Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 05:40   #1
DMSO i MSM...

Vec neko vrijeme stalno spominjem DMSO i MSM, neki i pitaju sto je to, pa da odgovorim ugrubo sto je to.

DMSO je dimetil sulfoksid, a MSM je metil sulfonil metan. Linkovi o tome s wikipedije: http://en.wikipedia.org/wiki/Dimethyl_sulfoxide i http://en.wikipedia.org/wiki/Methylsulfonylmethane

U toj stvari postoji jos i DMS, dimetil sulfid, http://en.wikipedia.org/wiki/Dimethyl_sulfide. On nije bitan za ovu pricu, osim sto neki ljudi nakon uzimanja DMSOa smrde po njemu. O tome poslije.

Ukratko, DMSO i MSM su izvori sumpora. A sumpor nam treba. Cak sto vise, bez njega ne mozemo. On nas doslovno izgraduje. Bez njega ne bi bilo nas u antropomorfnom obliku, ili drugacije receno, ne bi izgledali kao ljudi. Izgledali bi kao nekakve lokvice materije.

Vec samo to vam je dovoljan razlog da uzimate sumpor, jer ga ne dobivate dovoljno iz drugih izvora. Ustvari, danasnja poljoprivreda je zasluzna da ne dobivamo niceg (osim kalorija, koje dobivamo previse) dovoljno. Sumpor dobivate uglavnom iz DMSOa i MSMa.

Drugo jako bitno svojstvo je to sto DMSO moze uklanjati bolove. Ako vas nesto boli, DMSO ce tu i te kako pomoci. Smanjuje bolove, a prakticno ne mozete pretjerati s time. To je prirodno, pomaze vam i po pitanju drugih stvari, a manje boli. Koja tableta protiv bolova djeluje tako? Ni jedna. Sve se moraju ogranicavati i pored ogranicenog uzimanja nanose raznu drugu stetu.

DMSO isto tako moze sluziti kao nosioc drugih tvari i nositi ih preko stanicne barijere, koju te tvari same ne bi mogle prijeci, ili bi pak teze presle. Ne svih, ali puno njih svakako. Iz tih razloga, osobe koje uzimaju alopatske lijekove bi trebale paziti na doziranje lijekova, posto lijekovi djeluju puno jace i brze ako se uzimaju s DMSOom. Dakle, pazite na doze, manja doza sad postaje puno efikasnija. To koristi i farmaceutska industrija, te neki ljekovi imaju u sebi DMSO, bas zato da bi lijek mogao dospjeti u stanicu, gdje ne moze sam. Toliko o tome kad tvrde da se DMSO ne smije koristiti na ljudima.

Svojstvo nosenja drugih tvari ukljucuje i kisik, te druge hranjive tvari. Zabiljezeni su nagli oporavci ljudi koji pate od mozdanog udara, dok su uzimali DMSO. Jednostavno je kisik i hranjive tvari doveo do dijelova mozga do kojih krvozilni sustav nije mogao. Nazalost, nakon sto se DMSO (ovisi o vise faktora, 4-8 sati) potrosio, opet je doslo do gubljenja ostecenih mentalnih funkcija. To isto vazi i za osobe koje pate od srcanog udara. DMSO olaksava patnju pri bilo kom obliku izolacije nekog dijela tijela van krvozilnog sustava.

Na osnovu toga pomaze i osobama koje gube kosu. I to na jos jedan nacin, a taj je da i sam sumpor koristi rastu i kvaliteti kose i noktiju. Gubitak kose je uzrokovan time sto opada prokrvljenost korijena. DMSO vraca snabdijevanje korijena kisikom i hranjivim tvarima, kosa se polako pocinje vracati. Jasno da su rezultati to bolji sto prije pocnete.

Isto kao MMS, DMSO i MSM pomazu pri unistavanju patogena, jer oksidiraju patogene, sto je za njih smrt. I opcenito podizu nivo oksidacijske sposobnosti tijela, pa cak i sportasi mogu imati koristi (pored svih drugih) u povecanoj kolicini kisika dostupnoj misicima. Sto je u vrhunskom sportu uvijek bitno.

