Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 14:00   #61
Quote:
zdenko.vukovic kaže: Pogledaj post
Zato što motor nije u optimalnom broju okretaja, te dolazi do trzaja u getribi i vibracijama motora. Prevelika je sila za tako veliku brzinu ( 5. STUPANJ), a mala brzina kretanja vozila. Uzmi da voziš uz brijeg u 5. i odjednom počne se gušiti, refleksno ćes prebaciti u nižu, radi manjeg oterećenja motora i getribe
Lupaš.
CDRW is online now  
Old 22.09.2009., 14:00   #62
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ti vidiš da sam ja nadrobil 11 000 postova?
tko će se toga sjećati?
ne sjećam se ni na kojoj temi je to bilo.

upute su općenite, svaki auto i svaki motor su individulani, svaki ima svoje granice šaltanja i stiskanja gasa. ali ovako uopćeno, vrijedi za sve aute.

a možeš objasniti zašto nije dobro voziti 60 kmh u 5. brzini?
ne znam zašto, ali primjetio sam da je u naseljenom mjestu(sa stalnim blagim uzbrdicama i nizbrdicama) lakše održavat 60 u 4. nego u 5., i treba mi manje gasa, a rekao bih i da potrošnja nije bila zlatna(gledajući kazaljku, koja je pala malo brže nego je uobičajeno)...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 22.09.2009., 14:50   #63
Quote:
zdenko.vukovic kaže: Pogledaj post
4000 ok/min nije štetno za motor ako voziš jednu dionicu autoputa od npr. 40 km, ali da ga držiš kojih 100+ km onda bi bilo jer nemože motor jednakim intenzitetom voziti konstantno. Nešto će ti se pokvariti. Da imaš primjerice E500, E55, M3, S400 CDI , njima je to normalna brzina, ali auto od 115ks nije sigurno.
Ma za koji to auto? 4.000 je previše za držati konstantno samo na autu koji ima crveno na obrtomjeru na 4.100 okretaja. Ostalo su gluposti!

I šta će se to pokvariti?

Ajde, moj R5 je izdržo 200.000 km kad je bio prodan, a još uvijek nije ni ulje trošio, a na auto-putu se vrtio uvijek oko 4.000 - 4.200, nekih 155 - 165 km/h, sa svojih jadnih 58 KS pri 4.750 obrtaja.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 22.09.2009., 14:59   #64
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Aha. A navedeni auti imaju slabiji motor nego moj šiber.

Dodavaj lagano gas i šaltaj čim prije - 11 L u gradu. Stišći gas do kraja i šaltaj na istim okretajima - 13,5 L. Stvarno, dokazao si mi

I gle čuda. Na toj listi nema Clio 1,5 dci sa 65 KS. Imo ga je neko vrijeme moj ćaća. Na otvorenoj cesti, lagano gas, 3,9 L/100 km. Tempo do 110 km/h.
Tebi ocito nije jasno o cemu se ovdje razgovara i nisi shvatio ama bas nista sta sam ti pokusao objasnit. Dokaze imas tu u temi, dok ne shvatis

Quote:
zdenko.vukovic kaže: Pogledaj post
1. brzina 20 kmh
2. brzina 45 kmh
3. brzina 65 kmh
4. brzina 85 kmh
5. brzina 100 kmh

To je ispravno mjenjanje, i tako će motor trajati dugo. Nije dobro voziti auto 60 u petoj. ili 100 u drugoj.
Ajme

Quote:
darioV kaže: Pogledaj post
Kad je Bmw organizirao natjecanje u stedljivoj voznji (sa 530i), pobjednik je koristio sljedecu taktiku:
1 brzina pun gas do kraja, pa u 5-u i lagano....
Samo jos jedan u nizu dokaza.
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 14:59   #65
Quote:
mala_zg23 kaže: Pogledaj post
da,mjenjac je 5 brzina

kraj 2003. god

crveno mu pocinje na 6500 a vrti se do 8000
optimalno za autoput i motor je 2500-3000 (benzinac).

iznad 4000 se motor puno više troši.
mpo is offline  
Old 22.09.2009., 15:02   #66
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
optimalno za autoput i motor je 2500-3000 (benzinac).

