Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2009., 09:39   #101
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
"Metoda" koja se "stidljivo" spominje nema samo svoje ime jer se zna da bi je iste sekunde pobrisao. O tome se raspravljalo ovdje ali naravno i na alternativi...
Diskusiju u tom smjeru neću stoga dopustiti a spiderfrommars će letjeti odavde ako je neki alternativni saboter koji pokušava na mala vrata progurati spomenutu bedastoću od "metode"......
Trebor, nemoj mene sad odmah upucat, ali moram iznijeti indirektno svoje iskustvo sa agrumima i kamencem. Točnije, radilo se o bubrežnim kamencima i gorkim narančama. Stari je selio namještaj i došao strgan doma te popio litru soka od iscjeđenih gorkih naranči. Dobio je užasan napadaj bubrežnih kamenaca koji su se otopili tj. raspali na manje i ušli mu u mokraćovod. Bilo je grdo, zato ljudi nemojte se igrati s ničim bez znanja dr, pa taman se radio o grejpu ili narančama. Kod žuči može biti još gore ako pukne ili dođe do oštećenja gušterače.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:39   #102
Moj je slučaj sljedeći...krajem ljeta primjetila sam u urinu male sitne crne točkice pjeska....iza toga vadila krv i urin..sve u redu..u granicama normale..urobilinogen 3.2 ummol/l...Imam bolove u kržima...i u trbuhu..nekoliko mjeseci kasnije točnije ovih dana javlja se jaka bol u sredini trbuha ispod prsne kosti..ponekad se javlja i sa lijeve i sa desne strane..uz jake bolove u križima i kičmi niže..odlazim doktorici..ona kaže da je trbuh mekan..bi eventualno napravila pretragu na helikobakteri pilori..i uzv pa vidjela..naime do uzv-a trbušnih organa moram čekati do 26.01.Ono što me zanima jest dali svi ti opisani bolovi jesu znak kamenaca ..povremeno osjećam mučninu i probadanja u trbuhu uz jaku bol u križima..stolice su normalne...
Bila bih vam neizmjerno zahvalna na savijetima
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 17:01   #103
kolko znam (a nije da znam puno) iako je bol sa desne strane ispod rebara najcesca od zuci moze doci do bolova i u drugim djelovima trbuga i ledjima

kod mene je u svakom slucaju tako, mada je to vise lagani pritisak nego bo, od kada sam sredio prehranu sve je manje problema pa si uzimam fore gledat alternative operaciji.

ako sumnjas na zuc ne kosta te prilagoditi prehranu, dakle izbaciti masnoce (makar kazu da maslinovo ulje npr koristi), sve przeno, jesti uglavnom kuhano (povrce, zitarice), ne zacinjati previse, izbjegavati orasaste plodove i mlijeko (jogurt moze) i masne sireve, izbjegavati cokoladu, kupus, kelj itd, nadjes vec na netu

Jabucni sok kazu da je koristan, po mom iskustvu jest, al mozda umisljam
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 17:37   #104
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
kolko znam (a nije da znam puno) iako je bol sa desne strane ispod rebara najcesca od zuci moze doci do bolova i u drugim djelovima trbuga i ledjima

kod mene je u svakom slucaju tako, mada je to vise lagani pritisak nego bo, od kada sam sredio prehranu sve je manje problema pa si uzimam fore gledat alternative operaciji.

ako sumnjas na zuc ne kosta te prilagoditi prehranu, dakle izbaciti masnoce (makar kazu da maslinovo ulje npr koristi), sve przeno, jesti uglavnom kuhano (povrce, zitarice), ne zacinjati previse, izbjegavati orasaste plodove i mlijeko (jogurt moze) i masne sireve, izbjegavati cokoladu, kupus, kelj itd, nadjes vec na netu

