Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 11:29   #21
Draga,želim ti da što prije vidiš + i da sve bude ok.
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:06   #22
ja mislim da danas ginekolozi olako postavljaju dijagnozu policističnih jajnika. meni je jako poznata dr u svojoj poliklinici postavila ovu dijagnozu. međutim, kad sam otišla na vuk vrhovac (zbog liječenja neplodnosti) tamo isto tako poznati dr nije vidio ništa policistično. a poslije ni njegov kolega.
drugo mišljenje nije naodmet a isto tako se preporuča "seljačka zabava" radi postizanja željenog rezultata (bebe)
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 13:42   #23
ja sam bila kod više ginekologa i sigurno imam policistične jajnike već jako, jako dugo.

Nedavno sam čula slučaj da je cura ostala trudna, ima policistične jajnike i mengu samo 2 puta godišnje. Da bar i ja budem te sreće!
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:41   #24
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
ja sam bila kod više ginekologa i sigurno imam policistične jajnike već jako, jako dugo.

Nedavno sam čula slučaj da je cura ostala trudna, ima policistične jajnike i mengu samo 2 puta godišnje. Da bar i ja budem te sreće!
ja sam imala u neku ruku takav problem (malo gori) i nisam imala mengu 3 g. prije nego sam ostala trudna. tako da se ne trebaš zabrinjavati, dat će ti nešto progesteronsko+klomifen vjerovatno i ovulirat ćeš.
a ja sam na kraju ostala trudna i bez tih hormona.
samo se opusti, jer ne ide pod pritiskom
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:10   #25
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
ja sam imala u neku ruku takav problem (malo gori) i nisam imala mengu 3 g. prije nego sam ostala trudna. tako da se ne trebaš zabrinjavati, dat će ti nešto progesteronsko+klomifen vjerovatno i ovulirat ćeš.
a ja sam na kraju ostala trudna i bez tih hormona.
samo se opusti, jer ne ide pod pritiskom
Joj, hvala ti maja. Stvarno si me utješila. Valjda onda i ja neću imati problema.
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:41   #26
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Drage cure, prvi put sam počela razmišljati o trudnoći....

Zapravo moj problem su policistični jajnici. Nedavno sam prestala piti tablete i imala sam 1 mengu u 3 mjeseca. Nekako razmišljam bolje je što prije krenuti. Ginekolog kaže da ne bi trebala imati problema, da postoji terapija koja izaziva ovulaciju i sl.,ali svejedno pomalo me strah. Ovaj tjeda idem kod ginekologa da sve dogovorim.

Molim Vas, ako ima među vama koja trudnica s policističnim jajnicima da podijeli svoja iskustva.

Hvala.
policisticni jajnici se mogu izlijecit i sami od sebe kao sto je bio i slucaj samnom..... svaki jaki stres, sokovi, neuredan zivot itd poticu rad hipotalamusa a on je zaduzen za funkciju jajnika ( zvuci glupo ali za policisticne jajnike kriva je samo nasa glavica ) ........ meni su svi ginekolozi govorili da cu tesko ostat trudna i da cu trebat na injekcije koje poticu ovulaciju i na kraju sam zatrudnila bez ikakvog problema i sad da su jajnici kao novi tj. potpuno su se oporavili i kao da nista nije bilo na njima - ginicka se krizala kada sam ostala trudna jer je rekla da je taj nagli oporavak fenomen i da se to dogadja 1 naprema neznam ni ja koliko je rekla tj. da se dogadja jako rijetko
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 02:30   #27
cure, može pitanje?

3 ipo godine sam pila diane 35 radi ciste koju sam imala na jajniku, ne pijem ih od 12 mjeseca. Od tada sam samo 2 puta imala menstruaciju. Zadnja je bila prije 2 mjeseca. Doktro kaže da ne mogu ostati trudna baš radi toga jer u dva mjeseca nisam imala menstruaciju. Imam 22 godine i još mi nije u planu zatrudnjeti pa me zanima što vi mislite o ovome što je on rekao jer ja sam malo skeptična.
bimbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 08:25   #28
Quote:
bimbi kaže: Pogledaj post
cure, može pitanje?

