Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 11:14   #1
Cista na grudima

pozdrav!!!! nakon privatnog pregleda prije 4-5g otkrivena mi je cista na desnoj dojci,veličine 1,5mm i ginekologinja mi je rekla da mi ju neće liječiti tabletama niti raditi kiruški zahvat osim ako se ne poveća!!! ja prije nisam osjećala bol na tom dijelu ali zadnjih mjesec dana osjećam da me boli pri dodiru na mjesto gdje mi je cista!!!! jeli tko od vas imao takav problem i ako su mu radili zahvat jeli bolno kasnije??? ja bi krajem mjeseca trebala na pregled zbog toga godina dana je prošla ( odkako mi je ista ginek mi je preporučila pregled svaki god dana) ....zanima me još jel bol znak da mi se cista povećala ili je to samo ovako?????? tko zna, molim pomoć!!!!! unaprijed hvala!!!!!
Lunita_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 19:07   #2
fibron ili cista?
slatka22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 10:26   #3
cista, tako mi je rekla...
Lunita_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 21:47   #4
ovako, meni je prijateljica imala cistu na dojci, bila je cini mi se nesto veca od tvoje, uglavnom, rasla je
punkciju je napravila i benigno je sve bilo, ali je na kraju izvadila, jer joj se s vremenom povecavala i bolila je
sam zahvat nije najugodniji, ali nije nista strasno. ambulantni je, lokalni anenstetik...uglavnom, poslje ne boli, i bude sve ok
inace, ona je bila dobila preporuku da to mjesto iz vana maže nevenovom mašču, navodno pomaže...njoj nije al eto da prenesem
nadam se da sam pomogla bar malo
__________________
Happiness is only real when shared...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 23:02   #5
samo jedno pitanje
da li se ciste uvijek vade pod lokalnom ili mogu i pod totalnom anestezijom????

mama mi ide ovaj tjedan na operaciju i jako me je strah
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 01:13   #6
ciste se ne vade, one se punktiraju, dakle iglom se probode i izvuče sadržaj, al to samo ako je ultrazvučno cista benignog karaktera, ako ne ide se kirurški
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 00:38   #7
ček ček

dakle hoćeš reći da se ciste malignog karaktera vade kirurški??? a beningne se samo punktiraju.

mama mi je sad u bolnici i čeka operaciju, trebala je jučer, ali je odgođena za petak.

njena cista je velika i kaže doktor da je jako puno te tekućine izvadio punktacijom, kao gnoj-valjda

jel' se vade samo tumori ili i ciste???
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 00:41   #8
dakle ona je bila na već nekoliko mamografija. mislim da joj je ovo druga punktacija(sjećams e da su joj ciste otkrili prije 15-ak godina, ali ne znam jel' bila na punktaciji ili samo mamografu). prva je bila prije 2 godine, a sad je bila u 1mj (preko ovog poziva što ide svim ženama)

ja sad već lagano ludim, kad sam joj rekla da mi pokaže nalaze nije htjela, onda neke njene fraze što govori(tipa voljela bih vidjeti te da diplomiraš itd. i onda kad sam ju pitala što joj to znači, kao rekla je metaforički)...
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 02:41   #9
Quote:
elpidika kaže: Pogledaj post
dakle ona je bila na već nekoliko mamografija. mislim da joj je ovo druga punktacija(sjećams e da su joj ciste otkrili prije 15-ak godina, ali ne znam jel' bila na punktaciji ili samo mamografu). prva je bila prije 2 godine, a sad je bila u 1mj (preko ovog poziva što ide svim ženama)

ja sad već lagano ludim, kad sam joj rekla da mi pokaže nalaze nije htjela, onda neke njene fraze što govori(tipa voljela bih vidjeti te da diplomiraš itd. i onda kad sam ju pitala što joj to znači, kao rekla je metaforički)...
probaj se smiriti. mislis li da ti ne bi rekla nesto toliko bitno?
ciste se obicno punktiraju, masne nekroze i fibroadenomi su dobrocudni tumori, koji se otklanjaju hirurskim putem.
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 22:33   #10
ne isključivo maligne tvorbe, smiri se, nego jednostavne ciste se uglavnom punktiraju, al ako se radi o kompleksnoj cisti, ponavljajućoj koja uzrokuje dosta smetnji onda se puno prije liječnici odluče na kiruršku ekstirpaciju, dakle to što ide na kirurški zahvat ne znači da je cista malignog karaktera.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 23:23   #11
hvala
sutra je taj dan
prenervozna sam

