Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2008., 11:55   #381
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
ovu sam pojavu počeo primjećivati i kod ljudi zapravo nije smiiješno,možda je i za plakat,mada....između plača i uvijek biram
Meni je to tužno
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 16:59   #382
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ti uopće ne razumiješ koja je razlika između razuma i mozga. Kamoli između privrženosti i empatije. Osim toga, ne znaš ni što je argument, a ni kako se koristi u raspravi. Ako imaš više od 14g, daljnji razgovor stvarno nema smisla, jer sumnjam da će te forum uspjeti naučiti nečemu što osnovna škola nije.
Već sam te dovoljno upoznala ovdje na forumu da mi je jasno sljedeće;
kad god se netko ne slaže s tvojim mišljenjem, počet ćeš pljuvat po toj osobi najbolje što možeš. Ja mogu poštivati tvoj stav na topicu o testiranju na životinjama. To je tvoje mišljenje, ja pak ne dijelim to mišljenje...
Ali ako misliš da ovdje, na topicu o deranju krzna sa životinja, možeš staviti i jedan dobar argumenat za, onda bi se stvarno trebao duboko zamisliti nad sobom

Po zanimanju sam pravnica i imam 33 god.
Sad slobodno možeš početi pljuvati i po mojoj struci ... to će zaista biti dobar argument...
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 17:06   #383
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Moji komentari se ne odnose samo na online propagandu. Vidim ih valjda svaki drugi put kad idem u grad, i to skoro u svom kvartu Koliko sam primjetio, većina akcija im je limitirana na Trg Bana Jelačića i bližu okolicu, a pošto živim nešto sjevernije, redovito sam nalijetao na "Holokaust na vašem tanjuru" i slične bolesti. Ne idu još od vrata do vrata, ali misionarenjem se bave.
I nece. A ti lijepo prodjes, uzmes si sa sobom MP3 ili MP4 i to je to.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Dva linka:
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/i...r. php?id=1126
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=226

U oba se na temelju potpuno izmišljenih "činjenica" dokazuje da je čovjek isključivi biljojed, te da u mlijeku ima gnoja. S lijeve strane imaš još valjda pedesetak linkova s sličnom propagandom. Apsolutno nijedna loša strana veganstva nije navedena, a s druge strane se ovakve izmišljotine prodaju. Nije demonizacija?
Opa, ovo nisam ni vidio.
Slazem se, stvari na linku su, u najbolju ruku, izuzetno blesave. Gnoj u mlijeku necu ni komentirati.
No, O.K., slazem se, ovo je malo demonizacija.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
To pisanje prijava je i jedina relativno konkretna stvar koju rade, iako je beskorisna. Sumnjam da će policija trošiti previše resursa na otkrivanje anonimnih počinitelja takvih stvari. No, poanta mi je da ogromna većina ostalih stvari koje rade je isključivo propaganda njihove ekstremističke ideologije.
To se mijenja. Npr. Policija u Engleskoj 1899 nije puno ni polagala da nadje ubojice 5 izmasakriranih prostitutki. Danas je to malo drugacije.
Hocu ti reci da nekad nismo reagirali zbog ubijenih LJUDI, danas reagiramo zbog ubijenih ZIVOTINJA. Mislim da je to dobro - a sto se tice eventualne zabrinutosti da ce to otici u ekstrem, ne slazem se: ekstremi nestanu sami od sebe. Hegelova dijalektika.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Pa to ih i čini iritantnima - oni na temelju svojih beskorisnih propovjedničkih akcija, zatvaranja u kokošje kaveze i sl. dobivaju novac. Novac koji se mogao 10x korisnije potrošiti na neke od udruga za životinje koje nešto stvarno rade.
Iskreno - SLAZEM SE i ne slazem se.
Cinjenica je da bih vise dao para, recimo, azilima.
Ne slazem se jer su PZ itekako bitni da se promijeni percepcija prema zivotinjama kao prema stvarima.
Sto se tice toga da ce, recimo, cijeli narod jednom zaurlati "Nemojte testirati na zivotinjama ni u medicinske svrhe!" - to je moguce SAMO u slucaju da dosegnemo takav tehnoloski nivo kada testovi na zivotinjama u med. svrhe nece vise biti potrebni.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
U Bibliji je jasno rečeno da čovjek ima vlast nad životinjama i da ih smije koristiti po vlastitom nahođenju. Pogotovo je jasno rečeno da je čovjek iznad životinje u svakom smislu. A ovdje se gura filozofija u kojoj su sve životinje zajedno s čovjekom jednako vrijedne, ostalo je specizam. To je u totalnoj kontradikciji sa svim Abrahamskim religijama. No, to sve je irelevantno. Mi živimo u sekularnoj civilizaciji. Meni osobno Biblija ne znači ništa, pa neću dalje o tome.
O.K., samo da te upozorim: NE PISE TAKO. To je problem prijevoda sa hebrejskog jezika. Tamo stoji da covjek ima vlast nad zivotinjama, ali da mu zivotinje stoje na raspolaganju - to je PUNO blazi glagol od "iskoristavati".
Dapace, imas direktnu zapovijed o ocuvanju zemlje i zivotinja.
Sto se tice toga da su zivotinje JEDNAKO vrijedne, to nije istina, Zidovstvo naucava da nisu jednako vrijedne, ali kaze da je SVAKI zivot vrijedan i da niti jedan ne smijes unistiti, ako postoji alternativa.

