Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2002., 23:22   #41
Vjeverica, bas zbog toga mi se tesko odlucit na bilo kakav susret sa forumasima. Ne zelim se opterecivati tudjim misljenjima i utiscima o meni. Ovak trkeljam i fino se opustim. Svi ste vi meni dragi, al ipak, posto vas ne znam u RL jos je doza subjetivnosti mala. Ovak gledam samo vase postove, pa osciliram.
iako sam primjerom da je granica izmedju neta i RL mala
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2002., 23:55   #42
Quote:
Originally posted by xxGaladrielxx
Vjeverica, bas zbog toga mi se tesko odlucit na bilo kakav susret sa forumasima. Ne zelim se opterecivati tudjim misljenjima i utiscima o meni.
Zar ti misliš da se forumaši upoznaju na par susreta? Ma daj... Drugi vide samo to što im ti hoćeš pokazati.
Iskreno, mene pomalo vrijeđa ako s nekim puno komuniciram online a on(a) me ne želi upoznati uživo.
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2002., 23:58   #43
Vjeverica, al mi samo razmjenjujemo postove na neku temu. Blize komunikaciji bil bi chat a to se tu ne smije
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 00:06   #44
Po meni je ovo bolja komunikacija od chata. Ovdje smo opširniji
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 00:39   #45
Quote:
Originally posted by Vjeveric
Znaš kako to biva, kad se upoznajemo s ljudima nastojimo biti fini. Netko je bolji u tome pa ostavi bolji dojam. Netko usere stvar već na startu. A netko prođe neprimjećeno.
Na Netu je otprilike tako.
Da nisi citirala lebowskog nebi se javila
Ovako, mogu se samo nasmijat ovome.

Al dobro, i fino može svašta značit.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 00:50   #46
Quote:
Znaš kako to biva, kad se upoznajemo s ljudima nastojimo biti fini. Netko je bolji u tome pa ostavi bolji dojam. Netko usere stvar već na startu. A netko prođe neprimjećeno.
Na Netu je otprilike tako
Hoces reci da netko kad tad usere stvar? Zasto ne... Bolji dojam? Svatko se trudi ostaviti dobar dojam... Skoro svatko... A opet, ima nas koji kad uspoznajemo virtualne prijatelje ostavimo mozak doma i deri po pivi A to bas i nije dojam koji zelimo ostaviti
Ali je barem zabavno... Mislim, ne trazim prijatelje do groba preko neta, niti majku svoje djece....Cak ni nemam nekih ocekivanja od svojih virtualnih prijatelja. Ne bih od njih ni lijek uzeo Ali takav jedan neobavezan provod, pa to je odlicno. Pogotovo ako se rijeci ne vazu, ako se stavovi ne propituju, ako se nista ni ne ocekuje. Pricam ovdje o prijateljstvu, ne o ljubavi. Pa cak ni o seksu.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 01:36   #47
right on, brotha!
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 01:36   #48
Quote:
Originally posted by lebowski
Ali je barem zabavno... Mislim, ne trazim prijatelje do groba preko neta, niti majku svoje djece....Cak ni nemam nekih ocekivanja od svojih virtualnih prijatelja. Ne bih od njih ni lijek uzeo Ali takav jedan neobavezan provod, pa to je odlicno. Pogotovo ako se rijeci ne vazu, ako se stavovi ne propituju, ako se nista ni ne ocekuje. Pricam ovdje o prijateljstvu, ne o ljubavi. Pa cak ni o seksu.
Ovo mogu samo potpisati! Svejedno što je bilo i loših iskustava kod preslikavanja cyber svijeta u realni - ja bih sve to opet, iznova!
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 10:50   #49
ljude upoznajes u raznim svijetlima... prihvačaš ih onakvima kakvi jesu...

net prijateljstva su nešto drugo od stvarnih... ponekad ti je net friend i bolji prijatelj od onih stvarnih....

komuniciraš, razotkriješ sve svoje tuge, strahove, nadanja... ta osoba te gleda jednim drugačijim očima kad te upozna u stvarnosti i može biti objektivna, za razliku od ljudi iz tvog stvarnoga života....
__________________
svaka ljubav ovoga svijeta kroz dobro i loše prošla je
naša ljubav samo je prošla ... Čovjek koji nije pripadao nigdje
Mrežni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 11:01   #50
A sad malo obrnuto...
A što je sa ljudima koje poznaješ u RL i onda ih vidiš u sasvim drugom svjetlu na Net-u?!?