još sam ju jednom pitala
kaže da je cista puna gnoja

jako je tvrda na dodir
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 00:12   #12
eh da i nisu hormonske ciste, ono policisitični jajnici i grudi itd.
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 23:23   #13
operacija prošla dobro, čekamo nalaze
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 23:56   #14
operacija je prošla, ostala je bez dojke, doktor joj je odstranio i par limfnih čvorova... sad čekam nalaze.... koliko mi je rekla radi se o cisti koja je velika, a okolno tkivo nije dobro izgledalo i zato je doktor to odstranio

sad me jako strah da se ne radi o tumoru....


kakve su šanse da se upale i ciste u drugoj dojci, jer ova njena je morala biti vađena jer se jako upalila

i kolike su šanse da upaljeno okolno tkivo preraste u nešto zloćudno

znam da sam dosadna, ali sam jaaaaaako nervozna čekajući nalaze
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje

Zadnje uređivanje elpidika : 07.04.2009. at 00:01.
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 16:14   #15
elpidika,

je li mama radila biopsiju prije? Bilo koje druge pretrage?
Ne može ti nitko govoriti o nekim šansama. Znam da je teško čekati rezultate, pretpostavljam da se radi o p.histolo.nalazu?!

Jesi li pričala s doktorom? nakon op?

nalaz će pokazati je li riječ o malignoj ili benignoj tvorevini. Pretpostavljam da je ipak neku pretragu napravila prije; l.č. se u pravilu odstranjuju (neka me slobodno netko ispravi ako griješim) kada se želi vidjeti jesu li i oni zahvaćeni (ako se radi o malignim tvorevinama), i osobito ako se dio tumora nalazi i na njima (bio on b. ili m.).

Savjet; otvoreno popričaj s majkom ali bez napadaja panike i saznaj od nje što je zbilja u pitanju. O ovakvim se stvarima mora pričati; tebi će biti lakše kad se uvjeriš da je sve ok; a ukoliko i postoji kakva komplikacija lakše ćete to rješavati skupa
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 22:20   #16
radila je već 2 puta biopsiju cista prije operacije, prva biopsija je bila ok prije 2 godine, a sad ova je pokazala da je ta najveća cista puna gnoja i zato je završila na operaciji, ona ima i još mnogo manjih cista

zna da ima cistične grudi već jedno 15 godina

što znači l.č.-limfni čvorevi?? pa koliko mi je ona rekla radi se o tome da su 2 ili 3 bila sumnjiva, dakle nabubrila i zato ih je spalio

a oko ciste je bilo to nezdravo sumnjivo tkivo

ma sad sam jaaaaaako nervozna dok čekam rezultate

problem je što ni ona ne zna jer je on to njoj govorio nakon operacije, tek nakon buđena iz anestezije

a sutra ide na pregled


pa ne mogu vjerovati da joj ciste koje prati mogu postati tumori u tako kratkom vremenu!!! išla je i na mamografiju i na punktaciju


nju je to samo peklo, nije bilo promjene na koži. jer su neke žene u bolnici spominjale da je koža na tom mejstu crvena
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 16:17   #17
I, kako je bilo danas na pregledu?

Jesu rezultati gotovi?
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 17:50   #18
nema rezultata
danas je bilo samo previjanje, rezultati će biti najrnaije u petak, ali kako je sad blagdan sumnjam, tako da čekam slijedeći tjedan
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 22:55   #19
odstranjenje limfnih čvorova ne mora značit maligni proces, jer kako se radi o infekciji normalno je da će limfni čvori u drenažnoj regiji bit reaktivni a zbog lošeg nalaza na samoj dojci oni su i povećane limfne čvorove odstranili... sretno sa PHD-om
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 15:57   #20
hvala, bit će slijedeći tjedan nalazi
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.