Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2012., 14:44   #41
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Rješenje za što?

Sve su samo ne benigna. Da me se ne bi krivo shvatilo - nisam za nikakve zabrane jer mislim da propast nekih stvari ne treba sprječavati niti je moguće spriječiti (poput npr. zapadne civilizacije), ali nemojmo se zavaravati - u tom pogledu pilule nisu nikakva benigna stvar.
Ma pitam koje je rješenje za civilizaciju?
Da se spasi ako može


Ne znam, zašto ne bi bile? Nezdrave, udar na organizam, kemija, ovo ono, ali učinkovite su, a i sve podnošljivije, s nizom korisnih efekata.
Ovako moja baba imala 19 djece, a ja nemam nijedno.
Ma kako ih voljela, ne vjerujem da su svi bili željeni. Moje će biti.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 15:59   #42
Emancipacija žena najviše.
Nekada su se udavale sa 12, pa sa 16,pa 18, a danas uglavnom sa 30.

I nije to ništa loše,ljudi više izlaze,kreću se,imaju karijere, žene više nisu spremačica/kuharica i dadilja u jednom
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 16:03   #43
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
kako će se tko spajati je druga stvar i naravno da ima rastava i za vrijeme rata no i dalje ostaje činjenica da je život samca najskuplji život.
Cilj NE-samačkog života su djeca. Ako mislimo na mlađe samce / ne-samce.
A oni poprilično poskupljuju ne-samački život.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 16:07   #44
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Emancipacija žena najviše.
Nekada su se udavale sa 12, pa sa 16,pa 18, a danas uglavnom sa 30.

I nije to ništa loše,ljudi više izlaze,kreću se,imaju karijere, žene više nisu spremačica/kuharica i dadilja u jednom
Vjerojatno je to posljedica drugačijeg životnog stila i navika. Ja recimo imam 31 godinu i još dosad nisam imao djevojke iako ih poznajem dosta, ali se nikad nisam naviknuo na bilokakvi oblik veze i to mi je nešto posve strano. Ja vjerojatno nikad neću biti u vezi ni sa kime. Poznajem i ja kolege koji nemaju djevojke a u sličnim su godinama kao i ja.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 16:10   #45
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Protiv sam toga da religija vodi državnu politiku,nismo u srednjem vijeku.Mislim da je antibebi pilula gori izum od atomske bombe. Zašto misliš da sam ja protiv razvoda?Pa i ja sam razveden! Mislim da su i Hrvati osuđeni na izumiranje,previše smo lošega uzeli od zapada. Kako siješ,takva je i žetva!
Točno da je antibebi pilula gori izum od atomske bombe. Da je nema žene bi rađale desetak djece. Muževi bi morali raditi 12 sati da ih prehrane. Ni ženi , ni mužu ne bi padala rastava na pamet.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 16:14   #46
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je to posljedica drugačijeg životnog stila i navika. Ja recimo imam 31 godinu i još dosad nisam imao djevojke iako ih poznajem dosta, ali se nikad nisam naviknuo na bilokakvi oblik veze i to mi je nešto posve strano. Ja vjerojatno nikad neću biti u vezi ni sa kime. Poznajem i ja kolege koji nemaju djevojke a u sličnim su godinama kao i ja.
Ako sam te dobro skužio ti izlaziš,spavaš s curama i sve to,ali jednostavno nisi u vezi ili?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 16:14   #47
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je to posljedica drugačijeg životnog stila i navika. Ja recimo imam 31 godinu i još dosad nisam imao djevojke iako ih poznajem dosta, ali se nikad nisam naviknuo na bilokakvi oblik veze i to mi je nešto posve strano. Ja vjerojatno nikad neću biti u vezi ni sa kime. Poznajem i ja kolege koji nemaju djevojke a u sličnim su godinama kao i ja.
Blago tebi. Ti lijepo svaku subotu u disko i tamo nađeš curu za tu noć. I to ti je dovoljno.
Boldano: Ja mislim da je to stvar nedostatka hormona

Ili ste često na ovoj temi: https://www.forum.hr/showthread.php?t=665092
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 17:23   #48
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ako sam te dobro skužio ti izlaziš,spavaš s curama i sve to,ali jednostavno nisi u vezi ili?
Nisi me baš previše dobro shvatio, ja ti izlazim samo kad je nešto interesantno, i ne još nikad nisam bio sa djevojkom ni u platonskoj, ni u intimnoj vezi to uključuje i "spavanje sa djevojkama" a baš mi i ne nedostaje previše.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 17:34   #49
što, kako?
uvaženim sociolozima..
..i onima, manje, "znanstvenima"..

