Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2011., 23:24   #81
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Nazalost da, nema vise pojedinacnih pregleda.. Cijeli se mora obavit - 350kn + biljezi (20kn) + PDV
Jel ovo istina?!?!?

Na MUPovim stranicama:
Quote:
8. Je li potrebno obavljati kompletan liječnički pregled za produženje vozačke dozvole u koju je upisano određeno ograničenje i gdje se pregledi obavljaju?

Zdravstvene preglede obavljaju zdravstvene ustanove i trgovačka društva koja obavljaju djelatnost medicine rada i specijalisti medicine rada u privatnoj praksi, a koje određuje Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi. Određivanje vrste i opsega pregleda je u nadležnosti navedenog ministarstva.
Sljedeći smajl mi je skroz djetinjast al nek se nađe:

Još jedno pitanje: da li drugi liječnički moram obaviti tamo gdje sam i prvi napravila?
I još jedno (zadnje): da li prilikom vađenja vozačke nekome dajemo (onak, zauvijek) potvrdu o obavljenom liječničkom pregledu jer ja svoju nemam doma?
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 13:53   #82
U Srpnju mi je isticala vozačka (65 god) i otišao u mup da vidim što mi sve treba.Na oglasnoj ploči je bio popis svega što treba za produljenje-zamjenu.Između ostaloga pisalo je i lječnička svjedodžba uz napomenu "prema potrebi".Na šalteru sam pitao "tetu" što to znači, a ona je uzela moju staru vozačku, pogledala u računalo i rekla bez objašnjenja da netrebam lječničku svjedodžbu.Nisam ju pitao za razlog da se slučajno ne predomisli. Predao zahtjev i dobio novu dozvolu za tjedan dana.
stari1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 08:17   #83
Ako još netko neće pozorno čitati kaj piše na netu...

Od 1.siječnja 2011.g. potrebno je na pregled donijeti potvrdu obiteljskog liječnika da ne bolujete od kroničnih bolesti.

Prvo to, a onda s tim na liječnički. (A ne ko ja )
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 23:00   #84
Jel netko ima najnovije info da li radi dioptrije treba cijeli liječnički ili ne?
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 23:29   #85
Quote:
zeko_79 kaže: Pogledaj post
Jel netko ima najnovije info da li radi dioptrije treba cijeli liječnički ili ne?
Ne trebaš cijeli, ali platiš cijeli, ispuniš nekakve papire, testiraju ti vid i to je to. LP za amatersku vozačku košta 450 kn., a za profi 570 kn.

Važno je da prije no što ideš na LP moraš kod svog liječnika opće prakse izvaditi potvrdu da si zdrav.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 13:43   #86
pozdrav..

oduvijek imam nekakvu malu dioptriju i nemam i NE nosim naocale jer nemam potrebu.. dakle vidim dobro! moje pitanje je hoce li me zezat na medicini rada zbog toga? uskoro mi istjece vozacka i naocale nemam potrebu kupovat niti iste mislim koristit. hvala
SMeK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 21:25   #87
pozdrav, evo da dignem ponovno temu jer ne znam dal se nešto promjenilo jer mi ističe vozačka a moram na pregled kod okuliste...

1. jel potrebna potvrda od doktora opće prakse da si zdrav?
2. može li se okulistički pregled za vozačku obavit u nekoj poliknlici?

hvala...
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 21:32   #88
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
pozdrav, evo da dignem ponovno temu jer ne znam dal se nešto promjenilo jer mi ističe vozačka a moram na pregled kod okuliste...

1. jel potrebna potvrda od doktora opće prakse da si zdrav?
2. može li se okulistički pregled za vozačku obavit u nekoj poliknlici?

hvala...
1. potrebna je,da nemas nikakvih psihickih ni dusevnih bolesti il sto vec
2. moze
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 01:54   #89
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
1. potrebna je,da nemas nikakvih psihickih ni dusevnih bolesti il sto vec
2. moze
hvala ti puno!
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 14:45   #90
odem u polikliniku dr. vukas i pitam ih jel mi vrijedi njihov okulisitčki pregled za produljenej vozačke oni kažu da ne znaju. nakon toga u medicini rada u koju sam otišao (baruna filipovića) su mi rekli da moram obaviti kompletan liječnički i platiti 450 kn. da više ne može samo okulist.
a jednom kolegi od frenda u drugoj medicini rada prije par tjedana obavili samo okulistu.
znači svaka medicina rada ima svoja pravila?!
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 22:31   #91
Zanima me dali cu imati problema na lijecnicom pregledu jer imam strabizam od od svoje 2 godine i dalekovidan sam +2,50 na zadnjem pregledu koliko se sjecam na desnom vidim odlicno ali mi je lijevo lose, ali sa cvikama mi je ok... Sta mislite oce li mi pravit problema da necu moc dobit potvrdu jer tek upisujem za vozacki?
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 22:38   #92
Ajde daj ne budi naivan, možda dobiješ ograničenje na manje od 10 godina i to je to. Koliko starih prdonja koji ne vide crnu kobilu usred bjela dana prolazi lječničke a ti se ustrtario.