I vrlo zgodno i korisno svojstvo je to sto DMSO i MSM pomazu omeksavati oziljke, pa oni postaju elasticniji, funkcionalniji. To se moze iskoristiti i u kozmeticke svrhe, za uklanjanje bora, pored drugih korisnih kozmetickih svrha (bolji ten zbog sumpora, ljepsa kosa i nokti).

Ustvari, DMSO i MSM su izvrsni dodatak za kozmeticku primjenu.

Sad kad sam to opisao ukratko, da ponovim, DMSO i MSM su izvor sumpora, pomazu nositi tvari preko stanicne barijere, dizu oksidacijski potencijal organizma, ubijaju patogene i omekasava oziljke. Fantasticno oruzje u borbi za zdravlje i izbjegavanje alopatskih lijekova. I to sve kao posljedica sasvim slucajnog otkrica, kad je Robert Herschler, kemicar istrazivac u firmi za proizvodnju papira Crown Zellerbach, htio naci neke druge korisne primjene za DMSO. DMSO se dobija iz drveta, ustvari je nusprodukt, pa je covjek jednostavno htio zaraditi nesto para na necemu sto njima ne treba, a dobijaju u velikim kolicinama. I spojio se s Dr. Stanley Jacobom. To je pocetak price. A u njoj ima dosta kontroverzi, danas je DMSO zabranjeno koristiti kao lijek od strane FDA. Kad to ne radi farmaceutska industrija. Mislim da je to najbolja reklama.

Vazno je reci da su DMSO i MSM (i DMS) povezani. DMSO je prvi u lancu, MSM je metabolit od DMSOa, te kad uzimate jedno, u tijelu dobijete i drugo. A ponekad dobijete i DMS, koji je kriv za efekt neugodnog mirisa, koji se nekad osjeti od ljudi koji uzimaju DMSO.

I da opisem negativnosti povezane uz DMSO (MSM ih nema):

Prvo je svakako taj neugodni miris, koji se javlja kod nekih ljudi.

Drugo puno neugodniji je posljedica toga sto DMSO jednostavno veze vodu, dode do trenutne dehidracije podrucja na koje se namaze, te pri susenju DMSOa na kozi dode do crvenila, osjecaj pecenja ili svraba. To traje dok se ne osusi. No, crvenilo zna ostati jos prilicno dugo.

Trece, u nekih ljudi je prisutna alergija na DMSO. Prvo uzimanje DMSOa obavite s vrlo malom kolicinom i najbolje na ruci. Ne zaboravite da je crvenilo i pecenje normalno, te jedino ako je izuzetno zestoko i bolno smatrajte da ste alergicni. O svojim iskustvima cu na kraju.

DMSO je obicno u tekucem obliku, s time da se pri nizim temperaturama skruti. Za uzimanje u ljudima, najbolje je uzimati sto cisci, jer bi sve eventualne necistoce bez problema unio u tijelo. Ne zaboravite, on je odlican nosioc skoro svega. I to prolazi bez problema kroz stanicnu membranu zahvaljujuci DMSOu. Dakle, pricamo o cistoci DMSOa od 99.9%. Jos postoji i veterinarska cistoca, od 99.7%. Svakako probajte nabaviti sto cisci.

Sad, on da bi se koristio na kozi, treba se razrjediti, jer je zapazeno da snaga djelovanja raste do 90% (ne njegova cistoca, vec omjer s vodom, ili pak necim drugim), ali poslije opada. Zato se na trzistu za eksternu primjenu nalazi najcesce u omjero od 70% 99.9%DMSOa i 30% neceg drugog, obicno cista voda ili u skupljim proizvodima aloa vera, koja naravno pomaze smanjiti iritaciju. Vidio sam i proizvod gdje se koristi med, koji isto pomaze smanjenju negativnih efekata. Vi si i sami mozete nabaviti DMSO, te sami doma smjesati svoju mjesavinu, to nije problem, dovoljna je vaga i posuda. I kad sam kod posude, drzi se ili u plasticnim ili u staklenim bocama. Staklene su bolje, a opet, osjetljivije na lomljenje.