samoća je posljedica..
a uzrok...
samo... i isključivo...
....strah..
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 17:50   #50
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Točno da je antibebi pilula gori izum od atomske bombe. Da je nema žene bi rađale desetak djece. Muževi bi morali raditi 12 sati da ih prehrane. Ni ženi , ni mužu ne bi padala rastava na pamet.
Narodi izumiru zbog pomanjkanja djece,nekad se to dešavalo zbog ratova,raznih smrtonosnih bolesti i zaraza,požara i nepogoda,nedostatka hrane i vode,a danas se to Europljanima dešava zbog toga jer žene ne rađaju,odnosno ne rađaju dovoljno za opstanak vrste. I to ne traje 5 ili 10 godina,to traje već decenijama. Hrvatska već danas drastično gubi stanovništvo,prosječan građanin ima oko 43 godine,žena u plodnim godinama je sve manje i manje,a novorođene djece također. Kako se stvari razvijaju biti će sve gore i gore,jedan od uzroka tome je i veliki broj samaca.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 17:52   #51
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Dakle, vrlo jednostavno pitanje, što mislite zašto ima sve više samaca u razvijenom svijetu? Što se Zapda tiče, mislim da se brojka kreće oko 1/3 ljudi u 30-tim godinama života. Isto tako mislim da ih nikada u ni jednom razdoblju u povijesti i niti na ijednom mjestu nije toliko bilo. Za urbani Japan mislim da je brojka daleko veća - a ne bih se čudio niti za Kinu (napominjem urbani dio).

Želim čuti vaša mišljenja - zašto, projekcije u budućnost - povećanje, smanjenje, opet zašto i uzroci.

Po meni uzroci su u liberalizmu (ideološki), kapitalizmu (proizvodno) i feminizmu.

Pa da vas čujem.
1. odgođeno odrastanje
2. "sreća"
3. preveliki zahtjevi partnera
4. hedonizam
5. razmaženost
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 17:56   #52
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Nemoj me nasmijavati. Pa danas je znanost vrlo često ništa drugo do najobičnije šarlatanstvo. Tko se sve danas smatra znanstvenikom i što se sve ne smatra znanstvenim radom, dođe mi da se nasmijem. Pabirčenje metodološki posve neusustavljenih i neargumentiranih teza - ne, to nije znanost. Jedino što je činjenica od svega ovoga što si navela jest:nedajbože ne žele, sebičnjaci, egoisti, egocentrici nespremni na divnu žrtvu roditeljstva. Sve ostalo je hrpa gluposti.
Slažem se, no nemoj zaboraviti da si ti upravo ne temelju znanstvenih istraživanja otvorio ovu temu.
Quote:
Pa ja sam na jednoj drugoj temi upravo naveo podatke iz te studije (koji su mi bili zapanjujući koliko god sam očekivao neku razinu otuđenja) pa su se sudionici tamo sprdali sa mnom jer sam uzeo 24 sata, koji ih je prenio.
Kako znaš onda da je ovo: nedajbože ne žele, sebičnjaci, egoisti, egocentrici nespremni na divnu žrtvu roditeljstva" znanstveno istinita činjenica? Družiš se isključivo sa neubračenim i neuvezanim sebičnjacima, egoistima i egocentricima?

Quote:
1. "ljudi koji žive sami vode bogate društvene živote,"
Da, na filmu.
Ne mora biti. Samci često vode bogate društvene živote i često su sami pokretači nemalog broja kulturnih manifestacija unutar zajednice u kojoj žive.

2. "Rezultat ovog znanstvenog istraživanja se direktno kosi s tvojom tvrdnjom Zelenogorac da je samovanje direktno povezano sa sociofobijom (u onoj drugoj temi)."