P.S. imam -2,5 na jednom oku. I uredno nitko ne pravi problem.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 22:45   #93
ne mora to nista znacit,kako gdje,mene su je*ali za -0,75.Nije kod svakog isto,neko sa -5 moze vidjet bolje neg nego sa -1..
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 22:52   #94
Ma nemaju te što jebat - jel vidiš s naočalama? Vidiš. Kraj priče. Moraš na oba oka "skupit" 10/20 vid (i to s naočalama koje nosiš) i problema nema.

Što je 10/20 vid? Pogledaj brojeve pored svakog reda:



Moraš skupit 10 "bodova" (u bilo kojoj kombinaciji).

Zanimljivo je da možeš imati i 22/20 vid ..... (pogledaj zadnji red - nosi 11 bodova). Ja osobno sam na zadnjem testu došao do onog reda DEFPOTEC koji nosi 8 bodova i sa jednim i sa drugim okom (dakle ukupno 16 bodova) ... a možda bi trebao nove naočale.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 22:58   #95
Ako uz pomagalo (naočale,leće) imaš korigiran vid, vidno polje uredno ( i eventualno još neki dodatni testovi koje ćeš vjerojatno morati odraditi kod oftalmologa, bojim se kako neće biti dovoljan pregled kod medicine rada), nema razloga, da ne prođeš uspješno pregled, ali vrlo izvjesno uz ograničenje-ne znam na točno koliko godina, dvije, pet... CDRW, korigirana dioptrija (ćoroskopi,leće) nije problem, ali strabizam bi mogao biti. Premda, ako mu je verificiran u drugoj godini života, vjerojatno je "centralno korigiran", pa ne bi trebalo biti problema...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 23:22   #96
Ajde, ajde koji crni strabizam, neš ti problema, imam dva frenda DALTONISTA kojima to nitko nije skužio na pregledu .... a bogme i meni je trebalo par godina da skužim da ovaj ne razlikuje crvenu i zelenu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 23:45   #97
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ajde, ajde koji crni strabizam, neš ti problema, imam dva frenda DALTONISTA kojima to nitko nije skužio na pregledu .... a bogme i meni je trebalo par godina da skužim da ovaj ne razlikuje crvenu i zelenu.
Istinabog, zadnjih 20-ak god. svatko radi na pregledima za vozače, za oružje, za zaštitare etc.... Ovo je "stari,kompenzirani" strabizam, najvjerojatnije bez dvoslika i 95% sam uvjeren, kako neće biti problema za dozvolu...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 01:22   #98
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma nemaju te što jebat - jel vidiš s naočalama? Vidiš. Kraj priče. Moraš na oba oka "skupit" 10/20 vid (i to s naočalama koje nosiš) i problema nema.

Što je 10/20 vid? Pogledaj brojeve pored svakog reda:



Moraš skupit 10 "bodova" (u bilo kojoj kombinaciji).

Zanimljivo je da možeš imati i 22/20 vid ..... (pogledaj zadnji red - nosi 11 bodova). Ja osobno sam na zadnjem testu došao do onog reda DEFPOTEC koji nosi 8 bodova i sa jednim i sa drugim okom (dakle ukupno 16 bodova) ... a možda bi trebao nove naočale.
jedino je problem što se ovi primjeri više ne koriste. barem tamo gdje sam ja išao sad imaju nešto što izgleda kao plazma i sa daljinskim šaltaju slova a ti pogađaj , tako da ova stara koje sam znao napamet mi sad ne vrijede
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 01:31   #99
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
jedino je problem što se ovi primjeri više ne koriste. barem tamo gdje sam ja išao sad imaju nešto što izgleda kao plazma i sa daljinskim šaltaju slova a ti pogađaj , tako da ova stara koje sam znao napamet mi sad ne vrijede
U manjim sredinama, još se da naći tih starinskih tablica (premda su trebale davno biti zamijenjene)...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:58   #100
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
jedino je problem što se ovi primjeri više ne koriste. barem tamo gdje sam ja išao sad imaju nešto što izgleda kao plazma i sa daljinskim šaltaju slova a ti pogađaj , tako da ova stara koje sam znao napamet mi sad ne vrijede
Ma ja sam te karte postavio samo da ljudi skuže princip 10/20. Isti PRINCIP vrijedi i za te plazme/LCD-e/televizore koje spominješ - određena veličina slova nosi određeni broj bodova .... btw - jesi u Svijetlosti bio?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.