Jabucni sok kazu da je koristan, po mom iskustvu jest, al mozda umisljam
Znači moguće je da je prisutna ta bol koja se premiješta sa desne i lijeve strane trbuha..i reflektira bol u leđima..znači u i leđima se osjeti..
Hvala na savjetu..puno mi znači...do 26.01 ne znam na ćemu sam,iako je vrlo vjerojatno da se radi o pijesku i / ili kamencima.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 16:42   #105
Sad me boli iznad pupka..pa me boli kraj pupka sa desne strane..ta bol se premiješta i reflektira u križa...neznam šta bih mislila...nakon ručka me uhvatila malo jače..to je neka tupa bol u križima..a ovdje u trbuhu probada i peckaNeznam dal su akmenci.Pošto mi doktorica ništa nije dala sutra ću morat ići kod nej tražit da napravim osnovne lab.pretrage makar....Stolica normalna ništa neuobičajeno..ako je stolica normalna-dali to znači da mogu isključiti mogućnost upale crvuljka?
Unaprijed hvala
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 19:45   #106
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Sad me boli iznad pupka..pa me boli kraj pupka sa desne strane..ta bol se premiješta i reflektira u križa...neznam šta bih mislila...nakon ručka me uhvatila malo jače..to je neka tupa bol u križima..a ovdje u trbuhu probada i peckaNeznam dal su akmenci.Pošto mi doktorica ništa nije dala sutra ću morat ići kod nej tražit da napravim osnovne lab.pretrage makar....Stolica normalna ništa neuobičajeno..ako je stolica normalna-dali to znači da mogu isključiti mogućnost upale crvuljka?
Unaprijed hvala
hmm, a da odes privatno na ultrazvuk ako ne mozes cekat (i ako si mozes dozvoliti)?

Zadnje uređivanje Beljki : 06.01.2010. at 19:54.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:02   #107
Eto jučer saznah da imam kamen od 14 mm u žučnom mjehuru na redovnom sistematskom (what a nice suprise...), kaze meni doc "znate da imate kamen u žučnom mjehuru, zar ne?"---not!! I tako kaže da je dovoljno velik da neće moć proć kroz kanal-sto je dobra strana mog kamencica, a sad slijedi dijeta i kontrole (ajde barem cu konacno smrsaviti one 3 kg koje nikako da skinem ). Ima li tko kakvu sličnu situaciju da me prosvijetli?jučer sam bila malo u komi, ali cha sad, idem dalje... Samo me stah tih napadaja, koliko vidim to je zivi uzas. Do sad nisam imala problema, sad kad razmislim mogu se sjetiti 1 put kad me bolilo ful u tom predjelu, nakon chillija , bit ce da je to to...
U obitelji su mi 2 osobe imale kamenje-dakle genetika me nije postedila... Masno ne jedem-sve jedem na maslinjaku... Ne volim crveno meso, jedno vrijeme nisam ga ni jela, pa ono kao počela "radi zdravlja" i eto ti... Jaja ne jedem skoro nikad (otprilike za uskrs i koji put sa sparogama)-ne volim ih. Vježbam dosta... Bo...

Doc mi je rekla da na kontrolu tek za godinu dana ako nemam problema i da se ne preporuča operacija dok nis ne osjetim.

Kakva je situacija nakon vađenja ž mjehura? Da li je gusteraca onda pod opterećenjem? Svega toga me malo strah jer je moja baka operirala žuč, a umrla je od karcinoma gušterače... (znam da to ne mora biti povezano, ali...)

Preporuke, savjeti?

Hvala!!!
ziggybiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 11:00   #108
Žučni kamenac

Draga Kisikana,
pročitao sam vaš post, o tom kako je vaša baka pila tamjan i uspješno ga (ih) otopila.
Molim vas, da mi napišete, dali se tamjan uzima ujutru ili naveče,i prije, poslije ili za vrijeme obroka. I koliko dugo vremena je vaša baka pila tamjan.
Već sam počeo piti tamjan, ali nemam informaciju koja je preporučljiva dnevna količina, i kada ga treba piti, na prazan stomak ili navečer.
Unaprijed se vam zahvaljujem za vaš odgovor.

Pozdrav
homoljenikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 15:17   #109
Molim za pomoc!!!

