Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2009., 13:05   #1
Domace tijesto za rezance, taranu i slicno

Lijep pozdrav svima koji prate temu!

gore navedeno tijesto uspijevam umijesiti rucno, ali ima dosta posla, a i malo bole ruke, pa me zanima, da li znate neki mikser koji bi (provjereno) mogao umijesiti smjesu za ovo tijesto (na 1kg bracna oko 9-10 jaja i onda mijesi)? na netu sam nasao da ljudi hvale kenwood chef, ali ne mogu nigdje naci cijenu u RH ili neku trgovinu u kojoj bih mogao pitati za cijenu. vidio sam da hvale i kitchenaid koji, kazu, kosta oko 4500 kn sto mi je ipak previse za mixer, koliko god dobar bio.

probao sam umijesiti ovo tijesto u pekacu za kruh i dosta se pekac namucio, tako da se bojim ponovo ga koristiti za ovu tesku i zahtjevu zadacu.

hvala puno na odgovorima
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 18:01   #2
U Merkuru sam vidjela te neke jake miksere za tijesto, ali bili su skupi. Znaš, oni s velikim uvrnutim lopaticama, kao svrdlovi.
Bojim se da nećeš naći ništa povoljno za tu zadaću jer se svim jeftinijim mikserima grije motor od tog "teškog" tijesta.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 20:13   #3
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
U Merkuru sam vidjela te neke jake miksere za tijesto, ali bili su skupi. Znaš, oni s velikim uvrnutim lopaticama, kao svrdlovi.
Bojim se da nećeš naći ništa povoljno za tu zadaću jer se svim jeftinijim mikserima grije motor od tog "teškog" tijesta.
jel znas mozda otprilike cifru i mozda marku? na zalost ja sam iz baranje, tako da se ne mogu prosetati samo do merkura, ali tu i tamo navaratim do prijestolnice, pa mogu sopingirati ako trebam nesto. gledao sam vani cijene onog kenwod chef-a pa je to oko 2 000 kn, sto je puno, ali je opet puno jeftinije od kitchenaid-a. znam da necu bas jeftino proci, ali ako je cijena svih mixera za tijesto minimalno 4500 kn, onda cu odustati od takvog sopinga i mijesiti tijesto rukama ili cu montirati motor od kosilice/trimera na neki montazni nastavak i da vidis tijesta po zidovima
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 12:25   #4
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
jel znas mozda otprilike cifru i mozda marku? na zalost ja sam iz baranje, tako da se ne mogu prosetati samo do merkura, ali tu i tamo navaratim do prijestolnice, pa mogu sopingirati ako trebam nesto. gledao sam vani cijene onog kenwod chef-a pa je to oko 2 000 kn, sto je puno, ali je opet puno jeftinije od kitchenaid-a. znam da necu bas jeftino proci, ali ako je cijena svih mixera za tijesto minimalno 4500 kn, onda cu odustati od takvog sopinga i mijesiti tijesto rukama ili cu montirati motor od kosilice/trimera na neki montazni nastavak i da vidis tijesta po zidovima
Znaš da se ne sjećam marke, ali bio je lijepi crveni . Cijena je bila oko 3000. Mislim da je to preskupo, jedino ako nećeš raditi i prodavati rezance .
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 12:33   #5
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Znaš da se ne sjećam marke, ali bio je lijepi crveni . Cijena je bila oko 3000. Mislim da je to preskupo, jedino ako nećeš raditi i prodavati rezance .
da.... 3000 kn mi je isto puno...pogotovo,jer ne planiram na piji prodavati rezance
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 01:39   #6
Pozdrav, pročitao sam ovu temu pa da malo i ja kažem svoje mišljenje.
Ja na poslu isto radim veče količine tijesta, bili to rezanci ili neka druga tjestenima. Možeš umijestiti tijesto u dva navrata. Ako praviš od 1 kg braša, podiejli na dva dijela pa će ići lakše. Je da malo zabole ruke, ali kad se pusti tijesto da odmara poslije ide puno lakše. Ako je tijesto dobro napravljeno, znači da nije ni pre tvrdo ni pre menko onda se da jako fino s njim raditi.
MirakulZd24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 10:19   #7
Ja ga radim u pekaču kruha. Otkad ga imam - preporodila sam se. Je da ne možeš u njemu napraviti neke velike količine, ali za kilu brašna je ok.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 11:33   #8
tjesto za rezance u pekacu kruha??? pojasni
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 12:08   #9
Quote:
mirta2 kaže: Pogledaj post
Ja ga radim u pekaču kruha. Otkad ga imam - preporodila sam se. Je da ne možeš u njemu napraviti neke velike količine, ali za kilu brašna je ok.
probao sam tako, ali mi je pekac kruha malo "skripio" pa me cisto strah jednostavno se bojim da je to tijesto pretvrdo za moj pekac (elite ili taka neka noname firma) i za njegov motor. a nije mi cilj unistiti 350 kn za par kila tijesta bolje cu se onda bildati

inace, vidio sam u metrou neki noname profi mixer za, mislim 1000-1200 kn, mislim da je 1 kW ili cak i jaci.. ne sjecam se vise, ali mi je zapeo za oko i kada mi skvikne ovaj moj mixer ili ako se malo dokopam love, taj sam si planirao uzeti...
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 13:18   #10
Wink dooobri domaci rezanci za juhu - gdje?

zanimaju me preporuke za mjesta na kojima mogu kupiti rezance za juhu, ali one koji su s puno jaja i u ustima nisu skliski k'o gliste, vec fino hrapavi. moze i preporuka nekog obrta il' bakice na placu, al' da su rezanci lijepo pakirani, a ne onak' na hrpi na otvorenom (to ne volim) dok golubovi nadlijecu.
lokacija jarun, preferirano zapad i centar zg te samobor. moze i pm.

fala unaprijed!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 15:38   #11
Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
tjesto za rezance u pekacu kruha??? pojasni
Moj pekač kruha ima i program za mijesiti obično tijesto, dizano tijesto i pravljenje pekmeza. Osim pečenja kruha, u njem pravim tijesta za sve kolače od dizanog tijesta. Isplatio se stostruko
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.