Ono kaj sam ti napisao...

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Čovjek nikako nije različit samo po tome što može zauzdavati svoje nagone. To je strašna degradacija i pojednostavljenje onog što je čovjek. Čovjek je različit po tome što ima razum, svjestan je svojeg postojanja, razmišlja apstraktno, neusporedivo je inteligentniji od bilo koje druge životinje, ima empatiju. Ništa od navedenoga životinje nemaju. Čitao sam ponešto o empatiji u životinja i jedini dokumentiran slučaj nečeg iole sličnog je primjećen kod jednog bonobo majmuna u zatočeništvu. To da mačka suosjeća ne smatram uvjerljivim, sorry. Empatija je dobrim dijelom kognitivni proces. Čuo sam ja od vlasnika pasa i da je njihov pas 'uvrijeđen' ako nešto krivo naprave. Ali tu se radi o čistoj antropomorfizaciji i projekciji svojih osjećaja na životinju.
Pardon, ti NE ZNAS da zivotinje imaju empatiju ili nemaju, jer NIJE DOVOLJNO EKSPERIMENATA NAPRAVLJENO, jer se tome nije posvecivalo previse paznje. Prije tjedan dana, na National Geographicu je bila velika reportaza upravo o empatiji medju majmunima. Ja sam dosta ostao zapanjen.
Znas li da postoje vrste majmuna koji ne dozvoljavaju unistenje leseva svojih mrtvih? I da cak imaju rituale zaljenja?

Prema tome, ajmo ne zakljucivati unaprijed sto to zivotinje imaju i nemaju. Ono sto DANAS ucimo u osnovnoj skoli, necemo SUTRA. Baka mi je pricala kako je ona ucila da crnci imaju nizu inteligenciju i jako razvijen seksualni nagon. Bi li ti danas potvrdio ta saznanja?

No, istina je da ima dosta projekcija. No, savjetujem da si nabavis neku zivotinju, ako vec nisi.