Majka mi je prije dva mjeseca operirala dobrocudnu tvorevinu na debelom crijevu.Naime prije operacije je radila kontrolni ultrazvuk na kojemu joj je otkriveno da ima
kamen u zuci.Kako je ova operacija bila prioritet doktor joj nije rekao ni koliko je velik taj kamen niti da li bi to trebala operirati.
E sad problem je nastao prije nekoliko dana kada je dobila strasne bolove u desnoj strani trbusna supljine ispod desnoga luka rebara.
Njezina lijecnica opce prakse postavila je dijagnozu da se kamenpomaknuo i da od tu dolaze ti bolovi te joj dala Spasmex tablete da pije.
Mami nije nikako bilo bolje pa smo se savjetovali sa ljecnicom koja radi u Hitnoj,Ona je takodjer rekla da je to vjerojatno kamen koji se zbog nacina prehrane pomaknuo ali joj je savjetovala da ne pije Spasmex nego da uzme Voltaren tablete i da miruje kako ne bi doslo do pogorsanja i vece upale.Majka je kupila voltaren i pije ga kaze da joj je bolje,ali ja sam jako zabrinuta jer se bojim da to nije rijesenje vec da bi ju trbali poslati na UVZ ili nesto slicno.Neznam nisam vise pametna sto da radim zato ovdije trazim pomoc.HVALA !!!
mirna03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 17:49   #110
Pozdrav,
Imam 19 godina i nedavno su mi otkrili žučne kamenca, jedva ih otkrili, radio pretrage za sve žive bolesti(mnoge od njih opasne), a na kraju obični sitni kamenčići, haha
Doktor mi je rekao da se ne isplati vaditi jer sam još mlad, ipak žuč ima neku ulogu...
Ono što želim podijeliti s vama jest limun! Meni pali, kad god zaboli popijem čisti sok od limuna i bol jako brzo prestane ili se u najgorem slučaju smanji, također pijem i maslinovo ulje svako jutro i sve rijeđe imam bolove
Nego vidim da se u prvim postovima spominjalo neko alternativno razbijanje kamenaca, jel bio tko?
Dawar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 10:59   #111
Vidim da je tema dugo bila u zapecku i nisam bas sve iscitala tako da se izvinjavam ako se ponavljam.
Mani je konstatovan "kamenolom" u zuci pre 18 godina, kada sam bila trudna sa prvim detetom, pa su se bolovi pojavili zbog pomeranja unutrasnjih organa, kako su mi objasnili lekari. Lekar je bio izricito protiv druge trudnoce dok se ne resim tog kamenja. Elem ja rodila i drugo dete poodavno Bogu hvala.
Imala sam povremeno probleme u smislu napade bolove. Pre 7-8 godina mi je neko rekao da je caj od hibiskusa delotvoran kao neki su uspeli da se rese kamena pomocu tog caja ali nekog valjda od korena hibiskusa. Kako je menu dostupan samo ovaj obicni u kesicama ja sam krenula s tom "terapijom" i ne pamtim kada sam poslednji put imala problem. Inace sam gojazna i jedem sve a omiljena mi je hrana przena jaja .

Ovo pre svega pisem zbog Dawar-a, i ostalih koji su protiv operacije. Moja logika je da sve sto je priroda stavila u telo treba, pri tom mislim na zuc ne na kamenje, i da vadjenjem samo narusavamo celinu te da treba koliko god je moguce odlagati drasticne mere.
dinibg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 14:14   #112
meni danas 8 malih 5-6 mm konkramenata dr otkrio.

prvo gastroskopija pokazala upalu dvanaesnika, a danas uzv pokazao žučne kamene.

e sad jel jedno uzrokovalo drugo nemam pojma.. u trudnoći mi se javili problemi s bolovima.. i sad krnula na pretrage i eto našli mi dvije stvari.. sve se nadam kad riješim kamenje da će i taj gastritis nestati da mogu nastavoti nesmetano sa životom i uživanju u nutelli
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:39   #113
Vidim da je tema polumrtva, al valjda će se naći netko sa sličnim problemom, po mogućnosti i nekim savjetom
Već par mjeseci imam povremene bolove u donjem lijevom dijelu trbuha (poviše kuka), tupa bola koja bi nestala nakon par sati odmora ili preko noći.
Dr je to povezao sa želucem pošto već dugo bolujem od gastritisa.
Prije par dana bol se jako pogoršala, a jučer nisam mogla hodati, ležati, sjediti, misliti koliko me bolilo. I tako, momak me skupi i odsomo na hitnu gdje potvrde moje ranije sumnje - bubrežni kamenac. Inače, dr mi je odbio dati uputnicu za urologa ranije jer je čvrsto vjerovao da su problemi želučani, iako sam na nalazu mokraće imala povišene leukocite i popila terapiju Nofloxa, a bol nije nestala.
Na hitnoj sam dobila infuziju i injekciju Voltarena, bol se nakratko smanjila i opet povećala nakon pola sata.Cijelu noć sam prosjedila na krevetu u grčevima psujući i kamenac i doktore i lijekove koji ne pomažu.(Popila sam Brufen i 2 Spasmexa i ništa) Jutros sam obavila urološki ultrazvuk i rendgen (kakoli se piše) i opet ništa ne pokazuje.
Urolog me naručio za 10 dana na CT ako se bol ponovi, ali problem je što bol nije ni nestala, a ja živim u nadi da se epizoda od sinoć neće ponoviti.
Čitam tako po internetu, guglam simptome i zanima me (ako tko zna odgovoriti), je li moguće da se zapravo radi o žučnom kamencu? S obzirom da se bol javlja s lijeve strane i širi na prepone, a žučna kesica je s desne.
eusebia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 18:24   #114
mislim da nije moguće da je žućni kamenac.. ja imam žućne kamence i čekam operaciju.. boli me u žlićici, dakle gornji dio trbuha u sredini.. a može boliti na gornjoj desnoj strani trbuha.. kod tebe je skroz suprotno
evikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 03:24   #115
Ispričavam se što dižem temu iz pepela, ali nadam se da mi nećete uzeti za zlo.

