Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 12:23   #41
Quote:
denidanny kaže: Pogledaj post
E ljudi...Trebao bih željezne stupove za ogradu pa me zanima gdje ih ima za kupiti i gdje su najpovoljniji....
Na Prevlaci - šverc iz CG.

Jel te sram napisati od kuda si!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 17:17   #42
Quote:
denidanny kaže: Pogledaj post
E ljudi...Trebao bih željezne stupove za ogradu pa me zanima gdje ih ima za kupiti i gdje su najpovoljniji....
Univerzal u Medarskoj ulici...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 11:02   #43
koliko košta bunt pletene žičane ograde
lordhart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 12:05   #44
Quote:
Lord Haart kaže: Pogledaj post
koliko košta bunt pletene žičane ograde
Baš jučer sam pital u Mercatoru i 1.25 X 25 metara košta 473,00kn , a u Velikoj Gorici sam pronašao dućan gdje je 435,00 kn.
I meni trebaju tri bunta pa se isplati onda otići u Mađarsku.
mikrokost is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:13   #45
Baš sad mio veli kolega da ima žice i u Bosni i da je isto tri puta jeftinija nego kod nas.
mikrokost is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:47   #46
Quote:
mikrokost kaže: Pogledaj post
Baš sad mio veli kolega da ima žice i u Bosni i da je isto tri puta jeftinija nego kod nas.
da,u mađarskoj je duplo jeftinija,ali neda mi se ići u mađarsku.morat ću se žrtvovati i kupiti kod nas
lordhart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:35   #47
Pozdrav svima!

Tu se dugo nije pisalo, ali baš to mi treba; najjeftinija ograda...

Naime, trebamo 380 m ograde. Nije nužno da bude jako čvrsta, bitno je da se drži i da bude barem 150 cm visine.
Nekako razmišljamo o farmer pletivu + betonski stupovi za vinograd.

Farmer pletivo košta 520kn za 50 metara , a stupovi za vinograd se daju naći i po 10kn/kom polovni. Stupove bi postavljali na svaka 2,5 m , 90 cm u zemlju a 150 cm vani.

Nikad nisam radila ogradu pa stvarno neznam kako to ide. Ako netko zna , nek pomaže...
1.) Dali je za postavljanje farmer pletiva pšotrebno provlačit žicu ( piše da može i bez žice , ali... )
2.) Dali je dovoljno stupove staviti na svaka 2,5 m ili bismo trebali na gušće ( 2 m )
3.) Trebaju li se stupovi za vinograd zalijevati betonom ili mogu samo u zemlju bez betona ( nekako mislim da mogu i bez budući da u vinogradu se ne zalijevaju betonom )

Molim pomoć, ali i bilokakva sugestija je dobrodošla.

Hvala svima
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 09:14   #48
O pletivu ne bi jer ga moras kupiti i obicno se kupuje nekaj najjeftinijega, ali o stupovima smo nedavno malo pricali.
Ako ti ne treba neka jaka ograda (ako netko hose uci na posjed nikakva ograda ga ne sprijecava) onda probaj razmisljati o rebrastom betonskom zeljezu (ČBR)
Zeljezo kosta <5 kn/kg (za sipke 6 m duzine) i tezine po metru su ovak fi12 0,911 kg/m, fi 14 1,242 kg/m, fi 16 1,621 kg/m i fi 20 2,470 kg/m.
Nije tesko izracunati kojko kosta jedan stup.
Ako pak ides s betonskim stupovima najjednostavnije, a dobro rjesenje za ucvrscivanje u zemlju je suhi pijesak.
Napravis rupu malo vecu od stupa i kad se stavi stup u zemlju samo se nasipa (obavezno suhi) pijesak koji brzo povuce vlagu iz zemlje i "zacementira" stup. Tak sam je napravil ogradu i nakon 2 god nije se ni jedan stup ni malo pomaknul, a kod kolege stupovi stoje 10+ godina koje smo stavili na isti nacin u zemlju.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 09:24   #49
što ćeš imati ograđeno, to je najbitnije? dvor, konje, svinje bla bla ili samo da nitko ne može ući u posjed?

ja sam radio milion izračuna, pa ti možda mogu pomoći ako mi odgovoriš za što ti treba
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 10:44   #50
ogradjujemo dvoriste. Kupili smo kucu prije 2 godine. stupovi su na ogradi tu od 84.g dio ih je poprilicno trul i naherila se zica pa je na nekim djelovima ograda skroz pala. Izgleda jako ruzno a i imamo psa.

