Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2016., 18:31   #741
Ja sam kod sebe odvodni cijev zatvorio s knaufom. Kod nas je to sasvim ok ispalo.
Kada mjenjate način rada nape iz recirkulacijske u odvodnu ili obrnuto potrebao je unutar nape okrenuti polugu na željeni način rada s tim da se kod recirkulacije mora staviti ugljeni uložak i nije potrebno spajati nikakve cijevi. Provjerite upute koje ste dobili gdje se nalazi poluga za prebacivanje.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 18:32   #742
Ja sam kod sebe odvodni cijev zatvorio s knaufom. Kod nas je to sasvim ok ispalo.
Kada mjenjate način rada nape iz recirkulacijske u odvodnu ili obrnuto potrebao je unutar nape okrenuti polugu na željeni način rada s tim da se kod recirkulacije mora staviti ugljeni uložak i nije potrebno spajati nikakve cijevi. Provjerite upute koje ste dobili gdje se nalazi poluga za prebacivanje.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 21:00   #743
Pozdrav,

trebala bi pomoć oko odabira nape.
Dakle, sređujem kuhinju koja, nažalost, nema nikakvu mogućnost za napu sa odvodom zraka.
Sad mene interesira - koja mi je napa s recirkulacijom zraka bolja - ugradbena teleskopska ili ona "obična" koja nijje ugradbena?

Zbunjuje me kod ovih ugradbenih što piše da mogu biti i na odvod zraka i na ugljeni filter - u slučaju da su na ugljeni filter, što s rupom na napi za odvod zraka?

Da li mogu dobiti jaču "običnu" napu ako je recimo u rangu s cijenom neke ugradbene teleskopske?

Imate kakvu preporuku nape za kojih 35 m2? A da nije skupa ko da je od zlata

Molim nekakve savjete - prvenstveno u vezi toga koju od dvije vrste napa odabrati jer sam totalno zbunjena
anny05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 15:19   #744
Većina napa ima mogućnost rada recirkulacijom zraka ili na odvod zraka. Razlika u ta dva rada je samo u kojem smjeru zrak ide, kroz ugljeni filter ili kroz cijev. Na žalost ugljeni filter ima malo veći otpor pa količina filtriranog zraka nije ista kao i kod odvoda.
U slučaju da se odabere recirkulacija zraka mora se u samoj napi (ukloni se donji filter) pomaknuti poluga na recirkulaciju, svakako pogledati uputu koja se dobije uz napu.
Ovisno o vrsti nape odvodna cijev se može ukloniti ili je možete ostaviti. Zrak ionako kroz nju neće prolaziti. Prije same kupnje nape pogledajte uputu za ugradnju koju možete naći na stranicama proizvođača.
Odabir nape je individualna stvar. Prilikom kupovine se držite najvažnijih smjernica, količina protoka zraka, mogućnost rada u reciklirajućem modu, da li se dobije aktivni ugljeni filter ili se mora dokupiti (najvjerojatnije će se morati dokupiti), cijena zamjenskog ugljenog filtera (mora se redovito mijenjati prema uputama jer inače nema funkciju).
Sve nape imaju deklarirani protok zraka, neovisno o izvedenosti. Zbog veličine prostora tražite što veći protok. Kako se računa potrebni protok nape ima već opisano na ovom forumu par stranica prije. Ograničavajući izbor može biti i da li se mora ubaciti u postojeći element ili će se raditi novi element. Svakako si pogledajte i boje koje vam odgovaraju uz kuhinju i naravno sam oblik. Cijene su li-la, najbolje pogledati negdje uživo u trgovini izgled a kupiti preko online trgovine (potražiti na jeftinije.hr i nabava.net).