Quote:
Nije to nikakav rezultat znanstvenog istraživanja negko paušalna tvrdnja jednoga šarlatana. S druge strane činjenica je da ljudi sve više pate od najrazličitijih fobija i anksioznosti, kao da je i u porastu određen tip ponašanje koje bismo mogli nazvati "društvenom" sociofobijom - nije to klinički vid sociofobije - ali, dobro ti znaš o čemu ja govorim - s jedne strane ljudi su jel. zadovoljni i ispunjeni, a s druge traže psihološku pomoć - ili bi je po svim parametrima slobodno mogli potražiti
I dalje mi nije jasno na temelju čega iznosiš ovakovo stajalište. S jedne strane znanstvena istraživanja koja ne idu u korist tvojoj tvrdnji nazivaš šarlatanstvom dok s druge strane nabrajaš subjektivne činjenice ne navodeći izvor koji bi potvrdio te subjektivne činjenice (koje navodiš kao argumentaciju vlastitom stajalištu). Zaista ne znam o čemu ti govoriš. Rapravu želim voditi objektivno bez obzira što nam se stajališta o nekoj problematici ne podudaraju.

Quote:
3. Joj, nemoj me nasmijavati.
Zašto imam dojam da na nekoj podsvjesnoj razini želiš sabotirati činjenicu postojanja emancipirane žene. Možda griješim?

Quote:
Upravo tako. Ti su kriteriji danas posve iracionalni, zato dolazi do propasti manje više svih veza.
Evo opet. Kako ti znaš da su moji kriteriji iracionalni? Proveo si istraživanje o iracionalnim i racionalnim kriterijima?

Quote:
Problem je u pogrešnim kriterijim a ne o snižavanju ili povisivanju.
Ti si mjerodavan za definiranje pojma "ispravan" i "pogrešan" kriterij? Jesi, ali isključivo sebi.

Quote:
Da, ima veze s društveno-ekonomskim odnosima, naravno da ima, ali to se u životu manifestira kao zapravo manje-više nepostojanje ikakvih pravih, konkretnih kriterija.
Dobro je da nam Ustav ipak dozvoljava da si sami, slobodnom voljom odredimo što su pravi i konkretni kriteriji za nas.

Quote:
Upravo tako. Suprotno tvrdnjama onoga navedenoga šarlatana, danas se ljudi kreću i malim i zatvorenim zajednicama i nisu (uglavnomj) spremni na neke velike interakcija s nepoznatim ljudima.
Ova tvrdnja bi bila istina kada bi ti naveo izvor vlastitog istraživanja na reprezentativnom broju samaca i njihovog kretanja unutar većih ili manjih zajednica. Ovako postavljeno izgleda kao tvoj subjektivni dojam.

Quote:
Što znači samodostatnost?
Mislim da se prvenstveno misli na ekonomsku neovisnost o partneru, također jedan od razloga povećanog broja samačkih domaćinstava.

Quote:
Ne, komadi danas ne rađaju djecu na pragu četrdesetih bez problema - pogledaj statistike o neplodnim parovima.
Ovo bi mogao biti problem, slažem se.

Quote:
Baby boom je karakterističan samo za Ameriku, u drugim zapadnim, pa ni istočnim zemljama, koje su se razvila poput Japana nije bilo nikakva baby booma. Trend je sasvim drugačiji - sve visokorazvijene zemlje imaju nizak prirodni prirast koji je visok samo u nerazvijenim zemljama.
Do ovog podatka si došao čitajući rezultate znanstvenih istraživanja? Uzmaš samo one rezultate koji idu u prilog tvojoj tezi?

Quote:
Ajme, kako to gordo zvuči. Super je stvara ta racionalizacija. Ti stvarno vjeruješ u to?
Čuj, i sama država, poreznim nametima vjeruje u to, zašto ne bih i ja.

Quote:
Joj, od ovoga mi se diže kosa na glavi, te stalno ponavljane feminističke neuke gluposti treba jednom za svagda demistificirati - područje Hrvatske tek manjim dijelom pripada patrijarhalnom mentalitetu - on je karakterističan samo za dinarske krajeve - cijela sjeverozapadna Hrvatska od Zagorja do Slavonije, manje-više jug Hrvatske, svugdje tamo gdje je postojala ratarska kultura govoriti o patrijarhatu koji je karakterističan sam za nomade i stočare, posve je besmisleno. Isto tako vidljivo je da feministice nemaju pojam što je to patrijarhat. Nije svako tradicionalno, predmoderno društvo patrijarhalno. Treba ipak znati neke stvari iz kulturne antropologije.
Naravno da treba poznavati i kulturnu antropologiju, no da bismo ju poznavali, moramo prihvaćati znanost kao objektivno sagledavanje činjenica. Nikako iz znanosti uzimati samo ono što nam paše jer na taj način ne doprinosimo istinitosti rasprave. Na taj način se upuštamo u svojevrstan znanstveni fanatizam.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:40   #53
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Narodi izumiru zbog pomanjkanja djece,nekad se to dešavalo zbog ratova,raznih smrtonosnih bolesti i zaraza,požara i nepogoda,nedostatka hrane i vode,a danas se to Europljanima dešava zbog toga jer žene ne rađaju,odnosno ne rađaju dovoljno za opstanak vrste. I to ne traje 5 ili 10 godina,to traje već decenijama. Hrvatska već danas drastično gubi stanovništvo,prosječan građanin ima oko 43 godine,žena u plodnim godinama je sve manje i manje,a novorođene djece također. Kako se stvari razvijaju biti će sve gore i gore,jedan od uzroka tome je i veliki broj samaca.
Da, upravo tako. Ali u zapadnim zemljama je još puno gore. Samo što su im imigranti popunili rupe. Inače bi izgledale doslovce kao da ih je poharala (bijela) kuga.

