Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2009., 18:41   #1021
Quote:
pms kaže: Pogledaj post
ne, moraju se poklopit i minute i sekunde
...ali konjukcija jest, zar ne? Djeluje li ta Lilith na So?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 01:37   #1022
Ja sam Jarac sa Venerom u Ribama a djevojka koja mi se dopada je Riba sa Marsom u Jarcu.Sto je zanimljivo moja Venera je na 4 stepenu Riba A njen Mars na 8 stepenu Jarca ali ni jedan astro program ne pokazuje taj ociti sextil.Iako mi je vladar znaka Saturn zajedno sa Mjesecom u Lavu i pored toga sto sam podznak Strijelac nikada u zivotu mi se nije svidjela djevojka sa Suncem u nekom vatrenom znaku,uvijek je to neka Riba ili Bikica.Bikica mozda iz razloga sto mi se u Biku nalazi vladar asc Jupiter ili mozda sto mi je Bik u 5 kuci horoskopa?
Volio bi da mi neko odgovori dali ta moja Venera u Ribama na 4 stepenu stvarno radi sextil sa njenim Marsom na 8 stepenu Jarca,sa Neptunom na 0 stepenu Jarca I sa vladarem njenog podznaka koji je takodjer u Jarcu Saturnom na 1 stepenu Jarca?
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 12:47   #1023
nego, imam pitanje, ne znam baš na koju temu da stavim pa ću ovdje (a previše mi je čisto info i nijansa za Sinastriju i sl. parovi teme)

šta se gleda i kako, ako recimo čovjek hoće odrediti datum za "sudbonosno da"?
jel se to gleda samo u vlastitom natalu, ili se traži neki najpovoljniji datum i kod jednog i kod drugog partnera (ovo drugo mi je logičnije) pa se nađe neki naj za oboje?
i da li se to gleda preko tranzita ili se tu barata sa nekim "finijim" stvarima (pod tim mislim možda na solar)?

i ako su tranziti to što gledamo, koji bi bili "idealni"? (meni pada na pamet samo neki skladni aspekti hm, Venere...sa Saturnom, u smislu trajnosti tog potpisa ili sam fulala...fudbal?)

i ne, ne planiram se ja udavati
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 13:22   #1024
Ja sam mišljenja da je kod tako važnih stvari najbolje olakšati novčanik za par stotina kuna i obratiti se nekomu tko je zbilja stručan u elekcionoj astrologiji.

Btw sad sam išla na google provjeriti piše li se elekcijska ili elekciona, i kod ove prve me pitao jesam li mislila na erekcijsku astrologiju.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 15:11   #1025
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Ja sam mišljenja da je kod tako važnih stvari najbolje olakšati novčanik za par stotina kuna i obratiti se nekomu tko je zbilja stručan u elekcionoj astrologiji.
pa to i ja mislim
ali mene zanima teorijski šta se tu onda gleda a pošto nemam ni neku približnu ideju podstaklo da razmišljam...tj. pitam.
Quote:

Btw sad sam išla na google provjeriti piše li se elekcijska ili elekciona, i kod ove prve me pitao jesam li mislila na erekcijsku astrologiju.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 15:36   #1026
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
pa to i ja mislim
ali mene zanima teorijski šta se tu onda gleda a pošto nemam ni neku približnu ideju podstaklo da razmišljam...tj. pitam.
Pa mozda ti malo pomogne ovaj link (Elekciona Astrologija). Clanak je napisao jedan od meni drazih Astrologa, mozda si i citala nesto od njega. Uglavnom, pisu neke osnove po kojima se zakljucuje datum.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 20:27   #1027
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Pa mozda ti malo pomogne ovaj link (Elekciona Astrologija). Clanak je napisao jedan od meni drazih Astrologa, mozda si i citala nesto od njega. Uglavnom, pisu neke osnove po kojima se zakljucuje datum.
hvala i sama sam iskopala neke tekstiće ali ovaj je baš fini
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 22:58   #1028
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ako je u sinastriji moja Lilith na 14.35 st na njegovom Suncu na 14.08 st je li to egzaktna konjukcija?
da,to je egzaktna konjukcija.
samo ne znam koliko je lilit bitna u sinastriji.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 15:14   #1029
Njemu je mjesec u strijelcu a meni je strijelac po Walteru Pullenu prevladavajući znak u natalu iako mi je Sunce u blizancima. I još mi se čini zanimljiv podatak da su nam prva dva prevladavajuća znaka u horoskopu ista: strijelac i bik.Ima li ovo nekog značaja u sinastriji?
sue 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 01:09   #1030
Kako tumacite ovaj aspekt:
Muskarcev Mars u Blizancima je u tijesnoj konjukciji sa zenskim Mjesecom (u Blizancima).Aspekt zeni pada u 12 kucu,a muskarcu u 5.?
Hvala.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 20:21   #1031
Pozdrav! Vjerojatno je ovo sto cu sad pitati vec spomenuto,ali ne mogu to nigdje bas iskopati pa ako bi netko imao volje da mi odgovori,bit cu mu zahvalna. Zanima me sto tocno znaci konjunkcija mjeseca i saturna; naime moj mjesec je u djevici na 13,46, a njegov saturn na 12,36 djevice. on meni pada u 11 kucu,a ja njemu u 2.kucu. Hvala !
Merlynka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 12:22   #1032
Quote:
Merlynka kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Vjerojatno je ovo sto cu sad pitati vec spomenuto,ali ne mogu to nigdje bas iskopati pa ako bi netko imao volje da mi odgovori,bit cu mu zahvalna. Zanima me sto tocno znaci konjunkcija mjeseca i saturna
Jest, evo:

Nekoliko osnovnih karakteristika ovog aspekta:

• Saturn ima tendenciju zagorčavanja života Mjesecu u ime "dužnosti". On se pored Mjeseca osjeća bezosjećajno (što, ruku na srce i jest ), jer suočen s Mjesečevom osjećajnošću, biva sasvim jasno suočen s pomanjkanjem vlastitog emotivnog odziva. Tada počme dijeliti besplatne i nepotrebne savjete. Ili šutiti, što je još....duplo gore. To je njegov način "ucjene" da od Mjeseca dobije emocionalnu vjernost. S druge strane Mjesec se osjeća neshvaćeno i odbačeno.


• Aspekt se u tom smislu gotovo i ne osjeća na početku veze, no njegov utjecaj vremenom jača. On također govori o vremenskom ograničenju veze. O razdvojenosti na fizičkoj razini. U ovoj kombinaciji vlasnik Mjeseca više pati.


• Kako su tijela u konjunkciji postoji "borba za teritorij" između dva pola: Saturn – želi kontrolirati (ograničiti) emocije partnera i Mjesec - želi sačuvati (zaštititi) emocije od ograničavanja. Jedan želi odmaknuti od sebe (Saturn-distanca). Drugi približiti (Mjesec-bliskost).


• Skonost projekciji vlastitih strahova (koji potječu od roditelja) na partnera. Time veza upada u začarani krug vezanja za prošlost. Prošli/zastarjeli modeli sputavaju vezu u širenju i razvijanju, strah od samostalnosti i novog se povećava. Pri tome i Mjesec i Saturn rado biraju ulogu žrtve. Drže se u pat poziciji, jer su oboje skloniji reakciji nego akciji….radije žrtva, nego promjena.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 15:24   #1033
obzirom da "Kod genijalaca se Uran često nalazi na ASC pa je na taj način Uran još "radikalniji", a genijalnost najočitije ispoljava i prezentira javnosti.", kako bi se onda taj odnos u sinastriji protumačio, ako se uran jedne osobe, nalazi na AC-u druge koja usput taj aspekt ima u svojoj karti?