Samo mi nije jasno, sada, oko cega se mi ovdje sporimo? Prosao sam thread ponovno i vidio da ti nisi za testiranje u kozmeticke svrhe, nacelno nemas nista protiv toga da se krzno vise ne koristi (mada ti ide na kurac da ti se to namece), jos uvijek tvrdis da je potrebno testirati u medicinske svrhe, a nisi bas sretan s psihopatima koji udaraju zivotinje.
Naceno, to su i moji stavovi.
Onda se mi natezemo ovdje samo oko uloge PZ na sceni Hrvatske i imaju li oni pravo "nametati" svoje misljenje? Ako kazes "ne", onda jebi ga, trebao si glasati za komunizam. I meni ide na kurac da mi na glavnom trgu pjeva covjek koji koketira s ustastvom, ali dok on otvoreno ne kaze "ja sam ustasa i zelim da se srbi, zidovi i svi ostali pobiju" - ja nemrem nista.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
To je osobno mišljenje dobiveno induktivno, na temelju višegodišnjeg promatranja
Ha, jebi ga, mislim da dalje na ovom polju ne moremo.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ovo je jako slab argument. Baš kao što se i svaki crackpot i perpetuum mobile izumitelj poziva na Galilea i slične primjere("Ha! I njemu su se smijali!"), zaboravljajuću one stotine tisuća drugih kojima su se smijali, a poslije nisu postali Galileo, nego su pali u zaborav. S istom vjerodostojnošću možeš tvrditi i da će scijentologija uskoro postati opća religija. Dakle, na temelju čega misliš da će baš tvoj osobni izbor postati opći uskoro? Samo na temelju toga jer ti misliš da je ispravan?
Krivo skopcano: ja ne kazem da ce MOJ osobni izbor postati opci, samo sam skrenuo pozornost da POSTOJI nacin da obican opci stav postane opci.
Kako osoban stav postaje opci, savjetujem Thomasa Kuhna i "Strukturu znanstvenih revolucija". Jako, jako dobra knjiga. I kontroverzna!
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 23:46   #384
Fora je u tome što je svaka ljudka reakcija, stav i način života po nekom uvjerenju, licemjeran. Svi smo licemjerni u nekom svom stavu po nekoj etičkoj odrednici. Lako će se nać 10000 licemjernih stilova u ''ljubitelja životinja'', i još više licemjerja u nama koji smo načelno ignoranti. A u biti se radi o isprikama. Ja iz nekog svog tihog i sasvim osobnog uvjerenja ne nosim krzno. Ono, ne treba mi...i ružno mi je. Nemam dojam da na sebi nosim oderanu napaćen životinju, nego jednostavno mislim da ljudka obijest prema eksploataciji životinja, moja obijest u krajnjoj liniji, barem negdje, u nekom aspektu mog života može i treba imat mjeru. I zato si neću nikad reć da zašto ne bih nosila krzno dabra kad ionako jedem kravu i načelno sam licemjerna. Načelno jesam. Da. Jesam. Al sam negdje povukla crtu. ne moram baš sve prihvatit zbog nenačela suprotne odluke. Ono, nisam glasna, ne zalijem krznare farbom, ne serem frendici koja nosi krzno, pizdim i mrzim kad mi salju ove filmiće o izivljavanju nad krznašima, ali da...negdje duboko u sebi imam mišljenje o tome. I duboko sam uvjerena da je činjenica što ne nosim krzno sasvim ok.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 22:06   #385
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Fora je u tome što je svaka ljudka reakcija, stav i način života po nekom uvjerenju, licemjeran. Svi smo licemjerni u nekom svom stavu po nekoj etičkoj odrednici. Lako će se nać 10000 licemjernih stilova u ''ljubitelja životinja'', i još više licemjerja u nama koji smo načelno ignoranti.
Ma lako za to što je netko licemjeran, svi smo u nekoj mjeri licemjerni i ne mislim da treba nekoga napadati zbog toga. Ali, kad netko propovijeda pravovjerje, osuđuje druge, a licemjeran je do neba, onda je to nešto drugo. I katoličku Crkvu se napada sa svih strana zato što propisuju moralnost, a istodbno su užasni licemjeri. Iz istog razloga i PŽ.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 22:29   #386
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ma lako za to što je netko licemjeran, svi smo u nekoj mjeri licemjerni i ne mislim da treba nekoga napadati zbog toga. Ali, kad netko propovijeda pravovjerje, osuđuje druge, a licemjeran je do neba, onda je to nešto drugo. I katoličku Crkvu se napada sa svih strana zato što propisuju moralnost, a istodbno su užasni licemjeri. Iz istog razloga i PŽ.
Da. Problem PŽovaca je u tome što uvijek propovijedaju s moralnog pijedestala, što su agresivni većma, a rijetko išta kuže. Ko i katolička crkva. + malo mizantropije i sasvim dovoljno da ama baš ništa što kažu nećeš doživjet pozitivno ni uz najbolju volju. Iako načelno imaju i neke dobre ideje.Al na kraju priče, ne nosit krzno, čisto iz ideje da je ok ne nosit ga, meni je dobar point i ne volim kad me ljudi koji nose krzno uvjeravaju u suprotno koristeći argument da ionako nosim kožne cipele.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:30   #387
U Kini umrlo 1.500 pasa koji su jeli hranu zagađenu melaminom.