Za sto nam treba ograda? iskreno, tek toliko da imaomo ogradjeno.
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:22   #51
a gle,pletivo ti ne mogu pomoći, imaš više vrsta, obično pletivo 150cm, recimo, sigurno je oko 400kn bala itd...imaš i ona farmerska kockasta koja nisu varena, ona su najeftinija ali i ružna...

probaj se raspitati da li je još u mađarskoj jeftino, mislim da je u bosni opet puno jeftinije nego kod nas..

ali čovjeće, 380m ograde, pa zovi u bosnu, tu se može uštediti ohoho novaca...

A stupovi? najlakše:

uzmi par ravnih jelovih daski, napravi kalup za betonski stup...malo armature (nađi neke armature, otpadne ili slično), finiji šoder i imaš stup za manje od 10kn/kom...

provjereno, i isprobano...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 14:56   #52
ovo s daskama nije losa ideja, a kolko mogu one izdrzati u polu-planinskoj klimi? evo, tu je jo suvijek 15-ak cm snijega, a vec se danima topi.

Rib@, gdje da nadjem to zeljezo po toj cijeni?

Znam da je ovo farmer pletivo ruzno, ali smo malo trenutno kratki s novcima pa dok nebudemo imali neku zalihu do tad nam jedino to dolazi u obzir. Bosna nam je jako daleko, mi smo skroz kod slovenske granice, pa kad se zbroji jeftinije pletivo + rentaj kamion/kombi ( buduci da nam niko od poznanika to nema ) + benzin, ispadne i skuplje. Madja isto tako. U Sloveniji smo gledali i nisu nista jeftiniji od Univerzala.
u Univerzalu 50m farmer pletiva kosta 520 kn

jos i ruke platit...
jao..., bolje da usutim prije nego odustanem od ograde...


ma kad sve zbrojim, fakat bumo bankrotirali, tim vise kaj nemozemo sve sami napravit, a nemamo nikog poznatog da nas ne odere za ruke.

Zadnje uređivanje minnie158 : 16.03.2010. at 15:17.
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:26   #53
Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
ovo s daskama nije losa ideja, a kolko mogu one izdrzati u polu-planinskoj klimi? evo, tu je jo suvijek 15-ak cm snijega, a vec se danima topi.

Rib@, gdje da nadjem to zeljezo po toj cijeni?

Znam da je ovo farmer pletivo ruzno, ali smo malo trenutno kratki s novcima pa dok nebudemo imali neku zalihu do tad nam jedino to dolazi u obzir. Bosna nam je jako daleko, mi smo skroz kod slovenske granice, pa kad se zbroji jeftinije pletivo + rentaj kamion/kombi ( buduci da nam niko od poznanika to nema ) + benzin, ispadne i skuplje. Madja isto tako. U Sloveniji smo gledali i nisu nista jeftiniji od Univerzala.
u Univerzalu 50m farmer pletiva kosta 520 kn

jos i ruke platit...
jao..., bolje da usutim prije nego odustanem od ograde...


ma kad sve zbrojim, fakat bumo bankrotirali, tim vise kaj nemozemo sve sami napravit, a nemamo nikog poznatog da nas ne odere za ruke.
valjda me nisi shvatio...

uzmeš 3 daske i naprvi kalup za betonski stup..kužiš?

znači sam si napraviš betonske stupove, zašaluješ 10x10 ili kolko velike hočeš i samo izljevaš stupove....
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:30   #54
Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
Rib@, gdje da nadjem to zeljezo po toj cijeni?
Tehnobeton Varaždin, mislim da je 4,92 kn/kg.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 19:49   #55
krivo sam shvatila ovo s daskama, mislila sam da se daske koriste kao stupovi ( mozda zato kaj sam zensko , nema veze )

Svidja mi se ovo sa zeljeznim sipkama, ali cime se onda pletivo fiksira za zeljezo?

