Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 24.11.2010., 06:54   #15
Hemangioma na jetri

Postovani,
U julu sam imala obicni ultrazvuk na starijoj masini i Dr internista mi nije nasao hemangiomu.
Krajem avgusta sam isla kod neke zene da mi namesta zeludac jer mi se cesto povuce gore pa mi smeta i imam niz tih zeludacnih simptoma. Ona se bavi narodnom medicinom pa mi je pomogla na taj nacin sa zeludcom koristeci njenu metodu ono na pupku i iznad pupka casa sa sibicama i malo vatre.
Nakon toga par dana selila sam se nosila sam dosta teske stvari. Onda sam osjetila bolove tu s desne strane malo gore nekako kao neki misicni bol.
Trajalo je citav mjesec i dan danas traje, pa sam nedavno isla na profesionalni ultrazvuk kod specijaliste i tu su jedva nekako nasli tu malo masu tkzv hemangiom ali nisu bilu sigurni pa su me poslali na CT SCAN.
Rezultat CT SCAN:
4.5 X 4.5 X 7 cm exophytic mass projecting from the inferior margin of the right lobe of the liver is most likely a hemangioma considering its enhancement characteristics.
Nalazi se s desne strane u uglu kod crijeva i nije bas male velicine kao sto dr kaze. Ona tvrdi da zato i osjetim tu bol i da to moramo otkloniti laparaskopskom operacijom pod generalnom anestezijom. Ne garantuje nista al smatra da ce operacija biti povoljna i da ce morati odseci i mali komad jetre zajedno sa hemangiomom. Jetra funkcionise normalno. Kaze da nebi trebalo doci do veceg krvarenja.
Ja se ovoga bojim s obzirom da je to jetra a uopce mi nije jasno odakle mi ovaj problem tj hemangioma na jetri. Nisam uzimala kontracepciju, jesam mozda jednom onaj patch sto se stavi na rame jedno 5 mjeseci ali nakon toga je proslo 8 godina i nikad vise nisam.
Sada se i mislim da li je mozda to moglo nastat od tog namestanja zeludca u avgustu da li se to moglo od toga mozda formirati ili nema nikakve veze s tim. Nije mi uopce jasno kako nastaje ta izraslina ustvari i koliko brzo raste i kako taj internista u julu nije mogao pronaci hemangiom.
Molim vas ako mozemo da razmjenimo slicna iskustva ko je imao ovaj problem.......Za sada imam operaciju zakazanu u decembru i naravno mnogo sam uplasena. Imam sina od 3 godine i imam 28 god, javljam se iz USA.
Puno pozdrava svima!!!!!
InesSM is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.