Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2008., 11:36   #41
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
A da? Gdje toga ima za kupiti??? Može još koja informacija o tome kako radi? Upališ ga pa hoda naokolo dok ga ne ugasiš? Koliko treba da počisti sobu? Da li ga treba nadzirati ili se sam pobrine da je sve počistio? Gdje tu stane vrećica za prašinu? Pliz reci pa idem odmah u dućan...
sorry Aoife, sad sam se tek logirala..
naime, imaš ih kupit u Hrvatskoj al ne znam cijenu,(neki lik ih prodaje ali ako ima samo ova dva koja su na stranici )
http://www.badrov-roomba.hr/B_technical_info_1.htm

u Sloveniji košta 400 eurića, a mi smo naš naručili od frenda koji je došao iz Amerike gdje košta 400$..
još je frend dal baki da mu to ode kupit, a ona je dobila popust za penziće pa smo ga dobili za cca 1300 kuna..
carinu nismo platili jer ga je on prešvercal kao poklon..
radi predobro, imaš na IRobot stranici filmić kako radi..
nije glasan, onak lagano zuji..
ima senzore, penje se na male pragove(do 2 cm) ,ne pada po štengama jer je pametan
imaš u paketu 2 virtualna zida, koja možeš postaviti kao virtualni zid ili kako svjetionik(objašnjenje imaš na linku koji sam dala jučer)..
jedini problem je što je Američka struja drugačija od naše, pa treba original Roomba pretvarač koji sad naručujemo iz Amerike, budući da ga se kod nas ne može nabaviti..
naime, uspjeli smo ju 2x napuniti, a sad kuži da imamo lažni ispravljač-sklepani svakak, pa se neće puniti tak da leži mrtav u spremištu..
micek mali, uskoro bu počel usisavat ko lud..
e sad, za posaugat cijeli stan od 70m2 trebalo mu je cca 1 sat, možeš ga nariktat kada hoćeš da usisava, kad skuži da će se ispraznit, sam se prišteka na punjač-istina, nije patka, sam je to napravil na moje oči
i nema vrećicu za prašinu nego kutijicu, koju isprazniš kad ti on javi da je pun..
i tak..
ak imaš jš pitanja, pucaj..
i da, ne moraš ga nadgledat..sve sam dela..
suseda is offline  
Old 29.08.2008., 15:32   #42
Hvala na odgovorima. Ovaj lik stvarno prodaje Roombu, ima ovaj malo stariji model 530 koji košta blizu 4000 kn (taj model u Americi košta 300$, a u Njemačkoj 300 EUR što je još uvijek puno manje).
Vrijeme robota usisavača tek dolazi, vjerojatno će se za godinu-dvije moći kupiti po povoljnoj cijeni neki kvalitetan model sa jakim motorom koji čisti dobro i tepihe, ima autonomiju od par sati i ima dobar algoritam za pretraživanje sobe. U međuvremenu mislim da se isplati kupovati samo ove jeftine da budu kakva-takva pomoć, tako da ću razmisliti o ovom Suspiru.
Aoife is offline  
Old 29.08.2008., 17:19   #43
Quote:
suseda kaže: Pogledaj post
...
jedini problem je što je Američka struja drugačija od naše, pa treba original Roomba pretvarač koji sad naručujemo iz Amerike, budući da ga se kod nas ne može nabaviti..
naime, uspjeli smo ju 2x napuniti, a sad kuži da imamo lažni ispravljač-sklepani svakak, pa se neće puniti tak da leži mrtav u spremištu..
micek mali, uskoro bu počel usisavat ko lud..
...
Pa zašto itat lovu na to kad ima transformatora 220V-110V...

Ovisi kolike je snage taj uređaj.... Do 50W ovaj za 60 kn...


http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8061400501

Do 80W ovaj za 88 kn...

http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8061400851

Za jače uređaje, ovaj do 300W...

http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8061403001

Ne tribaš novi punjač, samo 'novu' struju...

