Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 21:20   #101
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
TRAŽIM OD VAS...

1. Dokaze da je Opus Dei zločinačka organizacija. (Stime da su zasebna svjedočanstva i Da Vincijev Kod nevažeći)
Dobit ćeš to. Čim ti meni dokažeš da postoji bog za kojeg tvrdiš da postoji i da smo svi podložni njegovom zakonu. S time da su zasebna svjedočanstva i Biblija nevažeći.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:27   #102
Quote:
Dobit ćeš to. Čim ti meni dokažeš da postoji bog za kojeg tvrdiš da postoji i da smo svi podložni njegovom zakonu. S time da su zasebna svjedočanstva i Biblija nevažeći.
mmmmm da..to nema veze s ovom temom..na to odgovorim na onoj temi..ja prije pitao..stoga molim lijepo
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:29   #103
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
mmmmm da..to nema veze s ovom temom..na to odgovorim na onoj temi..ja prije pitao..stoga molim lijepo
Ja sam pitao na nekoliko tema, a odgovora nisam dobio. Mogao bih iskopati postove, ako ne vjeruješ da sam prije pitao… vjerojatno i starije od tvoje registracije.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:32   #104
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Postupak papinske inkvizicije

Postupak papinske inkvizicije...
Kod copy/paste teksta netiquette traži da se navede izvor odakle se isti prenosi.
Wiki

Glede istog, što nisi prenio i ovaj dio:

Na početku je eventualno zaplijenjena imovina pripadala samo svjetovnoj vlasti, no doskora su pape počele tražiti svoj ortački dio, pa se u Njemačkoj, Francuskoj i Italiji uobičajilo da svjetovna i crkvena vlast dijele heretički pljen na pola.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:32   #105
Quote:
Ja sam pitao na nekoliko tema, a odgovora nisam dobio. Mogao bih iskopati postove, ako ne vjeruješ da sam prije pitao… vjerojatno i starije od tvoje registracije.
Super. jako lijepo što pratiš..ali sada smo na ovoj temi i ja pitam vas..

Bog postoji. Jer inače u suprotnome objasni sve ovo. Objasni svijet.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:33   #106
Quote:
Kod copy/paste teksta netiquette traži da se navede izvor odakle se isti prenosi.
Wiki

Glede istog, što nisi prenio i ovaj dio:

Na početku je eventualno zaplijenjena imovina pripadala samo svjetovnoj vlasti, no doskora su pape počele tražiti svoj ortački dio, pa se u Njemačkoj, Francuskoj i Italiji uobičajilo da svjetovna i crkvena vlast dijele heretički pljen na pola.
Tema je bila postupak inkvizicije te dokazivanje da Vatikan nije osuđivao na smrt.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:37   #107
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Tema je bila postupak inkvizicije te dokazivanje da Vatikan nije osuđivao na smrt.
znači, ni Giordano Bruno, Jan Hus i neki drugi heretici koji su "pozvani u Rim papi" samo da bi misteriozno nestali te se pojavili tek još jednom, da zasjaju u plamenu, ni za njihove smrti Vatikan ne treba preuzeti odgovornost?
baš nimalo nije odgovoran?
Mostly Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:58   #108
Moje je mišljenje da je Opus Dei prenapuhan, da Vatikan ima neku supertajnu masonsku organizaciju za prljave poslove, šta misite, da bi se o njoj snimali filmovi i raspravljalo na forum.hr?
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:09   #109
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje da je Opus Dei prenapuhan, da Vatikan ima neku supertajnu masonsku organizaciju za prljave poslove, šta misite, da bi se o njoj snimali filmovi i raspravljalo na forum.hr?
Dakle, Opus Dei je samo varka?
Prava supertajna masonska organizacija za prljave poslove je neka druga, o kojoj se ne piše mnogo…







Karmelićanke?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:36   #110
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Ne znate. Pretpostavljate. Ukoliko znate. Dokažite. Jednostavno. Inače šutite.
Pa pokušaj me ušutkati.. ako možeš. A što se dokaza tiče, može, onda kada ti meni dokažeš da su se temelji vašeg naučavanja zaista desili, za početak, eksplicitni dokaz postojanja isusa krista.

Quote:
Je ili nije to nije tema rasprave. Činjnica je da su svjetovne vlasti izvodile pogubljenje i da su one ga određivale jer prema spisima se nije nikoga moglo osuditi na smrt. Najgore kazne su bile paljenje kuće, ekskomunikacija i slanje osobe na hodočašće u Svetu Zemljuu. Sa strane crkve. Crkva je jedino kriva jer nisje spriječila ubojstva heretika. Jer ko ne kažnjava zlo. Potpisuje ga. Ali ga nisu izvodili niti osuđivali na smrt. takva kazna sa strane Vatikana nije postojala.
Da, zato što se vatikan nije bavio tim nebitnim sitnicama. Ali svesrdno su podržavali paleže i pljačke civilnih vlasti u ime isusa, boga i vjere.