Da li ti ta slika upotpunjuje sliku iz RL ili je potpuno mijenja ?
Ja sam za prvu soluciju
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 11:15   #51
smotana ocisti pm box!!
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 11:16   #52
Jesam
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 11:43   #53
Re: Re: Re: Internet i romanca

Quote:
Originally posted by Vjeveric
Romanca može lijepo započeti preko Interneta. Onda se

a) sretnemo, upoznamo, uživo zaljubimo
b) razočaramo do boli

Kad bi se radila statistika mislim da bi varijanta b) pokrivala preko 80% uživo susreta

Net je stvaran onoliko koliko ga mi stvarnim doživljavamo. Fora je u tome što ja neću sjesti za kompić i ćakulati s vama kad sam loše volje, kad me boli glava i umorna sam kao pas. Vi upoznate samo bolju varijantu mene. Ili nekog trećeg.
Ja zastupam tvrdnju da smo na Netu svi onakvi kakvi bi zapravo željeli biti - a nismo.
Ne slažem se sa ovom izjavom, vidjela sam jako mnogo ljudi, ovdje na netu, sa različitim raspoloženjima, od onog euforičnog, veselog, bezbrižnog, do onog melankoličnog, tužnog, tjeskobnog... Ne razumijem zašto prikazivati samo bolju varijantu sebe? Uostalom, ma koliko se trudili prikazati boljima, uvijek, baš uvijek na neki način, u jednom trenutku isplivaju i sve one naše druge osobine, a sem toga ne vidim smisao pretvaranja.
A romanca na netu itekako postoji, živa i obojena i zašto remetiti to što proživljavamo nekom mišlju i željom da materijaliziramo. Uostalom, mislim da razočarenja ni u jednom slučaju ne može biti ako živiš trenutak po trenutak onoga što ti se nudi, bez očekivanja. Bitno je putovanje, dragi moji, putovanje bez cilja...
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 16:17   #54
Re: Re: Re: Re: Internet i romanca

Quote:
Originally posted by Kalista
Ne slažem se sa ovom izjavom, vidjela sam jako mnogo ljudi, ovdje na netu, sa različitim raspoloženjima, od onog euforičnog, veselog, bezbrižnog, do onog melankoličnog, tužnog, tjeskobnog... Ne razumijem zašto prikazivati samo bolju varijantu sebe? Uostalom, ma koliko se trudili prikazati boljima, uvijek, baš uvijek na neki način, u jednom trenutku isplivaju i sve one naše druge osobine, a sem toga ne vidim smisao pretvaranja.
Ne radi se o smišljenom pretvaranju. Mi se ovdje logiramo samo kad želimo komunicirati. Kada ne, nema nas. U stvrnom životu nije tako. Ne možeš nestati kad to poželiš, ne možeš se odlogirati kad te ljudi nerviraju, i ne možeš se vratiti i izbrisati izrečeno. Postove možemo brisati, preurediti... Naposljetku, možemo ih posve drukčije tumačiti ako dođe stani-pani.
To ti je kao veza u kojoj se partneri viđaju 2-3 puta tjedno kad su duhovno i tjelesno spremni za to. Takva veza nije ni nalik suživotu u kojem partneri upoznaju i onu tamnu stranu osobe s kojom dijele postelju.

Quote:
A romanca na netu itekako postoji, živa i obojena i zašto remetiti to što proživljavamo nekom mišlju i željom da materijaliziramo. Uostalom, mislim da razočarenja ni u jednom slučaju ne može biti ako živiš trenutak po trenutak onoga što ti se nudi, bez očekivanja. Bitno je putovanje, dragi moji, putovanje bez cilja...
Sve ti je to čista teorija koja ovako može izgledati točna. ALI, oni koji su prošli to, koji su uživali u dobrom druženju na Netu sa osobom suprotnog spola dobro znaju kakve ti se misli vrte u glavi. Potpiruju ti mašku, škakiljaju strasti... Nema šanse da tu osobu nećeš poželjeti vidjeti uživo.

Mislim da sam ja na Usamljenim srcima već pisala o tome kako se dugo dopisujem s jednim tipom koji mi uljepšava online život. I nismo spominjali susret uživo, družili smo se intenzivno online. Prepričavali smo si dane, pričali o svemu i svačemo.

Ja priznajem, cijelo sam ga to vrijeme zapravo željela vidjeti. Još od prvog pisma. Ali nisam to nikad izjavila. Plašila sam se. Vjerujem da se on plašio još više
I, mada smo bili tako uplašeni, ipak smo jedne noći započeli razgovor koji je sadržao i ove riječi "kad se prvi put vidimo platit ćeš mi kavicu za to"... Onda je nastala tišina pa pitanje: "A kada ćemo se vidjeti?"

