Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2009., 15:09   #141
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...ovo je "zov 12. kuće".

Da ja imam ovakvu kartu najprije bih otišla kod dobrog regresologa i otišla u "barem nekoliko svojih prošlih života". Nemoj me krivo shvatiti no doista mislim da tu leži veliki dio odgovora na ovo tvoje gore pitanje. Tebi trebaju "direktni uvidi".
Fish, spomenula si regresiju u prošle živote pa bih upitala: kako čovjek može odrediti je li mu regresija potrebna? Čime se voditi? I može li ona, na određeni način i odmoći?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 15:49   #142
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
po čemu se može u natalnoj vidjeti istančano osjetilo njuha?
O ovoj temi sam razmišljala ranije. Imamo već temu o čulu sluha, pa čim uhvatim malo više vremena ako se slažeš budem otvorila temu na kojoj možemo malo više razložiti tu tematiku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 16:01   #143
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Fish, spomenula si regresiju u prošle živote pa bih upitala: kako čovjek može odrediti je li mu regresija potrebna? Čime se voditi? I može li ona, na određeni način i odmoći?
Možeš se voditi samo vlastitim potrebama. Ovo ja kao da pitaš kako čovjek može odrediti je li mu sport potreban? I da li mu on na određeni način može odmoći? Pa u osnovi jest svima potreban, ali ako čovjek nema potreba za tim onda nema.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 16:35   #144
Obavijest moderatora:


Nije mi jasno posve jasno zašto ljudi na ovom forumu imaju fiksaciju na topic Astro Help. Pretpostavljam da je to zbog njegova staža, ali ipak već dugo postoji u ovom obliku a i lijepo piše u uvodnom postu njegova namjena -kratka i jasnija pitanje za koja ne postoji topica.

Zato odlučih nešto napisati jer se nadam da će se nakon toga ova pošast barem malo smanjiti.


Da samo znate koliki je problem prebaciti post s ovog topica ne bi to nikada radili. Naime, upravo ovaj topic ima neki bug pa kada se premješta post upravo s ovog topica onda se to ne vidi i najprije se zaglavi. Pa onda kada ga odglavim moram najprije prebaciti s njim jedan nepostojeći izbrisani post pa to onda traje jer ima taj neki bug, a kada bude gotovo onda to moram najprije odkačiti pa sve opet prebaciti najprije na taj topic, a onda vratiti nazad. E ako vam ovo zvuči koma znajte napisah to namjerno zato da se vidi kako je to točno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:04   #145
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Možeš se voditi samo vlastitim potrebama. Ovo ja kao da pitaš kako čovjek može odrediti je li mu sport potreban? I da li mu on na određeni način može odmoći? Pa u osnovi jest svima potreban, ali ako čovjek nema potreba za tim onda nema.
... mislila sam na regresiju u smislu što i koliko ona zapravo može rasvijetliti? Mora li biti uspješna kada je u pitanju samospoznaja ili ima i drugačijih ishoda?

Nemam iskustva, zbog toga ovako pitam.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:30   #146
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... mislila sam na regresiju u smislu što i koliko ona zapravo može rasvijetliti?
"Odlazak u jedan od prošlih života" može osobi rasvijetliti jedan dio nje za koji npr. inače nije "nikako" mogla skužiti zašto se npr. tako ponaša, odakle joj taj npr. strah ili odakle uopće potječu ti neki obrasci u njenom ponašanju, itd...
Quote:
Mora li biti uspješna kada je u pitanju samospoznaja ili ima i drugačijih ishoda?

Nemam iskustva, zbog toga ovako pitam.
Uspješnost metode ovisi o terapeutu-regresologu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 16:13   #147
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
"Odlazak u jedan od prošlih života" može osobi rasvijetliti jedan dio nje za koji npr. inače nije "nikako" mogla skužiti zašto se npr. tako ponaša, odakle joj taj npr. strah ili odakle uopće potječu ti neki obrasci u njenom ponašanju, itd...

Uspješnost metode ovisi o terapeutu-regresologu.
... pitala sam upravo zbog tih strahova, možda bi to i meni, s obzirom na moju 12. kuću moglo biti od pomoći?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 17:49   #148
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... pitala sam upravo zbog tih strahova, možda bi to i meni, s obzirom na moju 12. kuću moglo biti od pomoći?
Mislim da da - takvog Merkura treba "ostaviti bez pitanja".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:08   #149
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da da - takvog Merkura treba "ostaviti bez pitanja".
... već dulje vrijeme o tomu razmišljam samo me je strah što ću saznati pa oklijevam. Mislim da ću ipak pokušati.

U svakom slučaju, hvala na mišljenju.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:13   #150
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... već dulje vrijeme o tomu razmišljam samo me je strah što ću saznati pa oklijevam. Mislim da ću ipak pokušati.

U svakom slučaju, hvala na mišljenju.
Mislim da te toga ne treba biti strah ...puno veći problem je naći stručnog i kvalitetnog regresologa. Zato se nemoj razočarati ako ne uspiješ odmah... A čak i kada nađeš kvalitetnog ni to na žalost nije potpuna garancija da će upravo tebi odgovarati. Svi smo različiti.