iznad 4000 se motor puno više troši.
tak ja vozim turbodizelaša
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Old 22.09.2009., 15:06   #67
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Tebi ocito nije jasno o cemu se ovdje razgovara i nisi shvatio ama bas nista sta sam ti pokusao objasnit. Dokaze imas tu u temi, dok ne shvatis
Ma moš ti mahat koliko oćeš i to kojom god teorijom oćeš, ja ti reko kako to u praksi svih auta što sam vozio izgleda.... A i u "uputama za korištenje!"
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 22.09.2009., 15:07   #68
za TD je najoptimalnije 110km/h na 2100okr tek toliko da turbina lagano radi.
mpo is offline  
Old 22.09.2009., 15:11   #69
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Ma moš ti mahat koliko oćeš i to kojom god teorijom oćeš, ja ti reko kako to u praksi svih auta što sam vozio izgleda.... A i u "uputama za korištenje!"
Samo mi trebas reci koji auto tocno vozis i koja tij je prosjecna potrosnja. Nesto si spominjao 17 litara po gradu

Reci koji auto tocno vozis, model, godina.
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 15:13   #70
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
za TD je najoptimalnije 110km/h na 2100okr tek toliko da turbina lagano radi.
a na npr. 1700 turbina ne radi?
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Old 22.09.2009., 15:26   #71
Quote:
zdenko.vukovic kaže: Pogledaj post
Zato što motor nije u optimalnom broju okretaja, te dolazi do trzaja u getribi i vibracijama motora. Prevelika je sila za tako veliku brzinu ( 5. STUPANJ), a mala brzina kretanja vozila. Uzmi da voziš uz brijeg u 5. i odjednom počne se gušiti, refleksno ćes prebaciti u nižu, radi manjeg oterećenja motora i getribe
a po čemu se određuje optimalan broj okretaja?

kakve vibracije, kakvi trzaji? pa ne vozi se na 900 okretaja nego na 2 000 (parsto više manje).
i koja je to sila prevelika? prevelika za što?

nije nitko spominjao vožnju uzbrdo na 60 kmh u 5. brzini. po ravnom, 60 kmh je sasvim OK za manje aute. na mom autu je to premala brzina za 5. brzinu mjenjača.
I wonder is offline  
Old 22.09.2009., 15:41   #72
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
60 kmh je sasvim OK za manje aute. na mom autu je to premala brzina za 5. brzinu mjenjača.
Ok ti je i za aute sa 300 i vise konja. Samo obrati paznju kad se vozis u nekom mercedesu (za mece znam, za druge nemogu nista tvrdit) kada prebacuje u krajnju brzinu. 500 sel je prebacivao u 4 (zadnja brzina na automatiku) pri 60 km/s, tako da su ovo sta tu ljudi pisu o nekom gusenju i vibracijama ciste budalastine.
Naravno da neka honda koja se vrti na duplo visim okretajima od recimo mece nece moci bez problema ici u 5 pri 60 km/s (nagadam), ali jasno je i da svaki auto nije isti. To se valjda podrazumijeva. Jedan se vrti normalno na 1600 okretaja, a drugi se gasi na 1600. Pa zar je to potrebno uopce pisat?
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 15:45   #73
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Samo mi trebas reci koji auto tocno vozis i koja tij je prosjecna potrosnja. Nesto si spominjao 17 litara po gradu

Reci koji auto tocno vozis, model, godina.
Malo smo si uzeli maha, il mi se čini? Rekoh, da rado stisnem gas u gradu, ne da ne mogu spustit potrošnju.

Bolje ti navedi šta ti voziš, koliko gasa stisneš, naq koliko obrtaja / km/h šaltaš i koliko ti troši. Mislim da si promašio osobu za razgovor.

A reci šta voziš, vjerovatno će puno kraće trajat tvoje nabrajanje.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 22.09.2009., 15:46   #74
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Ok ti je i za aute sa 300 i vise konja. Samo obrati paznju kad se vozis u nekom mercedesu (za mece znam, za druge nemogu nista tvrdit) kada prebacuje u krajnju brzinu. 500 sel je prebacivao u 4 (zadnja brzina na automatiku) pri 60 km/s, tako da su ovo sta tu ljudi pisu o nekom gusenju i vibracijama ciste budalastine.
Naravno da neka honda koja se vrti na duplo visim okretajima od recimo mece nece moci bez problema ici u 5 pri 60 km/s (nagadam), ali jasno je i da svaki auto nije isti. To se valjda podrazumijeva. Jedan se vrti normalno na 1600 okretaja, a drugi se gasi na 1600. Pa zar je to potrebno uopce pisat?
Sad ne mogu odolit... koji je to 500 SEL prebacivo na 60 km/h u zadnju brzinu?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 22.09.2009., 15:52   #75
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Malo smo si uzeli maha, il mi se čini? Rekoh, da rado stisnem gas u gradu, ne da ne mogu spustit potrošnju.