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
1. odgođeno odrastanje
2. "sreća"
3. preveliki zahtjevi partnera
4. hedonizam
5. razmaženost
Da, slažem se, ali možeš i malo detaljnije i na primjerima, da ljudim bude jasnije.

Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Nikako iz znanosti uzimati samo ono što nam paše jer na taj način ne doprinosimo istinitosti rasprave. Na taj način se upuštamo u svojevrstan znanstveni fanatizam.
Joj, ne znam odakle bih počeo. Kao prvo, odakle ti da sve što iznosim znanstvena je činjenica. Nije, niti tvrdim da jest. Ali većina stvari koje navodim jesu činjenice (što se lako da provjeriti), ali neda mi se za svaku očitu stvar davati izvore i kopati po netu.

Onoga tvoga "znanstvenika" sam pobio činjenicama utoliko što njegovo istraživanje o Americi ne može biti ogledno i za ostatak (razvijenoga svijeta) čak i da je točno, u što blago rečeno sumnjam. Iskreno, ne znam kakva su kretanja u Americi, ali jako dobro znam kakva su u Hrvatskoj, Europi, pa i nekim drugim, nama dalekim zemljama.

Nemanje djece zbog "sebičnosti" moje je mišljenje. Nisam to ni iznosio da je znanstvena činjenica. Ali se lako može potkrijepiti argumentima, pa i znanstvenim, ako želiš.

Samci mogu voditi društvene živote, nisam nigdje napisao da ne mogu, ali glamurozirati samački život naprosto je prenapuhavanje vrijedno prezira. Osim toga postavlja se pitanje što je to bogat društveni život?

Kad govorim o sociofobiji govorim o sociofobiji svih ljudi, ne samo samaca. Svi se ljudi danas kreću u malim i zatvorenim grupama - tu ne mislim na samce. No to je razlog slabije interakcije s drugim ljudim iz koje bi se mogle razviti neke veze.

Ne želim na podsvjesnoj razini sabotirati "činjenicu" o emancipiranim ženama, nego dapače vrlo svjesno.

Kada govorim o pogrešnim kriterijima za ulazak u vezu onda mislim na raskorak između početnoga stanja (leptirići u trbuhu, zaluđenost, zanesenost i volim ga/ju najviše na svijetu) i objektivne činjenice da danas veze (i brakovi) traju u prosjeku po nekoliko godina. Dakle, ne treba biti ne znam kakav matematičar pa zbrojiti dva i dva: ako netko ulazi u vezu misleći da je pronašao svoju "srodnu" dušu, a onda za neko vrijeme shvati da nije - što je imao, dobre kriterije valjda? Odnosno, kao što sam napisao: nije ih imao. Danas ljudi ne ulaze u vezu s nekim zbog konkretnih kriterija (stvari) nego zato što su zaljubljeni. I to bi još možda i bilo ok da postoje jasni ciljevi koji bi ih držali na okupu, kao što su držali tradicionalni brak, ali ne postoje.

Što sam krivo napisao oko baby booma i Europe?
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:31   #54
1. odgođeno odrastanje

nekoć su ljudi u vrlo ranoj dobi (teen) postajali odgovorni, sa djecom i bračnim partnerom... nekoć je cilj odgoja bio da dijete što prije odraste i preuzme odgovornosti... danas izgleda kao da se djeca drže podalje od odrastanja, kao da je to nešto loše... isto tako je i obrazovni proces udaljio kod dosta ljudi vrijeme odgovornosti na sredinu dvadesetih i drugu polovicu dvadesetih... danas ima dosta ljudi koji nisu odrasli ni u svojim 30tim i 40tim...

