Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2005., 22:19   #1
Ekonomski fakultet - Rijeka

internet stranica im je za k**** , uglavnom. koliko studenata primaju redovno, a kolko vanredno. na kojoj godini se mora izabrati smjer. jel guzva za upise na prvu godinu tj. jel puno ljudi zainteresirano za taj faks: pitam jer nemam bas najbolje ocijene iz skole pa me zanima jel imam uopce kakve sanse da upadnem. puno vam hvala. svaka informacija je dobrodošla...
Enyala is offline  
Old 26.06.2005., 23:14   #2
Re: Ekonomija-Rijeka

Quote:
Enyala kaže:
svaka informacija je dobrodošla...
stric mi je završija ekonomiju u rijeci
smješka is offline  
Old 26.06.2005., 23:58   #3
i jel ima dobar poso??? jel ga zajebavajau tipa ekonomija ako nije u zg-u; ko da i nije ekonomija???
Enyala is offline  
Old 27.06.2005., 00:20   #4
u šibeniku je

šef nečeg u banci- ono nešto di se rade godišnja izvješća i to

dobar posa, dobra plaća

zaposlija se odma nakon faksa (doduše priko veze, al valjda i ti na to računaš)
smješka is offline  
Old 27.06.2005., 01:22   #5
Ma ekonomija u Ri je isti k.. kao u Zg, a što se tiče navale, iz nekog razloga tamo idu ko muhe na govno (il' leptiri na svijeću ).
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Old 27.06.2005., 08:38   #6
ozbiljno?? a ja sam bas mislila kak je manja navala nek u zagrebu. mislim vjerojatno i je manja naspram zg-a, al posto primaju manji broj ljudi dodje na isto...
Enyala is offline  
Old 27.06.2005., 11:58   #7
Ako imaš slabe ocjene iz srednje, moram te razočarat jer od ove godine nema prijemnog i studente upisuju na temelju ocjena iz srednje.
Za divno čudo, po nekoj stvaaaarno velikoj logici, učenici ekonomskih škola imaju manje šanse od gimnazije jer predmeti koji se boduju su hrvatski, matematika, psihologija, logika, sociologija, povijest, zemljopis, (politika i) gospodarstvo i strani jezik.
Ekonomska nema predmete psihologija, logika i sociologija, a povijest ima 2 godine.

Jedina dobra stvar je što učenici oslobođeni mature imaju izravan upis na teret MZOŠ.

Od ove godine dodan je i smjer Poslovna informatika na stručnom i Informatičko poslovanje na sveučilišnom studiju.. lijepo

Imaš pravo, stranica je užasna (nema baš nekih jako korisnih informacija), pa ti je zato bolje nazvati nekoga na faksu. Jedini broj koji je napisan na stranici je 051 355 111, pa probaj..
Sretno
meMYSELFandI is offline  
Old 27.06.2005., 18:43   #8
bila sam zvala ali se nitko ne javlja... probat cu jos sutra. nego kolko se otprilke ljudi upisuje na prvu godinu?? kako je bilo prijašnjih godina.
Enyala is offline  
Old 27.06.2005., 21:54   #9
Kad se moja cura upisivala pred 3g. bilo je ja mislim 300 uz potporu, 300 bez i 300 izvanredno (to sve 4verogodišnji), ali nisam baš potpuno siguran.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Old 28.06.2005., 22:41   #10
Re: Ekonomija-Rijeka

Quote:
Enyala kaže:
internet stranica im je za k**** , uglavnom. koliko studenata primaju redovno, a kolko vanredno. na kojoj godini se mora izabrati smjer. jel guzva za upise na prvu godinu tj. jel puno ljudi zainteresirano za taj faks: pitam jer nemam bas najbolje ocijene iz skole pa me zanima jel imam uopce kakve sanse da upadnem. puno vam hvala. svaka informacija je dobrodošla...
E vako... nisam sigurna točno koliko ih primaju redovno a koliko vanredno, znam jedino da sam ja prošele godine upisala, uz najviši rang ocjena i ok riješen prijamni ali sam ipak upala uz plaćanje...tako da te ne želim previše ohrabrivati da ćeš upasti besplatno osim ako imaš kakvu vezicu itd.
Ipak ako imaš jako dobro znanje iz matematike, informatike i hrvatskog i jako dobro napišeš prijamni 90% šanse upadaš ( prijamniti by the way košta 250 kn )
Jaaaako puno ljudi je zainteresitrano ali ih isto tako dosta odustane jer im ekonomski fax služi samo u slučaju da ne upadnu na neki drugi.
Odmah na upisu biraš smjer (predlažem da izabereš ekonomiku poduzetništva - to ti je siguran upad jer je malo zainteresiranih svi žele management, ) a u drugoj godini se možeš prebaciti na koji god smjer želiš jer ti i tako svi smjerovi imaju iste predmete prve dvije godine.....
Eto toliko nadam se da sam pomogla
__________________
I didn't lose my mind it was mine to give away
Ayumi is offline  
Old 28.06.2005., 22:44   #11
Quote:
meMYSELFandI kaže:
Ako imaš slabe ocjene iz srednje, moram te razočarat jer od ove godine nema prijemnog i studente upisuju na temelju ocjena iz srednje.
Za divno čudo, po nekoj stvaaaarno velikoj logici, učenici ekonomskih škola imaju manje šanse od gimnazije jer predmeti koji se boduju su hrvatski, matematika, psihologija, logika, sociologija, povijest, zemljopis, (politika i) gospodarstvo i strani jezik.
Ekonomska nema predmete psihologija, logika i sociologija, a povijest ima 2 godine.