Bolje ti navedi šta ti voziš, koliko gasa stisneš, naq koliko obrtaja / km/h šaltaš i koliko ti troši. Mislim da si promašio osobu za razgovor.

A reci šta voziš, vjerovatno će puno kraće trajat tvoje nabrajanje.
Na pitanje se odgovara odgovorom, a ne protu pitanjem. Nacin razgovora ljudi bez argumenata.

Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Sad ne mogu odolit... koji je to 500 SEL prebacivo na 60 km/h u zadnju brzinu?
http://w126-archiv.mercedesforen.de/...hp/FahrBericht

Auch in der S-Klasse gibt es jetzt übrigens einen zusätzlichen Schalter für die Automatik, mit dem zwischen dem Positionen S (wie Standart) und E (für Economy) gewählt werden kann. In Stellung S schaltet die Automatik auch zurück wenn Vollgas, aber kein Kickdown gegeben wird; die Leistung des Motors wird so optimal genutzt, wobei man sich allerdings bei schneller Fahrweise mit relativ häufigen Schaltvorgängen abfinden muß. In Position E fährt der 560 SEL nur bei Kickdown im ersten Gang an, schaltet früher hoch und setzt oberhalb von 60 km/h bevorzugt die vierte Fahrstufe ein. Daraus resultiert eine betont weiche, nervenschonende Fahrweise, ohne daß man sich über einen Mangel an Leistung zu beklagen hätte.

Svaki kojeg sam ja vozio.

Inace tu je rijec o 560 sel, koji ima 275 ks sa katalizatorom, 300 bez, a on vozi u zadnjoj brzini pri 60, a vasi fiati se guse :rolf:
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 15:56   #76
I onda hoces reci koji ti to auto trosi 17 litara po gradu? Kladim se da nije nema vise od 2000ccm
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 15:59   #77
Quote:
Bubba Ho-Tep kaže: Pogledaj post
Kao i kod drugih ljudi s kojima razgovaram, pa mi tupe o optimumu okretnog momenta i svakakvim budalastinama. Meni dovoljno samo pitat koliko mu auto trosi kod takve voznje.

Nacin na koji ti vozis nema veze sa potrosnjom. Tebe zanima gdje ti masina razvija najvecu snagu, a to je naravno onda kad stisnes gas do kraja, a to znaci max. potrosnja. Tako se inace voze auto utrke... Kad se covjek zuri i tak.
nije tacno,dizeli najvecu snagu razvijaju veoma rano oko 2000rpm neki ispod neki iznad,a benzinci od 3200rpm do 4500rpm i tu je najveca snaga znaci tu ce najbolje povuc!!nece nijedan dizel povuc od 4000rpm pa nadalje,nijedan!
jasmin16v is offline  
Old 22.09.2009., 16:01   #78
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
nije tacno,dizeli najvecu snagu razvijaju veoma rano oko 2000rpm neki ispod neki iznad,a benzinci od 3200rpm do 4500rpm i tu je najveca snaga znaci tu ce najbolje povuc!!nece nijedan dizel povuc od 4000rpm pa nadalje,nijedan!
ovdje pricamo o niskoj potrosnji, a ne o performansama. Jasno da auto vuce jace kad se vise gasa stisne i jasno da se dizeli vrte na niskim okretajima.
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 16:02   #79
Di si nestao miško? Sta od argumenta boli glava? Lako ti je lupetat sine, a kad treba argumentirat onda si mi nesto tih. Drz se ti ovog kompjutera u autu
Bubba Ho-Tep is offline  
Old 22.09.2009., 16:03   #80
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
nije tacno,dizeli najvecu snagu razvijaju veoma rano oko 2000rpm neki ispod neki iznad,a benzinci od 3200rpm do 4500rpm i tu je najveca snaga znaci tu ce najbolje povuc!!nece nijedan dizel povuc od 4000rpm pa nadalje,nijedan!
Koliko si para spreman staviti da to baš i nije točno?

Ozbiljan sam...
terza is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.