Moze se uzimati i oralno. Ali svakako ga pomijesajte s vodom prije nego sto ga popijete, inace bi to pecenje koje osjecate na kozi osjecali u zelucu.

MSM s druge strane je obicno u prahu, imate pakovanja gdje u reinfuzi, ili pak u kapsulama. Jeftinije je naravno ono prvo. Isto tako, bez problema se otapa, pa ima i raznih tekucih oblika MSMa. MSM nema negativnih svojstava kao DMSO, sto mu je velika prednost, ali je i slabijeg djelovanja. Smrtnost MSMa je procjenjena na vise od 17.5g po kg tjelesne mase. Dakle, ako imate 60kg, pricamo o oko 1kg MSMa. Ne, nemojte toliko uzimati, dovoljne doze su puno manje. Uspjeh u lijecenju, ovisno o problemu i njegovoj tezini je vidljiv vec s dozama od 1g dnevno, za cijelog covjeka. Jacim dozama se smatraju one od 2-5g dnevno, s time da se one bez problema mogu uzimati i duze vrijeme.

I sad, iako znam da se o DMSOu i MSMu moze pricati jako puno, htio bih malo pricati o sebi, tj. svojim iskustvima s uzimanjem DMSOa i MSMa. Jednostavno, vec ste i pretpostavili da je to sve da bih pisao o sebi. A vi citali, barem se nadam. A ako ovo citate, onda je vec to velik uspjeh.

Dakle, moja glavna motivacija za nabavu DMSOa su bolovi u ledima, koje imam jer mi je kicma kriva. Sto uzrokovano mojim losim drzanjem. Da ne duzim, vec sam o tome pisao, pa odmah na rezultate.

Kad sam dobio, testirao sam DMSO. Uzeo sam ga u gelu, za eksterno uzimanje. Nije bilo alergijske reakcije. Iako se javio svrab. Bome, svrbjelo je. Pogotovo kad sam namazao po ledima, tj. vecoj povrsini. I poslije je svrbjelo i kad se osusilo, a ja se oslonio. Ne moram reci, kad namazete nesto, morate cekati da se osusi, jer ako se na nesto oslonite, to nesto moze uci u tijelo, posto bi DMSO otopio (on je otapalo, zato i nosi tvari kroz membranu) tko zna sto i unio. Dakle, bilo je neugodno. No, nije bilo mirisa bijelog luka, nekih drugih mirisa (van normalnog smrada ). Malo sam razmisaljao, da li je to zaista DMSO? Ili sam pak zdraviji od obicnih ljudi, posto ipak uzimam MMS? U svakom slucaju, bol je smanjena. Ne bas trenutacno, ne bas 100%, ali je pomoglo. I da, nije bilo ni okusa u ustima. Isprva.

Istovremeno sam poceo uzimati i od oka 1g MSMa. S njime nema nekih drugih efekata, osim sto mogu reci da je gorko. No, tu se nema sto reci.

Kako vrijeme ide, leda me u zadnje vrijeme ne bole, pa ne mazem vise toliko na leda. Mislim da je prerano veseliti se, ali ako se bolovi vrate, imam ja DMSOa jos.

No, imam i bol u ruci, rameni misic me boli i kad dizem ruku samu. Malo jace kad vjezbam, i to je neugodno. Pa mazem DMSO i po tome. I to cesce nego po ledima, jer ona sad ne bole. I ono sto je interesantno, poceo sam osjecati okus u ustima. Kad se namazem, brzo osjetim (ne trenutno) taj okus. Kao da sam uzeo DMSO oralno, neka varijanta, barem meni, gorko slatkog, ali vise na neku vrstu slatkog. Isto tako, sve manje i manje me pece. Evo, bas danas, kad sam se namazao nakon vjezbanja, nije me uopce svrbjelo. Samo je sad malo crvena ruka gdje sam namazao. Nista ne pece, nije topla na dodir (zaboravio sam reci, prvih dana je bila i toplija). Za sada ruka boli, nije ni bioptron tu mogao pomoci. Valjda ce s vremenom to biti sredeno.

