Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 15:47   #41
Quote:
B-away kaže: Pogledaj post
Ja sam to na tim autima (koji imaju tako rjesen odusak) radio nebrojeno puta prije duze voznje, imas pipac koji pritisnes pistoljem pri uljevanju i bez problema dodas dodatnih desetak litara. Ja bih obicno cekao da se napuni dok pistolj ne izbaci, onda bih zakacio pipac i dodao jos 10 litara (moglo bi i vise ali nikad nisam isprobavao do kraja). To sad vise noviji VAG-ovi nemaju.
Hakkler ti je vec napisao
moze malo vise info o tome? gdje se to nalazi?
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:05   #42
Kazaljka goriva će bit nešto jako troma u početku.. ne vidim nikakav problem
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:06   #43
Otvoris cep spremnika za gorivo i u grlu se vidi jedan "pipac" kojeg zakacis pistoljem za gorivo i onda imas mogucnost dodati jos desetak litara a da ti se gorivo ne prelije, niti da pistolj izbaci.
Neki su cak radili i modifikacije da im taj pipac ostane stalno pritisnut pa da uvjek imaju veci spremnik - evo nekih detalja ovdje:

http://www.myturbodiesel.com/wiki/fu...nd-passat-tdi/
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:12   #44
I to je riješenje mita o štedljivom motoru koji sa samo 49 litara (zapravo 60) prolazi sulude kilometre.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:28   #45
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
I to je riješenje mita o štedljivom motoru koji sa samo 49 litara (zapravo 60) prolazi sulude kilometre.
Spremnik je deklariran na 45 a ne 49. Rezerva se upali kad moze stati jos 37 (znaci nekih 8 ostane jos u spremniku).
Ako ga se iscjedi do kraja kad BC pokazuje domet od 0 KM, a motor jos radi najvise se da ulit 43 (iz mog iskustva sa takvim autima tipa Polo, Fabija, Ibiza TDI/SDI). I onda se ovim sistemom moze eventualno dogurati do 54+ kako je vec i Hakkler spomenuo.
E sad ako netko ulije tih 54, pa opet iscjedi do kraja, zbroji km koje je presao a dijeli ih sa 45 (umjesto 54) dobije za dvadesetak posto nizu potrosnju.
Ali to se tako ne radi, za pravi podatak treba gorivo dolijevati uvjek do iste tocke naravno i racunati gorivo koje je naliveno i kilometre koji su prijedjeni.
A sto se tice podatka na BC, njega ovo ne zbuni on i dalje tocno racuna potrosnju i meni se na tim autima (s pocetka tisucljeca) pokazao tocniji nego na novijim VAG-ovima.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:57   #46
2005. vozili se ja i cura, šogi i sestra prema moru u novom polu sdi-u... ja sam vozio i stanem na benzinskoj i točim i školjcnulo na 44l i nešto sitno, kaže šogi da bude dotočio a ja krenem platiti... Platim i idem prema autu i skužim na pola puta do auta da je 49,5l utočeno a 45l je tank... Koji q... okrenem se za 180 i idem se svađati.... šogor viče iz daljine... čekaj, stani...
On je radio na benzinskoj jedno vrijeme i znao je za taj odušak... da me nije zvao napao bih ljude totalno neopravdano.


Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:34   #47
JA iskreno nisam imao pojma za to, ali nikad ne tocim do cepa pa mi ne igra ulogu
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:41   #48
Quote:
B-away kaže: Pogledaj post
A sto se tice podatka na BC, njega ovo ne zbuni on i dalje tocno racuna potrosnju i meni se na tim autima (s pocetka tisucljeca) pokazao tocniji nego na novijim VAG-ovima.
Normalno, BC mjeri koliko je goriva prošlo kroz sustav u određenom vremenskom interavlu i / ili prijeđenom putu. On ne zna ništa, nego samo kaže ono što su mu rekli, pa tako se može dogoditi da za potrošenu litru goriva BC kaže 0.9 litara.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:04   #49
Moj bc laze tocno za 1 litru.Cudno da svaki put kad ga resetiram, uvijek na kraju pokaze prosjek 5.3 ....
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:14   #50
Quote:
IMTrener kaže: Pogledaj post
Moj bc laze tocno za 1 litru.Cudno da svaki put kad ga resetiram, uvijek na kraju pokaze prosjek 5.3 ....
Da ne vozis Alfu majketii?
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:27   #51
Jel taj odusak imaju svi auti i jel stetno tako tociti?

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:31   #52
Nemaju/nije! Zašto bi bilo štetno??

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:37   #53
Ne znam, samo pitam...