Imam 24 godine i unazad par tjedana imam problema za koje smatram da su uzrok žučni kamenci.

Često me ''žulja'' ispod desnog rebra i nelagodno mi je i nikako ne mogu naći položaj koji bi mi odgovarao.

U 2 navrata me u noći probudila bol ispod desnog rebra koja se širila preko sredine želuca/trbuha na lijevu stranu. Ta bol nije toliko jaka, koliko je ''tupa'' i neugodna. Nije da ne mogu trpiti, ali problem je što mi niti jedan položaj onda ne odgovara. Nakon par sati bol se smiri i u potpunosti nestane.

U oba navrata nisam imao temperaturu i nisam povraćao.

Čitao sam za napad žući i svi su rekli da je ta bol nepodnošljiva, da se javlja povraćanje, temperatura i slično, no kod mene nije toliko intenzivno.

Molim vas za neki savjet jer se bojim otići na pregled, a o operaciji i da ne govorim, no ako će se nastaviti ovako otići ću u bolnicu.
Igzy20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 07:54   #116
Zasto se bojis otici na pregled? To nije nikakav problem, osim eventualno cekanja po bolnicama. To se provjeri obicnim ultrazvukom. Operacija takodjer nijr nikakav problem, ja vec 2 godine zivim bez zuci i nemam nikakvih problema, koji put cesce odem na WC ali nista nenormalno.

Stvarno nema razloga za brigu plus to nije neki zlocudni tumor ilo nesto opasno...

Sretno
Dawar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 08:26   #117
Quote:
Igzy20 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se što dižem temu iz pepela, ali nadam se da mi nećete uzeti za zlo.

Imam 24 godine i unazad par tjedana imam problema za koje smatram da su uzrok žučni kamenci.

Često me ''žulja'' ispod desnog rebra i nelagodno mi je i nikako ne mogu naći položaj koji bi mi odgovarao.

U 2 navrata me u noći probudila bol ispod desnog rebra koja se širila preko sredine želuca/trbuha na lijevu stranu. Ta bol nije toliko jaka, koliko je ''tupa'' i neugodna. Nije da ne mogu trpiti, ali problem je što mi niti jedan položaj onda ne odgovara. Nakon par sati bol se smiri i u potpunosti nestane.

U oba navrata nisam imao temperaturu i nisam povraćao.

Čitao sam za napad žući i svi su rekli da je ta bol nepodnošljiva, da se javlja povraćanje, temperatura i slično, no kod mene nije toliko intenzivno.