P.S. Ovo ti pišem zato da ti na neki način skrenem pažnju na one klasične "prizemne" probleme kod ove situejšn.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 06:54   #151
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... već dulje vrijeme o tomu razmišljam samo me je strah što ću saznati pa oklijevam. Mislim da ću ipak pokušati.

U svakom slučaju, hvala na mišljenju.
Mene je isto bilo strah regresije, ali vjeruj mi, ne treba. Regresolog te samo umiri, slično kao meditacija. Barem je to moje iskustvo. Jedino što kod mene nije uspjelo prvi put. Ali ne odustajem.
Malo smo van teme.....
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 09:49   #152
Quote:
Libra 25 kaže: Pogledaj post
... Malo smo van teme.....
... nisi, na Astro Help - u je sve tema.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 22:43   #153
Riječ je o dvije različite osobe: bi li netko znao procijeniti da li na osobnost osobe više utječe znak Škorpiona na ASC ili položaj Plutona u 05. kući kao kući samoispoljavanja, prirodnoj kući Sunca?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:21   #154
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Riječ je o dvije različite osobe: bi li netko znao procijeniti da li na osobnost osobe više utječe znak Škorpiona na ASC ili položaj Plutona u 05. kući kao kući samoispoljavanja, prirodnoj kući Sunca?
Osobnost se posmatra kroz stanje Sunca, Mjeseca, Ascedenta i njihovih vladara. Položaj vladara Ascedenta, u ovom slučaju kod Škorpije, Mars i Pluton, i njihov položaj po kućama uz aspekte govori o životnom području gdje se osoba najviše usmjerava. Da bi napravila razliku između dvije osobe koje obe imaju Asc Sco i Pl u 5., važno je pogledati aspekte tog Pl, a još je važnije stanje Marsa jer je to osobna planeta. Asc Sco sam po sebi uvijek više utiče na samu osobu od položaja vladara, vladar zaokružuje sliku.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:42   #155
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Osobnost se posmatra kroz stanje Sunca, Mjeseca, Ascedenta i njihovih vladara. Položaj vladara Ascedenta, u ovom slučaju kod Škorpije, Mars i Pluton, i njihov položaj po kućama uz aspekte govori o životnom području gdje se osoba najviše usmjerava. Da bi napravila razliku između dvije osobe koje obe imaju Asc Sco i Pl u 5., važno je pogledati aspekte tog Pl, a još je važnije stanje Marsa jer je to osobna planeta. Asc Sco sam po sebi uvijek više utiče na samu osobu od položaja vladara, vladar zaokružuje sliku.

... dobro, pitala sam zbog toga što je, ako sam dobro shvatila općenito jača sama planeta u određenom polju kao konkretna točka nego znak na vrhu kuće koji općenito opisuje energiju te kuće pa sam htjela usporediti snagu jedne planete, s jedne strane i znaka na vrhu kuće, s druge strane, a da taj znak bude baš na vrhu prve kuće i time pojačano važan.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 15:28   #156
Vec duze vrijeme nisam crtala natalne karte, tako da sam zaboravila zapravo kako se tocno izracuna sideralno vrijeme. Znam da ako smo rodjeni u ljetnom vremenu oduzmemo 1h od sata rodjenja, taj sat pomnozimo s 10 pa podijelimo s 60 da bi dobili korekciju, i onda tu korekciju dodamo vremenu rodjenja ali sam zaboravila kako se racunaju korekcije za gradove (meridijane?), znam da je za split korekcija 6 (to sam zapamtila).. dali je onda za zagreb 2,5?

uff... help!

Zadnje uređivanje Nightwish_lala : 27.11.2009. at 15:44.
Nightwish_lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 16:40   #157
Quote:
Nightwish_lala kaže: Pogledaj post
Vec duze vrijeme nisam crtala natalne karte, tako da sam zaboravila zapravo kako se tocno izracuna sideralno vrijeme. Znam da ako smo rodjeni u ljetnom vremenu oduzmemo 1h od sata rodjenja, taj sat pomnozimo s 10 pa podijelimo s 60 da bi dobili korekciju, i onda tu korekciju dodamo vremenu rodjenja ali sam zaboravila kako se racunaju korekcije za gradove (meridijane?), znam da je za split korekcija 6 (to sam zapamtila).. dali je onda za zagreb 2,5?

uff... help!
Imaš na ovom topicu detaljno objašnjeno kroz primjer svih korekcija (post 37.).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 02:09   #158
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Imaš na ovom topicu detaljno objašnjeno kroz primjer svih korekcija (post 37.).
Hvala puno!
Nightwish_lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 14:31   #159
Ako u natalnoj karti Neptun simbolizira nestvaran, imaginaran svijet pojedinca, koji planet predstavlja stvarnost i onako kako "realno stvari stoje"?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 14:46   #160
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Ako u natalnoj karti Neptun simbolizira nestvaran, imaginaran svijet pojedinca, koji planet predstavlja stvarnost i onako kako "realno stvari stoje"?
Saturn? Surova realnost bez primjese imaginacije.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.