Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2007., 10:55   #61
Propagandom se bavite vas dvojica. A mi jezikom. O kojem vi nemate pojma.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:22   #62
Imaš li koji argument ili je to opet neka tvoja ocjena razumljiva sama po sebi?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:04   #63
Dosad si mogao pročitati desetke argumenata. Nije moj problem što si ti u njih sposoban jedino blejiti ko tele u šarena vrata.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:26   #64
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Dosad si mogao pročitati desetke argumenata. Nije moj problem što si ti u njih sposoban jedino blejiti ko tele u šarena vrata.
Pa svaki tvoj takozvani argument se pokazao nepostojećim, tj netočnim, ili još precizije namjerno iskrivljevnim činjenicama, koje zapravo samo potvrđuju naše tvrdnje.

A nakon što je pokazano da su tvoji tzv. argumenti besmislica, niti ne pokušavaš ih na neki drugi način potvrditi, jer i sam si svjestan da je to nemoguće, pa ti ne preostaje ništa drugo doli vrijeđanja.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:58   #65
Vaše "tvrdnje" i "argumenti" zapravo su tlapnje i trkeljanje dvojice diletanata na razini rekla-kazala. Koje ste jezične kolegije položili? Nijedan. Koje ste jezične kolegije barem imali u obrazovnom programu? Opet nijedan. Koji vam je jezikoslovac bio profesor ili mentor? Trebam li uopće nagađati koji je odgovor na to pitanje?

Jedino što znate ponavljati jest da se "dobro razumemo". Pa, vi se možda i "razumete", nepismeni i neuki trolovi i spameri. Amebe provokatorske. Metilji poluobrazovani. Strašila i niškoristi.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:29   #66
Uostalom, ako se varam, sigurno ćeš mi znati objasniti - "znanstveno" kao i uvijek - u čemu griješim. Hajde, golube, sad se iskaži. Ali, lijepo molim, jezikoslovnom argumentacijom i nazivljem. Priče s placa, u kojima si dosad prednjačio - a aktualne su i prikladne bile i Čunga Lungi, Amadinu, Višoj Sili i ostalim eminentnim "lingvistima" na ovoj temi - ostavi po strani jer nisu relevantne.

Dakle, po redu. Povijest jezika. Metodološki okvir (kao uvod u istraživanje standarda). Škole. Strukturalizam. Tri razlikovna kriterija. Razlozi protiv teze o dva jezika (odnosno dokazi). Zaključak.

Sve kako su te "učili" na "fakultetu".
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:38   #67
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Vaše "tvrdnje" i "argumenti" zapravo su tlapnje i trkeljanje dvojice diletanata na razini rekla-kazala. Koje ste jezične kolegije položili? Nijedan. Koje ste jezične kolegije barem imali u obrazovnom programu? Opet nijedan. Koji vam je jezikoslovac bio profesor ili mentor? Trebam li uopće nagađati koji je odgovor na to pitanje?

Jedino što znate ponavljati jest da se "dobro razumemo". Pa, vi se možda i "razumete", nepismeni i neuki trolovi i spameri. Amebe provokatorske. Metilji poluobrazovani. Strašila i niškoristi.
Ne laži i ne izmišljaj.
Vaše se tvrdnje temelje na različitim standardima prije zajedničkog.

Što je nebuloza.
Hravtski standard nije postojao prije zajedničkog, a zajednički je razdvojen jednostrano političkom voljom, i samim time neće ostati dugotrajan.


Nije bitno koje ti je formalno obrazovanje, bitno je kakvim argumentima i kakvim znanjem raspolažeš.
I šta će nekome petsto doktorata iz medicine, ako se u radu sa pocientima ne drži pravila medicine, nego izmišlja pizdarije.
Tako vi govorite nebuloze koje nemaju veze sa mozgom niti sa minimalnim poznavanjem stanja stvari.
Svako ko zna osnove povijesti jezika, zna da ne samo da standard hrvatskog nije postojao, nego da niti to ime nije postojalo. pozivate se na autore prijedloga standarda koji taj standard nisu zvali hrvatskim.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:03   #68
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Ne laži i ne izmišljaj.
Vaše se tvrdnje temelje na različitim standardima prije zajedničkog.

Što je nebuloza.
Hravtski standard nije postojao prije zajedničkog, a zajednički je razdvojen jednostrano političkom voljom, i samim time neće ostati dugotrajan.


Neće? Da se kladimo?

