Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2014., 18:57   #61
Da, moj suprug je to savršeno napravio u excelu
gugolina is offline  
Old 07.03.2014., 19:03   #62
Curke,evo ja sam si skicirala kuhinju
Opet sam na mobu pa ne vidim koliko su velike slike,nadam se da se dobro vidi.
Da pojasnim kuhinju:
Lijevo indukcija s ladicama, 60cm, iznad nje ugradbena izvlacna napa i element 60cm
Do nje element,i gore isto, 45cm
Desno od toga je suderica i gornji el.45cm
Desno od nje sudoper i gornji el 60cm.
Desno od sudopera je ostalo 47cm, a za potrebe pecnice i hladnjaka (gledano bocno) mi treba 38cm, to znaci da ce mi nekih 9 cm te rupe viriti jos od sudopera (oznacila sam na slici,jel to ruzno?)
Gore imam element od 47cm za koji jos ne znam kako cu ga otvarati.

http://img.tapatalk.com/d/14/03/08/u7y7abyz.jpg

Sank: promijenila sam mu izgled,donji dio ce biti sirok 100cm a gornja ploca koja dolazi na nj ce biti 130 cm, da ne moram stavljati lajsne sa svake strane zbog radijatora. Dubina ladica je 45cm, dio gdje se sjedi je 35cm, jel to ok?
http://img.tapatalk.com/d/14/03/08/etujeseb.jpg

Sad bih molila neku dnbru dusu da mi to nacrta u nekom od programa ako se ikome da,i da mi predlozite sto onda s tim zadnjim elementom.

Sto se ostalih el.tice,ja sam stavila oue vece da budu ladice i gornje da se otv.prema gore,a oua dva manja el.obicna -jel to ok ili bolje da su svi isti?

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

Zadnje uređivanje City : 08.03.2014. at 01:23.
kokoshka is offline  
Old 07.03.2014., 19:15   #63
bolje da svi budu isti. a i to otvaranje prema gore mi je bezveze na ormaricima od 60cm
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 07.03.2014., 19:34   #64
Koliko uopce trebaju biti siroki el za otv prema gore?

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
kokoshka is offline  
Old 07.03.2014., 19:39   #65
pomeni, vizualno - bar 80 cm.

al takva vrsta ormarica rijetko negdje pase.
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 07.03.2014., 20:55   #66
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
A jel bi islo da je u ovom dugackom redu (gdje je dimnjak) sve do kraja ormarici (gornji+donji, s radnom plocom), a da ormari preko puta budu "normalne" dubine s friziderom?
Jel to premalo prostora izmedju elemenata? 80ak cm?
mislim da je 80 cm ipak malo premalo.
a zašto ti nisu za spremište dovoljni ormari dubine do 40 cm? i kaj će ti iza dimnjaka još donji i gornji ormari? to će samo naglasiti da je dimnjak presjekao stvar ko ni sebi ni svom.

Quote:
suseda kaže: Pogledaj post
duuugo pratim interijere, a posebno kuhinje na ovom forumu..
vidiš, ne bih nikad pogodila po način na koji postavljaš pitanje/a.

Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Ne znam je li prikladan topic za ovo pitanje, ali gdje držite kantu za smeće u kuhinji?
ispod sudopera. ne smrdi.
ali ako se bojiš da bi moglo smrditi jer nisi voljna svaki dan bacati, razmisli o onom mlincu koji se ugradi kod sudpera i melje organsko smeće.

prijedlog:
ne samo zato što me boli glava, nego i zato što se prebacila norma od 10.000 postova, valjalo bi otvoriti novu temu o kuhinjama.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 07.03.2014., 21:55   #67
ok, dakle, muž je dobio svoje, bit će jednobojni i donji elementi..nego, kad ste već postavili pitanje drobilica pod sudoperom, da li je za njih potrebno mijenjati cijevi odvoda sudopera ili se samo uglavi drobilica i ništa ne zapinje?

nadam se da sam dobro formulirala pitanje

hvala Aoife i fasinain
free spirit - ma mislila sam da dugo gledam slikice i čitkaram savjete, ali sada me konkretno počinje zanimati sve ispočetka..tek smo sada skupili novce da napravimo kuhinju kak se spada, pa eto, želim izvući što više korisnih savjeta od ljudi koji su to prolazili..možda nisam dobor formulirala što me zanima, a možda sam sve što me zanima previše nabubala u isti post

Zadnje uređivanje suseda : 07.03.2014. at 22:04.
suseda is offline  
Old 07.03.2014., 21:58   #68
http://www.dom2.hr/interijeri/katego...obilica-otpada
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 07.03.2014., 23:25   #69
Još malo molim za vaš savjet. Sutra idemo uzeti ugradbenu kuhinju u Lesninu (imaju 20% popust ovaj vikend), puno drvo.

Uglavnom, ovako bi izgledala naša kuhinja, bijela s plohom boje drveta, spoj tradicionalnog i modernog.