Dakle, moja je teorija da je svrab bio prisutniji jer je u tijelu bilo manje DMSO/MSMa. Sad kad imam vise i kad se tijelo na to priviknulo, puno lakse podnosi, nije vise niti tako neugodno. Pretpostavljam da cete i vi brzo rijesiti te pocetne neugodnosti. Sto bi bilo dodatni plus.

Isto sam primjetio jednu zgodnu stvar. Prst kojim mazem (kaziprst desne ruke) je takoder sav namazan DMSOom, a ja ga koristim i za utrljavanje (koje mi je pomoglo u smanjivanju svrbljenja, dakle, nisam se cesao, vec sam utrljavao kad je svrbjelo i to je pomagalo izuzetno) DMSOa dok se ne osusi. Ukratko, kad perem ruke poslije, cak i nakon sto se DMSO osusi, izgleda da funkcionira kao ubrzani izmjenjivac tvari. I voda jednostavno odlazi pri pranju ruku, te prst izgleda prilicno smezurano, tj. dehidriran je. Kao kad ga jako dugo drzite u vodi. Samo opservacija njegove smezuranosti, nisam primjetio neki problem. I prst me nikad nije svrbio.

Htio bih jos spomenuti da sam si kupio deodorant koji ima MSM, te sam nema miris. Interesantno je kako zaista pomaze u sprijecavanju pojave neugodnih mirisa, a uklanja ih cak i kad se jave. Ne uklanja ih svojim mirisom, vec jednostavno uklanja mirise. To ide na onu raspravu da mirise uzrokuju bakterije. I ocito ovaj deodorant moze i bez pranja maknuti lose mirise. Razlog za to sto sam uzeo taj deodorant je sto sam primjetio pri duzem boravku u moru (pricamo o sat vremena ispocetka, a zatim sve krace) me pocne peci ispod ruke, gdje sam se mazao obicnim (old spice) deodorantom u sticku. Ne znam odakle ta alergija, ali je ocito morska voda takoder faktor. Sad jos ne mogu reci da li ce ove godine biti prisutna, to cu znati tek budem duze plivao.

I naravno, ako netko ima pitanja, slobodno pitajte, svakako cu nastojati pomoci, koliko znam i mogu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:18   #2
U kojim namirnicama se nalazi DMSO i MSM u svom prirodnom obliku?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:49   #3
MSM se apsorbira i koncentrira u korijenju biljaka i povrća. Ljudi i životinje dobivaju MSM uglavnom iz neprerađenog voća i povrća, ali mjerljive količine MSM-a se mogu naći u mlijeku i mesu. Premda se u izobilju nalazi u prirodi, moderna praksa prerade namirnica lako uništava MSM u hrani.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 00:49   #4
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
U kojim namirnicama se nalazi DMSO i MSM u svom prirodnom obliku?
Ima ga svugdje, ali je termicki osjetljiv. Cim jedes kuhanu hranu, odmah zaboravi na zdravu hranu. Jedino sirova hrana ima sansu da mozda (jer treba biti i ekoloski uzgojena) bude potpuno zdrava.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 19:15   #5
Alane, može koja informacija o deodorantu;naziv, gdje se može nabaviti? Muž mi ima istih tegoba s običnim deodorantima.
mireille13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 19:50   #6
Quote:
mireille13 kaže: Pogledaj post
Alane, može koja informacija o deodorantu;naziv, gdje se može nabaviti? Muž mi ima istih tegoba s običnim deodorantima.
evo link za deodorant http://search.cartserver.com/search/...56ww2&go=GO%21
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 00:30   #7
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Quote:
mireille13 kaže: Pogledaj post
Alane, može koja informacija o deodorantu;naziv, gdje se može nabaviti? Muž mi ima istih tegoba s običnim deodorantima.
Da, to je taj deodorant i od njih sam ga nabavio. Jos ne mogu reci da li ce proci test duzeg bivanja u moru, cekam da zaplivam na duze od sat vremena s njime. Onda cu tek moci reci da li je nestao problem alergije, tj. da li ce mi se koza upaliti.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 00:55   #8
Ima već puno godina da sam ikakav deodorant izbacio iz upotrebe jer nikad nisam našao na neki s kojim bih bio zadovoljan.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 02:52   #9
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ima već puno godina da sam ikakav deodorant izbacio iz upotrebe jer nikad nisam našao na neki s kojim bih bio zadovoljan.
Ustvari, ovo i nije deodorant u klasicnom smislu, tj. on apsolutno nema nikakav miris (ili ga moj nos ne moze osjetiti, pas bi vjerojatno nesto nanjusio). Ali, ujedno i uklanja los miris, te sprecava nastajanje novog.

