Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2010., 09:02   #1
Šminkanje ovisno o boji očiju

Kakvu boju očiju imate? Topla ili hladna nijansa? Koje boje sjenila koristite?
Odabirete li sjenila ovisno o boji koja pristaje boji vaših očiju? Pazite li pritom i na boju kose, podton i boju kože?
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:11   #2
Imam tamno-smeđe oči (i kosu).
Rijetko stavljam sjenila, a kad stavljam onda su to uglavnom neutralnije nijanse - bež, zlatno-bež, nešto između roze i bež, svijetlo-smeđa, boja kave...vrlo rijetko nešto zelenkasto ili ljubičasto.
Čitala sam da bi smeđooke trebale koristiti ljubičaste i plave nijanse; ljubičastu još podnesem (al toliko ju izblendam da bude skroz lagana) - ali plavu inače ne volim kao boju, a na očima ju ne mogu ni zamislit; užas.
S podtonovima se ne zamaram...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:14   #3
Quote:
Just a Girl kaže: Pogledaj post
Kakvu boju očiju imate? Topla ili hladna nijansa? Koje boje sjenila koristite?
Odabirete li sjenila ovisno o boji koja pristaje boji vaših očiju? Pazite li pritom i na boju kose, podton i boju kože?
ja sam tu totalno zbrckana... imam zelene oci sa cudnim primjesama zute-sve u svemu, ko macka izgledam
najvise volim koristiti ljubicaste, srebrne, bordo, crne, sive, zelene te roze nijanse sjenila. naravno, ne stoji mi svaka ljubicasta, kao sto mi ne stoji ni svaka zelena... sve u svemu, koristim i tople i hladne nijanse, ne idem za tim "ah sad imam zelene oci, odlicno ce mi stajat SVE ljubicaste nijanse". ako mi se boja svida, isprobam, ako stoji stoji, a ako ne, nikom nista...
na boju kose bome ne pazim, jer ko bi svakih mjesec dana mjenjao sjenila i nacin sminkanja zbog promjene nijanse/boje kose
a podton i boja koze...svijetla jesam, ali smatram da mi i smokey moze stajat jednako dobro kao i tirkizna boja...neznam. ma u biti znam- ne povodim se za tim kakvu boju ocije imam niti sto mi se preporuca, koji podton koze imam i dalje nisam sigurna (iako sam sve sigurnija da sam zapravo neutralna), a boju kose mjenjam svako malo...
kako mi je jednom tu jedna forumasica rekla, svima stoje sve boje, samo treba pronac nijansu-i u to sam se uvjerila.pa eto
Beck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:25   #4
Quote:
Beck kaže: Pogledaj post
kako mi je jednom tu jedna forumasica rekla, svima stoje sve boje, samo treba pronac nijansu-i u to sam se uvjerila.pa eto
ja se slažem s ovim
imam plave oči i puno puta sam čula kako plavooke nebi trebale koristiti plava sjenila, al meni se to baš sviđa, mislim da mi dobro stoji a to su i drugi potvrdili dakle koristim sve nijanse koje se meni sviđaju, samo se još nisam odvažila staviti zeleno, al budem i to
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:31   #5
pa to je točno da stoje sve boje, al da treba potrefiti nijansu, no istina je da nam i nešto bolje stoji, a nešto lošije.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:42   #6
Ja imam zelene oči i imam masu zelenih sjenila. I ljubičastih, i smeđih i svih ostalih boja. Nosim sve ovisno o raspoloženju i to je to. Također, stvar je kako se i mi sami vidimo s pojedinim nijansama na očima i meni je trebalo isto vremena da se naviknem na neke upečatljivije nijanse, ali kad sam se jednom navikla onda sam samo njih koristila.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 14:43   #7
Quote:
Beck kaže: Pogledaj post
kako mi je jednom tu jedna forumasica rekla, svima stoje sve boje, samo treba pronac nijansu-i u to sam se uvjerila.pa eto
Mislim da sam to ja bila. Ja to stalno svima govorim.

Ja imam zelene oči, s malo smeđeg i crvenu kosu i stvarno koristim svakakve boje sjenila. Preferiram zelenu i ljubičastu. Smeđe nijanse baš ne volim pa ih rijetko nosim. Obožavam vedre boje, žutu, narančastu... Od plavih sjenila najbolje mi stoje tirkizne boje, pa plava sjenila isto rijeđe koristim. Siva u kombinaciji sa zelenom ili ljubičastom mi super istakne oči.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 16:55   #8
službeno imam tamno plave oči, ali ovisno o vremenu nekad imaju zeleni odsjaj, nekad sivi. ne znam kako bi to bolje objasnila.

uglavnom koristim sve boje,ovisni o raspoloženju, odjeći, looku koji želim postić... ne zamaram se nikakvim 'pravilima', bitno mi je samo da mi se krajnji rezultat sviđa.
najčešće ipak nosim smeđa sjenila (sve nijanse od bež do tamno smeđe), a ne posjedujem ni jedno rozo. iako bi kao ta boja dobro išla na plave oči meni nikako ne stoji. izgledam tužno, umorno, pretučeno s rozim sjenilima .
__________________
Svako ima svoje razloge i kad razlozi ne postoje... C.J.
šminkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 17:00   #9
Ja još nisam našla ljubičastu koja mi stoji

Pa sam prestala tražiti

I držim se provjerenog: sve nijanse crne i sive, teal, zeleno, modro, modro-sivo, plavo...

