Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Smatrate li da je Hrvatska sekularna država?
Da 8 33.33%
Ne 15 62.50%
Ne znam 1 4.17%
Glasovatelji: 24. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2016., 12:57   #41
pa vjeronauk je u državnim školama - već ti je to znak
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 13:02   #42
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa vjeronauk je u državnim školama - već ti je to znak
Nemam ništa protiv kao građanin da je vjeronauk nastavni predmet u državnim školama.

Ali imam protiv toga da se kroz prizmu pohađanja vjeronauka mjeri je li dijete iz domoljubne obitelji te da univerzalna Kristova poruka bude svedena na klanjanje prolaznom ovozemaljskom fenomenu nacije koji je zapravo mutirao u jedino pravo božanstvo.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 13:22   #43
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Može, ali onda nisi pravi Hrvat/ica, jer da bi to bio moraš biti pripadnik rimokatoličke crkve. Kod nas je kršćanstvo pa samim time i Krist sveden na poganskog slavenskog nacionalističkog boga s tom razlikom što je poganski bog imao jurisdikciju samo nad svojim plemenom, a ovaj čije je područje djelovanja svemir kao takav u domaćoj inačici postao je hrvatski bog.
Osobno nisam zainteresirana da mi netko udijeli pečat pravovjernosti i hrvatstva, ma tko to bio. Zanima me konstruktivno hrvatstvo koje integrira i okuplja. Ovo o čemu pišeš je destruktivno i s takvim načinom razmišljanja možemo i dalje samo propadati. Da je u Hrvatskoj teško ostati svoj, to stoji. Da je manje ljudi podvilo rep, poklopilo se ušima i začepilo nos, ne bismo Rumunjskoj gledali u leđa. Whatever, tješimo se Albanijom još neko vrijeme.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 13:39   #44
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Može, ali onda nisi pravi Hrvat/ica, jer da bi to bio moraš biti pripadnik rimokatoličke crkve. Kod nas je kršćanstvo pa samim time i Krist sveden na poganskog slavenskog nacionalističkog boga s tom razlikom što je poganski bog imao jurisdikciju samo nad svojim plemenom, a ovaj čije je područje djelovanja svemir kao takav u domaćoj inačici postao je hrvatski bog.
Samo zato što netko nije rimokatolik ne znači da je manji Hrvat. Postoje Hrvati muslimani, Hrvati židovi itd.
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 22:08   #45
Postoje i hrvati agnostici, odnosno koji nisu pripadnici ni jedne crkve. Npr. bivsi predsjednik. Sta takvima fali?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.