Što se standarda tiče, ti i ne znaš što znači koji atribut napisan na koricama rječnika i gramatika. Pridjevi "ilirski", "slavenski" ili koji god već autorima ne znače "srpski" nego "hrvatski". Jer su Hrvati i pišu o jeziku svog naroda. A vi ih pri tome zanimate isto koliko i Kirgizi. To je prvo. Drugo, ime mu je i nebitno, napokon. Premda je laž da nijedna ta knjiga nema "hrvatski" u naslovu. Bitna je standardizacija. Koja se obavlja rječnicima i gramatikama. Ah, vi ih niste imali sve do Vuka? Baš šteta. A sad posudi, recimo, Povijest hrvatskih gramatika Sande Ham (Zagreb, 2006.) pa izbroji koliko su ih dotad imali Hrvati.

Bio je to po svim suvremenim standardima - standard. A ti se na fakultetu raspitaj što to znači.

Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Nije bitno koje ti je formalno obrazovanje, bitno je kakvim argumentima i kakvim znanjem raspolažeš.
I šta će nekome petsto doktorata iz medicine, ako se u radu sa pocientima ne drži pravila medicine, nego izmišlja pizdarije.
Tako vi govorite nebuloze koje nemaju veze sa mozgom niti sa minimalnim poznavanjem stanja stvari.
Svako ko zna osnove povijesti jezika, zna da ne samo da standard hrvatskog nije postojao, nego da niti to ime nije postojalo. pozivate se na autore prijedloga standarda koji taj standard nisu zvali hrvatskim.
Dobra ti je analogija, što će meni petsto doktorata kad raspravljam s pacijentima?

A kako ćeš 1604. godine, za vrijeme Turaka, Mletaka, Austrijanaca i Mađara na hrvatskom teritoriju, Kašićevu gramatiku proglasiti i učiniti općom, magarče? Takvo što može tvrditi samo debil.

Bila je to gramatika područja do kojega je mogla doprijeti. I na njemu je, priznao ti to ili ne, standardizirala hrvatski jezik. To su, ako ništa drugo, počeci toga procesa. Točka.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:17   #69
Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Ima i pametnica koji čakavski i kajkavski svrstavaju u hrvatski jezik,a beogradski govor u "strani" jezik.
Čunga Lunga, pametniji si kad šutiš.

Stisni zube pa barem pokušaj tako djelovati, ubuduće.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:23   #70
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
i da...poanta nije politiziranje teme...vec jednostavno mi se tema ucinila ok,ali kad videh da je hrvatski...strani jezik u odnosu na jezike drugih naroda iz bivse sfrj...morala sam reagirati
Šteta što jesi. Mogli smo i bez toga.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:31   #71
Sam početak predgovora drugoga izdanja Vukova rječnika (u Beču, o Božiću 1851.):

Evo Srpskoga rječnika i po drugi put nakon trideset i tri godine. Kao što sam u oglasu kazao, ja sam one riječi što su štampane prije donio amo u glavi, pak sam ih poslije pisao kako sam ih se mogao opominjati; ove pak što se sad dodaju kupio sam odonda po različnijem krajevima naroda našega, i ovoga posla radi putovao sam kojekuda, kao n. p. u Hrvatsku, Dalmaciju, Dubrovnik, Boku i Crnu Goru. Da sam kojom srećom mogao otići u Bosnu i u Hercegovinu i u Kosovo i U Metohiju, jamačno bih našao još mnogo znatnijeh riječi; ali pored sve moje želje to se nije moglo.

Prepisano doslovno iz Lexicona Serbico-Germanico-Latinum; Beograd, 1935.

Molim, obratite pozornost na podebljano. I još jednom. I još jednom. I još jednom. (šprancu ponavljajte dok ne shvatite)
Count is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 17:32   #72
Mogao si citirati i onaj demanti u zagrebačkim novinama, gdje izrijekom navodi koga smatra Hrvatima.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 20:54   #73
Nema potrebe . Oni koji znaju za te tlapnje ne trebaju dodatne dokaze; oni koji ne žele znati (iz njima znanih razloga) neće te napise ni doživjeti ozbiljno. To su, naime, nacionalistička naklapanja, oživljavanje ustaštva , srbomrzačka promidžba itd...
Count is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 21:26   #74
Quote:
Count kaže: Pogledaj post
Molim, obratite pozornost na podebljano. I još jednom. I još jednom. I još jednom. (šprancu ponavljajte dok ne shvatite)
No dobro..zna se da je standardni srpski ubiti obicna kopija standardnog hrvatskog.

Ali moram priznati da ste svi skupa zasrali temu. Jezik kao jezik je ziva tvar i mijenja se jako brzo...i on nam ne moze previse reci o genetskom porijeklu Hrvata! Mozemo eventualno zakljuciti kako hrvatski jezik pripada skupinu slavenskih jezika...i to je otrpilike to!