Sretno.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 08:33   #745
Trebao bi pomoć oko filtera za napu. Naime, kupio sam napu beko cfb 6433x. Na njoj ima ta nekakva dva metalna filtera. E sad mene zanima da li bi pored njih trebao još biti nekakav filter jer nakon njih je sama plastika. Da li bi trebao biti nekakav filter za masnoću koji se mjenja?
Bezveze1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:41   #746
Po uputama bi trebalo:

4.1 - Filter masnoće
Ovaj filter zadržava čvrste čestice masnoće i može biti različitih vrsta. Postavlja se sa zadnje strane
metalne rešetke. Održavanje filtera masnoće je različito, ovisno o njegovoj vrsti.

a – Sve vrste filtera lako je skinuti s metalne rešetke povlačenjem žičanih prihvata u jednu stranu i
izvlačenjem filtera.

b - Tanki sintetički filter (debljine 1 mm) nije predviđen za pranje i potrebno ga je zamijeniti svaka dva
mjeseca. Ako filter ima indikator zasićenosti, zamijenite ga u sljedećim slučajevima:

b.1 – Kada su ljubičaste točke, vidljive kroz metalnu rešetku, rasprostranjene po cijeloj površini
filtera.

b.2 – Kada crvene linije, koje nisu vidljive kroz metalnu rešetku kada je filter þist, postanu vidljive s
vanjske strane metalne rešetke.

c - Višeslojni metalni filter potrebno je oprati jednom mjesečno u toploj vodi pomoću blagog detrdženta
ili tekučeg sapuna. Moguče ga je prati u perilici suđa. Nije ga dozvoljeno savijati i potrebno ga je
ostaviti da se potpuno osuši.

UPOZORENJE: Prevelika količina masnoće u filteru smanjuje učinkovitost rada nape i predstavlja
opasnost od požara. Stoga izriþito preporuþamo da filtere þistite i mijenjate prema uputama
proizvoÿDþa
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:50   #747
To sam pročitao sam nigdje ne vidjeh taj tanki filter koji se mjenja...
Bezveze1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 22:42   #748
Probajte potražiti na internetu slike tog tankog filtera.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 18:15   #749
Također imam napu koja ima te filter ploče koje se peru u suđerici.
Nisam u uputama pročitala da još neki filteri moraju povrh toga ići , pa me to sad zbunilo a i zabrinulo jer ih ja ne koristim a primijetila sam da se na plastici kučišta motora hvata masnoća koju ne znam kako ukloniti?
Iskreno ne znam kud bi i postavila taj tanki filter o kojem je riječ u prethodnom postu.

Bloomberg dts 2920

http://www.blomberginternational.com...475&lang=en-US
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 13:41   #750
U uputama naše faber nape isto nema riječi o dodatnom filterskom materijalu. Naša je još nova pa nema vidljivih tragova skupljanja masnoće oko motora ili kojeg djela kućišta. Vjerojatno ovisi od proizvođača do proizvođača i njihovih rješenja.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 23:34   #751
Pitanje, mozda glupo al sta sad, ne kuzim se u to da li samostojece nape moraju imati odvod gore, u plafon, jel ili se moze cijev provuci malo dalje u zid? I kako onda to sakriti?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 12:02   #752
mogu samostojeće imati odvod sa strane.
ja sam svoj sakrila nekom maskom od medijapana, koju mi je napravio majstor kad mi je radio policu iznad radne ploče.

htjela sam te uputiti da pogledaš fotke na temi fotografija stanova, ali vidim da su ove najnovije (iz 2016.) nevidljive, jer su bile postavljene preko imgura, za kojeg je u međuvremenu postalo potrebno brisati prva dva mjesta na linku, da bi se vidjela fotka.
uglavnom, tu se malo vidi "moje skrivanje" odvoda nape:



__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 22:45   #753
Dakle, odluka je pala na ugradbenu napu. E sad, vidim da ima cijena od 300 kn na dalje. Jesu te do 1000 k cemu? Koje snage bi trebala biti? Koje bi jos specifikacije trebalo gledati? Marka? Igra li ulogu ili je svejedno?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 17:26   #754
napa Faber TR FLEXA A60 kuhinjski element

