Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2024., 12:17   #1
Obitelj, identitet

Pozdrav svi,
Evo probat cu postavit pitanje pa ako itko moze.

Dosta sam bila vezana za obitelj uvijek, vise od kad sam se rodila sam bila kao malo prestraseno bice koje sve gleda ocima straha, i nisam dobila paznju i ljubav koja mi je (ocito), kao i svima trebala u tim najranijim danima.
Mama je bila jako hladna.

Dosla sam do odraslosti, i vidim koliki imam hendikep. Na nekom sam mjestu gdje gledam sebe i vidim da je mjesto krivo skroz.

...
Mama je i dalje moj fokus broj 1, iako su me i ona i otac MILIJARDU puta stravicno razocarali. Ja sam se uvijek vracala po jos.

Da li je stvar u meni, pa "znam" da mozda ne mogu bez njih i to trpim ili kako si objasniti ovaj pogubni krug u koji sam usla
julies is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2024., 14:32   #2
odlično je već i da si to sama primijetila, i dapače želiš raditi na tom.
puno ljudi nisu ni na toj razini.

počni malim koracima: napravi po svom, a ne kako oni misle da je najbolje. uvijek poslušaj svako mišljenje, ali napravi po vlastitoj procjeni.

nemoj se previše ljutiti na svoje starce. i oni su vezani vlastitim traumama i teškoćama, nismo svi sposobni izvući se iz nekih loših mehanizama pa ih najčešće prelijevamo dalje na djecu. umjesto ljutnje, budi sretna da si spoznala neke stvari i okreni ploču na dobro - gradi sebe i svoje procjene, uči na pogrješkama (svi griješimo) i idi naprijed, a roditeljima djelima, a ne riječima, pokaži granice svoga vlastitog prostora.

ne sjedi previše u mislima i analizama, pusti prošlost i okreni se budućnosti. bavi se onim čim se želiš baviti i živi polako, dan po dan.


sretno, i uživaj!
femanon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2024., 20:31   #3
Kak te moze milijun puta razocarati netko koga toliko dugo poznajes? Onak, pa znas vec svaki postupak unaprijed.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2024., 21:44   #4
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Kak te moze milijun puta razocarati netko koga toliko dugo poznajes? Onak, pa znas vec svaki postupak unaprijed.
Baš, treba se osamostaliti i neke priče sastrane odbaciti, te uspostaviti svoje.
normalno lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2024., 22:52   #5
Tako je svima svaka familia ima svojih mana djaba ti se boriti protiv tog.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 08:18   #6
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Kak te moze milijun puta razocarati netko koga toliko dugo poznajes? Onak, pa znas vec svaki postupak unaprijed.
Dokle god nešto u njoj očekuje da ipak mogu biti drugačiji dotle će biti razočarana.
I stalno im je blizu da im pokaže da je tu i da još imaju priliku pokazati joj ljubav onako kako njoj treba.
To se, uglavnom ne dešava, skoro nikad se ne dođe do takvog obrata, a ono malo dijete u njoj ne odustaje.
Tak to ide i jako je teško odljepit se od potrebe da te roditelj, iz kojeg si došal na svijet, ne prihvaća.
Realitet je SF za tako potrebite ljude
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 08:23   #7
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Tak to ide i jako je teško odljepit se od potrebe da te roditelj, iz kojeg si došal na svijet, ne prihvaća.
Ona ne moze prihvatiti svoje roditelje takvi kakvi jesu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 08:27   #8
Quote:
julies kaže: Pogledaj post
Da li je stvar u meni, pa "znam" da mozda ne mogu bez njih i to trpim ili kako si objasniti ovaj pogubni krug u koji sam usla
Zasto mislis da ne mozes bez njih? Naime, oni tu nece biti vjecno.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 08:32   #9
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ona ne moze prihvatiti svoje roditelje takvi kakvi jesu.
Da, baš tako.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 09:17   #10
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Da, baš tako.
Roditelji zapravo uopce ne moraju biti dobre i zastitnicke osobe. Naprosto, kad citas vijesti pa i kad gledas sto se događa oko nas, samo ovo sto se dogodilo u Srbiji jucer kad su roditelji ubili svoje dvoje djece ili onaj lik sto je njih troje pobacao kroz balkon postanes svjestan da to mogu biti za covjeka i vrlo opasni ljudi.
Isto ti je i u zivotinjskom svijetu. Ukljucujuci i primjere gdje roditelj u zelji da napravi najbolje, napravi najgore moguce.
Pada mi na pamet ona zirafa.

https://youtu.be/yV0R8Om-cS0?si=84brNjoAinYGvy8g

ili oni primjeri kod nekih vodozemaca koji svoju djecu pojedu...one koji ne stignu pobjeci na vrijeme.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.