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:00   #54
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Normalno, BC mjeri koliko je goriva prošlo kroz sustav u određenom vremenskom interavlu i / ili prijeđenom putu. On ne zna ništa, nego samo kaže ono što su mu rekli, pa tako se može dogoditi da za potrošenu litru goriva BC kaže 0.9 litara.
Ako ga uhvatis da svaku potrosenu litru prikazuje kao 0,9, to se lako kalibrira dijagnostikom ili sa VCDS i nakon toga bude tocan.
Na dosta VAG-ova sam to radio i doveo podatak sa BC na nivo greske od najvise 2 dcl na 100 km.
Inace po defaultu su noviji VAG-ovi proizvodi podeseni da lazu vise, tj da prikazuju manju potrosnju od stvarne i na njima s VCDS dodam oko 8 do 10% bez da se puno mislim i rezultat bude prilicno tocan prikaz. Kasnije to provjerim nakon nekoliko spremnika i uglavnom BC ne grijesi puno.
A kao sto sam vec napisao, ovi s pocetka tisucljeca su valjda bili predvidjeni za losije gorivo od danasnjeg, pa pokazuju tocnije, rijetko kojem sam morao dodat preko 5% da bude tocan, pogotovu na 1.9 TDI.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:01   #55
Quote:
Afla kaže: Pogledaj post
Da ne vozis Alfu majketii?
Ne, to je kod njih pojava? jednom sam ga uspio natjerati na 5.8, ali vecinom je 5.3 bilo kako da vozio, sto je veoma cudno. Vozio stedljivo, prosjek 5.3 .. Terao ga, prosjek 5.3 . Dok je stvaran prosjek oko 6-6.5... Autocesta 140kmh 7
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:03   #56
Quote:
IMTrener kaže: Pogledaj post
Ne, to je kod njih pojava? jednom sam ga uspio natjerati na 5.8, ali vecinom je 5.3 bilo kako da vozio, sto je veoma cudno. Vozio stedljivo, prosjek 5.3 .. Terao ga, prosjek 5.3 . Dok je stvaran prosjek oko 6-6.5... Autocesta 140kmh 7
To govoris za memoriju 1 ili 2 ?
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:33   #57
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Ja bi rekao da bez problema na deklariranih 45l kada stisneš odušak stane 54l+
Baš je njemu meštar na benzinskoj stiskao odušak

i uopće ne vidim smisao zašto bi forsirao dotok goriva kad pištolj iskoči i napuni tank do "vrha". Koja je to fora.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:37   #58
Ja dok sam imao golfa isto sam to radio. Stisnes taj odusak i stane u tank oko 7 litara vise goriva. A koja je poanta? Veci doseg i moras manje na benzinsku.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 00:51   #59
Ja sam to isto radio zbog dosega, u vrijeme dok nije bilo autoputa ST -ZG , sa tim autima bi bez problema ujutro tankao u ST,pa onda starom cestom D1 do ZG, tamo obavio posao po gradskoj guzvi na nekoliko mjesta po gradu i okolici, popodne nazad u ST, redovito bi prebacio 900 km bez da se rezerva upali kad se vratim.
Dok jos nisam otkrio taj pipac, isto bih ponekad uspio odradit ST-ZG-ST s jednim spremnikom, ali bi obicno u ST bio vec na teskoj rezervi. I da, da sad ne pocnu svi s time da su crpke na svakom koraku - u to vrijeme (govorimo o prije 15 do 18 godina) nije bas bilo puno crpki uz D1 na cijelom potezu.
B-away is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 07:43   #60
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Baš je njemu meštar na benzinskoj stiskao odušak

i uopće ne vidim smisao zašto bi forsirao dotok goriva kad pištolj iskoči i napuni tank do "vrha". Koja je to fora.
Pa eto vole to raditi, čudi me da nisu si doživio.. kad kažeš do vrha oni čuju "prilika za oboriti rekord"
Kod mene nema pipca ali laganim dolijevanjem moze stati 10+ L extra

Netko je pitao jel to opasno.. ne bih baš rekao da je totalno bezopasno jer čemu uopće ostaviti taj odušak..?
Vec smo raspravljali o tome na forumu..

Ajd nek netko proba natociti tako do cepa pa ostavi auto tako do srpnja
U knjizi od auta kod mene pise da se ne nadolijeva

Radim to samo kad imam duzi put pred sobom.

B-away koliko te kostala ta igračka, naručio s ebaya? Patim na to da mi je točan prikaz pa bi volio kod sebe poštimat na hyundaiu..
Dok je bio pod garancijom kako otkrih da laze cca0.5l tražio u servisudamj to podese..al kao ne može se to
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.