Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2002., 14:15   #1
Question Minijaturica

Uglavnom, pitanjce za tebe dragi citaoce.
Jesi li ikad osjetio potrebu prema nekoj osobi osjecati prema nekoj osobi malo vise, a da to nije ljubav? Mozda ti se dogodilo da ti se u zivotu pojavio netko poseban, kome si uvecer htio zazeliti laku noc, ili ujutro bila prva stvar na pameti da joj se javis i zazelis dobro jutro? Ne, to ne mora biti ljubav, nego cisto zelja da nekome uljepsavas iz dana u dan taj dan. Moze ti taj biti prijatelji ili neprijatelj, ali je li se ikad u tebi pojavila takva potreba?
Ali...
Jesi li ikad ostao neshvacen? Jel ti se ikad dogodilo da si ostao odbijen, naletio na ravnodusnost ili mozda se ta osoba cak i zaljubila u tebe, a to nisi htio? Je li te takva osoba ikad uvela u emotivne igrice, koje su boljele jer ti je bilo do nje i nisi je htio povrijediti? Jesi li ikad raskinuo kontakt?
Ali zapravo...
Jesi li ikad izgradio takvo prijateljstvo? Jesi li ikome bio toliko poseban, a da nije bila u pitanju ljubav? Jesi li jos ikome i dalje tako poseban? To bi trebalo ici obostrano. Je li za vjerovati takvim prijateljstvima ili su samo lazna nada? Je li moguce istovremeno voljeti jednu osobu svim srcem, ipak naci jos malo u sebi i izgraditi takvo prijateljstvo s nekim drugim? Ili to jedno drugo iskljucuje?
A mozda je u pitanju ljubav?
Pitanja, pitanja, mnogo pitanja... odgovor glasi?
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:24   #2
Quote:
Mozda ti se dogodilo da ti se u zivotu pojavio netko poseban, kome si uvecer htio zazeliti laku noc, ili ujutro bila prva stvar na pameti da joj se javis i zazelis dobro jutro? Ne, to ne mora biti ljubav, nego cisto zelja da nekome uljepsavas iz dana u dan taj dan.
To JE ljubav. Ne moras ju nazvati ljubav. Ljubav i je zelja da nekome uljepsas iz dana u dan taj dan. Prati izraz: uljepsas! Uljepsati ponekad znaci i pustiti ju na miru.Zanemariti sebe, svoje potrebe, bas ono, posvetiti se uljepsavanju dana Nekome.
RESPECT!
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:36   #3
Desilo se i osjetio da se drugima desilo... i to je ljubav. Doduše, to može biti i nezgodno. Recimo, desilo mi se da se ljudi zakače za mene, a da ja nisam zakačen. To je teško. I ne znam što mi je bilo teže u životu - reći nekom NE ili dobiti od nekoga NE. Možda bih čak rekao da mi je bilo lakše dobiti taj NE.
U konačnici, svi bi mi trebali naučiti živjeti sami. Ne moramo biti sami, ali to bi trebalo znati....
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:37   #4
Da, to je ljubav.
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:41   #5
Mozda...

Mozda je ljubav... ali kakva ljubav?!
Ne znam... kad bolje razmislim... mozda stvarno je ljubav.
Ali i ne mora biti ljubav, ako nije svaki dan, zar ne?
A mozda i jest ljubav pa da ne bude svaki dan nego iz dana u dan, na preskokce pa skoro svaki dan?! Onda to nije ljubav?
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:42   #6
Lightbulb

Quote:
Originally posted by djidjimidji
Desilo se i osjetio da se drugima desilo... i to je ljubav. Doduše, to može biti i nezgodno. Recimo, desilo mi se da se ljudi zakače za mene, a da ja nisam zakačen. To je teško. I ne znam što mi je bilo teže u životu - reći nekom NE ili dobiti od nekoga NE. Možda bih čak rekao da mi je bilo lakše dobiti taj NE.
U konačnici, svi bi mi trebali naučiti živjeti sami. Ne moramo biti sami, ali to bi trebalo znati....
Možda je lakše dobiti taj NE, jer onda znamo da su naše ruke čiste, da smo mi oni dobri , jer nismo nikoga odbili ni povrijedili. Možda zbog toga.

Naučiti živjeti sami bi svakako trebali , moramo prvo ostvariti uporište, centar u sebi da bi mogli u ravnoteži pružati drugima ruke.
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:53   #7
uf, to je ljubav skroz
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:56   #8
Nije stvar dobrote kad dobijes NE. Stvar je toga sto je tesko povrijediti osobu koja voli. Osoba zraci ljepotom i srecom, a bas si ti taj koji ce to ubiti. No, bolje je i tako nego uzgajati iluzije kod doticne osobe. Nemam osjecaj da sam ja dobar, a ona losa kad dobijem NE. Prije bih rekao da sam sretan jer osjetim iskrenost u odnosu. Zadnji NE koji sam dobio nas je umjesto u nesretan par koji bi zavrsio svoju karijeru nakon nekoliko tjedana - pretvorilo u sretne prijatelje. Jer, gle Sentimental, nije ljubav samo medju ljubavnicima - ljubav je i medju prijateljima. Ne moras se s njima vidjeti svaki dan, niti cuti svaki dan - ali to sto osjecas - to je ljubav. Definitivno. Osim toga, ljubav je i medju roditeljima i djecom... ljubavi ima puno, ljudi je nisu svjesni!
Uostalom, danas je mjerilo stvari postao seks i s tim povezano frustracije. Ovo nije vrijeme za tipa kakav je bio Cyrano!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 15:08   #9
Talking

