Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2016., 09:24   #1
Očekuje li nas "španjolski scenarij"?

Možda je malo rano govoriti,ali opet to je draž predviđanja

Po svim ovim anketama,a do sada su se naše ankete pokazale dosta dobre,dvije najveće stranke neće moći lako formirati većinu.

U Španjolskoj se ide 3. put u godinu dana na izbore.

Kratko i jasno pitanje,kako vi vidite situaciju kod nas?

i dodatno pitanjeriprema li se od prije mjesec dana (micanje ljudi s aferama) ipak velika koalicija?
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:14   #2
Možda bi to za Hrvatsku bilo i najbolje, bolje nam ide bez vlasti nego sa njima.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:58   #3
Ne bih rekao...
Po svoj prilici će HDZ sa MOST-om, s tim da HDZ sada ima iskustva u hendlanju MOST-a koji je u međuvremenu oslabio i spremniji na mijenjanje stavova i da je sada na čelu HDZ-a mirni, mlitavi, pomirljivi i bezlični briselski birokrat. Predviđam da će HDZ i MOST u koaiciju i da će se MOST tokom 4 godine utopiti u HDZ-u i nestati kao zaseban faktor.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:05   #4
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao...
Po svoj prilici će HDZ sa MOST-om, s tim da HDZ sada ima iskustva u hendlanju MOST-a koji je u međuvremenu oslabio i spremniji na mijenjanje stavova i da je sada na čelu HDZ-a mirni, mlitavi, pomirljivi i bezlični briselski birokrat. Predviđam da će HDZ i MOST u koaiciju i da će se MOST tokom 4 godine utopiti u HDZ-u i nestati kao zaseban faktor.
Misliš da će HDZ s Plenkovićem na čelu prihvatiti MOST-ove zahtjeve da se drastično smanji broj općina i ukinu županije?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 08:26   #5
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao...
Po svoj prilici će HDZ sa MOST-om, s tim da HDZ sada ima iskustva u hendlanju MOST-a koji je u međuvremenu oslabio i spremniji na mijenjanje stavova i da je sada na čelu HDZ-a mirni, mlitavi, pomirljivi i bezlični briselski birokrat. Predviđam da će HDZ i MOST u koaiciju i da će se MOST tokom 4 godine utopiti u HDZ-u i nestati kao zaseban faktor.
To bi otprilike bilo i moje predvidjanje, ali sa onom budaletinom Petrovom nikad neznas. Uopce ne sumnjam da ce ponovo pokusati ucjenama prokrciti sebi put.

Samo ovaj puta mislim da se njegovi pajdasi kada jednom zasjednu nece tako lako dati maknuti sa fotelja samo zato sto im je sef idiot.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 15:17   #6
Mislim da će ovi izbori opet pokazati izjednačenu utrku SDP/HDZ, ali rezultati o formiranju vlade će biti daleko manje neizvjesniji od prošlih. HDZ je u daleko većoj prednosti jer ima niz stranaka s kojim će kasnije napraviti koaliciju. Ne vidim kako bi SDP ovo mogao dobiti.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 15:41   #7
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Mislim da će ovi izbori opet pokazati izjednačenu utrku SDP/HDZ, ali rezultati o formiranju vlade će biti daleko manje neizvjesniji od prošlih. HDZ je u daleko većoj prednosti jer ima niz stranaka s kojim će kasnije napraviti koaliciju. Ne vidim kako bi SDP ovo mogao dobiti.
Ne znam baš.
Lijeva koalicija dakle treba 76 mandata za vlast.
Ako računamo da će IDS dobiti 3+ 8 zastupnika manjina, njima samo treba 65 mandata za formiranje vlade.
To i nije toliko nemoguće.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 16:15   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne znam baš.
Lijeva koalicija dakle treba 76 mandata za vlast.
Ako računamo da će IDS dobiti 3+ 8 zastupnika manjina, njima samo treba 65 mandata za formiranje vlade.
To i nije toliko nemoguće.
Koje manjine nakon big shit i šaka jada?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 16:18   #9
Brijem da ce HDZ i MOST formirati vladu, a mozda im se prikljuci i Bandic.
Hoce li potrajati ovisi o tome kako ce Plenki hendlat tu ekipu.
Bumo vidli...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 18:50   #10
Ne, mislim i nadam se da će u slučaju da se ne može postići dogovor oko formiranja Vlade, Kolinda preuzeti vlast i sastaviti Vladu kakvu ona želi. To bi bilo najbolje, jer novi izbori su gubitak vremena i novca i svega drugog. Hrvatskoj treba čvrsta ruka.
Essegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 00:39   #11
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Koje manjine nakon big shit i šaka jada?
One kojima ce radi sake jada morati malo podebljati proracunska sredstva.