Do nedavno nisam bio toliko dugo u vodi (na moru, naravno), ali ovo (ustvari, proslo) ljeto sam po prvi put nakon dugo vremena plivao i onda sam vidio da nakon duze vremena u moru, jednostavno me pocne peci ispod pazuha. Dakle, na nesto sam alergican, pa sam krenuo traziti alternativu.

Ovaj deodorant bi trebao imati sve prirodne stvari (MSM ukljucen), izmedu ostalog ima i alou veru, pa cu vidjeti kako djeluje nakon duze vremena.

I da, alergija mi se javi tek nakon duze vremena u moru. I kad izadem van, polako se stvar smiruje. Dakle, nekakva kombinacija morske vode i neceg.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 01:42   #10
Malo da se pohvalim, ruka (lijeva u pitanju) koju sam spomenuo da me bolila, da me prakticki ometala kod vjezbanja, sad me ne boli toliko. Ustvari, prilicno manje i za sad ide na bolje. Ocito je DMSO i MSM pomogao, iako ne znam sto je tocno bio problem.

I sad, kad vjezbam, lijeva ruka (jer sam ljevak) moze puno vise dignuti teret, a desna, koja je i inace slabija zaostaje. Prije su bile podjednako jake, jer je bol prijecila lijevu, sto je "poravnalo" snagu. Sad lijeva obavi dizanje tereta iznad glave, a desna se muci.

Ukratko, znao sam da bi DMSO morao bar maknuti bol dok sam namazan njime, ali izgleda da je poceo sredivati i nesto u sustini problema, zasto je mene bolilo. Ustvari, tu je sigurno ulogu imao i MSM, posto njega stalno uzimam oralno, tj. pijem ga. DMSO sam mazao sam kad je bolilo. A sve manje me bole i leda.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 21:16   #11
Znači DIMSI je u obliku kreme? Metilsulfonilmetan imam u obliku kreme od Natural Wealtha i ok je. više me zanima DMSO...možeš li mi navesti zaštićeno ime branda koji koristiš, ili pomoćne tvari u kremi, ako ti nije problem?
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 00:54   #12
Quote:
polymath kaže: Pogledaj post
Znači DIMSI je u obliku kreme? Metilsulfonilmetan imam u obliku kreme od Natural Wealtha i ok je. više me zanima DMSO...možeš li mi navesti zaštićeno ime branda koji koristiš, ili pomoćne tvari u kremi, ako ti nije problem?
Ovako, da li je tebi DIMSI DMSO? DMSO je tekucina, koja se moze gelirati, ostaviti kao tekucina ovisi. MSM je u prahu, ali se moze otopiti u tekucini, pa je onda tekucina.