3 ipo godine sam pila diane 35 radi ciste koju sam imala na jajniku, ne pijem ih od 12 mjeseca. Od tada sam samo 2 puta imala menstruaciju. Zadnja je bila prije 2 mjeseca. Doktro kaže da ne mogu ostati trudna baš radi toga jer u dva mjeseca nisam imala menstruaciju. Imam 22 godine i još mi nije u planu zatrudnjeti pa me zanima što vi mislite o ovome što je on rekao jer ja sam malo skeptična.
pročitaj postove s prethodne stranice
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 13:54   #29
čitala sam ali još uvijek nisam sigurna što i kako u mom slučaju...
bimbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 15:09   #30
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
policisticni jajnici se mogu izlijecit i sami od sebe kao sto je bio i slucaj samnom..... svaki jaki stres, sokovi, neuredan zivot itd poticu rad hipotalamusa a on je zaduzen za funkciju jajnika ( zvuci glupo ali za policisticne jajnike kriva je samo nasa glavica ) ........ meni su svi ginekolozi govorili da cu tesko ostat trudna i da cu trebat na injekcije koje poticu ovulaciju i na kraju sam zatrudnila bez ikakvog problema i sad da su jajnici kao novi tj. potpuno su se oporavili i kao da nista nije bilo na njima - ginicka se krizala kada sam ostala trudna jer je rekla da je taj nagli oporavak fenomen i da se to dogadja 1 naprema neznam ni ja koliko je rekla tj. da se dogadja jako rijetko
Slicni slucaj... PCO, pa onda jos i cin3, cis i konizacija...
Medjutim, onda sam odselila van sa mm i radila tamo... bila dosta zadovoljna zivotom, placom itd i polagano su mi se ciklusi regulirali, a nakon sto sam se nakon godinu i pol vratila doma postali su uredni 'ko svicarski sat. Nedavno smo mm i ja odlucili probati napraviti bebu, mislili moglo bi biti problema i uspjeli u te 2 noci napravit nase malo zlato...
Samo hrabro i prvo probaj rascistit u glavi... odmaknut stres i ako ima nekih stvari za koje se krivis u zivotu... rijesi to...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 22:51   #31
ima li netko savjet?
bimbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 07:58   #32
Quote:
bimbi kaže: Pogledaj post
ima li netko savjet?
Moj savjet je da ukoliko sad ne planiras trudnocu koristis neka kontracepcijska sredstva... cast rijetkim ciklusima, ali nikad ne znas kad ce se sve "posloziti"... ne bi bila prva koja je s takvom dijagnozom zatrudnila...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 08:03   #33
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
... cast rijetkim ciklusima, ali nikad ne znas kad ce se sve "posloziti"... ne bi bila prva koja je s takvom dijagnozom zatrudnila...
Istina. Ja ostala trudna s karijerom od deset godina neliječenih policističnih jajnika. Trebalo je malo duže ali opet... potpuno prirodno, tak da je sve moguće.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 08:57   #34
moj post s prethodne strane. doktror ti je vjerovatno mislio da ne možeš ostati trudna prirodno(iako je i to moguće), jer postoji terapija. a to ti se najbolje dogovoriti s doktorom jer svatko ima svoje doze.
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 09:36   #35
Ma dajte sve koje imaju policistične jajnike ili PCOS mogu ostati trudne i nema toga jedan naprama milijun..ja sam isto jedna od tog ''milijun'' i moje tri prijeteljice isto..ma PCOS se ne može izlječiti s njim se živi samo se mora kontrolirati stres i prehrana zbog hormona ... ma progooglajte PCOS pa če te vidjeti.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 09:45   #36
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/neplodn/05pcos.asp
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 11:40   #37
Ja već preko 10 godina imam policistične jajnike, 5 godina sam pila pilule. Jedno vrijeme Diane i nakon njih nikako mengu nisam dobivala, onda Yasmin i sad sam odustala. Sad dobijem svakih mjesec i pol - dva, dakle prirodnim putem. Trenutno liječim candidu, a onda ću probati zatrudniti. Prvo prirodno ako se dogoditi, ako ne, onda pomoću terapije. Prije sam bila jako zabrinuta zbog toga, sad sam optimistična.
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 18:54   #38
cure, hvala na odgovorima.... mene je samo zanimalo jesam li mogla ostati trudna budući da dva mjeseca nemam menstruaciju. Doktor kaže da ne ali meni je to malo blesavo... Naime, kad-tad ću imat ovulaciju, kako on zna da baš onda nisam ovulirala? Zato vas i pitam....
bimbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 20:31   #39
da javim.. imam sve simptome da ću dobiti menstruaciju, natečen stomak, boli me u području jajnika, bolne grudi, nervozna za poludit.. jučer mi je cijeli dan bio neki smeđi iscjedak i baš kad sam se ponadala da ću dobiti mengu, stalo... šta bi to trebalo značiti? pliz, help..
bimbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 00:25   #40
dobila večeras...
bimbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.