Tamošnji su psi uzgajani radi krzna bili hranjeni proizvodom u kojem se nalazio melamin. U samo jednom selu uginuli su svi uzgajani psi.

PEKING - Gotovo 1.500 pasa uginulo je na sjeveroistoku Kine jer su jeli hranu za pse zagađenu melaminom nedavno pronađenim u mlječnim proizvodima od kojih se razboljelo više tisuća djece diljem zemlje, rekao je jedan kineski veterinar.

Zhang Wenkui, profesor veterine na Sveučilištu za poljoprivredu u Shenyangu rekao je da su tamošnji psi uzgajani radi krzna bili hranjeni proizvodom u kojem se nalazio melamin. U samo jednom selu uginuli su svi uzgajani psi.

Zheng je utvrdio da su uginuli od otkazivanja bubrega. Prema mjesnim medijima, to se događalo zadnja dva mjeseca. (Hina)
20.10.2008. Jutarnji list



Osobno imam velikih problema sa sadržajem i naslovom ovog članka. To da se u Kini psi uzgajaju za krzno nije nikakva novost, no ta vijest stalno zaobilazi dnevne tiskovine. A sad se pojavi kao potpuno sporedan i irelevantan podatak na koji novinari nisu htjeli potrošiti niti jedne jedine rečenice komentara. Pitam se znaju li hrvatski konzumenti da gotovo svi obrubi na kapuljačama i rukavima zimskih jakni, kao i na sarama čizmi dolaze od mučenih kineskih pasa i mačaka.

Usput da preduhitrim omiljene mi napade o licemjerstvu. Meni osobno ne čini nikakvu razliku je li krzno od lisice, rakuna, činčile ili psa, ali ja nikakvo krzno niti ne koristim. Onima koji ga koriste možda bi moglo činiti razliku, jer je većina ljudi ipak više senzibilizirana na kućne ljubimce nego na ostale životinje.

Zadnje uređivanje Pavor Nocturnus : 20.10.2008. at 15:48.
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 00:08   #388
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Da. Problem PŽovaca je u tome što uvijek propovijedaju s moralnog pijedestala, što su agresivni većma, a rijetko išta kuže.
Nekako se sve cesce nadjem s tim zakljuckom.
Cak mi se i cini da zivotinjama rade medvjedju uslugu, jer fanaticki stav i agresivnost uglavnom odbijaju ljude.

U mom kvartu ima jedan krznar, prodaje bunde, recimo, srednje klase, sudeci po cijenama.
Jedan dan, ujutro, vidim da mu je netko (preko noci, po svemu sudeci) zalio izlog crvenom bojom (sigurno, prijatelji zivotinja). Pola sata kasnije vidim nekog malog s cetkom i pjenom koji to riba.
I mislim si, svaka vam cast, drugovi, stvarno ste puno postigli.