Naručila sam kuhinju u Lesnini i izvlačnu napu Faber TR Flexa A60, danas se vratila izmjeniti jedan element i kaže gospodin koji nam je slagao kuhinju (pokazao element u koji ide napa) da element nije uopće iskoristiv za odlaganje stvari. Element je cijeli unutra obložen limenim materijalom samo ostane rub iskoristiv za začine. Kaže da zrak cirkulira unutar tog elementa. Mislila sam da napa ako nema odvod zraka zauzima npr. 1/2 elementa a ostatak se može iskoristit za odlaganje.
dian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 11:03   #755
Quote:
dian kaže: Pogledaj post
Naručila sam kuhinju u Lesnini i izvlačnu napu Faber TR Flexa A60, danas se vratila izmjeniti jedan element i kaže gospodin koji nam je slagao kuhinju (pokazao element u koji ide napa) da element nije uopće iskoristiv za odlaganje stvari. Element je cijeli unutra obložen limenim materijalom samo ostane rub iskoristiv za začine. Kaže da zrak cirkulira unutar tog elementa. Mislila sam da napa ako nema odvod zraka zauzima npr. 1/2 elementa a ostatak se može iskoristit za odlaganje.
Dajte si pogledajte upute koje ste dobili s napom. Imamo istu takvu napu ali s odvodom i na stranici 6. uputa je prikazano kako se postavlja napa u slučaju recirkulacije zraka. U biti kod oba načina se provlači cijev do vrha elementa ali se kod jednog načina cijev zatim spaja na odvod prema van a u drugom se na vrhu elementa stavlja isporučena plastična pokrivka (usmjerivač). Tako da mi nije jasno o čemu je riječ s ovim elementom i recirkulacijom zraka u elemntu?
Postavljanjem cijevi kroz element s napom dobijete djelomičnu iskoristivost elementa ali i dalje se u njega mogu odlagati stvari.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 16:55   #756
element i napa

Quote:
vlatx kaže: Pogledaj post
Dajte si pogledajte upute koje ste dobili s napom. Imamo istu takvu napu ali s odvodom i na stranici 6. uputa je prikazano kako se postavlja napa u slučaju recirkulacije zraka. U biti kod oba načina se provlači cijev do vrha elementa ali se kod jednog načina cijev zatim spaja na odvod prema van a u drugom se na vrhu elementa stavlja isporučena plastična pokrivka (usmjerivač). Tako da mi nije jasno o čemu je riječ s ovim elementom i recirkulacijom zraka u elemntu?
Postavljanjem cijevi kroz element s napom dobijete djelomičnu iskoristivost elementa ali i dalje se u njega mogu odlagati stvari.
Zahvaljujem, naručila sam kod njih i napu jer mi je bilo lakše. U svakom slučaju ću vidjelti na montaži o čemu se radi.
dian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 21:58   #757
ima netko ideju za podgradnu/teleskopsku napu s ledicama?
gdje bi se to moglo naci?

kuhinja je mala, nije bitno koliko moze vuci... i naravno da nije jako skupa, cca do 1000 kn
trolaslavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 00:02   #758
nasao ovu http://www.ekupi.hr/Gorenje-napa-BHP623E11X-871242.aspx
brijem da je ok.
trolaslavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 12:35   #759
Imam Faber napu, koja se ugradi u sam element s donje strane. Znaci donja ploha elementa je samo ploca nape, nema resetki samo inox ploha, cisti se lako samo magicnom krpom prebrise kao da cistite plohu elementa visokog sjaja. Savrseno. A tek usis !!! ne znam kako bih objasnila, ali kada napa radi i otvorite vrata osjetite vakum . Od sad samo Faber.
salemode is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 10:37   #760
Quote:
salemode kaže: Pogledaj post
Imam Faber napu, koja se ugradi u sam element s donje strane. Znaci donja ploha elementa je samo ploca nape, nema resetki samo inox ploha, cisti se lako samo magicnom krpom prebrise kao da cistite plohu elementa visokog sjaja. Savrseno. A tek usis !!! ne znam kako bih objasnila, ali kada napa radi i otvorite vrata osjetite vakum . Od sad samo Faber.
koji model imas?
trolaslavonska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.