Ne vidim bas ikakvu naznaku da bi manjinci radi ideologije ili casti odbili poziciju u kojoj ce ispregovarati najvise za sam sebe
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 00:43   #12
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Mislim da će ovi izbori opet pokazati izjednačenu utrku SDP/HDZ, ali rezultati o formiranju vlade će biti daleko manje neizvjesniji od prošlih. HDZ je u daleko većoj prednosti jer ima niz stranaka s kojim će kasnije napraviti koaliciju. Ne vidim kako bi SDP ovo mogao dobiti.
Izbore ce prevagnuti HDZ-ova odluka da ide sam, jer sad ispada da nije izgubio ni jedan mandat bez koalicije, pa ima ogoman pregovaracki potencijal za koaliranje.

Btw. SDP bi izgubio vise glasova da je isao sam, sudim po svom sjeveru gdje je HNS vrlo jak i prakticki nosi listu.

Takodje, pokazat ce se da je HSS promasena investicija koja im nece donijeti bas nikakvu znacajniju prevagu, vec samo uteg radi kojeg gube postizbornu koalicijsku matematiku
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 13:50   #13
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Izbore ce prevagnuti HDZ-ova odluka da ide sam, jer sad ispada da nije izgubio ni jedan mandat bez koalicije, pa ima ogoman pregovaracki potencijal za koaliranje.
Btw. SDP bi izgubio vise glasova da je isao sam, sudim po svom sjeveru gdje je HNS vrlo jak i prakticki nosi listu.
Takodje, pokazat ce se da je HSS promasena investicija koja im nece donijeti bas nikakvu znacajniju prevagu, vec samo uteg radi kojeg gube postizbornu koalicijsku matematiku
Ne bih rekao da je HNS toliko jak na sjeveru, no možda imaš pravo i možda postoji kao regionalna stranka u Zagorju i okolici.
Za ostatak, čini mi se da imaš pravo, iako ankete govore drugačije.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 14:14   #14
Španjolski scenarij je vrlo realan, ali u svakom slučaju ulazimo u duži period privremenih i izrazito nestabilnih heterogenih vlada...naravno u najgorem mogućem geopolitičkom trenutku da stvar bude "bolja"
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 20:37   #15
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da je HNS toliko jak na sjeveru, no možda imaš pravo i možda postoji kao regionalna stranka u Zagorju i okolici.
Za ostatak, čini mi se da imaš pravo, iako ankete govore drugačije.
U Varazdinskoj zupaniji HNS drzi zupaniju, gradove Varazdin, Ivanec, V. Toplice i Lepoglava, i jedno deset opcina. Vecinu kroz koaliciju s SDP-om, koji je tu minoran partner.

Cisti goli kliljentelizam koji je vrhunskim terenskim radom i politickim marketingom Radimira Cacica pregazio HDZ-ovce i ugasio SDP.

Znam da je HNS jak i u Medjimurju (Lesarova ostavstina), za Zagorje ne znam.

Samostalno bi HNS u ovoj izbornoj jedinici garant dobio 2-3 zastupnika od koalicijinih 6-8
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 09:09   #16
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
U Varazdinskoj zupaniji HNS drzi zupaniju, gradove Varazdin, Ivanec, V. Toplice i Lepoglava, i jedno deset opcina. Vecinu kroz koaliciju s SDP-om, koji je tu minoran partner.
Cisti goli kliljentelizam koji je vrhunskim terenskim radom i politickim marketingom Radimira Cacica pregazio HDZ-ovce i ugasio SDP.
Znam da je HNS jak i u Medjimurju (Lesarova ostavstina), za Zagorje ne znam.
Samostalno bi HNS u ovoj izbornoj jedinici garant dobio 2-3 zastupnika od koalicijinih 6-8
Ima smisla, iako bi to nazvao regionalnim rangom (3 zastupnika poput IDSa).
2-3 od 6-8 je jako, ali nije sve.
Za ovaj klijentalizam na sz-u (i čačićevu logistiku) sam čuo.
Lik dođe u selu i kaže im da će im sagraditi cestu.
I sagradi im cestu.
S njihovom lovom naravno.
Drugi kradu, krade i on, ali bar drži obećanja
Iskreno, čudno mi je kaj Čačić u tom kraju ne prolazi bolje na izborima.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.