Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 18:57   #121
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
To je ustvari puno češća bolest nego sam ja mislila da je
da, to sam se i ja iznenadila. i zapravo je vrlo cesta medju djecom mladjom, a ne medju tinejdjerima kako sam ja mislila jer mi naziv "bolest poljupca" implicira na to...
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a kakvi su nalazi jetreni?
i od toga ti zavisi prehrana koliko sam skuzila, sto su vece vrijednosti to treba vise paziti na hranu
uglavnom, sto se tice tih ojacivaca, kao i za vrticke bolesti, ne vjerujem da se moze nesto drasticno utjecati.
a prehrana, lagana i kuhana hrana ne mogu biti lose nikad
a na prehranu pazim, iako je pedica rekla "normalno". sto god to znacilo.
vise me zanima od tih "pojacivaca" kako sto utjece na jetru.. npr pcelinji proizvodi, prepelicja jaja, kojekakvi imuno sirupi. bit ce da cu morati guglati sastojak po sastojak.
jetreni- poviseni, ne jako.. za cca 50-60%. al tek je pocetak, vjerujem da ce jos rasti. danas dobila i sumamed za uho, a slezena se od pon.povecala za pol cm, zato vjerujem da ce i probe jos rasti. znat cemo u ponedjeljak

evo, danas vise ne kuri
ne znam zasto nisam jos nekidan pitala ovdje koliko ce temperature trajati, ocito se samo to cekalo
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 23:00   #122
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
dižem staru temu...
mala ima mononukleozu.. povecana slezena, jedan limfni cvor i kuri vec punih 6 dana 40. do kad ce to trajati??
ima li jos netko s iskustvima?
cime dizati imunitet a da ne "sjeda" dodatno na jetru? obicno ju znam dizati a prepeličjim jajima, pa sam mislila i to sad uvesti.matična mliječ, med, propolis? smije li? masiram ju ravensarom, čime još ju smijem ojačavati?
Temp. obično traje do 10 dana, tako je kod mog malog bilo, jetrene su se vratile u normalu već nakon mjesec i pol, ali još uvijek mu, 5 mjeseci nakon dijagnoze, krv nije skroz u normali.

On je pio sirutku i to po deci i pol dnevno.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 00:53   #123
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Temp. obično traje do 10 dana, tako je kod mog malog bilo, jetrene su se vratile u normalu već nakon mjesec i pol, ali još uvijek mu, 5 mjeseci nakon dijagnoze, krv nije skroz u normali.

On je pio sirutku i to po deci i pol dnevno.
sirutka pomaze ciscenju jetre? smije li biti ona neka s vocem? ima u veroniki...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:54   #124
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
sirutka pomaze ciscenju jetre? smije li biti ona neka s vocem? ima u veroniki...
Pio je običnu, ne ovu obojanu. To su nam preporučili svi koji su preboljeli mono iz naše okoline. Inače smo izbjegavali prva tri tjedna šećer u svim oblicima i različite konzervanse, arome.
Uz to sam mu davala crni kim. I to je otprilike to.

Ne, nije bio oduševljen, ali palile su "stimulacije" tipa: ovo je dobro za tvoju krv i kad popiješ, onda ćemo igrati ovo, pogledati crtić i slične sheme
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 15:42   #125
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Pio je običnu, ne ovu obojanu. To su nam preporučili svi koji su preboljeli mono iz naše okoline. Inače smo izbjegavali prva tri tjedna šećer u svim oblicima i različite konzervanse, arome.
Uz to sam mu davala crni kim. I to je otprilike to.

Ne, nije bio oduševljen, ali palile su "stimulacije" tipa: ovo je dobro za tvoju krv i kad popiješ, onda ćemo igrati ovo, pogledati crtić i slične sheme
ok, spremam sve savjete. moja hoće svašta popiti, ako je za zdravlje, to nam nije problem. veća je drama pojesti griz ili zobenu kašu
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.