intelektualno stimulativna veza? tj, uran jedne osobe izvlači intelektualni maksimum AC osobe?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 15:54   #1034
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
obzirom da "Kod genijalaca se Uran često nalazi na ASC pa je na taj način Uran još "radikalniji", a genijalnost najočitije ispoljava i prezentira javnosti.", kako bi se onda taj odnos u sinastriji protumačio, ako se uran jedne osobe, nalazi na AC-u druge koja usput taj aspekt ima u svojoj karti?

intelektualno stimulativna veza? tj, uran jedne osobe izvlači intelektualni maksimum AC osobe?
pošto je uran spora, generacijska planeta, osoba koja ima uran na svom ac-u, prima taj aspekt svih ljudi svoje generacije (uran svih njih je na njezinom ac-u)
tako da mislim da se ne treba zamarati tim aspektom izvan konteksta natalne
odnosno, da odnos s pripadnicima vlastite generacije pojačavaju tog urana
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 20:25   #1035
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
pošto je uran spora, generacijska planeta, osoba koja ima uran na svom ac-u, prima taj aspekt svih ljudi svoje generacije (uran svih njih je na njezinom ac-u)
tako da mislim da se ne treba zamarati tim aspektom izvan konteksta natalne
odnosno, da odnos s pripadnicima vlastite generacije pojačavaju tog urana
viš viš! logično
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 21:04   #1036
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Kako tumacite ovaj aspekt:
Muskarcev Mars u Blizancima je u tijesnoj konjukciji sa zenskim Mjesecom (u Blizancima).Aspekt zeni pada u 12 kucu,a muskarcu u 5.?
Hvala.
Općenito u sinastriji konjunkcije pripadaju redu najintenzivnijih aspekata. To je zato jer simboliziraju snažno spajanje i prožimanje dvaju tipova energije, a upravo sinastrija u svojoj biti traži spajanje i prožimanje dvaju tipova različitih energija. Također, ovdje su u kombinaciji dvije posve osobne energije, a ljubavni odnos jest sam po sebi baziran na jednom posve osobnom doživljaju. Iz tog razloga se u ljubavnoj sinastriji jako osjećaju konjunkcije osobnih tijela, one osim toga fokusiraju osobnu energiju u određenoj točci - pa to postaje osnova i glavna okosnica odnosa. Još ću naglasiti da je ovo prirodniji raspored energija nego u obrnutom slučaju iz same činjenice da je Mars prirodno muška planeta, a Mjesec žemska.


Ajmo onda još vidjeti i neke karakteristike ovog aspekta.



Mjesec konjunkcija Mars:


• Ovo je prije svega spoj vode (Mjesec) i vatre (Mars) zbog čega uvijek u njegovoj pozadini stoji i njegova osnovna tendencija – tendencija da voda u dodiru s vatrom isparava, a vatra biva ugašena vodom. Slikovito rečeno....na istom mjestu egzistiraju dva različita tipa energije koja samom svojom prisutnošću uništavaju egzistencijalni oblik ove druge. Voda plamen gasi i umanjuje, a vatra vodu pretvara u paru.....što izrečeno astrološkim jezikom označava da ova konjunkcija intenzivno troši osobne zalihe energije.


• Kombinacija Mjeseca i Marsa je spoj s jedne strane izrazito muške, fizičke, seksualne, pokretačke i prodorne energije, a s druge one izrazito žemske i prijemčive s izraženim osjećajem zaštitništva, pripadnosti i empatije. Zato je ovo jedan od onih spojeva koji je u stanju i privući i potaknuti i razbuktati iznimno jake strasti i u osjećajnom (Mjesec) i u seksualnom (Mars) smislu.


• Ovaj aspekt je u sinastriji poznat pod nazivom "aspektom povrede". Što to znači?


