Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2016., 10:21   #381
langsam hakkleru, langsam...imam yetija 4 godine i znam točno koje gume idu ne moram gledati pod poklopac...jedino sam bio uvjeren da 225 50 17 je nešto višlja od 215 60 16 hvala ti na informaciji da bi bila još niža... tome i služi ovaj forum, ne možemo svi sve znati... koga očekuješ ovdje hawkinga i teslu, možda...
12okram is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:20   #382
Pozdrav svima na temi,

Možete li mi reći koliki je ground clearance (klirens, udaljenost najnižeg dijela karoserije od tla) kod Yetija ? Mislim da je bi moglo biti razlike kod benzinskih i dizelskih motora radi težine samih motora, ili se varam? Inače službeno piše 180 mm ali koliko sam ih gledao po cestama, posebno kad idem iza njih ,ne bih rekao da ima 18 cm čak ni 17 cm?
jolly_jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:19   #383
jolly jocker, ima 18 cm visine sa gumama 215 60 16 i to je sasvim dovoljan razmak od tla za neke umjerene terene...yeti ipak nije nešto tipa toyota hilux...nego, pred kupnjom sam ljetnih guma, prijatelj me nagovorio na uniroyal rainexpert 3 xl 99h, on ima takve i prezadovoljan je ...ne trebaju mi premium klasa gume,ove su neka srednja klasa ali i jeftinije puno, zapravo taman za moj džep...kod lokalnog vulkanizera 215 60 16 oko 630 kuna...ali on ima samo te sa xl oznakom... kako sam bacio stare goodyjarke excellence koje mi nisu ostavile neki dojam,i one su bile bez te oznake xl i još 95h, sad sam u dvojbi...negdje sam čitao da te gume sa xl oznakom imaju pojačane bočnice, što i nije loše s obzirom da sa yetijem imam nešto terena pa bi sa nekom logikom ove se manje uvijale, ipak yeti sam ima 1,5 tona...no, isto tako vulkić veli da bi bile i nešto tvrđe i sigurno bučnije i naravno nešto skuplje, 30-ak kuna po gumi...kako yeti sam po sebi nije baš preudoban ne bih volio da sa tim xl-om bude tvrd ko gvozdena kola pa ako koji forumaš ima neka saznanja bio bih zahvalan za svaki savjetić...prijatelj ima uniroyalke bez xl-a i ne može ih nahvaliti...hoću li uopće osjetiti ikakvu razliku u tvrdoći...
12okram is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 18:20   #384
Meni se ne otkljucavaju vozaceva vrata na yetiu
Ima li netko takav problem i kako mu najjednostavije pristupit?

Znaci, niti na kontronoj tabli ne svijetli lampica da su vrata otvorena.
U jednoj temi dobio sam pomoc da je brata otisla, ima li netko kataloski broj koji bi trebalo uzet i okvirnu cijenu iste,

Hvala,

P.S. vozaceva vrata
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 18:32   #385
Jel to ista brava ko i za ostala VAG vozila? Ak je, kolega Kerbi je rekao da su u Siluxu dobili te brave po relativno pristojnim cijenama (red veličine 100€).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 20:23   #386
Ja stvarno nisam upoznat dal je ista kao na ostalim vozilima, al po nekoj zdravoj logici ne bi trebala bit pretjerano razlicita nego na octaviji ili golfu.

Bit ce da moram na dijagnostiku pa kad to vidim, doci cu po detaljnije informacije.

Vjerujem da treba skinuti tapecirnut da bi se vidio kataloski broj brave ili je netko vec u ovoj temi ovo mjenjao i zna tocan broj?

Hvala, zvati cu i Silux da se raspitam. :klap:
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:36   #387
Quote:
12okram kaže: Pogledaj post
pozdrav.... imam yetija 110 ks 4x4 tdi, 4 godine i vrlo zadovoljan...iznimno siguran i praktičan za sve terene, okretniji od svih auta koje sam vozio...potrošile se ljetne gume imoram mijenjati nove...imam dimenzije 215 60 16...mislio sam šta bih dobio sa dimenz. 225 50 17 čisto iz estetskih razloga zbog visokih lukova yetija...ona je nešto viša ali da li bi bila i tvrđa i da li bi potošnja bila nešto veća....vozi li tko na njima...
mene bas zanima ta verzija sa 110hps.. Kolka mu je potrosnja na autocesto ? nekih 130-140kmh? A kolka u gradu?
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:25   #388
Quote:
R3nchi kaže: Pogledaj post
mene bas zanima ta verzija sa 110hps.. Kolka mu je potrosnja na autocesto ? nekih 130-140kmh? A kolka u gradu?
Bok, ja imam taj, 110 konja 4x4...u gradu - 7,5 L(na kompjuteru piše 6,8), na autoputu pri toj brzini - 6,5 L(na kompjuteru piše 5,8)...
zspani18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:31   #389
Quote:
zspani18 kaže: Pogledaj post
Bok, ja imam taj, 110 konja 4x4...u gradu - 7,5 L(na kompjuteru piše 6,8), na autoputu pri toj brzini - 6,5 L(na kompjuteru piše 5,8)...
To je meni cisto ok.. Jos da nadj negdje u slavoniji neki polovni pa da sjednem.u njega.. Vidio jucer MUP yeti.. Pre fora izgleda..