Upoznali smo se prije četiri mjeseca i evo, još uvijek smo zajedno

Bah.... Nisam vam mislila to ispričati, ali kad me vučete za jezik...
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 16:25   #55
Quote:
Upoznali smo se prije četiri mjeseca i evo, još uvijek smo zajedno
Bah.... Nisam vam mislila to ispričati, ali kad me vučete za jezik...
I sta sad da ti covjek veli? Mislim da ti je sam zivot uskocio u usta... Ali drago mi je, mucho drago for you... Ovo baca novi sjaj na tvoje postove...
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 17:05   #56
Quote:
Originally posted by xxGaladrielxx
Blize komunikaciji bil bi chat a to se tu ne smije
Ne bih se složio...

Chat apsolutno ne podnosim! I to baš zbog plitkosti, kratkih i brzih rečenica koje ti jednostavno ne dozvoljavaju da stvarno nekog upoznaš. Ako si brži na jeziku (i tipkanju, naravno) možeš tako suvereno vladati chatom sa nekom osobom. A kad tako vladaš nekim razgovorom, vrlo je jednostavno ciljano formirati nečije mišljenje o tebi kao osobi... Na chatu mogu glumiti koga hoću. Čak i 14 godišnju curicu!!!

Ovdje je ipak malo drukčije...
Postovi su duži, smisleniji i, ako se tu zadržiš dovoljno vremena, onaj koji te čita može stvoriti jaaako dobru sliku o tebi kao osobi. Naravno, može se desit da bude i potpuno pogrešna, ali to je jedna od čari neta...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 19:26   #57
a moram kad je tako

Quote:
Na chatu mogu glumiti koga hoću. Čak i 14 godišnju curicu!!!
Nikad se ne slažem....ali što je je...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 19:38   #58
Smile Re: Re: Internet i romanca

Quote:
Originally posted by nataniel

Stav prema netu, je individualan, stvar je i u tome koliko si otvoren prema svim mogućim ludostima u životu - možda je net upravo jedna od tih ludosti,odnosno, romanca preko neta....

.....

Net je stvaran..oooooo, itekako stvaran.Sve imash tu - sto imash u stvarnom životu.Stvar je samo u kolichini "otpushtanja kochnica".....netko ih otpusti vishe netko manje,ali emocije trpe sve, samo ne kochnice.......


Potpisujem!
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 19:45   #59
Quote:
Originally posted by Vjeveric
Zar ti misliš da se forumaši upoznaju na par susreta? Ma daj... Drugi vide samo to što im ti hoćeš pokazati.
To je točno.
Iako...kad se s nekkim više družiš, ipak se više otkrivaš, logično.*


Quote:
Originally posted by Vjeveric
Iskreno, mene pomalo vrijeđa ako s nekim puno komuniciram online a on(a) me ne želi upoznati uživo.
hm, u jednu ruku da, a u drugu i ne...

Mene fakat to ne opterećuje. Poznajem neke s ICQ-a s kojima pričam i tri godine i dulje, pa ih nikada nisam upoznao, i nije da me to muči. No naravno da je lijepo kad poznaješ onoga s kim pričaš, ma što slijedilo ili ne slijedilo iza toga.
To ne sporim.
Iako....u današnjem društvu i cijeloj žurbi zar nije (apsurda li) nekako lakse i koji put puno prakticnije druziti se online nego onthešank...ne moraš se sređivat, izlazit...
dani imaju samo 24 sata a vremena nikad dosta




* pod druženjem ne smatram raznorazne techopartyje, nogometne utakmice () i slične stvari jer tamo baš i ne možeš upoznati nekoga bolje..barem ne u normalnom smislu
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 22:51   #60
Quote:
Originally posted by pakleni_patuljak
Chat apsolutno ne podnosim! I to baš zbog plitkosti, kratkih i brzih rečenica koje ti jednostavno ne dozvoljavaju da stvarno nekog upoznaš. Ako si brži na jeziku (i tipkanju, naravno) možeš tako suvereno vladati chatom sa nekom osobom. A kad tako vladaš nekim razgovorom, vrlo je jednostavno ciljano formirati nečije mišljenje o tebi kao osobi... Na chatu mogu glumiti koga hoću. Čak i 14 godišnju curicu!!!

Ovdje je ipak malo drukčije...
Postovi su duži, smisleniji i, ako se tu zadržiš dovoljno vremena, onaj koji te čita može stvoriti jaaako dobru sliku o tebi kao osobi. Naravno, može se desit da bude i potpuno pogrešna, ali to je jedna od čari neta...
Taman tako. Chat je brbljaonica, glupavo čavrljanje u dokolici. Većina spike tamo izgleda kao tekst u Teletubbiesima:

- Bok Majo!
- Bik Tihi!
- Pusa Majo!
- Pusa Crni!
- Majo, a hoćeš meni dati pusicu?
- Naravno, pusa Roki! I još jedna!!

Nekad sam znala čitati te razgovore i smijati se kao luda!
Vjeveric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.