Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 14:40   #1
Part of Fortune

Postoji jedna točka u svakoj natalnoj karti koja se zove Pars Fortunae.
To bi trebala biti 'točka sreće' (moj slobodan prijevod), a izračunava se matematički, zbrajanjem i oduzimanjem udaljenosti različitih tijela i točaka u natalnoj.
Najlakše da dođete do ovog podatka je da na astro.com odete na extended chart selection i dolje na aditional objects-ima kliknete na pars fortunae.

Našla sam jedan zanimljiv članak o tome što da radite s tim podatkom kada jednom dođete do njega:

http://www.isarastrology.com/content/view/31/40/

Prema tumečenjima iz linkanog članka ta 'točka sreće' i nije baš nešto najsretnije što se može dogoditi čovjeku pa zanima me kolika mu je važnost u astrologiji, natalnoj , prognostičkoj , sinarsiji isl te, naravno, koja mu je uloga?!.

Meni se ta točka nalazi u konjukciji sa suncem (gotovo egzaktnoj) u 8. kući,
pa ne znam jel to ok, ili ne,
slobodno tumačenje (još iz ranih tinejđerskih dana, kada sam ju računala pješice po napucima iz Astro Magazina) mi je bilo: o pa super, točka sreće mi je na suncu, baš sam kul i sretna to znači da sam rođena baš onda kada sam trebala biti, sve je OK jel to na tragu istine ili više što se babi snilo...

molim vas da mi se priključite u mozganju i istraživanju
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 19:35   #2
e, i mene ovo baš interesira budući da sam to pitala na sinastriji, a nisam dobila odgovor. nije nešto jako značajna ta točka, a zanima me konkretno ako se nađe aspekt u sinastriji nečija točka sreće na mom suncu da li to znači da ja usrećujem tu osobu ili ona mene- i kroz šta valjda se vidi na temelju toga u kojoj se točki nađe ovaj aspekt. zanimljiva tema
i u osobnom horoskopu mislim da je bitna jedino ako tvori konjukciju s nekim planetom ili ako je na asc, MC, IC, ili desc
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 19:40   #3
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
Meni se ta točka nalazi u konjukciji sa suncem (gotovo egzaktnoj) u 8. kući,
pa ne znam jel to ok, ili ne
pa mislim da bi ti to značilo da ćeš imati sreće što se tiče dobitaka, nekog naslijeđa ili u izbjegavanju nekih opasnosti
uglavnom, onog što prezentira 8. kuća
to je mislim ukratko to
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 20:14   #4
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
e pa vidiš, to ti je jupiter
Živio Jupiter!!!

Koji je zapravo simbol za Pars Fortunae? Vidim da se koristi http://www.kemitenpet.hu/pic.astro.sign.plafor.gif ovaj. Šta to nije zapravo simbol za Zemlju?

Ja sam pročitala da je pravi simbol za Pars Fortunae ovaj: http://i228.photobucket.com/albums/e...kkepunktet.gif

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 17.12.2007. at 16:06. Reason: quote
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 16:38   #5
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
ea zanima me konkretno ako se nađe aspekt u sinastriji nečija točka sreće na mom suncu da li to znači da ja usrećujem tu osobu ili ona mene- i kroz šta valjda se vidi na temelju toga u kojoj se točki nađe ovaj aspekt. zanimljiva tema

i u osobnom horoskopu mislim da je bitna jedino ako tvori konjukciju s nekim planetom ili ako je na asc, MC, IC, ili desc
pa ako ta točka stvarno znači neku sreću, u sinarsiji u tvom slučaju bi po nekoj logici to značilo da ti usrećuješ tu osobu
sunce je tvoje, ja, ego, ono svjesno što te definira 'na prvu', i ako je tvoje sunce 'sjelo' na nečiju točku sreće, znači da ga ti svojim postojanjem usrećuješ

eto, kako je moje vlastito sunce 'sjelo' na moju vlastitu točku sreće, to bi značilo da ja svojim postojanjem samu sebe usrećujem
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 20:03   #6
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
pa ako ta točka stvarno znači neku sreću, u sinarsiji u tvom slučaju bi po nekoj logici to značilo da ti usrećuješ tu osobu
sunce je tvoje, ja, ego, ono svjesno što te definira 'na prvu', i ako je tvoje sunce 'sjelo' na nečiju točku sreće, znači da ga ti svojim postojanjem usrećuješ