DoomsdayST is offline  
Old 29.08.2008., 17:27   #44
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Pa zašto itat lovu na to kad ima transformatora 220V-110V...

Ovisi kolike je snage taj uređaj.... Do 50W ovaj za 60 kn...


http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8061400501

Do 80W ovaj za 88 kn...

http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8061400851

Za jače uređaje, ovaj do 300W...

http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8061403001

Ne tribaš novi punjač, samo 'novu' struju...

Sva noviji elektronički ispravljači imaju tu foru da osim što dovode napon do uređaja imaju ugrađenu nekakvu "inteligenciju". Recimo indikator napunjenosti na samom ispravljaču.... Naravno za takve stvari osim 2 žice koje dovode sam napon potrebno je i par malih žićica koji će mjeriti recimo npr. napon baterije. Vjerovatno taj od rumbe neće raditi ako nema podatka o tome. U biti to je jako logično, sve je manje klasičnih ispravljača sa zavojnicama a sve više elektroničih.

Prednost elektroničkih ispravljača je da monitoriraju stanje baterije pa prilagođavaju napon punjenja koji bi bio najoptiminalniji. Tako rade skoro svi novi punjači za mobitele.
Ferrari is offline  
Old 29.08.2008., 17:43   #45
Čekaj, jesan ja nešto gadno za'eba, ili vi mene ne doživljavate...

Ovo su AC-AC transformatori... Napon mreže 220V pribaci u 110V i uređaj misli da je u Americi...

To nije ispravljač za taj uređaj, samo transformator na koji se postojeći uređaj tj. ispravljač ušteka...
DoomsdayST is offline  
Old 29.08.2008., 20:01   #46
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Čekaj, jesan ja nešto gadno za'eba, ili vi mene ne doživljavate...

Ovo su AC-AC transformatori... Napon mreže 220V pribaci u 110V i uređaj misli da je u Americi...

To nije ispravljač za taj uređaj, samo transformator na koji se postojeći uređaj tj. ispravljač ušteka...
To je najbolje i najeftinije rješenje! Ja sam objasnio zašto ispravljač Made in China tipa VULGARIS ne radi.
Ferrari is offline  
Old 30.08.2008., 22:10   #47
Sestra kupila prije cca. 2 godine onaj famozni Electroluxov Trilobit (valjda se tako zove)

Mi smo dolazili kod nje samo na zanimljivije od psića... a tek kolko ga je platila... i još svako malo na popravku.

kad se sjetim
setnjica is offline  
Old 31.08.2008., 09:50   #48
Posto sam takodjer u fazi kupnje Roombe, evo mojih dosadasnjih saznanja:


od svih robot usisavaca na trzistu, najpoznatiji i najisplativiji je svakako Roomba
u HR nema servis ni prodaja
nova, tj. posljednja serija je serija 500. 530 i 560. to su u principu isti usisvacaci samo sto model 560 ima ugradjen timer.
u SLO ima i zastupnik i servis ali je 200Eura skuplji nego u austriji ili njemackoj

sluzbena cijena u Njemackoj i Austriji ( www.iroboteurope.de )mu je:
530 - 300eura
560 - 400eura

e sad, na jesen dolazi potpuno novi model - 580, sa boljim upravljanjem, vecim spremnikom, itd... i pogadjate, 100 eura vecom cijenom.

