da ljudi iz nje bjeze na sve strane, samo da prezive.

Pogledajmo samo povijesno; je li itko ikad cuo da je u zadnjih pedesetak godina bilo ikakve migracije u bivse socijalisticke zemlje? Ali zato svi jako dobro znamo za egzoduse iz bivsih socijalisticki zemalja u kapitalisticke. Ljudi su i po cijenu zivota i dugogodisnjih robija bjezali iz "socijalistickih rajeva".

Da smo nacistu, zadnja mi je stvar na umu povampireni neoliberalni kapitalizam, koji samo gleda kako bezobzirno, ne birajuci sredstva i metode, opljackati sto vise i sto brze. Takav prije ili poslije zavrsi u bankrotu, i dovede drzavu u anrhiju, pa izlasci iz pakla traju decenijama. Neke juznoamericke drzave su skolski primjer sto se desavalo, i jos uvijek desava.

Sto nam najvise odgovara je poduzetnicki kapitalizam bolje organiziranih europskih drzava iz 60-tih do kraja 80-tih. Ovaj sadasnji u Europi se mahom izopacio u svoj politickoj korektnosti, ulizujuci se i podvlaceci pod rep kojekakvim marginalnim pokretima ljevicarskih uhljeb-sekti.

Glede nas, uvjet No. 1 za bilo kakav iskorak na bolje je lustracija i temeljito ciscenje drzavnog aparata od boljsevizma. Hrvatska i Slovenije su dvije jedine drzave koje lustraciju nisu sprovele, pa zato glede trenda BDP kaskaju iza svih ostalih bivsih socijalistickih drzava https://trzistakapitala.files.wordpr...u-1a.jpg?w=640 . Jer, koliko je stanje kod nas pogubno govori i ovo:

Bijesni poduzetnik Bakić: Naše donacije školstvu hrane uhljebe

Ali jednom kad mi uhljebi nisu htjeli obračunati carinu i PDV jer im je bilo (prema njihovoj prosudbi) prekomplicirano i kad sam prigovorio zbog sporosti procedure, jedan mi je carinik rekao: 'Imate sreću da više nismo u KOMUNIZMU, inače ne biste izašli živi na ova vrata!'
Fićfirić se bio propeo, upro dlanovima u stol, nagnuo prema meni i upravo tako uzviknuo, od riječi do riječi!


https://www.24sata.hr/news/bijesni-p...uhljebe-464955
Plavobili is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.