Welcome back djidji , moje biserno zrnce mudrosti
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 15:25   #10
Re: Minijaturica

Quote:
Originally posted by Sentimental
Mozda ti se dogodilo da ti se u zivotu pojavio netko poseban, kome si uvecer htio zazeliti laku noc, ili ujutro bila prva stvar na pameti da joj se javis i zazelis dobro jutro? Ne, to ne mora biti ljubav, nego cisto zelja da nekome uljepsavas iz dana u dan taj dan. Moze ti taj biti prijatelji ili neprijatelj,
Kad bi mi prva misao u jutro bila da se javim neprijatelju, to bi definitivno bila nočna mora

I ne to ne mora biti ljubav. Ja imam par ljudi koji su u mome životu posebni i to će ostati za uvijek. I zamisli...ima među njima i muškaraca. I ni s jednim od njih to nikada nije bila ljubav! I to sa sigurnošću mogu reći. I niti jednoga trenutka nisam poželila da to bude ljubav. A posebni su, da posebniji ne mogu biti. Al' i ja sam njima posebna i zato sam ja jedna jako sretna osoba.

I to nije ni malo više od ljubavi, ni malo manje...to je naprosto druga kategorija...i to je pravo bogatstvo
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 15:49   #11
Quote:
Originally posted by Crow Jane
Welcome back djidji , moje biserno zrnce mudrosti
pec-pec! ne chatati, mucasta moderatorice!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 16:03   #12
jes vala...i to je ljubav...ali ne ljuab muskarca i zene, ne ljubavnicka ljubav...nego ljubav prijateljska...cak nekad nesto vise od toga...to ej netko tko me razumije i koga ja razumijem u svakom i najmanjem dijelicu nasih zivota...ali se ne saxam s njim i nemam potrebu za tim...da ima toga...iako sve manje i manje i manje i manje

a ko je kriv...ja najvjerojatnije jer se sve teze otvaram ljudima
ZC3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 18:12   #13
DA
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 19:00   #14
ma sve je to ljubav...postoje bilijoni njenih oblika, jer je obojena individualnošću, i nikad neces voljeti nekog na isti nacin kao nekog drugog..., i bas u tome je fora, i uopce nije vazno da li ste najblizi prijatelji, rodjaci, ljubavnici, ili tek slucajni poznanici koji su na trenutak nesto snazno podijelili..., i uopce nije vazno koliko se cesto vidite, pa cak ni koliko ste bliski..., vec, cini mi se, jedino, tjera li vam pomisao na tu osobu smjesak na lice, pa bio on sjetan il' sretan smjesak, svejedno...
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 19:08   #15
Thumbs up

Quote:
Originally posted by djidjimidji
Nije stvar dobrote kad dobijes NE. Stvar je toga sto je tesko povrijediti osobu koja voli. Osoba zraci ljepotom i srecom, a bas si ti taj koji ce to ubiti. No, bolje je i tako nego uzgajati iluzije kod doticne osobe. Nemam osjecaj da sam ja dobar, a ona losa kad dobijem NE. Prije bih rekao da sam sretan jer osjetim iskrenost u odnosu. Zadnji NE koji sam dobio nas je umjesto u nesretan par koji bi zavrsio svoju karijeru nakon nekoliko tjedana - pretvorilo u sretne prijatelje. Jer, gle Sentimental, nije ljubav samo medju ljubavnicima - ljubav je i medju prijateljima. Ne moras se s njima vidjeti svaki dan, niti cuti svaki dan - ali to sto osjecas - to je ljubav. Definitivno. Osim toga, ljubav je i medju roditeljima i djecom... ljubavi ima puno, ljudi je nisu svjesni!
Uostalom, danas je mjerilo stvari postao seks i s tim povezano frustracije. Ovo nije vrijeme za tipa kakav je bio Cyrano!

I kako da se ne složim s tobom.
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 19:35   #16
Re: Minijaturica

Quote:
Originally posted by Sentimental
Je li moguce istovremeno voljeti jednu osobu svim srcem, ipak naci jos malo u sebi i izgraditi takvo prijateljstvo s nekim drugim?
Moguce; kao sto vec rece vecina --> razne vrste ljubavi. Sentimental; jako lijep post
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 21:37   #17
Ma, prijateljstvo divno stoji uz sex, tak se ljudi bolje upoznaju pa ljepse pricaju i dok god nema nekih ljubomora sve je super
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.