http://www.robotstore.at/roomba-580.htm

u americi im je cijena smjesna naspram ovih europskih cijena i na njemackom ebay-u ima ponudjenih i tih US-verzija (razlika je u napajanju).
a EU-verzija modela 560 je na ebay-u cijena 330eura i to je trenutno najpovoljnije.
govorim naravno o uredjaju potpuno novom, zapakiranom i s garancijom, jer to na ebay-u prodaje trgovina, a ne privatna osoba
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Old 03.09.2008., 12:13   #49
Evo, kupila sam Suspiro.
Jeftina kineska plastika, ali djeluje čvršće nego što sam očekivala. Ponašanje je toliko slično Roombi da mislim da ovo nije samo kopija, nego točno isti dijelovi iz iste kineske tvornice, koje Kinezi malo šalju za Roombu a malo kosiste za svoje potrebe
Ponašanje je ovakvo: kada skuži da oko njega ima prostora, počne se vrtiti od jedne točke pa spiralno tako da pokriva sve veći krug. Kada primjeti da se kreće uz zid, tj. neku ravnu liniju, nastoji zadržati tu liniju tako da čisti uz rub. Kada naleti na prepreku koju ne klasificira kao neki od prethodna dva slučaja, okrene se u (čini se) slučajno odabranom smjeru i nastavi kretati prema tamo.
Sve u svemu može koliko-toliko temeljito počistiti prosječnu prostoriju, iako mu recimo moja dnevna/spavaća/radna soba zadaje puno muke jer ima puno nepravilnih razbacanih prepreka i debeli tepih za kojeg se ne može odlučiti da li je prepreka ili se treba popeti. Biti će puno korisniji uskoro kad se preselim, iako nije da ovdje ništa ne radi jer sam nakon 20 minuta čišćenja povadila začuđujuću količinu prljavštine iz njegovih spremnika. Pokupio je čak i moje 20-ak cm dugačke dlake (manji dio se zapetljao u četke, ali većina je završila u spremniku). Relativno je glasan, ali manje od mog običnog usisavača.
Uglavnom mislim da je to trenutno best-buy na tržištu robota-čistača i da se s ovim skupljima ne dobije puno više. Što će biti za koju godinu, vidjet ćemo
Aoife is offline  
Old 03.09.2008., 13:27   #50
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Čekaj, jesan ja nešto gadno za'eba, ili vi mene ne doživljavate...

Ovo su AC-AC transformatori... Napon mreže 220V pribaci u 110V i uređaj misli da je u Americi...

To nije ispravljač za taj uređaj, samo transformator na koji se postojeći uređaj tj. ispravljač ušteka...
eto mene,sorry, nisam bila neko vrijeme duhom prisutna..
ma sve ja to razumijem(uglavnom moj dragi više razumije nego ja) i kupili smo mi svašta nešto, ali ne radi..
treba biti original ispravljač od Roombe..
vjerujte, počne se puniti ali nakon par minuta baci error (pa neki broj) i kaže da kontaktiramo proizvođača..
na netu smo surfali pa svi kažu da takve errore baca jer mu trebaju original ispravljač, pretvarač i sve ine gluposti..
sve ove stvari koje si nabrojal su isprobane, ali ne šljakaju na duge staze..
ali svejedno hvala, danas kupili na ebayu ispravljač oriđiđi Roomba pa čekamo da nam dođe..
do tad gledamo čeznutljivo u našeg Roombača..
suseda is offline  
Old 03.09.2008., 14:10   #51
@suseda - hmmm, malo mi je to čudno... Ne razumin... Ako bi tvoj dragi ima volje objasnit u čemu je problem, super... Ja osobno volin na ebayu ubost elektronike iz USA pa bi volija znat za potencijalne probleme...

A ne razumin zato jer oni uređaji koje san ti linka doslovno pretvaraju našu struju u USA standard, a dalje uređaj ostaje identičan... Znači, sve oriđiđi, samo struju pretvoriš iz EU u USA standard... Moralo bi radit... Možda ti je isparavljač od uređaja kihnija, pa nebi radija ni u USA...