Zapravo, nemam nista protiv krzna, ako se zivotinje drze u dostojnim uvjetima i usmrcuju na human nacin. Stav po kojem je SVO krzno zlocin i lose, smatram fanatickim.

Drzanje zivotinja u nehumanim uvjetima, kao i njihovo usmrcivanje na takav nacin trebalo bi biti zabranjeno, a proizvodi od takvih uzgajivaca unistavani.
No, to se ne moze postici dok god velika vecina ljudi nije senzibilizirana za taj problem.
Tada bi se mogli izglasati zakoni ili bi takvi proizvodjaci jednostavno propali.
Umjesto da se proba i kupi, ljudi bi se poceli raspitivati i o porijeklu krzna, uzgajivacu, u kojim uvjetima su drzane zivotinje, itd.

Nacin na koji PZ-ovci senzibiliziraju javnost ne donosi ploda, nego mozda cak i kontraefekt upravo radi njihovog agresivnog, militantnog i fanatickog pristupa, bez razlikovanja nijansi.
Tako ljudi odmahuju rukom, u stilu, "pusti te ludjake", bez da se dalje informiraju. I sve po starom.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 01:00   #389
Hvala bogu da postoje prijatelji životinja. Ne znam zašto netko da su oni licemjerni kad žive i rade onako kao što i govore? A svi oni koji misle da su licemjerni ljudi koji zagovaraju prava za životinje a istovremeno koriste tipkovnice iz Kine trebali bi se zapitati jesu i oni licemjerni kada osuđuju npr. pedofiliju a također koriste tipkovnice iz Kine. Jer, ako kupuju odjeću i tipkovice iz Kine koje su možda proizvodili obespravljeni ljudi i djeca onda je licemjerno osuđivati pedofile koji iskorištavaju djecu.
funky veg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 08:31   #390
Quote:
funky veg kaže: Pogledaj post
Hvala bogu da postoje prijatelji životinja. Ne znam zašto netko da su oni licemjerni kad žive i rade onako kao što i govore? A svi oni koji misle da su licemjerni ljudi koji zagovaraju prava za životinje a istovremeno koriste tipkovnice iz Kine trebali bi se zapitati jesu i oni licemjerni kada osuđuju npr. pedofiliju a također koriste tipkovnice iz Kine. Jer, ako kupuju odjeću i tipkovice iz Kine koje su možda proizvodili obespravljeni ljudi i djeca onda je licemjerno osuđivati pedofile koji iskorištavaju djecu.
Argumentum ad trollum, legendarno!

Zadnje uređivanje Pavor Nocturnus : 21.10.2008. at 08:38.
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 08:58   #391
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
U Kini umrlo 1.500 pasa koji su jeli hranu zagađenu melaminom.

Tamošnji su psi uzgajani radi krzna bili hranjeni proizvodom u kojem se nalazio melamin. U samo jednom selu uginuli su svi uzgajani psi.

PEKING - Gotovo 1.500 pasa uginulo je na sjeveroistoku Kine jer su jeli hranu za pse zagađenu melaminom nedavno pronađenim u mlječnim proizvodima od kojih se razboljelo više tisuća djece diljem zemlje, rekao je jedan kineski veterinar.

Zhang Wenkui, profesor veterine na Sveučilištu za poljoprivredu u Shenyangu rekao je da su tamošnji psi uzgajani radi krzna bili hranjeni proizvodom u kojem se nalazio melamin. U samo jednom selu uginuli su svi uzgajani psi.