Quote:
kao što sam rekao. Vatikan se ne boji te knjige jer ona obiluje lažima. ukoliko smatrate suprotno navedite i dokažite kao što sam napisao u prethodna 4 posta. inače nema smisla. crkva se bori sa tom knjigom jer postavlja sumnju oko ničega. jer su vjernici nedovoljno upućeni i aktivni. tj. oni koji se samo tako nazivaju oni lutaju. Dok on istinski vide zavaravanje đavla.
Dragi moj, davinčijev kod je obična beletristika.. a u beletristici je fikcija dozvoljena, to je isto kao da kažeš da je družba pere kvržice istinita.. mislim ono..
Ali, očito te vatikance nešto boli što piše u toj knjizi.. hihihihihihihi.



Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Nisi dovoljno upućen da bi raspravljao o tome. Naime navedeni su samo istražni postupci te izgled suđenja. No nema govora o izvršenju smrtnih kazni..ne sa crkvene strane..stoga ako hoćeš možemo..osobno sam ga držao u rukama..ako želiš možemo slobodno..ali nema smisla jer ionako smo skrenuli sa teme..
Pa kako rekoh, crkvi je bilo veoma milo kada se je u zraku osjećao miris spaljenog mesa heretika.. kako rekoh, nisu oni prljali ruke sa tim sitnicama poput mučenja i pogubljenja. No isto tako moramo recimo uzeti u obzir kontekst u kome su se ta zvjerstva dešavala.. takvi načini su tada bili normalni. To stoji.
No, također stoji činjenica da je crkva svim sredstvima pokušavala zadržati vodeću poziciju na vlasti, i to radi i danas. Ovo je zapravo samo borba frakcija za vlast.


Quote:
TRAŽIM OD VAS...

1. Dokaze da je Opus Dei zločinačka organizacija. (Stime da su zasebna svjedočanstva i Da Vincijev Kod nevažeći)

2. Navode iz Da Vincijevog koda koji ''tresu temelje vjere''..
Hvala
A čime je to vaša presveta svjetlost nas zadužila da ima pravo išta tražiti od nas?
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:47   #111
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
I ching iliti, prema pinyinu, yi jing, naziv je Knjige promjena.

Ali zanimljivo je vidjeti kako se ljudi zakače za kineske pojmove koje uopće ne razumiju.
Da,da, stvarno je zanimljivo kako "neki" ne razumiju (promjene u "Knjizi promjena"). Slažem se.

On topic:

http://www.antikvarijat-studio.hr/sh..._id=42029&act=

I ovo, također, treba pročitati, shvatiti & razumjeti, a ne, umjesto toga, zamjenjivati teze s masonima.

Zadnje uređivanje Kiamos : 07.01.2009. at 23:14.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:17   #112
Kakve veze ima Tao sa ovom raspravom?
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:19   #113
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima Tao sa ovom raspravom?
I ova rasprava ima svoj Dao.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 02:28   #114
Da, ali Dao kao koncept gubi suštinu.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 08:58   #115
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Hej,Tanja-origigi-pozdrav! dugo te nisam vidjel ,ali te zanimljivo čitati...

I zakaj nisi objasnila one bizarne enigme iz Kabale?...kao kako npr. sa kokicama možeš srušiti avion? idr....
Bokić Žacko.



Ne možeš lako objasniti bizarne enigme iz Kabale. Sve su to "đavolja posla".
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 09:19   #116
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Dobit ćeš to. Čim ti meni dokažeš da postoji bog za kojeg tvrdiš da postoji i da smo svi podložni njegovom zakonu. S time da su zasebna svjedočanstva i Biblija nevažeći.
kakve veze imaju filozofska i pitanja vjere koja su po sebi tesko dokaziva i vrlo prakticna materijalna organizacija (bez obzira sto je vjerskog karaktera) i da je cinila ovo ili ono, a sto je sve u sferi fizickog i time dokazivog pa se onda i treba na toj razini razgovarati
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 09:30   #117
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
Da,da, stvarno je zanimljivo kako "neki" ne razumiju (promjene u "Knjizi promjena"). Slažem se.

On topic:

http://www.antikvarijat-studio.hr/sh..._id=42029&act=

I ovo, također, treba pročitati, shvatiti & razumjeti, a ne, umjesto toga, zamjenjivati teze s masonima.
Masoni su danas

TAJNA ORGANIZACIJA

od preko 600 000 članova.

Ovdje imam veliki problem s pojmom tajnosti.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:51   #118
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Masoni su danas

TAJNA ORGANIZACIJA
od preko 600 000 članova.

Ovdje imam veliki problem s pojmom tajnosti.

1. Ovdje je tema "Opus Dei" a ne masoni!
2. Ako su (masoni) tajna organizacija, kako onda, baš ti, znaš koliko imaju članova ?! (to bi mogli znati samo oni na vrhu te organizacije)
3. Iz onog pod 2. slijedi da si ti onda neki mason No.1. (izdajnik)

Zadnje uređivanje Kiamos : 08.01.2009. at 12:00.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:20   #119
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Pa pokušaj me ušutkati.. ako možeš. A što se dokaza tiče, može, onda kada ti meni dokažeš da su se temelji vašeg naučavanja zaista desili, za početak, eksplicitni dokaz postojanja isusa krista.