DoomsdayST is offline  
Old 04.09.2008., 11:25   #52
Suseda meni se cini da je vam robotic krepao jer ovo sto pricate stvarno nema smisla, transformator pretvori "nasu" struju u "americku" i nema teoretske sanse da robotic to skuzi (jedino ako ima oci pa vidi kako je ustekan). Takodjer to sto ste ga dva puta uspjeli napuniti samo potvrdjuje to da mu nesto ne valja, zar stvarno mislite da se malo punio pa je onda "shvatio" da nije u americi i sad se vise nece puniti?
MoschuS is offline  
Old 04.09.2008., 13:56   #53
joooj, nadam se da me nitko nije doslovno shvatio da je Roombač pametan i da kuži da nije u Americi..
ja sam se samo šalila..
mislim da je logično ono što je napisal Ferrari malo gore iznad..
jer isto nam je rekao i frend koji se s time bavi..
nisam baš strujno potkovana
isto tako smo mi u uredu naručili od naše nabave kazić, dobili ga od Sony-ja, bez adaptera...naručili posebno adapter, dobili ga iz Metroa(univerzalnoga) i nije radio..kaže proizvođač da neće raditi ako nije original Sony..
na originalu radi, jer ga moja frendica ima..
kako to objasniti???
možda isto kao i sa Roombom???
eto..mi svjedno naručili novi punjač original sa pretvaračem iz Amerike i doći će nadam se skoro..tad ću vam javit jel Roombač radi..
nego, Aoife, jel radi taj tvoj Suspiro dobro? jesi li zadovoljna??[/QUOTE]
suseda is offline  
Old 04.09.2008., 16:28   #54
Pa najvažnije da ne kuži da nije u Kini tako da se puni skroz dobro

Radi bolje nego što sam očekivala, nije ništa slabiji od mog običnog usisavača (ako je snaga i malo manja to se nadoknadi rotirajućim četkama) a one četkice sa strane su super koncept, tako da je pokupio prašinu koja se već tko zna koliko skuplja u mini-prostorima između vrata ormara i poda i slično. Kada bi se baš išlo uspoređivati, vjerojatno čovjek ipak može temeljitije počistiti nego robot, ali je puno bolje da on čisti nego da se uopće ne čisti - ja se naime dosta rijetko uspijem natjerati na usisavanje

Najveći problem je to što je moja soba takva da se usisavanje manjim dijelom sastoji od pomicanja usisavača, a većim dijelom od dizanja i premještanja raznih predmeta tako da robot to može počistiti samo djelomično. Tako da se veselim skoroj selidbi gdje naravno neće biti tolikog nereda

Ukratko, moglo bi se reći da sam zadovoljna, i da sam od njega dobila ono što sam očekivala. A ako je netko picajzla, idealan plan usisavanja je pustiti robota svaki ili svaki drugi dan da pokupi što ima, pa jednom tjedno počistiti ručno.
Aoife is offline  
Old 25.02.2009., 08:17   #55
Aoife radi li još vaš Suspiro i kakva su iskustva do danas. Treba li često mjenjati četkice. Nekako sam se namjerio na kupnju istoga.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 25.02.2009., 11:37   #56
Radi i danas, ali kako to već bude s takvim stvarima, ne koristim ga toliko često kao u početku. Još sam u malom stanu gdje treba pomicati stvari ispred usisavača, nadam se da će biti iskorišteniji u novom, većem prostoru. Nisam još mijenjala nikakve četkice niti pokazuju naznaku raspadanja. Jedino nakon svakog njegovog čišćenja, treba dobro očistiti njega. Ja ga zovem Mrvica
Aoife is offline  
Old 25.02.2009., 12:47   #57
Tnx na odgovoru. I to brzom

Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ja ga zovem Mrvica
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 25.02.2009., 15:23   #58
roomba

eto, samo da se javim jer vidim da je ova tema ponovno podignuta..
moj Roombač radi ko sumanuti..doduše, ima dana kada ga se ne sjetimo
ali jako sam zadovoljna..
i samo da napomenem, ispravljač je stigao iz USA-za one koji su pratili rasprave-i otada radi..
ako ga se kupi u USA morate kupiti i ispravljač za EU struju..

LP
suseda is offline  
Old 01.04.2009., 14:58   #59
Roomba

Zanima me ako netko ima Roombu i kako ga sluzi. Ja sam u poluzahvatu da nabavim masinu, ali me zanimaju misljenja.
Hvala.
2lava is offline  
Old 01.04.2009., 15:09   #60
Evo ovdje imaš o tome:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=369708

Netko ima Roombu.. ja imam kinesku kopiju Roombe.. sve ti tamo piše
Aoife is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.