Kako oba tijela utjelovljuju onu bašbaš instinktivnu i ajmo reći bazičnu energiju, ovdje postoji jaka nagonska iskra. Oba tijela reagiraju nagonski. No upravo u ovome leži i opasnost ove konjunkcije. Nakon one prvotne snažne iskre i nagonske privučenosti (muško-žemsko) koja u ovom slučaju može biti iznimno jaka, toliko jaka da emocije vrlo brzo dovede do točke usijanja, ali...od tog trenutka na dalje uvijek ide u smjeru obostranog povređivanja osnovne prirode onog drugog. Tj. te dvije energije su nekompatibilne, pa takvo stanje ne može opstati na duge staze. Oni jesu jako privučeni samim polaritetom muško – žemsko, no neminovno je da Mjesec Marsa počme doživljavati suviše neosjetljivim, grubim, nestrpljivim, sirovim....čak ako to i sam vlasnik Marsa nije. Može se čak reći da Mjesec to u njemu nesvjesno stimulira. No...isto tako važno je primjetiti da Marsu nije prirodni partner Mjesec (već Venera), pa je ovo i slika ljubavnice, a sam aspekt često egzistira upravo u takvoj vrsti odnosa (prije nego onog "legalnog"). Ovo je dodatno naglašeno pozicijom konjunkcije u 12. polju (sakriveno od očiju javnosti, tajna) žemske karte i muške u 5. polju (zabava, sex).

Zato se Mjesec u ovom odnosu osjeća kao povrijeđena stranka jer jednostavno postoji ta neka tendencija Marsa da ga nesvjesno ranjava u onim delikatnim trenucima njegove osjetljivosti. Također postoji tendencija da Mars dominira odnosom i preuzme vodeću ulogu, dok je Mjesec taj koji trpi dominaciju. Može se reći da je u ovoj konjunkciji Mjesec prisiljen živjeti s snagom Marsa koji nema ni strpljenja ni senzibiliteta za njegove slojevite duševne nijanse pa mu nanese povredu slučajno ili namjerno. Povrede od kojih on poslije ako ne nosi ožiljak onda u najmanju ruku dugo liže vlastite rane.


• Daklem, ova konjunkcija potiče izuzetno burnu vezanost koja sama po sebi teško može dugo opstati baš zbog naglašene strasti. Ali je par može učiti kanalizirati i tako sve produžiti. U ovoj vezi muškarčev Mars je u stanju u potpunosti izazvati žemski Mjesec da izrazi sve one svoje izvorno žemske kvalitete, dok je Mjesec u stanju izazvati Marsa da pokaže one svoje pravo muške. Kanaliziranje se odnosi na učenje Mjeseca kako da ublaži agresivnost Marsa, a Marsa kako da oživljava lunarnu osjetljivost i u svemu tome da probaju pokušati naći pravu mjeru.

Konjunkcija u znaku blizanca naglašava pustolovnost, a cijelu energiju konjunkcije stavlja u domen komunikacije (zajedljivosti, razdražljivosti) – upravo je komunikacija ovdje bojno polje.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 04.05.2009. at 21:09.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 21:21   #1037
Hvala Fish
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 09:23   #1038
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
... Mjesec konjunkcija Mars ...
... a Mjesec trigon Mars ( obostrano u sinastriji )?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 12:24   #1039
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... a Mjesec trigon Mars ( obostrano u sinastriji )?
Taj aspekt je kudikamo skladniji jer trigon sam po sebi omogućava skladan protok između dviju energija koje su u ovom slučaju nekompatibilne.


Zašto je to tako?

Zbog prirode trigona (koji pored ostaloga govori o najskladnijem ispoljavanju osobina dvaju tijela) i zbog prirode planeta (vatra-voda) ovaj aspekt ima fokus na poticajnosti, a ne na "gašenju" kao što je to slučaj kod konjunkcije. To je zbog činjenice da je Mars egzaltiran u jarcu, a Mjesec u biku pa njihova egzaltacija (egzaltacija je pozicija najačeg i najskladnijeg ispoljavanja) čini prirodni trigon.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 12:34   #1040
Fish,
pozdrav, nova sam ovdje i fascinirana vašim razgovorima
da li bi meni mogli pogledati kako će se razvijati ova veza
on 07.03.1975. split 15,15 M
ja 01.11.1970. našice 01,45 Ž
hvala,hvala
luna11112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.