Jedina dobra stvar je što učenici oslobođeni mature imaju izravan upis na teret MZOŠ.

Od ove godine dodan je i smjer Poslovna informatika na stručnom i Informatičko poslovanje na sveučilišnom studiju.. lijepo

Imaš pravo, stranica je užasna (nema baš nekih jako korisnih informacija), pa ti je zato bolje nazvati nekoga na faksu. Jedini broj koji je napisan na stranici je 051 355 111, pa probaj..
Sretno

Molim?????
Eto toliko o tome koliko sam ja informirana o tijeku događaja
__________________
I didn't lose my mind it was mine to give away
Ayumi is offline  
Old 28.06.2005., 22:46   #12
Ok sad ja imam jedno (glupo) pitanjce...jel mogće da se netko tko je oslobođen mature a upisao se prošle godina ali uz plaćanje, prebaci na besplatno???????
__________________
I didn't lose my mind it was mine to give away
Ayumi is offline  
Old 28.06.2005., 22:58   #13
Quote:
Ayumi kaže:
Ok sad ja imam jedno (glupo) pitanjce...jel mogće da se netko tko je oslobođen mature a upisao se prošle godina ali uz plaćanje, prebaci na besplatno???????
Da, ali mislim kako ti je za to uvjet da ti je prosjek iznad 4 ako se ne varam. Na mom faksu je tako. I onda se valjda šalje molba.
__________________
x
Elektra is offline  
Old 28.06.2005., 23:04   #14
Quote:
Elektra kaže:
Da, ali mislim kako ti je za to uvjet da ti je prosjek iznad 4 ako se ne varam. Na mom faksu je tako. I onda se valjda šalje molba.
A da vjerovatno će tako biti i kod nas...bezveze
__________________
I didn't lose my mind it was mine to give away
Ayumi is offline  
Old 17.06.2006., 03:58   #15
Imam pitanje
Jel još uvijek na ovom faksu kako učenici koji su oslobođeni mature imaju direktan upis?

http://www.efri.hr/prikaz.asp?txt_id=3213

na ovom linku se to ne spominje sada, a čini mi se da sma čitao prije par tjedana i da je pisalo....
Ken is offline  
Old 19.06.2006., 14:59   #16
veća navala ti je jer nema prijemnog!
D023 is offline  
Old 19.06.2006., 15:24   #17
Quote:
meMYSELFandI kaže:
Za divno čudo, po nekoj stvaaaarno velikoj logici, učenici ekonomskih škola imaju manje šanse od gimnazije jer predmeti koji se boduju su hrvatski, matematika, psihologija, logika, sociologija, povijest, zemljopis, (politika i) gospodarstvo i strani jezik.
Ekonomska nema predmete psihologija, logika i sociologija, a povijest ima 2 godine. :rolleyes
Imaš pravo za ovo što učenici Ekonomske škole imaju manje šanse....to je totalna koma.

Ekonomska ima hrvatski (4.g), matematiku (3.g), sociologiju (2.g), povijest (2.g), zemljopis (2.g) naravno ovisno o smjeru - i na taj način odmah se gube bodovi budući da ti fale "neke godine". Te predmete sam ja imala i još uvijek to smatram totalno nepoštenim, a ujedno i nema nikakvog smisla- dobro ja sam upala zajedno s prosječnim ocjenama i prijamnim (uz plaćanje).
tonim is offline  
Old 19.06.2006., 15:33   #18
Evo link sa stranice faksa o upisima informacije o razredbenom postupku i upisu studenata u akademsku godinu 2006/07
tonim is offline  
Old 24.06.2006., 14:01   #19
Kaj mislite jeli dovoljno 133 boda od 150, da upadnem u Rijeku
xxxlcro is offline  
Old 25.06.2006., 00:21   #20
Jeli na kraju direktan upad za one koji su bili oslobođenbi mature?
Ken is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.