S desne strane je prozor. Ispod prozora smo planirali sudoper i to jedno korito s ocjeđivačem. Prozor inače počinje s prvom frontom s desne strane pa smo na taj ormarić mislili staviti ocjeđivač, a s desne strane korito, tako da je sudoper cijelom dužinom prozora.
Čovjek koji nam je crtao kuhinju rekao je da je bolje da je ocjeđivač s desne strane pa ga je zarotirao i sad je na pola prozora korito, a desno od prozora (na suđerici) je ocjeđivač. Kaže da je bolje tako zbog funkcionalnosti prostora. Što vi mislite? I ja mislim da je funkcionalno, ali mi se čini estetski ljepše ako je cijeli sudoper uz prozor.
gugolina is offline  
Old 08.03.2014., 07:02   #70
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
rekao je da je bolje da je ocjeđivač s desne strane pa ga je zarotirao i sad je na pola prozora korito

čini estetski ljepše ako je cijeli sudoper uz prozor.
meni se čini da bi za poboljšanje estetike bilo bitnije napraviti ove tri stvari koje sam ti označila na slici + svjetlija boja drva za radnu plohu od ove na nacrtu + cokl iste boje kakvi su elementi.



ako okreneš sudoper onako kako si ti zamislila, imat ćeš manje radne plohe između štednjaka i sudopera (a tamo se sve događa).
razmisli o sudoperu bez ocjeđivača ako ti nije sjeo prijedlog prodavača.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 08.03.2014., 10:55   #71
Quote:
mar007 kaže: Pogledaj post
a koliko prostora treba biti mjesta za prolaz između zida i završetka kraka kuhinje (kod U kuhunje)?
stavila bih rado tlocrt ali nažalost neznam u kako da ga nacrtam, tj kojim alatom?
Pa ja nebih išla ispod 90 cm,ako je samo prolaz.
Nacrtaj makar i ručno na papiru stavi mjere i poslikaj telefonom ,pa uploadaj na neki od programa za slike i onda zaljepi tu.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 08.03.2014., 11:47   #72
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
mislim da je 80 cm ipak malo premalo.
a zašto ti nisu za spremište dovoljni ormari dubine do 40 cm? i kaj će ti iza dimnjaka još donji i gornji ormari? to će samo naglasiti da je dimnjak presjekao stvar ko ni sebi ni svom.
Nije malo 40cm, ali ako bi tamo stavila pecnicu i fridz.- e onda je premalo.
A kuh elemente bi produzila iz dimnjaka samo zato da imam vise radne povrsine.
Hm..mozda pretjerujem. Valjda je 4m plohe (od toga 2.5m ciste plohe bez ploce/sudopera) dovoljno za kulinarske zadatke

Ajd jos cu malo mozgati....
vikica is offline  
Old 08.03.2014., 12:53   #73
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
..mozda pretjerujem. Valjda je 4m plohe (od toga 2.5m ciste plohe bez ploce/sudopera) dovoljno za kulinarske zadatke
pretjeruješ definitivno. kao da si iz gladi pobjegla. odnosno, kao da si dosad imala 55 cm radne plohe ukupno, pa ti sad radi psihičkog rekuperanja treba preko 2 metra.
ja imam 120 cm u komadu između štednjaka i sudopera i još 160 cm preko puta (kuhinja je u dvije linije). iako sam među jamačno najnespretnijim kuharicama na svijetu, onih 160 cm s druge strane koristim tu i tamo, za odložiti protvane. nikad mi ne trebaju za radnu-radnu plohu.
dakle, 250 cm ti je i više nego previše, a radna ploha iza dimnjaka će ti samo naglasiti da je dimnjak presjekao kuhinju. radije iza njega stavi visoki element s frižiderom, a pećnica nek ti bude niska (ako ne stane kraj frižidera), pa imaš normalan prolaz i normalno izgledajuću kuhinju, s brdo radne plohe i s brdo ormara za skladište (oni plićih, preko puta).

p.s.
prijedlog: zaboravi egzibicije s radnom plohom dubljom od ormara za više od 2-3 cm. osim ako ne želiš seljzam sezone.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 08.03.2014., 17:54   #74
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Mozgam, mozgam...
A jel bi islo da je u ovom dugackom redu (gdje je dimnjak) sve do kraja ormarici (gornji+donji, s radnom plocom), a da ormari preko puta budu "normalne" dubine s friziderom?
Jel to premalo prostora izmedju elemenata? 80ak cm?
Meni je to premalo, pogotovo jer mislim da ovdje nije neophodno ići u takve ekstreme.

Recimo ovdje je U kuhinja, ali nebitno, može se zamisli kao dvoredna, ne znam kako bi to funkioniralo na 80 cm na fotki, a kamoli u RL. Mislim da je na prvoj fotki metar i rekla bi da fali 20 cm.




Usput su fotke i za
Quote:
suseda kaže: Pogledaj post
daklem, da čujem prijedloge, za i protif bjeline, te kako izbjeći sterilnost..



Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
I da cujemo iz prve ruke kakvi su dojmovi stavljanja smeca tamo ? Ima li poklopac? Smrdi li?
Ne smrdi ništa, ali možda je to i zato jer se redovito baca smeće.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 08.03.2014., 19:13   #75
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
...pa imaš normalan prolaz i normalno izgledajuću kuhinju,...
Istinu zboris. Jos dimnjak bi mogla ignorirati, ali da se moram odmacitati sa strane da bi otvorila element, e to bi bilo smjesno
vikica is offline  
Old 08.03.2014., 19:44   #76
Hvala na vasim upitima.

To udubljenje od 30 cm duzine 80 cm nije bilo za vrata jer je svim stanovima tamo prozor, iako su ga neki susjedi odlucili maknuti no ja ne bih.
Izvorno je kuhinja bila u prostoriji koju pretvaramo u sobu, a kuhinjicu radimo u dijelu dnevnog boravka.
Pri renovaciji kupaonice, napravili smo dodatne instalacije vode, odvoda i plina koje trebaju doci do kuhinje i s tim nema problema.

Moja je ideja ovakva, u dva metra mi stanu:
1. ugradbena ploca i pecnica, iznad napa 60 cm
2. podpultni ugradbeni frizider ispod prozora, udubljenje bi moglo dobro doci protiv pretjeranog zagrijavanja, a radna ploca nad njim kao iskoristiv prostor, 80 cm
3. Sudoper, 60 cm

Nemam prostora ni za kakve stvari. Iznad sudopera eventualno moze ici jedan ormaric, no nije dovoljno. Ne znam vise ni sama..
titulus_ is offline  
Old 09.03.2014., 07:19   #77
thx Xanthe
evo moji crteži kuhinje, lijeva i desna strana
http://imageshack.com/a/img199/5329/ya1o.jpg

http://imageshack.com/a/img35/530/b3vo.jpg

podne pločice postoje, nove su i njih ne mijenjam..onako su sive sa flekicama..sve drugo se mijenja..
boja bijela, ili:1. donji ormarići svijetlo sivi, radna ploča bijela
2. donji ormarići bijeli, radna ploča svijetlo siva
želim bijelu indukciju i bijeli sudoper..

ako ima tko kakav prijedlog i kako da povećam funkcionalnost kuhinje? sada u svojoj kuhinji imam točno 30 cm radne površine pa eto, patim za time..
prijedlozi,pokude..
hvala
suseda is offline  
Old 09.03.2014., 08:20   #78
Ako ti treba radne površine, stavi normalan sudoper, bez dodataka i ocjeđivača. Pretpostavljam da je lijevo od sudopera perilica, pa nema potrebe za slaganjem piramida od suđa.

Pećnicu bi spustila ispod ploče za kuhanje, pa bi ti na desnoj strani bio komad od 180 cm radne plohe.
Čini mi se da nisi nigdje napisala mjere zidova, pa nagađam prema skici.

Sijandra ti ima ovu 2. kombinaciju. Bijela kuhinja, siva ploča, bijela indukcija.

http://www.pic-upload.de/view-216538...o-001.jpg.html
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.

Zadnje uređivanje Xanthe : 09.03.2014. at 08:27.
Xanthe is offline  
Old 09.03.2014., 08:28   #79
meni je raspored dobar i s povišenom pećnicom, a Xanthin prijedlog o sudoperu bez ocjeđivača podržavam.
s običnim sudoperom ostaje više radne plohe između štednjaka i sudopera.

pretpostavljam da su crni korpusi i crni cokl samo vizual za nacrt (da se bolje vidi o čemu se radi), pa da toga neće biti u izvedbenom rješenju.

tvoj nacrt kuhinje mi je ugodno iznenađenje + pravo osvježenje na ovoj temi nakon dugo vremena.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 09.03.2014., 08:31   #80
Pozdrav.
Ako se kome da,pliz par savjeta..Dakle,starci mijenjaju kuhinju..bila bi dvoredna,sa svake strane je 300cm(sirina kuhinje je 235),jedino ogranicenje je samostojeci bijeli fridz koji ne zele mijenjati.U nastavku kuhinje je blagovaona(300x235).Strop je 270.boja:dole neki drveni dekor(recimo kao kod rooma,)gore bijeli mediapan.bez ruckica tj sa onim tankim al. na donjim el.
Donji elemnti mi nisu toliki problem,sve po 60,na jednu stranu bi stavila aparate,s druge strane bi bila samo radna ploca.
Muci me sljedece:
-koje dimenzije gornjih elemenata(visina i sirina)?(zele ih na oba zida). Kako dobiti onaj dojam "iscrtkanih "vrata-kao da su dvoja a u biti su jedna vrata-
-da li je ok da na ovoj drugoj strani donji elementi budu samo ladice,ili bi se nekako trebali slagati sa ovima iz drugog reda
-koje boje podne plocice(izmedu elemenata bi isle bijele)?

Dodatno,na jednoj strani je u tih 300cm udubljene dubine 40,a sirine 60-tu je plan da bude visoki ormar(kao ostava)-njega sam mislila da cijeli ima bijele fronte-kak vam se to cini?(prekopita njega je taj nesretni fridz)
GALAXY mini is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.