Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 05:54   #21
Hemangioma na jetri

Postovani,
U julu sam imala obicni ultrazvuk na starijoj masini i Dr internista mi nije nasao hemangiomu.
Krajem avgusta sam isla kod neke zene da mi namesta zeludac jer mi se cesto povuce gore pa mi smeta i imam niz tih zeludacnih simptoma. Ona se bavi narodnom medicinom pa mi je pomogla na taj nacin sa zeludcom koristeci njenu metodu ono na pupku i iznad pupka casa sa sibicama i malo vatre.
Nakon toga par dana selila sam se nosila sam dosta teske stvari. Onda sam osjetila bolove tu s desne strane malo gore nekako kao neki misicni bol.
Trajalo je citav mjesec i dan danas traje, pa sam nedavno isla na profesionalni ultrazvuk kod specijaliste i tu su jedva nekako nasli tu malo masu tkzv hemangiom ali nisu bilu sigurni pa su me poslali na CT SCAN.
Rezultat CT SCAN:
4.5 X 4.5 X 7 cm exophytic mass projecting from the inferior margin of the right lobe of the liver is most likely a hemangioma considering its enhancement characteristics.
Nalazi se s desne strane u uglu kod crijeva i nije bas male velicine kao sto dr kaze. Ona tvrdi da zato i osjetim tu bol i da to moramo otkloniti laparaskopskom operacijom pod generalnom anestezijom. Ne garantuje nista al smatra da ce operacija biti povoljna i da ce morati odseci i mali komad jetre zajedno sa hemangiomom. Jetra funkcionise normalno. Kaze da nebi trebalo doci do veceg krvarenja.
Ja se ovoga bojim s obzirom da je to jetra a uopce mi nije jasno odakle mi ovaj problem tj hemangioma na jetri. Nisam uzimala kontracepciju, jesam mozda jednom onaj patch sto se stavi na rame jedno 5 mjeseci ali nakon toga je proslo 8 godina i nikad vise nisam.
Sada se i mislim da li je mozda to moglo nastat od tog namestanja zeludca u avgustu da li se to moglo od toga mozda formirati ili nema nikakve veze s tim. Nije mi uopce jasno kako nastaje ta izraslina ustvari i koliko brzo raste i kako taj internista u julu nije mogao pronaci hemangiom.
Molim vas ako mozemo da razmjenimo slicna iskustva ko je imao ovaj problem.......Za sada imam operaciju zakazanu u decembru i naravno mnogo sam uplasena. Imam sina od 3 godine i imam 28 god, javljam se iz USA.
Puno pozdrava svima!!!!!
InesSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 10:55   #22
Smile

evo da se i ja uključim u temu hemangioma, možda nekom bude od pomoći.
prošle godine su mi sasvim slučajno otkrili da imam "gigantski" hemangiom na jetri 15x11x7,5. isla sam na sve moguće preglede, uzv, ct, scintigrafiju, vadila markere, sve je upućivalo na to da je to zaista hemangiom i da je naravno dobroćudan.Moram napomenuti, da nisam imala ama baš nikakve tegobe što bi upučivali na to, jedino sam postala visoko-tlakaš, i baš sam zbog toga išla na pretrage. gdje su mi i pronašli da imam hemangiom.
Svi su mi rekli da se ne sekiram, da je to sve ok, da ga treba pratiti itd.
Međutim, otišla sam sa svim papirima na abdominalnu kirurgiju. Kirurg mi je rekao da to mora što prije van jer je jako velik.
Zaista sam to riješila u jako kratkom roku, sječena sam uzduž i poprijeko, ali je sve prošlo ok, s tim da ga je doktor jedva izvadio s napomenom da bi jako brzo prsnuo.
Znači ukoliko imate hemangiom, nemojte to olako shvatiti i nemojte ga zanemariti. sretno!
MAMAMIA66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:19   #23
hemangiom se mora pratit, jako je cest, brdo zena ga ima. a rizicno je kad postane velik. odnosno kad pocne raditi simptom.

p.s.
jel se tlak popravio nakon uklanjanja hemangioma?
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 11:01   #24
Quote:
lamy kaže: Pogledaj post
hemangiom se mora pratit, jako je cest, brdo zena ga ima. a rizicno je kad postane velik. odnosno kad pocne raditi simptom.

p.s.
jel se tlak popravio nakon uklanjanja hemangioma?

