Natrag   Forum.hr > Razno > Forum Help!

Forum Help! Tehnička pomoć za Forum.hr. Top tema: Forum FAQ

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 23:41   #1
Internet prevare ?

Pozdrav svima,
neki dan sam dobio mail, predstavio se imenom (Bassel Nizar) i zamolio me da mu pomognen. Kao on je sada u izbjegličkom kampu Yamalah u Siriji sa svoje dvoje djece, žena mu je poginula nedavno, a sad ono najsmješnije, kaže da je bio industrialac i da ima 50 500 000$ koje bi on preko Crvenog Križa prebacio u London, a potom preko visokog diplomata k meni u Hrvatsku i tu bi ulagao novac. On i djeca bi došli ubrzo nakon "transakcije".
Dakle ne traži me novac kao većina prevaranata, nego da mu pošaljem mailom moje podatke, ime prezime, punu adresu, broj telefona i osobnu iskaznicu (skeniranu), zauzvrat ja dobivam 20% od 50 miliona $ hehe. Da puno ne dužim pitao sam ga da mi malo preciznije opiše kako to misli izvesti, što je i učinio, a ima i logike da to i prođe. U drugom mailu je poslao sliku putovnice, imena djece, starost i mjesto rođenja.
Što god sam ga pitao odgovorio bi i imalo je smisla. Bilo je još 5-6 poruka..., naravno nisam mu dao ništa od traženog.
Zanima me je li netko dobio isti ili sličan mail.?
__________________
Dado
dadonv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 01:31   #2
Quote:
dadonv kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
neki dan sam dobio mail, predstavio se imenom (Bassel Nizar) i zamolio me da mu pomognen. Kao on je sada u izbjegličkom kampu Yamalah u Siriji sa svoje dvoje djece, žena mu je poginula nedavno, a sad ono najsmješnije, kaže da je bio industrialac i da ima 50 500 000$ koje bi on preko Crvenog Križa prebacio u London, a potom preko visokog diplomata k meni u Hrvatsku i tu bi ulagao novac. On i djeca bi došli ubrzo nakon "transakcije".
Dakle ne traži me novac kao većina prevaranata, nego da mu pošaljem mailom moje podatke, ime prezime, punu adresu, broj telefona i osobnu iskaznicu (skeniranu), zauzvrat ja dobivam 20% od 50 miliona $ hehe. Da puno ne dužim pitao sam ga da mi malo preciznije opiše kako to misli izvesti, što je i učinio, a ima i logike da to i prođe. U drugom mailu je poslao sliku putovnice, imena djece, starost i mjesto rođenja.
Što god sam ga pitao odgovorio bi i imalo je smisla. Bilo je još 5-6 poruka..., naravno nisam mu dao ništa od traženog.
Zanima me je li netko dobio isti ili sličan mail.?
Lik želi tvoje podatke da ih može krivotvoriti.

Ja ne bi ni čitao to nego odmah obrisao.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:31   #3
Ma da to je to, ali išao sam baš vidjeti do kuda to ide. Ja to inače ni ne čitam nego blokiram.
Prvenstveno sam htio vidjeti da li je još netko dobio isti ili sličan mail, a ujedno upozoriti ljude na takve stvari jer znam i ne mogu
vjerovati na što sve ljudi pristaju, tek onako daju svoje podatke, brojeve tekućeg računa...!!
Internet je dobra stvar, ali ponekad imam dojam da je 70% sadržaja lažno, prevare, smeće...

Ljudi pamet u glavu, ali ako vas baš zagolicaju takve "ponude" bar provjerite na internetu ima li nekakvih podataka u vezi toga.
__________________
Dado

Zadnje uređivanje dadonv : 04.01.2017. at 11:41.
dadonv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.