Btw. hvala svima, stvarno pomazete!
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 07:10   #56
Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
krivo sam shvatila ovo s daskama, mislila sam da se daske koriste kao stupovi ( mozda zato kaj sam zensko , nema veze )

Svidja mi se ovo sa zeljeznim sipkama, ali cime se onda pletivo fiksira za zeljezo?

Btw. hvala svima, stvarno pomazete!
pa ničime, šipku proguraš kroz pletivo na cik cak, i tako šipku našpanaš do stupa i oko njega povežeš sa nekom žicom ili ovisi kakve stupove imaš...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:41   #57
Ma nemam nikakve stupove, u tome je caka...

moramo s tom ogradom početi od nule

Znači , to željezo se ne koristi kao samostalni stupovi nego uz stup..., a ništa..., onda me jeftinije izađe kupit stupove za vinograd...
Oni se ( koliko mene logika služi ) ne betoniraju u zemlju - pa i u vinogradi ih se ne ubetonirava, već ih se samo ukopa.
Na netu ih se da nać polovnih već za 10 kn po komadu, a obično su 20 kn. Samoborka ih ima po 35kn.
Dužine su 270cm, znači 110cm se ukopa, ostatak je vani , na to se pričvrsti žica od 150cm kroz rupice na stupu i to je valjda to..., ili ...
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 07:39   #58
Dobro si shvatila, kad sam pisal o zeljezu ČBR 14-20 mislil sam na samostalne zeljezne stupove. Pricvrscivanje je najjednostavnije sa zicom, mozes i komplicirati i stavljati (variti na stupove) ušice (matice) i kroz njig provlaciti tanje zeljezne sipke (6 ili 8 mm).
Ako mozes nabaviti bet. stupove 10 kn/kom onda su oni po meni najbolja kombinacija.
Kaj se tice samog ukopavanja, imas negdje za iznajmiti masine za busenje i s njima je jednostavno i brzo busenje rupa, a u konacnici mozda i najjeftinije.
Doma sam imal isto neke dugacke ko pondelek stupove od brajdi, ali sam ih ja skracival i nisam trebal kopati dublje od ~80 cm tak da su vani ~130 cm.
Za ucvrscivanje sam napisal, suhi pijesak mi je najjednostavniji i pokazal se trajnim i kvalitetnim rjesenjem.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 10:27   #59
Hvala na pomoći!
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 08:32   #60
Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
Ma nemam nikakve stupove, u tome je caka...

moramo s tom ogradom početi od nule

Znači , to željezo se ne koristi kao samostalni stupovi nego uz stup..., a ništa..., onda me jeftinije izađe kupit stupove za vinograd...
Oni se ( koliko mene logika služi ) ne betoniraju u zemlju - pa i u vinogradi ih se ne ubetonirava, već ih se samo ukopa.
Na netu ih se da nać polovnih već za 10 kn po komadu, a obično su 20 kn. Samoborka ih ima po 35kn.
Dužine su 270cm, znači 110cm se ukopa, ostatak je vani , na to se pričvrsti žica od 150cm kroz rupice na stupu i to je valjda to..., ili ...
ja sam u subotu postavljao ogradu pletivu;270 stupovi ti ne trebaju,i ne treba ih ukopavati 110 u zemlju;obični stupovi za vinograd betonski,ukopaš ih recimo 60 u zemlju-ja imam poseban "ključ "za vrtanje rupa ručno i to je jednostavno;napneš špagu za poravnavanje stupova ,odrediš razmake,ukopaš,našpanaš krajnje stupove,razvučeš pletivo i drotom pričvrstiš kroz rupe koje su u betonskim stupovima;pa nije to svemirska tehnologija
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.