Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 20:06   #801
Poštom,razlog-šatro nema više potrebe za tim radnim mjestom.
nagotite is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:22   #802
Quote:
nagotite kaže: Pogledaj post
Na aplikaciju mi je došla obavijest o odjavi sa mirovinskog,isto kao i o otvorenom bolovanju. Preko e-građani sam saznao sve ono što mi je rečeno na mirovinskom. Nisam nakon bolovanja ni došao na posao,jer sam 2 dana nakon otvaranja bolovanja dobio otkaz. I dalje ne vjerujem....
E pa trebao si doći. Ovako ispada da nisi došao na posao.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 00:27   #803
Potpisao sam ugovor u kojem je naveden probni rok od 15 dana. Prekinuo bi rad, ne odgovara mi. Ugovor je potpisan 17.7.

Što moram napravit, da li jednostavno mogu nazvat hr/računovodstvo i sl. te reć da prekidam probni rad ili treba raskidat ugovor, otkazni rok itd.?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:14   #804
Probat cu ukratko objasniti....imam ugovor na neodredjeno,radim malo vise od godinu i pol.Poslodavac mi zeli dati skrivljeni otkaz jer sam dosla u verbalni sukob s njegovom obitelji iako oni ne rade u agenciji.Izmedju ostalog zeli mi naplatiti dva putovanja na kojima sam bila iako nemamo nikakav ugovor o placanju niti bilo kakav papir....moze li mi iz tog razloga dati otkaz i moze li mi naplatiti ta putovanja?Imam li osnove za tuzbu u slucaju da ne promijeni odluku?
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:07   #805
Ne vidim baš kako bi ti zbog toga moga dati otkaz, a još manje ti nešto naplatiti mimo tvoje volje i bez tvog pisanog pristanka, ali ako može pitanje - kog se vraga upuštaš u ikakve sukobe s članovima njegove obitelji.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 20:34   #806
Pitanje i nije baš ontopic, ali nisam našao prikladniju temu... Zanima me, ako se javljam na natječaj za posao (ili šaljem otvorenu prijavu), a trenutno radim i ne želim trpjeti nikakve štetne posljedice zbog toga, mogu li se prilikom prijave pozvati na diskreciju ili sl., da trenutni poslodavac ne sazna da se javljam na druge natječaje? Npr., želim se javiti na natječaj tvrtke koja surađuje s tvrtkom gdje sam zaposlen i, naravno, ne želim da to moj sadašnji poslodavac sazna. Postoji li nekakav propis koji bi to regulirao?
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:24   #807
Prema Zakonu o zaštiti osobnih podataka ne smiju podatke o tebi koristiti u nikakve druge svrhe osim onih za koje im ih ti daš.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:31   #808
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
Probat cu ukratko objasniti....imam ugovor na neodredjeno,radim malo vise od godinu i pol.Poslodavac mi zeli dati skrivljeni otkaz jer sam dosla u verbalni sukob s njegovom obitelji iako oni ne rade u agenciji.Izmedju ostalog zeli mi naplatiti dva putovanja na kojima sam bila iako nemamo nikakav ugovor o placanju niti bilo kakav papir....moze li mi iz tog razloga dati otkaz i moze li mi naplatiti ta putovanja?Imam li osnove za tuzbu u slucaju da ne promijeni odluku?
Izvanredni otkaz može ti dati samo u roku od 15 dana od dana saznanja za povredu obveze iz radnog odnosa. Ako je prošlo toliko - prekasno je za izvanredni otkaz.
Kod osobno uvjetovanog otkaza može i kasnije, ali trebao bi te prije toga opomenuti, a imaš i pravo na otkazni u rok.
U svakom slučaju, pitanje je da li je to uopće povreda obveze iz radnog odnosa i samim time da li je opravdan razlog za otkaz. Ovako rečeno - ne bih se na to kladila.
Kada i ako dobiješ odluku o otkazu, pisat će obrazloženje iz kojega će se vidjeti razlozi (sigurno neće biti samo jedan i nekima ćeš se možda i iznenaditi) pa će se tada moći procijeniti u kojem bi to smjeru moglo ići i da li je riječ o čistom neopravdanom otkazu ili možda ne.