Molim vas za neki savjet jer se bojim otići na pregled, a o operaciji i da ne govorim, no ako će se nastaviti ovako otići ću u bolnicu.
Moguće nije kamen nego mulj. Ja sam imala mulj i imala sam opake napadaje u tri navrata, ali nisam imala temp. samo sam jednom povratila. Uglavnom dobila sam savjet da si kupim biljne kapsulice Rowachol. Pila sam udarne doze i u dva dana sam taj mulj izbacila kroz stolicu. Fino ga je rastvorio. No bitno je da odeš na UZV abdomena.
Meni se doduše stanje bilo zakompliciralo jer mi je oštetilo jetru, vjerojatno napadaji u kombinaciji s lijekovima koje sam pila za tlak kroz trudnoću.
Drži se dijete za žuč. Možeš je skinuti s neta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 15:23   #118
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moguće nije kamen nego mulj. Ja sam imala mulj i imala sam opake napadaje u tri navrata, ali nisam imala temp. samo sam jednom povratila. Uglavnom dobila sam savjet da si kupim biljne kapsulice Rowachol. Pila sam udarne doze i u dva dana sam taj mulj izbacila kroz stolicu. Fino ga je rastvorio. No bitno je da odeš na UZV abdomena.
Meni se doduše stanje bilo zakompliciralo jer mi je oštetilo jetru, vjerojatno napadaji u kombinaciji s lijekovima koje sam pila za tlak kroz trudnoću.
Drži se dijete za žuč. Možeš je skinuti s neta.
pozdrav,jel se taj rowachol može kupit u slobodnoj prodaji?

moja susjeda je išla nekoj doktorici privatno na uzv i dala joj neke kapi za otapanje kamenja u žući,i time je sve otopila,sad pokušavam saznati kako se zovu te kapi,i ta doktorica ,al nikak da naletim na nju
ja imam tri kamena,dva su od 2cm,a jedan 0,6mm.pijem čaj od vrijeska,saznala nedavno da otapa sve vrste kamenja.
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 22:42   #119
Quote:
BuffySlayer kaže: Pogledaj post
pozdrav,jel se taj rowachol može kupit u slobodnoj prodaji?

moja susjeda je išla nekoj doktorici privatno na uzv i dala joj neke kapi za otapanje kamenja u žući,i time je sve otopila,sad pokušavam saznati kako se zovu te kapi,i ta doktorica ,al nikak da naletim na nju
ja imam tri kamena,dva su od 2cm,a jedan 0,6mm.pijem čaj od vrijeska,saznala nedavno da otapa sve vrste kamenja.
Ide bez recepta, na bazi maslinovog ulja i eteričnih ulja biljki je.
Nisam sigurna da li će biti pomoći kod kamena. Iskreno nisam baš ni sigurna da li je kod kamena pametno uzimati, jer ako ovaj od 2 cm otopi na više manjih, može ti krenuti na gušteraču i zatvoriti žučovode i napraviti velike po život opasne probleme. Ipak se prvo savjetuj s gastrićem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 00:25   #120
Supruga mi je odstranila žuć s kamencima prije dvadeset godina. U međuvremenu patila od povremenih jakih bolova, bezbroj puta završila na hitnoj. Koja hrana joj škodi koja ne nije uspjela ustanoviti. Stoput može ovo i ono, stoprvi užas, bolovi, hitna. Ove godine bolovi se intenzivirali, dvadesetak puta bila na hitnoj. Konačno završila u bolnici. Lijećila i onu helicopter p bakteriju. Infuzije, lijekovi, snimanja, ultrazvuk, magnetska, gastroskopije (ima i gastritis, psorijazu, CLL), da bi joj našli da operacija žući nije dobro izvedena, da je "nešto" ostalo unutra, jednom rekli neki folikul, drugi put "crvuljak" i sl.

Konačno u 8 mj. učinjen joj je ERCP u Vinogradskoj i izvađena 4 kamena iz žućnog kanala. Navodno jedan je ostao, nije bio dostupan. Dobila je od zahvata upalu gušterače. Infuzije, ništa hrane tjedan dana, pala 14 kg. Došla doma, bolovi se nastavili, mućnine, povraćanja, hitna,bolnica, pa sve u krug. Požutjela ko limun i čekaj, čekaj. Stalno upadaju neki "hitni" slučajevi.

4 puta bila u bolnici u 6 mjeseci, da bi joj sada u ponedjeljak 29. XII. opet napravili sve pretrage i ERCP s izvađena nova 4 kamena i rekli da je sad sve izvađeno. Bolje je podnijela zahvat nego prvi put, ali ...

... od pada imuniteta (-20kg), straha i stresa dobila je Herpes zoster. Uglavnom, užas. Nije lako doći na red za ERCP ako ne ležiš kod njih u bolnici, na kraju je morala preko neke poznanice koja tamo zna doktora, bla, bla. Bojao sam se da neće preživjeti i još nisam siguran da se izvukla. U našem si zdravstvu samo broj, statistika, rutinski te odrade, komotni do ludila, pa kako ispadne.
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.