Da, zato što se vatikan nije bavio tim nebitnim sitnicama. Ali svesrdno su podržavali paleže i pljačke civilnih vlasti u ime isusa, boga i vjere.


Dragi moj, davinčijev kod je obična beletristika.. a u beletristici je fikcija dozvoljena, to je isto kao da kažeš da je družba pere kvržice istinita.. mislim ono..
Ali, očito te vatikance nešto boli što piše u toj knjizi.. hihihihihihihi.




Pa kako rekoh, crkvi je bilo veoma milo kada se je u zraku osjećao miris spaljenog mesa heretika.. kako rekoh, nisu oni prljali ruke sa tim sitnicama poput mučenja i pogubljenja. No isto tako moramo recimo uzeti u obzir kontekst u kome su se ta zvjerstva dešavala.. takvi načini su tada bili normalni. To stoji.
No, također stoji činjenica da je crkva svim sredstvima pokušavala zadržati vodeću poziciju na vlasti, i to radi i danas. Ovo je zapravo samo borba frakcija za vlast.




A čime je to vaša presveta svjetlost nas zadužila da ima pravo išta tražiti od nas?


1. Skrećeš sa teme. Nemaš dokaza o Opus Deiju i sad mene tražiš da ti dokažem postojanje Isusa Krista.

Nema problema.

Glavna su vrela o povijesnom Isusu novozavjetni spisi (evanđelja i poslanice), a od nekršćanskih antičkih izvora Tacit, Plinije Mlađi, Svetonije, Josip Flavije i Talmud. Rimski povjesničar Tacit u svojim Analima, napisanim od 116. do 117. spominje Isusa i navodi, da je po nalogu Poncija Pilata raspet na križ. Židovski povjesničar Josip Flavije dva puta spominje Isusa u svom djelu Antiquitates Judaicae. O Isusu govori i Kuran.

Svi potvrđuju postojanje Isusa Krista kao povijesne osobe koja je živjela između 1 i 33. godine te njegovu smrt na križu koju je zapovijedio Poncije Pilat.

2. Ne boli ih ništa. Brinu se samo da vjernike knjiga ne odvede na lažan put. Naime da netko o tebi napiše knjigu punu laži, bez obzira čak i da je fikcija. Ti bi to samo tako prihvatio. Ne bi rekao.


3. Moja presveta svjetlost nije vas zadužila.
Tema je otvorena. Govori se o Opus Deiju. I prema vama oni su zločinci međutim vi nemate niti jedan argument. Naime evo svađamo se oko tema koje nemaju veze sa ovom no još uvijek izbjegavate mi reći argument ili dokaz o tome da je Opus Dei hrpa zločinaca.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:50   #120
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
1. Skrećeš sa teme. Nemaš dokaza o Opus Deiju i sad mene tražiš da ti dokažem postojanje Isusa Krista.

Nema problema.

Glavna su vrela o povijesnom Isusu novozavjetni spisi (evanđelja i poslanice), a od nekršćanskih antičkih izvora Tacit, Plinije Mlađi, Svetonije, Josip Flavije i Talmud. Rimski povjesničar Tacit u svojim Analima, napisanim od 116. do 117. spominje Isusa i navodi, da je po nalogu Poncija Pilata raspet na križ. Židovski povjesničar Josip Flavije dva puta spominje Isusa u svom djelu Antiquitates Judaicae. O Isusu govori i Kuran.

Svi potvrđuju postojanje Isusa Krista kao povijesne osobe koja je živjela između 1 i 33. godine te njegovu smrt na križu koju je zapovijedio Poncije Pilat.
A zašto znanstvena zajednica i dalje ne prihvaća postojanje isusa kao povijesnu činjenicu?
Eh, i zaboravio sam još pitati, a što je sa uskrsnućem? Je li i to povjesni fakt, ili?


Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
2. Ne boli ih ništa. Brinu se samo da vjernike knjiga ne odvede na lažan put. Naime da netko o tebi napiše knjigu punu laži, bez obzira čak i da je fikcija. Ti bi to samo tako prihvatio. Ne bi rekao.
Rekoh ti da ja taj knjižurak nisam čitao.

Quote:
3. Moja presveta svjetlost nije vas zadužila.
Tema je otvorena. Govori se o Opus Deiju. I prema vama oni su zločinci međutim vi nemate niti jedan argument. Naime evo svađamo se oko tema koje nemaju veze sa ovom no još uvijek izbjegavate mi reći argument ili dokaz o tome da je Opus Dei hrpa zločinaca.
Pa osnivač sigurno je, obzirom da je bio desna ruka Francu, i otvoreno podržavao Hitlera i njegova rješenja, a uz sve to, proglašen je i svetim, tako da se iz toga može zaključiti da i sama ta tvoja crkva stoji iza tih zločina.

S druge strane, ispovjesti bivših opusdeijevaca imaju barem istu težinu kao i oni tvoji huškački knjižurci koje si naveo o masoneriji. A tih ispovjesti bome ima.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.