Sto se tice pomocnih tvari, nema ih i kod tih proizvoda preferiram ih ciste, bez pomocnih tvari. Dakle, MSM uzimam u cistom prahu, koji dodajem u pice i pijem ga takvog.

DMSO koristim u gelu, ili u tekucini, ali pored tvari za geliranje je samo voda, posto za topicalnu upotrebu treba biti ispod 90% cistoce, pa se na netu mogu naci proizvodi 70/30 omjera. 70% je DMSOa.

Sve drugo sto se doda bi lako moglo uci u tijelo, pa s time treba biti oprezan. Koliko sam vidio, jos jedna stvar koja je ok, a DMSO se s njom kombinira je aloa vera. A mozes kombinirati i s prirodnim (ovo je vazno) medom. Firma cije proizvode imam je Nature's Gift. Stablo je njihov zastitni znak i vidio sam dosta toga na netu. Firma od koje imam MSM je TriMedica, a proizveden je po Lingosulovoj tehnologiji.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 23:20   #13
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ovako, da li je tebi DIMSI DMSO?
Ofkorz, nisam mislio na sir. Blizu su na tipkalici...
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
DMSO koristim u gelu, ili u tekucini, ali pored tvari za geliranje je samo voda,
Efogac, to me jako zanima, je li navedeno u deklaraciji o kojoj se tvari za geliranje radi? Kuiš, imam problema sa aditivima, i sistemski i lokalno. Ne isplati mi se kihnuti 200 kn za nešto zbog čega ću se mjesec dana farbati kortikosteroidima. Pretpostavljam da mi djelatna komponenta ne bi predstavljala problem...Sa MSM kremom nije bilo reakcije, pa ako su srodni...
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Firma cije proizvode imam je Nature's Gift. Stablo je njihov zastitni znak i vidio sam dosta toga na netu.
A jel ima u slobodnoj prodaji i gdje? I koja je cijena?
Hvala ti za ovu temu, sjelo mi je ko budali šamar. Imam brdo zdravstvenih problema, koji su tako vezani da predstavljaju začarani krug. Ono što bi mi pomoglo za jedan problem, dovelo bi do pogoršanja drugog...tako da je svaka alternativa dobrodošla. Sa MSM-om imam odlična iskustva, gotovo da sam ukinuo NSAI analgetike. Uzmem recimo piroksikam kad me ful boli, i dovoljan mi je jedan jer se našopam MSMom.
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:06   #14
Quote:
polymath kaže: Pogledaj post
Efogac, to me jako zanima, je li navedeno u deklaraciji o kojoj se tvari za geliranje radi? Kuiš, imam problema sa aditivima, i sistemski i lokalno. Ne isplati mi se kihnuti 200 kn za nešto zbog čega ću se mjesec dana farbati kortikosteroidima. Pretpostavljam da mi djelatna komponenta ne bi predstavljala problem...Sa MSM kremom nije bilo reakcije, pa ako su srodni...

A jel ima u slobodnoj prodaji i gdje? I koja je cijena?
Hvala ti za ovu temu, sjelo mi je ko budali šamar. Imam brdo zdravstvenih problema, koji su tako vezani da predstavljaju začarani krug. Ono što bi mi pomoglo za jedan problem, dovelo bi do pogoršanja drugog...tako da je svaka alternativa dobrodošla. Sa MSM-om imam odlična iskustva, gotovo da sam ukinuo NSAI analgetike. Uzmem recimo piroksikam kad me ful boli, i dovoljan mi je jedan jer se našopam MSMom.
Nazalost ne pise sto je tvar za geliranje, jedino sto mogu reci da nesto ostane na kozi, kad se osusi, znas, bas mogu nesto "zguliti" nakon sto se osusi. Isto tako, kad pricamo o eventualnim alergijama, mozes biti alergican na DMSO, pa si moras prvo namazati malu kolicinu, pa onda procijeniti da li ima alergije ili ne. I ako si procitao cijeli prvi post, na DMSO svi reagiraju s blagim oblikom alergije, tj. reakcija bi bila bolja rijec. U tom smislu je MSM bolji, on nema tih reakcija.