eto, kako je moje vlastito sunce 'sjelo' na moju vlastitu točku sreće, to bi značilo da ja svojim postojanjem samu sebe usrećujem
tenk ju veri mač pa ovo tvoje navedeno je isto sasvim u redu. e da, sad sam se sjetila da je meni u kvadratu s jupiterom ne znam bi li to značilo da mi je malo teže doći do sreće or what?
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 16:05   #7
Quote:
Orodiel kaže: Pogledaj post
Koji je zapravo simbol za Pars Fortunae? Vidim da se koristi http://www.kemitenpet.hu/pic.astro.sign.plafor.gif ovaj. Šta to nije zapravo simbol za Zemlju?
Ovo je simbol za Zemlju (križ u krugu). U natalnoj karti se nalazi na točci suprotnoj Suncu.
Quote:
Ja sam pročitala da je pravi simbol za Pars Fortunae ovaj: http://i228.photobucket.com/albums/e...kkepunktet.gif
A ovo je simbol za arapsku točku Fortune (iks u krugu) i različit je od gornjeg simbola.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 22:13   #8
Moja točka sreće radi sekstilsa njegovim kironom, znači li to da mu liječim patnje ili zadajem?(po logici astrologije mi prvo po stvarnom stanju drugo)
Njegov pluton je opozicija sa mojom točkom sreće, možda ga na dubljem nekom nivou činim nesretnim(e to je već vjerojatnije) i kako je pluton kod njega u 6. kući kvarim mu posao Šta ostali misle?
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 11:34   #9
Jeli netko zna kako mogu izracunati svoju tocku srece?
__________________
Tu noc kad si se udavala nitko nije znao zasto si plakala,dali radi tamjana ili starih uspomena...
dupla voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 12:17   #10
Quote:
dupla voda kaže: Pogledaj post
Jeli netko zna kako mogu izracunati svoju tocku srece?
Izračun točke fortune

Virni malo stranice 17. i 18. Astrohelpa, tamo smo već pisali o tome.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 11:43   #11
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Izračun točke fortune

Virni malo stranice 17. i 18. Astrohelpa, tamo smo već pisali o tome.
Fish,hvala puno
__________________
Tu noc kad si se udavala nitko nije znao zasto si plakala,dali radi tamjana ili starih uspomena...
dupla voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 00:30   #12
Meni je Točka fortuna na 3º 34' znaka strijelca.

sto to znaci, jel mi moze ko pojasniti.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 15:53   #13
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
Moja točka sreće radi sekstilsa njegovim kironom, znači li to da mu liječim patnje ili zadajem?(po logici astrologije mi prvo po stvarnom stanju drugo)
Njegov pluton je opozicija sa mojom točkom sreće, možda ga na dubljem nekom nivou činim nesretnim(e to je već vjerojatnije) i kako je pluton kod njega u 6. kući kvarim mu posao Šta ostali misle?
mislim da te to ne bi trebalo previše zabrinjavat, da je neka konjukcija onda bi bilo značajnije ništa strašno
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 20:29   #14
Meni je u konjunkciji sa Merkurom u 10 kući i zaista me pisanje, čitanje,.. čini sretnom, mada ne znam koliko tu Fortuna ima udjela jer je merkur u svom sjedištu dobro postavljen pa bi svakako i bez nje voljela pisati
Ima astrologa koji ne pridaju značaja Fortuni.
__________________
Niko nije obavezan da drugog voli više od sebe samoga
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:04   #15
Arapske točke - točka sreće

Kaž da se u tzv. zapadnoj astrologiji uglavnom koristi točka sreće (Fortuna) - označena je zaokruženim X
Što ona zapravo znači, kako se tumači... Rijetko gdje nalazim tumačenje te točke... i drugih točaka, osim što su u knjizi M.March nabrojene...
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:24   #16
a vidiš da nam baš nisu to pojasnili, ja to onak proizvoljno tumačim da ti je to točka sreće koja pokazuje s čime si ti najsretniji u životu (bože koja metafizička rečenica )
čisto zato kaj mi je ta pars fortunae u konjukciji sa suncem, pa ono ja sam sama sebi najveća sreća
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:26   #17
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Kaž da se u tzv. zapadnoj astrologiji uglavnom koristi točka sreće (Fortuna) - označena je zaokruženim X
Što ona zapravo znači, kako se tumači... Rijetko gdje nalazim tumačenje te točke... i drugih točaka, osim što su u knjizi M.March nabrojene...
znači baš to kako joj je ime - točka, mjesto sreće u natalu. bitno je pogledati u kojoj je kući, odnosno na kojem području života se ispoljava, čemu i gdje pojedinac teži dobijanju sreće.
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:55   #18
Meni je u 6. kući... nit vrit, nit mimo
S hrpom dobrih aspekata (trigon sa Suncem, Merkurom, sekstil s Jupiterom i Uranom....) još da je u 5. kući bar bih očekivala zgoditak na lotu.. ovako... 6.kuća...? posao, zdravlje...?
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:45   #19
Da, posao te usrecuje i to znaci da ces u zivotu uvijek sa necim biti zaokupljena, ali to ne mora znaciti da si Workaholic. Takoder dobro zdravlje
Neptunia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 18:26   #20
U tome i jest stvar... što mi to baš nije i u stvarnosti... nit mi je posao izvor neke prevelike sreće nit mi je zdravlje tako turbo dobro... (ok, nije ni najlošije, ali ipak je bilo zdravstvenih problema koji baš nisu ono... čelično zdravlje...)
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.