Mene ubiti vise zanimaju genetska istrazivanja..dakle u koliko postotku je rijec o starosjediocima, u kolikom postotku je slavenski utjecaj..u kom postotku utjecaj okolnih naroda itd. itd.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:39   #75
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post


Neće? Da se kladimo?

Što se standarda tiče, ti i ne znaš što znači koji atribut napisan na koricama rječnika i gramatika. Pridjevi "ilirski", "slavenski" ili koji god već autorima ne znače "srpski" nego "hrvatski". Jer su Hrvati i pišu o jeziku svog naroda. A vi ih pri tome zanimate isto koliko i Kirgizi. To je prvo. Drugo, ime mu je i nebitno, napokon. Premda je laž da nijedna ta knjiga nema "hrvatski" u naslovu. Bitna je standardizacija. Koja se obavlja rječnicima i gramatikama. Ah, vi ih niste imali sve do Vuka? Baš šteta. A sad posudi, recimo, Povijest hrvatskih gramatika Sande Ham (Zagreb, 2006.) pa izbroji koliko su ih dotad imali Hrvati.

Bio je to po svim suvremenim standardima - standard. A ti se na fakultetu raspitaj što to znači.



Dobra ti je analogija, što će meni petsto doktorata kad raspravljam s pacijentima?

A kako ćeš 1604. godine, za vrijeme Turaka, Mletaka, Austrijanaca i Mađara na hrvatskom teritoriju, Kašićevu gramatiku proglasiti i učiniti općom, magarče? Takvo što može tvrditi samo debil.

Bila je to gramatika područja do kojega je mogla doprijeti. I na njemu je, priznao ti to ili ne, standardizirala hrvatski jezik. To su, ako ništa drugo, počeci toga procesa. Točka.
Ne. Ako piše ilirski, onda je ilirski. A ne hrvatski Nikako hrvatski. DA je mislio na hrvatski, onda bi ga nazvali hrvatskim.osim ilirski, koristili su pojam narodni, kao nekakav kompromin; u smislu materinjeg, ono njima nije bilo da se jezik definira niti prema vani, nisi unutra, bitno je da se uspostavi kao različit od mađarskog i njemačkog.

Ako baš hoćeš sam Gajpiše o tome kako sami oni ilirci ne znaju da li taj jezik treba vrijediti samo za Hrvati ili za sve Jugoslavene.

TAko da su tvoje interpretacije čista izmišljotina koja nema veze
sa činjenicama...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:44   #76
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
:

A kako ćeš 1604. godine, za vrijeme Turaka, Mletaka, Austrijanaca i Mađara na hrvatskom teritoriju, Kašićevu gramatiku proglasiti i učiniti općom, magarče? Takvo što može tvrditi samo debil.

.
O čemu ti pričaš?

KAkvi Tiuzrci, Austrijanci i MAđari na hrvatskim teritorijama?
Pa ako su oni vladali njima, znači da su bili njihovi, ne hrvatski...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:47   #77
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Mene ubiti vise zanimaju genetska istrazivanja..dakle u koliko postotku je rijec o starosjediocima, u kolikom postotku je slavenski utjecaj..u kom postotku utjecaj okolnih naroda itd. itd.
PA kao što rekoh, geni ne mogu ništa o tome reći.....


To sa genima i porijeklom, to je samo čista igrarija znanstvenika-...... nema tu ničeg relevantnog.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:51   #78
Quote:
stitch;10367709

Bila je to gramatika područja do kojega je mogla doprijeti. I na njemu je, priznao ti to ili ne, [I
kaže:
standardizirala[/I] hrvatski jezik. To su, ako ništa drugo, počeci toga procesa. Točka.


Nije bitno da li je mogla ili nije, bitno je da nije.
DA su opostojale i alternative, te da nije biopćeprihvaćen, pa stoga ne može biti ni standard.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:42   #79
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
PA kao što rekoh, geni ne mogu ništa o tome reći.....


To sa genima i porijeklom, to je samo čista igrarija znanstvenika-...... nema tu ničeg relevantnog.
Zasto bi geni bila cista igrarija.
Pogledaj na primjeru Madjara....kod njih se tocno moze uz pomoc gena rekonstruirati povijest. Tocno se moze opisati dolazak ocito manje grupe azijskih osvajaca koji su se nametnuli slavenskoj populaciji.

U Hrvatskoj se moze takodjer napraviti slicna rekonstrukcija...posebno u kombinaciji sa genetikom grobova iz doba dolaska Hrvata...koja takodjer daje vrlo zanimljive rezultate!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 23:46   #80
KAko misliš nametnuli.
Ispada po ovome da su MAđari porijeklom Slaveni?

Mislim, temeljne pretpostavke su im preklimave da bi se išta moglo izgraditi.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.