Zheng je utvrdio da su uginuli od otkazivanja bubrega. Prema mjesnim medijima, to se događalo zadnja dva mjeseca. (Hina)
20.10.2008. Jutarnji list


Osobno imam velikih problema sa sadržajem i naslovom ovog članka. To da se u Kini psi uzgajaju za krzno nije nikakva novost, no ta vijest stalno zaobilazi dnevne tiskovine. A sad se pojavi kao potpuno sporedan i irelevantan podatak na koji novinari nisu htjeli potrošiti niti jedne jedine rečenice komentara.
Zaobilazi da, ali zato kad su djeca pila ono nekakvo opasno mlijeko onda su svi mediji brujali o tome.
Da se razumijemo, ok je što su svi brujali o tome ali rame uz rame je trebala stajati i tema o psima koji su mučki umrli jer ja razliku ne vidim
Živo biće jedno, živo biće drugo.
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 16:53   #392
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
... jer ja razliku ne vidim
Živo biće jedno, živo biće drugo.
Tebe vidim ko protagonisticu filma Sofijin izbor II dio. (Ovaj bi se zvao, naravno, Irennin izbor)
Premijera filma...multiplex, prijatelji životinja u prvim redovima, sound surround piči, zeleni jedu kokice, oči iskolačili, čekaju zaplet...drama se odvija sporo, nitko ne zna kroz šta prolazi glavna junakinja
Temu svi znamo....neki novi logor...Irenna zatočenica s vlastitim djetetom i kanarincom i onda je nepriajtelj pusti da bira koji će od njih dvoje preživjet.

Irenna se se, sirota, čitav život grize i propituje oko odluke jer je izabrala kanarinca.

Tužan je to film. Tužan...
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 17:09   #393
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Zaobilazi da, ali zato kad su djeca pila ono nekakvo opasno mlijeko onda su svi mediji brujali o tome.
Da se razumijemo, ok je što su svi brujali o tome ali rame uz rame je trebala stajati i tema o psima koji su mučki umrli jer ja razliku ne vidim
Živo biće jedno, živo biće drugo.
Nego, reci, jesi li prestala u međuvremenu jesti živa bića? Moram priznati da me nervira kad svjesno uneseš pomutnju i dozoveš hatere koji jedva čekaju povod. Uostalom, ovo je sve izvan teme. Moj post se odnosio na ignoriranje pitanja uzgoja pasa i mačaka za krzno od strane medija.
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:14   #394
Koke, tema je krzno.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 08:54   #395
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Tebe vidim ko protagonisticu filma Sofijin izbor II dio. (Ovaj bi se zvao, naravno, Irennin izbor)
Premijera filma...multiplex, prijatelji životinja u prvim redovima, sound surround piči, zeleni jedu kokice, oči iskolačili, čekaju zaplet...drama se odvija sporo, nitko ne zna kroz šta prolazi glavna junakinja
Temu svi znamo....neki novi logor...Irenna zatočenica s vlastitim djetetom i kanarincom i onda je nepriajtelj pusti da bira koji će od njih dvoje preživjet.

Irenna se se, sirota, čitav život grize i propituje oko odluke jer je izabrala kanarinca.

Tužan je to film. Tužan...
Tko je tebe opet pripustio ovdje?!
E to je tužno
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 17:44   #396
želim samo reci da bi se trebali 1. informirati prije nego sto nesto kazete...
jer malo je smjesno citati nebuloze poput toga da zivotinje imaju razum...(no to ne znači da zbog njihove nesposobnosti treba tko postupati s njima)
(da odmah preduhitrim majstore koji bi rekli da sam kontrediktorna etc.)

ubijanje zivotinja radi krzna je neetički i bespotrebno...
mladunce tuljana zbog bijelog krzna koje otpada nakon 2 tjedna oni ubiju..... so sad...
a toj krmači koja to nosi treba pokazati kako je to sto ona nosi bilo živo bice koje je imalo majku...
koje je imalo 2 tjedna...
i kako je izgledalo u trenutku kada ga je tip zatukao maljem

u danasnje vrijeme globalnog zatopljenja i sve vece krize nije mi jasno....
zar je ta bunda toliko potrebna?
i zasto drugi pate zbog mode?
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 02:25   #397
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post


Osobno imam velikih problema sa sadržajem i naslovom ovog članka. To da se u Kini psi uzgajaju za krzno nije nikakva novost, no ta vijest stalno zaobilazi dnevne tiskovine. A sad se pojavi kao potpuno sporedan i irelevantan podatak na koji novinari nisu htjeli potrošiti niti jedne jedine rečenice komentara. Pitam se znaju li hrvatski konzumenti da gotovo svi obrubi na kapuljačama i rukavima zimskih jakni, kao i na sarama čizmi dolaze od mučenih kineskih pasa i mačaka.