Sumnjam da će te tužiti da platiš putovanja, vjerojatno su to prazne prijetnje zbog narušenih odnosa, ali u svakom slučaju što se toga tiče bit će tvoja riječ protiv njegove oko toga da li je riječ o tome da je putovanje trebalo platiti a nisi ili je riječ o poklonu.
servitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:53   #809
Quote:
servitus kaže: Pogledaj post
Ovako rečeno - ne bih se na to kladila.
Ovako rečeno - ja ne bi rekla da ti baš previše razumiješ šta pišeš. Žena pita za otkaz skrivljen ponašanjem radnika, a ne o izvanrednom otkazu ili osobno uvjetovanom otkazu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 07:57   #810
Kako dati otkaz i izbjeci otkazni rok?
Pretpostavljam da je odgovor u sporazumnom otkazu na koji obe strane trebaju pristati, no, ako poslodavac ne pristane, koje su posljedice po radnika?
Moze li se sve odraditi "na daljinu" (radnik je u inozemstvu)?
Na sto trebam paziti pri davanju otkaza? (Savjetovati se unutar firme ne mogu i zapravo me zanimanajgori scenarij).
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 11:53   #811
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Kako dati otkaz i izbjeci otkazni rok?
Nikako.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 02:18   #812
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Kako dati otkaz i izbjeci otkazni rok?
Pretpostavljam da je odgovor u sporazumnom otkazu na koji obe strane trebaju pristati, no, ako poslodavac ne pristane, koje su posljedice po radnika?
Moze li se sve odraditi "na daljinu" (radnik je u inozemstvu)?
Na sto trebam paziti pri davanju otkaza? (Savjetovati se unutar firme ne mogu i zapravo me zanimanajgori scenarij).

Eventualno ako daš izvanredni otkaz poslodavcu. No, za to poslodavac bi morao napraviti neko masovno sranje prema tebi a ti onda u roku od 15 dana izjavljuješ da daješ izvanredni otkaz. Inače, to je opisano u čl. 116. Zakona o radu.
WannabeTilburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:29   #813
imam dost hitno pitanje.
ako prelazim u novu firmu i novi poslodavac me prijavljuje na mirovisnko s datumom 11.9. (ponedjeljak) - stari poslodavac bi me trebao odjaviti s datumom 10.9. (nedjelja) - i tada nemam prekid?

jesam to dobro pokopčala??
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:45   #814
Prekida nema ni ako traje kraće od 8 dana.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 17:24   #815
smije li firma koja je nedavno (prije 2 mjeseca) otpustila 19 radnika, sada zaposliti cca 5 ljudi
- otkazi s otpremninom su podijeljeni zbog prekinute suradnje s partnerom za koga se radilo 70% proizvodnje
- sada se udruzilo s drugim partnerom i otvorila su se neka druga posla, te je potreban određeni broj ljudi
- osobe kojima su podijeljeni otkazi dobile su upitnik s pitanjem da li se žele vratiti u istu firmu ako ih se zove
- po meni nitko se neće vratiti, jer su se zaposlili drugdje, te me zanima jel se mogu zaposliti neke druge osobe?

Lp
deceiverOfFools is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:10   #816
Ako su dobili poslovno uvjetovani otkaz onda se na ta radna mjesta nesmije zaposljavati druge osobe 6 mjeseci, ne vjerujem da je svih 19 ljudi odmah naslo drugi posao, ako su na burzi a vi ih trebate moraju se odzvati ili ce izgubiti prava na burzi.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 16:28   #817
Zaposlen sam na određeno. Ugovor mi istiće 31.10. Da li je poslodavac obavezan u nekom roku obavijestiti me da ne bude produljio ugovor.
Tnx ko zna! :-)
DV69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:30   #818
Ne, jer ste rok definirali datumom. I pretpostavlja se da i poslodavac i ti znate koji je to dan.
Obaveza je onda samo kad rok nije određen datumom, nego okvirno npr. zbog povećanja posla, zbog zamjene odsutnog radnika koji je na bolovanju i slično.

Al ak ste ugovorili 31.10. onda valjda znaš kada je 31.10. i ne treba posebna obavijest.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 22:46   #819
Quote:
DV69 kaže: Pogledaj post
Zaposlen sam na određeno. Ugovor mi istiće 31.10. Da li je poslodavac obavezan u nekom roku obavijestiti me da ne bude produljio ugovor.
Tnx ko zna! :-)
Ukoliko si zapslen kod poslodavca koji zapošljava više od 20 radnika, onda je obvezan imati Pravilnik o radu. Pročitaj ga.
Neki poslodavci u svojim Pravilnicima definiraju takve rokove. Kod mog prošlog poslodavca u Pravilniku je bilo definirano da u slučaju ne produžavanja ugovora o radu na određeno mora radnika o tome obavijetiti najmanje 14 dana prije isteka.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:51   #820
Zaposlila sam se prije 2,5 mj. sa tim da sam potpisala ugovor o radu na godinu dana sa probnim radom od 6 mj.
medutim moj poslodavac nije zadovoljan sa mnom i zeli mi dati otkaz
jeli on to smije bez obzira sta mi jos nije zavrsio probni rad??
ili moram nesto gadno zajeb. da to moze napraviti prije vremena??

ako netko zna objasniti bila bih mu zahvalna
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.