Sto se tice slobodne prodaje, da, naravno da je u slobodnoj prodaji, ja ne znam gdje ga je moguce naci u Hrvatskoj, ja sam kupio iz SADa. Cijena ovisi sto kupujes i s cime. Tesko je reci, recimo 8oz cistog DMSOa sam platio oko $10 (bez postarine i carine).

MSM je odlicna stvar, meni je vec pomoglo s bolovima u ramenom misicu, a osjecao sam ga pri samom dizanju ruke, a i pri vjezbanju je smetalo.

A sad, ne znam sto te sve muci, ali pogledaj temu o MMSu. Mnoge alergije (ustvari, sve) su autoimune reakcije, a to se opet pak moze svesti na patogene, sto se pak moze lijeciti s MMSom. Nije da te nagovaram, vise savjetujem da pogledas sto tamo imas, procitaj prvi post, pa kreni dalje. Svade slobodno preskoci.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 04:19   #15
Idem odmah vidit taj mms.
A što se tiče dmso-a, istražio sam...i našao slijedeće: DMSO se koristi kao odlično otapalo, i to ne samo kao nosioc djelatnih komponenti u lokalnim pripravcima za kožu... nego i u labosima & za restauraciju. Pa sam malo šnjofkao u tom pravcu i voila! Juriček u Zg prodaje na litre. E sad, je li njihov dmso pro analysi, koliko košta, postoje li posebni režimi prodaje... to će ipak pričekati neko vrijeme. Ipak je 4:30 ujutro.
Koji sam ja dektektiv, a? Ajde sad svi brzo
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:31   #16
Da se nadovežem...
Čistoća 99%.
Košta 490,44 kn / litra.
Specifikacija (Kemika d.d.)
Koliko sam ja saznao (još dok ova tema nije postojala ) uvozi ga iz Španjolske još jedna naša firma i to u različitim čistoćama iznad 99% što strahovito utječe na visinu cijene.

Anyway, Polymath - petica iz zalaganja!
EDIT: Ajme, odvalio sam s ovim DIMSIjem

Zadnje uređivanje sinkezg : 05.03.2009. at 15:41.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 01:34   #17
Quote:
polymath kaže: Pogledaj post
Idem odmah vidit taj mms.
A što se tiče dmso-a, istražio sam...i našao slijedeće: DMSO se koristi kao odlično otapalo, i to ne samo kao nosioc djelatnih komponenti u lokalnim pripravcima za kožu... nego i u labosima & za restauraciju. Pa sam malo šnjofkao u tom pravcu i voila! Juriček u Zg prodaje na litre. E sad, je li njihov dmso pro analysi, koliko košta, postoje li posebni režimi prodaje... to će ipak pričekati neko vrijeme. Ipak je 4:30 ujutro.
Koji sam ja dektektiv, a? Ajde sad svi brzo
Da, DMSO je definitivno odlicno otapalo, a dovoljno je reci da vec samim time sto se namazem, osjetim onaj okus u ustima i to vrlo brzo nakon mazanja. Sto ce reci, vec se prosirio po cijelom tijelu i dosao izmedu ostalog i do usta.

Naravno da ima siroku industrijsku primjenu, no za koristenje u ljudima (gdje nas zanima) treba ici na sto cisci. Prema specifikacijama koje sam ja vidio, 99.7% je veterinarska cistoca, a za ljude se prica o 99.9%. I naravno, bitno je sto je ta necistoca. Kad bi u igri bila voda, onda to ne bi bio problem. Uostalom, za vanjsku upotrebu i tako treba koristiti DMSO u koncentraciji od 90% ili nize, te se uobicajeno koristi 70% udio DMSOa. Naravno, 99.9% cisti je osnova koja se razrjeduje vodom, aloom verom, ili necim drugim.