2. "sreća"

nekoć je pojam sreće bio konkretan, bio si sretan ako imaš krov nad glavom, posao, odjeću, ako se možeš prehranit, ako si zdrav i ako je zdrava obitelj... danas se sreća usložnila i teže je doć do nje jer treba zadovoljiti prekoviše uvjeta...

3. preveliki zahtjevi partnera

u doba kad sve ima cijenu i vrijednost, tako se i na partnerstvo često gleda... partner je entitet koji mora izvodit svoju ulogu po strogim kriterijima, a ako ne uspije, lako se zamijeni novim modelom...

4. hedonizam

neodgovoran i neopterećen život je lijep, popularna kultura ga glorificira, a užasava se braka, obitelji, djece... na to se gleda kao na robiju...

5. razmaženost

povezano je s prije spomenutim preuzimanjem odgovornosti... mnogi kao da do braka žive u staklenom balunu u kom su zaštićeni od životnih nedaći, a onda odjednom u braku taj balun puca i nevolje navaljuju... prijelaz zna bit šokovit...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:07   #55
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Dakle, vrlo jednostavno pitanje, što mislite zašto ima sve više samaca u razvijenom svijetu? Što se Zapda tiče, mislim da se brojka kreće oko 1/3 ljudi u 30-tim godinama života. Isto tako mislim da ih nikada u ni jednom razdoblju u povijesti i niti na ijednom mjestu nije toliko bilo. Za urbani Japan mislim da je brojka daleko veća - a ne bih se čudio niti za Kinu (napominjem urbani dio).

Želim čuti vaša mišljenja - zašto, projekcije u budućnost - povećanje, smanjenje, opet zašto i uzroci.

Po meni uzroci su u liberalizmu (ideološki), kapitalizmu (proizvodno) i feminizmu.

Pa da vas čujem.
Mene bi zaista zanimalo zašto se feminizam ovdje navodi kao negativna pojava, i kako je to feminizam zaslužan za udaljavanje muškaraca i žena, kad se, recimo zna, da je, samo u Dalmatinskoj zagori, koja feminizma nije vidjela ni f, postotak neženja i starih momaka do te mjere alarmantan da lokalna vlast za ženidbu plaća 7000kn.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:07   #56
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Mene bi zaista zanimalo zašto se feminizam ovdje navodi kao negativna pojava, i kako je to feminizam zaslužan za udaljavanje muškaraca i žena, kad se, recimo zna, da je, samo u Dalmatinskoj zagori, koja feminizma nije vidjela ni f, postotak neženja i starih momaka do te mjere alarmantan da lokalna vlast za ženidbu plaća 7000kn.
Njih ili nas?




Ne isplati se.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:15   #57
Raste broj samaca = raste svijest.
Uostalom tko normalan bi u ovakvoj državi i općenito u ovakvim okolnostima danas uopće htio takvo što svojoj djeci ili uopće bilo kome drugome. Svijet ulazi u totalnu apokaliptičku katastrofu duha, tijela, razuma, i svega ostaloga.
Ne pada mi na pamet da ja odgovaram pred samim sobom da sam pridonio činjenici da nastavljam vrstu u ovakvom okruženju sa ovakvim bezumnim zombijima oko mene. Ništa od toga, neka svijet nađe drugu budalu, licemjera ili slabića jer ja to zasigurno nisam, pa samim time za nastavak vrste nisam ni podoban uzorak.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:18   #58
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Njih ili nas?
Pa par koji se vjenča. Gay brakova još nema kod nas.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:25   #59
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Pa par koji se vjenča. Gay brakova još nema kod nas.
Premalo.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:57   #60
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Mene bi zaista zanimalo zašto se feminizam ovdje navodi kao negativna pojava, i kako je to feminizam zaslužan za udaljavanje muškaraca i žena, kad se, recimo zna, da je, samo u Dalmatinskoj zagori, koja feminizma nije vidjela ni f, postotak neženja i starih momaka do te mjere alarmantan da lokalna vlast za ženidbu plaća 7000kn.
Itekako ima. Hajde malo razmisli zašto tamo ima toliko neženja. Siguran sam da ćeš doći do zaključka kakve to ima veze s feminizmom. No ako ipak nećeš, reći ću ti ja. Ima zapravo veze sa sve tri stvari koje sam naveo. I dala si baš super primjer koji to potvrđuje.
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.