Pa moglo bi se reći. Iako sam kao tlakaš dobila određenu terapiju, ali ju sada koristim jako rijetko. bilo kako bilo, treba misliti na sebe i svoje zdravlje jer vrijeme ne možemo vratiti natrag pa ni svoje odluke.
MAMAMIA66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 11:22   #25
Quote:
InesSM kaže: Pogledaj post
Da li ima nekog da mi odgovori? Hvalaaa
Nadam se da ste to uspješno riješili već do sada. ja sam u mjesecu operirala hemangiom na jetri koji je bio jako velik. s tim da su mi odstranili cijeli lijevi režanj jetre. sada sam na dijetnoj prehrani, jetra se brzo obnavlja, samo joj treba dati mogućnosti, ne opterečivat ju nezdravom prehranom. Sretno!
MAMAMIA66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 13:36   #26
Quote:
MAMAMIA66 kaže: Pogledaj post
evo da se i ja uključim u temu hemangioma, možda nekom bude od pomoći.
prošle godine su mi sasvim slučajno otkrili da imam "gigantski" hemangiom na jetri 15x11x7,5. isla sam na sve moguće preglede, uzv, ct, scintigrafiju, vadila markere, sve je upućivalo na to da je to zaista hemangiom i da je naravno dobroćudan.Moram napomenuti, da nisam imala ama baš nikakve tegobe što bi upučivali na to, jedino sam postala visoko-tlakaš, i baš sam zbog toga išla na pretrage. gdje su mi i pronašli da imam hemangiom.
Svi su mi rekli da se ne sekiram, da je to sve ok, da ga treba pratiti itd.
Međutim, otišla sam sa svim papirima na abdominalnu kirurgiju. Kirurg mi je rekao da to mora što prije van jer je jako velik.
Zaista sam to riješila u jako kratkom roku, sječena sam uzduž i poprijeko, ali je sve prošlo ok, s tim da ga je doktor jedva izvadio s napomenom da bi jako brzo prsnuo.
Znači ukoliko imate hemangiom, nemojte to olako shvatiti i nemojte ga zanemariti. sretno!
Sad će zvučati blesavo, ali o kojim mjerama govoriš?! Moj je 15mm i rekla mi doktorica da je mali!
I ako ti nije problem reći u koju bolnicu si išla na abdominalnu kirurgiju!
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 12:03   #27
Quote:
Isabella kaže: Pogledaj post
Sad će zvučati blesavo, ali o kojim mjerama govoriš?! Moj je 15mm i rekla mi doktorica da je mali!
I ako ti nije problem reći u koju bolnicu si išla na abdominalnu kirurgiju!
Pozdrav! sory, radi se o cm. Zaista je bio velik i kirurg ga je jedva izvadio.
Išla sam u Osijek, kod doktora Kondže, izuzetan strčnjak.
MAMAMIA66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 00:09   #28
Pozdrav!
Ima li netko iskustva s hemangiomom jetre velicine 7cm koji mijenja narav? Jetrene probe su bile ok, no ultrazvuk je pokazao da je moguce da je sarkom (ili tumor). Molim pomoc..Rezultati magnetske u tijeku..
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 09:58   #29
Meni su na sistematskom prije 10 godina našli na uzv hemangiom na jetri 23 x 33 mm. Od tada pa do danas nisam nikad više išla na uzv niti kakve druge pretrage. Tegoba nemam nikakvih, inače redovno kontroliram krvnu sliku i radim jetrene probe i sve je normalno. Moja dr opće prakse nije pokazala nikakvu zabrinutost.

Pretpostavljam da bih trebala ponoviti uzv? Strah me toga, zato i nisam kasnije išla na nikakve pretrage.
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 12:02   #30
Quote:
Idem_doma kaže: Pogledaj post
Meni su na sistematskom prije 10 godina našli na uzv hemangiom na jetri 23 x 33 mm. Od tada pa do danas nisam nikad više išla na uzv niti kakve druge pretrage. Tegoba nemam nikakvih, inače redovno kontroliram krvnu sliku i radim jetrene probe i sve je normalno. Moja dr opće prakse nije pokazala nikakvu zabrinutost.