I nigdje nis naso kolko je novi 1.6 tdi slabiji i losiji od ovog 2.0.. Jer co2 ubije za uvoz yetija..ispadnu davanja 22k kn..
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:33   #390
I nisi mogao remetiti javni red i mir da te MUP-ovci provozaju u Yetiu? Stvarno nemaš mašte Nakon što te provozaju, a prije policijske stanice im objasniš da kupuješ Yetia, a oni te fino puste kao uzornog građanina
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:48   #391
Quote:
R3nchi kaže: Pogledaj post
To je meni cisto ok.. Jos da nadj negdje u slavoniji neki polovni pa da sjednem.u njega.. Vidio jucer MUP yeti.. Pre fora izgleda..

I nigdje nis naso kolko je novi 1.6 tdi slabiji i losiji od ovog 2.0.. Jer co2 ubije za uvoz yetija..ispadnu davanja 22k kn..
Zar nebi trebalo biti da od 1.1. trosarine budu 50 posto manje. Pa ako budu isplatio bi se uvoz i takvih vozila.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:20   #392
He he kolega MUP zaobilazim u sirookom luku..Dovoljno mi sto ih na poslu vidjam na dnevnoj bazi.. PA nadam se da ce ic trosarine doole, jer mi se bas svidja ona 140hp 2.0tdi verzija...
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2021., 19:33   #393
Bok svi, evo trebam savjet o Yetiju...
Imam Yeti 2.0 tdi 110ks 4x4, 2012g. 90000km.
Auto uredno održavan, nema nikakvih problema, super mi je po svim pitanjima..
U ovoj eri trocilindraša, nemoćnih malih autića, preskupih električnih vozila,
nemam pojma šta bih novo kupio.
Nešto novo u stilu Yetija(Ateca, Karoq, Qashqai itd)mi je isto malo too much..cca 200 000 kn...a momentalno ih i nema

Palo mi je na pamet da si ostavim Yetija još duže vrijeme, šta mislite jel
može on još 10-15 godina ??
Pošto radim cca 10 000km godišnje, to bi onda bilo 200 - 250 000 km
Znam, tu će kroz godine biti pizdarija sa EGR,DPF, zamašnjakom, turbinom itd.
ali mislim da je auto robusniji od ovih novih mlinaca za kavu.

Thanks
zspani18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2021., 19:52   #394
Potpuno si u pravu.
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2022., 21:48   #395
Kupili smo prije par tjedana Škodu Yeti 1.6 dizel Ambition 2010. godište.


Pitanje - ne znam ući u main menu (board computer).

Kada držim pritisnut ovaj gumb na kraju ručice brisača (probal sam i gore i dole) ništa se ne dešava. Probal sam i sa B, također se ništa ne dešava, ne otvara se Glavni meni;



Ovako mi izgleda konzola i instrument tabla:





Neka ideja?

PS

Iz nekog razloga ne vide se priložene slike..

Može li moderator popraviti?







 

laki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2022., 23:14   #396
Slike se vide..a možda nemaš mogućnost.

Ako se nakon 3 sek ne aktivira izbornik pritiskom na A tipku..u gornjem dijelu tipke bočno na ručici brisača.

Jedino dijagnostikom promjenit..po želji i mogučnosti prikaza.

Tako je na nekim octaviama..za Hr tržište.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2022., 01:30   #397
Znači misliš da je moguće da uopće ne mogu ući u main menu, da ovaj model nema tvornički tu mogućnost, već samo preko dijagnostike???
laki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2022., 08:34   #398
Kaj nije da treba piknut cijeli prekidač unutra, a ne klackalice? Dakle, nk gore, ni dolje, već sredina?
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2022., 09:15   #399
Quote:
laki21 kaže: Pogledaj post
Znači misliš da je moguće da uopće ne mogu ući u main menu, da ovaj model nema tvornički tu mogućnost, već samo preko dijagnostike???
Nije do modela nego do opreme..i mogučnosti mdf displeya
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Kaj nije da treba piknut cijeli prekidač unutra, a ne klackalice? Dakle, nk gore, ni dolje, već sredina?
Ne..samo gornji dio samo prekidača.

Kada se upali mfd..prekidač se koristi ko klackalica. Šećeš kroz izbornik gornjim dijelom prema gore..a donjim prema dole.
Gumbić ispod ručice brisača potvrđuješ odabranu postavku.
Isto je na svim wagenima
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2022., 11:10   #400
OK. Sreća pa ih ne vozim već godinama
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.