S druge strane, MSM je odlican i zato sto nema nus pojava, tj. eventualnih alergija, tog svraba i slicno. I on bi trebao biti sto cisci.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 01:36   #18
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem...
Čistoća 99%.
Košta 490,44 kn / litra.
Specifikacija (Kemika d.d.)
Koliko sam ja saznao (još dok ova tema nije postojala ) uvozi ga iz Španjolske još jedna naša firma i to u različitim čistoćama iznad 99% što strahovito utječe na visinu cijene.
Da, kod nas je sve to prilicno skupo. 99%, $100/L i jos skuplje za ono sto bi se usudio uzeti u sebe... Ne moram reci da je moja procjena o nekih $40/L 99.9% DMSOa u Americi. I jos zaraduju.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 02:13   #19
Pol brkate ribe kuna?

U pičku mame Živane.
Oni mora da se šale, pa to je nusproizvod koliko sam ja shvatio...Ali valjda se ta litra može razrijediti na 70% ako je 99%-tna a i sama litra je puno, pa bi se isplatilo... Je li to 99 oznaka čistoće ili udjela? Ok, recimo da se odlučim na taj bankrot, ima li ta litra rok trajanja? Kakvog iskustva vi imate s tim, vidio sm na toj specificikaciji da se raspada na formaldehid i još neke pizdarije, mada samo dužim zagrijavanjem iznad točke vrelišta. Vjerojatno su pri normalnom skladištenju ti procesi spori i količina raspadnih produkata mala, ali ja bih imao jebenih TISUĆU mililitara, koje sigurno ne bih uspio potrošiti u kratkom roku. A što duže stoji to je tih govana više...i to inače ne bi bio nikakav problem, ali koliko sam uspio skužiti iz Alanovih postova to đubre otapa sve, i polarno i nepolarno, a to znači da bi SVE što je otopljeno u dimsou na kraju završilo u mom krvotoku. Ili?
Pretpostavimo da se odlučim na to, da li bi mi u Juričeku to htjeli prodati kao fizičkoj osobi? Ili bi gnjavili sa paragrafima... I što da im kažem ako se odlučim na kupnju, istinu? Ili da se natrackam temperama pa da glumatam. Teta ja ću vam bit poznati slikar za par godina pa ćete se moć hvalit okolo da ste mi prodali dimsi dok sam bio anonimus.
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 03:59   #20
Quote:
polymath kaže: Pogledaj post
A što duže stoji to je tih govana više...i to inače ne bi bio nikakav problem, ali koliko sam uspio skužiti iz Alanovih postova to đubre otapa sve, i polarno i nepolarno, a to znači da bi SVE što je otopljeno u dimsou na kraju završilo u mom krvotoku. Ili?
Pa, onih 99% se odnosi da nije cisto, tj. ima 1% neceg sto sad ne znamo sto je tocno. Kad bi to bila samo voda, nije problem.

Ali i sam si napisao, ako je nesto drugo, to nesto drugo ulazi u tebe sasvim sigurno, u tome je i problem. I da, DMSO jeste nus proizvod, njima doslovno smeta, ne treba i mogli bi gledati na to i na nacin da bi oni nama trebali platiti da im to odvezemo van industrijskog kruga.

Ali, kao sto je vec to uvijek, nasli su primjenu za organski sumpor, stvarno je potreban i korstan u nama.

Sad na drugi aspekt, a to je rok trajanja. Prema onima koji su meni prodali moj DMSO, a sami su kontaktirali proizvodaca, DMSO nema rok trajanja. Uvjeto receno, traje neograniceno, ako je dobro cuvan. Kazu da kad se otvori, onda stoji jos 3-4 godine, ali se ne kvari, samo gubi snagu. Pitanje sam postavio kad nisam vidio na ambalazi rok trajanja, vec samo lot#. To je dobra vijest.

Kao sto rekoh, osobno bih preskocio kupnju 99% cistog DMSOa i isao na 99.9% cisti DMSO. Uostalom, jeftiniji je. Cak i sa carinom i postarinom.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.