Usput da preduhitrim omiljene mi napade o licemjerstvu. Meni osobno ne čini nikakvu razliku je li krzno od lisice, rakuna, činčile ili psa, ali ja nikakvo krzno niti ne koristim. Onima koji ga koriste možda bi moglo činiti razliku, jer je većina ljudi ipak više senzibilizirana na kućne ljubimce nego na ostale životinje.
ne obrubi večine zimskih jakni na kapuljačama i rukavima su od umjetnog krzna a kožne cipele i remeni se izrađuju od kravlje ili svinjske kože od životinja koje se ubiju za hranu.

PS : protiv sam uzgoja životinja isključivo radi krzna lisice rakuni činčile tvorovi bizamsk štakori neka nose bunde od krave ili ovce koje se i onako ubiju za hranu

Zadnje uređivanje mrgixyz** : 13.11.2008. at 02:37.
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 02:36   #398
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Nego, reci, jesi li prestala u međuvremenu jesti živa bića? Moram priznati da me nervira kad svjesno uneseš pomutnju i dozoveš hatere koji jedva čekaju povod. Uostalom, ovo je sve izvan teme. Moj post se odnosio na ignoriranje pitanja uzgoja pasa i mačaka za krzno od strane medija.
jesi ti presta jesti živa bića???
znaš i biljke su živa bića
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.11.2008., 18:00   #399
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Čitam i ne mogu vjerovati - u svakom postu: "Ako ih moraju ubiti..."

Ne moramo nikoga ubiti.

Ni toljagom, ni bez toljage, ni injekcijom, ni metkom, ni plinom, ni sjekirom.... Za mene nitko ne umire - niti za moju odjeću, niti za moj ručak, niti za moj deterđent! Živ sam i zdrav, ništa mi ne fali, a mirno spavam ko beba.
slažem se sa tobom,samo nespavam kao beba već nemogu da spavam zbog bebe,dva sata spava četri vrišti ,i nerazumjem kad neko kaže spava kao beba, kad one više vremena provode vrišteći...
bodara98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:37   #400
Quote:
Čitam i ne mogu vjerovati - u svakom postu: "Ako ih moraju ubiti..."

Ne moramo nikoga ubiti.

Ni toljagom, ni bez toljage, ni injekcijom, ni metkom, ni plinom, ni sjekirom.... Za mene nitko ne umire - niti za moju odjeću, niti za moj ručak, niti za moj deterđent! Živ sam i zdrav, ništa mi ne fali, a mirno spavam ko beba.
Stvarno?

Evo isječak: "Vegan diets are not bloodless diets," Davis said. "Millions of animals die every year to provide products used in vegan diets."

...

"Over the years that I have been studying animal rights theories, I have never found anyone who has considered the deaths of - or, the 'harm' to - animals of the field," Davis said. "This, it seems to me, is a serious omission."

Consequently, Davis asks what is the morally relevant difference between the field mouse and the cow that makes it okay to kill one but not the other so that humans may eat.
----------------------------------------

I nadalje, znanstveno je dokazano da biljke imaju kemijsku reakciju na fizičke traume. Bol? Ali šta, ne čuješ ih kako cvile i vrište pa je to okej?

I ne, nisam za ubijanje životinja radi krzna, trofeja, sporta itd. Ne nosim krzno i ne podržavam tu industriju.
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.