Pretpostavljam da bih trebala ponoviti uzv? Strah me toga, zato i nisam kasnije išla na nikakve pretrage.
Hemangiom je benigna tvorba na jetri.
Važno je naglasiti da NEMAJU maligni potencijal.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 16:18   #31
Hvala na odgovoru. Tada su u nalazu napisali "najvjerojatnije hemangiom" ali i preporučili scintigrafiju, na koju nisam otišla. To je bila privatna skupa poliklinika, pa mislim da su velikodušni sa slanjem na pretrage. Kasnije sam to spomenula jednoj internistici, koja je odmahnula rukom i nije ni htjela raditi uzv. Uglavnom, tako ja srtena živim u neznanju, a možda je već 10 cm narastao.
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 21:02   #32
Quote:
Idem_doma kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Tada su u nalazu napisali "najvjerojatnije hemangiom" ali i preporučili scintigrafiju, na koju nisam otišla. To je bila privatna skupa poliklinika, pa mislim da su velikodušni sa slanjem na pretrage. Kasnije sam to spomenula jednoj internistici, koja je odmahnula rukom i nije ni htjela raditi uzv. Uglavnom, tako ja srtena živim u neznanju, a možda je već 10 cm narastao.
Nema potrebe za daljnom obradom,jedino ako bi se pojavili kakvi simptomi i onda se rijetko radi doddatna obrada.
Kod hemangioma se intervenra jedno ako postoji mogućnost prsnuća,dosta naraste no i tu mišljenje podjeljenja.
Kao i kod vas on je najčešće slučajan nalaz.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 09:38   #33
Hvala:
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 14:59   #34
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Hemangiom je benigna tvorba na jetri.
Važno je naglasiti da NEMAJU maligni potencijal.
a kako se onda pretvore u angiosarkom?
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 18:46   #35
Quote:
petraaa kaže: Pogledaj post
a kako se onda pretvore u angiosarkom?
Angiosarkom jetre NE nastaje malignom alteracijom (zloćudnom preobrazbom) hemangioma, ako ste to pitali.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 19:20   #36
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Angiosarkom jetre NE nastaje malignom alteracijom (zloćudnom preobrazbom) hemangioma, ako ste to pitali.
OK,to me zbunjivalo,hvala na razjasnjenju. (Po struci sam totalni antimedicinar pa mi nemojte zamjeriti ). Kakve su inace prognoze za angiosarkom? Kakve su operativne mogucnosti?
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 19:39   #37
Prognoze za angiosarkom jetre su vrlo loše. Prosječni životni vijek iznosi svega oko 6 mjeseci bez terapije, a uz kemoterapiju nešto dulje. Operativni zahvat je vrlo rijetko moguć, a transplantacija jetre nije opcija kod bolesnika s angiosarkomom jetre.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 21:30   #38
Bok svima
Mama (55 god) mi već godinama prati hemangiome na jetri, na zadnjem pregledu lezija na desnom režnju (lateralno), veličina hemangioma je 9*5*3,7 cm. Specijalist kirurg ju je poslao na daljnje pretrage i preporučuje joj operaciju. Markeri i jetrene probe su u redu.
U lijevom režnju također ima lezije ali su manje ( 3,5*2,3 i 2 cm).
Trenutno čeka angiografiju, ali dr opće prakse kao i radiolog otvoreno su je savjetovali protiv operacije što je ona spremno i prihvatila jer se boji operacije i čak razmišlja da ne ide na daljnje pretrage(angiografiju).
Zanimaju me vaša iskustva, zašto se neki zdravstveni djelatnici protive operativnom zahvatu? Kolika je uspješnost takvih operacija i opasnosti neoperiranja?Postoji li bilo kakva druga terapija?
Hvala
jnorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 19:19   #39
Quote:
jnorac kaže: Pogledaj post
Bok svima
Mama (55 god) mi već godinama prati hemangiome na jetri, na zadnjem pregledu lezija na desnom režnju (lateralno), veličina hemangioma je 9*5*3,7 cm. Specijalist kirurg ju je poslao na daljnje pretrage i preporučuje joj operaciju. Markeri i jetrene probe su u redu.
U lijevom režnju također ima lezije ali su manje ( 3,5*2,3 i 2 cm).
Trenutno čeka angiografiju, ali dr opće prakse kao i radiolog otvoreno su je savjetovali protiv operacije što je ona spremno i prihvatila jer se boji operacije i čak razmišlja da ne ide na daljnje pretrage(angiografiju).
Zanimaju me vaša iskustva, zašto se neki zdravstveni djelatnici protive operativnom zahvatu? Kolika je uspješnost takvih operacija i opasnosti neoperiranja?Postoji li bilo kakva druga terapija?
Hvala
Bit ćete pametniji nakon angio.
Pitanje je dali pravi probleme.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 21:02   #40
Ne, nikakve tegobe nema vezane uz njega.
jnorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.