Smeđe oči sa zelenim obrubom, kad sam ljuta požute, nekad znaju biti skroz crne ali nisam još skontala u kojem raspoložnju
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 18:49   #10
Ja imam zeleno-smedje oci, koristim samo neutralne, bez-sivkaste senke, jedna sminkerka mi je davno rekla da su to nijanse koje otvaraju oci
marizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 18:53   #11
Hvala bogu na ovoj temi!

Postavila bi jedno pitanje: imam maslinaste oči, ali mi bakrene i tople smeđe groooozno stoje, maslinaste još groznije.

Prihvatila sam savjet sa Šminkerica.com i pogledala na onu paletu i pokušala staviti sjenilo u boji supotnoj od moje boje očiju (plavo-ljubičasta) i ispalo je
Dobro mi stoje smeđe samo hladnog tona, nikako roze, užaaaas, svjetloplave i azzuro plave nikako.

Prijedlozi?
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:12   #12
Pa probaj onda s ljubičastim sjenilima, hladnim smeđim, možda koja tamnija plava, svijetlija zelena, ako ti već maslinaste ne stoje.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:22   #13
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Hvala bogu na ovoj temi!

Postavila bi jedno pitanje: imam maslinaste oči, ali mi bakrene i tople smeđe groooozno stoje, maslinaste još groznije.

Prihvatila sam savjet sa Šminkerica.com i pogledala na onu paletu i pokušala staviti sjenilo u boji supotnoj od moje boje očiju (plavo-ljubičasta) i ispalo je
Dobro mi stoje smeđe samo hladnog tona, nikako roze, užaaaas, svjetloplave i azzuro plave nikako.

Prijedlozi?
Uf, bakrene boje su, po mom sudu, užasno nezahvalne boje za dobro kombiniranje.

Probaj neke intenzivnije nijanse zelene, ljubičaste i tome sl.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:30   #14
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Pa probaj onda s ljubičastim sjenilima, hladnim smeđim, možda koja tamnija plava, svijetlija zelena, ako ti već maslinaste ne stoje.
E baš to. Evo ja koristim ova sjenila:






(ovu plavu)

i to je to, tu se vrtim
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:43   #15
ja imam zelene oči i nema boje sjenila koju nisam imala na očima
nekako mi se čini da na zelenu boju očiju sve stoji
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:47   #16
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
E baš to. Evo ja koristim ova sjenila:
i to je to, tu se vrtim
Pa ako ti te boje dobro stoje, vrti se slobodno. Probaj eksperimentirati s nekim drugim bojama koje još nisi probala, možda otkriješ još nekaj kaj ti dobro stoji. Možda kakva siva ili srebrna nijansa. Pa probaj kombinirati, napraviš zeleno-plavi smokey recimo ili ljubičasto plavi i sl. Igraj se malo. To ja radim.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:48   #17
Imam plavo zelene oci. mjenjaju boju kako im se svidi

s obzirom da sam losa u sminkanju POKUSAVAM raditi smokey eyes sa ljubicasto crnom.. ne lici na nista al jbg
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:53   #18
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Pa ako ti te boje dobro stoje, vrti se slobodno. Probaj eksperimentirati s nekim drugim bojama koje još nisi probala, možda otkriješ još nekaj kaj ti dobro stoji. Možda kakva siva ili srebrna nijansa. Pa probaj kombinirati, napraviš zeleno-plavi smokey recimo ili ljubičasto plavi i sl. Igraj se malo. To ja radim.
Hvala ti TheEmpress to mi baš nedostaje, neka dobra siva paletica
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:55   #19
Nema na čemu

Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Imam plavo zelene oci. mjenjaju boju kako im se svidi

s obzirom da sam losa u sminkanju POKUSAVAM raditi smokey eyes sa ljubicasto crnom.. ne lici na nista al jbg
Nije teško. Stavi ljubičastu nijansu na cijeli kapak, do pregiba. U vanjski kut i u pregib naneseš crnog sjenila i zblendaš s ljubičastim da nema naglih linija i prijelaza. U unutarnji kut i ispod obrve malo svijetlog sjenila, isto zblendanog i to je to. Ako te muči blendanje, probaj umjesto kistom blendat prstima. Samo prstom prolaziš preko dijela di se spajaju boje.

Sve je stvar prakse zapravo. Poslikaj se kad napraviš da vidimo kak izgleda, pa ćemo ti reć ako kaj ne valja ili treba popravit.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:56   #20
hladni ton kože. smeđe oči. (tamno smeđe)

najbolje mi stoji smeđa, zelene nijanse, boja trule višnje (ljubičasto-smeđa)

svijetlo ljubičasta, može proć.

svijetlo roza i plava- nikako.sama žuta-nikako.


imam pitanje za vas: boja breskve? jel bi mi to moglo dobro stajati?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.