Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2010., 23:41   #1
Stanje u HRZu (odljev Vojnih pilota?)

Prvo zelim pozdraviti sve forumase ovdje ,pratim vas vec neko vrijeme i drago mi je da jos netko misli na dragu nam vojsku.
Pokoleban sam doci ovdje cuti sto mislite na tu frustrirajucu situaciju u HRZu i nevjerojatno los odnos politicara prema vojsci ,a pogotovo prema sve vise vojnih pilota koje pozdravlja ratno zrakoplovstvo ,zauvijek.
Nakon svega katastrofalno misljenje pilota s ni 50h leta godisnje.
Ne postoji cak nikakav obzir prema gospodarskoj strani cijele situaciju kroz razne off set programe ,investicije u postojece tvrtke ,da makar iskoristimo dobar odnos s Amerikancima ,nista se ne poduzima. Citao sam i clanak o tome da se ukljucimo u program Boeinga u kupnji C17-ica i da zamjenimo napokon Antonove ali opet nista zivo ,nikakav odgovor vlasti ,nista!
Sto mislite zasto se tako vlasti odnose prema necemu sto im je omogucilo da danas sjede tamo gdje sjede i primaju tu ogramnu placu kakvu i primaju?
The_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 23:59   #2
Politika

p.s zamjena Antonova sa C-17?
__________________
Čitam Nedjeljni komentar koji jasno kaže "tko ne misli ovako taj kleveće i laže", ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele, investicije su probile plafon troše se krediti, svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi, a mi bi htjeli da budemo centar svijeta... - Nedjeljni komentar, Azra (1982.)
Atomski Ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 01:13   #3
Priču o C-17 prvi put čujem.
Kad budemo mijenjali Antonove mijenjat ćemo ih za C-130 nacionalne garde Minesote ja mislim.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 01:25   #4
Ubacimo u C-130 haubicu u par miniguna i imamo AC-130
__________________
"Tko visoko leti, štedi gorivo."
Shamrock_One is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 10:59   #5
I to svakako mora biti višenamjenska
Plog hrvatske pameti.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 11:39   #6
Mozda ciljam ipak previsoko no bilo je nesto u nacionalu o tome ,jos 2007 cini mi se. Svejedno na situaciju bit ce zanimljivo vidjeti za 10tak godina sastav HRZa ,ako ga uopce bude naravno.
The_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 12:49   #7
bila je neka priča da će se neke banana republike tipa litva, luxemburg i sl. udružiti i kupiti transportni avion ili avione. kao,nesposobni smo svojim borbenim zrakoplovstvom doprinijeti snazi nato-a pa da bar ima neke koristi od nas.
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:31   #8
Što nisu trebali spartani mijenjat an32b?
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:52   #9
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Što nisu trebali spartani mijenjat an32b?
To zvuči najlogičnije.
__________________
Čitam Nedjeljni komentar koji jasno kaže "tko ne misli ovako taj kleveće i laže", ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele, investicije su probile plafon troše se krediti, svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi, a mi bi htjeli da budemo centar svijeta... - Nedjeljni komentar, Azra (1982.)
Atomski Ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 14:02   #10
Quote:
Atomski Ali kaže: Pogledaj post
To zvuči najlogičnije.
Ne vjerujem da će se An-ovi mijenjati uskoro, bar ne još slijedećih 7-8 godina jer je drugi tek došao sa modernizacije iz Ukrajine.

Osim toga, nekada (al ne tako davno) je ministar Rončević govorio o ''dodatna'' dva do tri transportna zrakoplova... Možda zvuči glupo imati dva različita tipa transportera sa tako malim brojem ukupnih letjelica, al tako se govorilo!
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 14:24   #11
Quote:
Mikojan kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da će se An-ovi mijenjati uskoro, bar ne još slijedećih 7-8 godina jer je drugi tek došao sa modernizacije iz Ukrajine.
Nisam ni mislio da će se uskoro mijenjati. Samo govorim o tome što bi jednog dana mogli kupiti.

Quote:
Mikojan kaže: Pogledaj post
Osim toga, nekada (al ne tako davno) je ministar Rončević govorio o ''dodatna'' dva do tri transportna zrakoplova... Možda zvuči glupo imati dva različita tipa transportera sa tako malim brojem ukupnih letjelica, al tako se govorilo!
Ma bilo šta; samo da se kupuje i leti.
__________________
Čitam Nedjeljni komentar koji jasno kaže "tko ne misli ovako taj kleveće i laže", ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele, investicije su probile plafon troše se krediti, svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi, a mi bi htjeli da budemo centar svijeta... - Nedjeljni komentar, Azra (1982.)
Atomski Ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 15:13   #12
Quote:
Atomski Ali kaže: Pogledaj post
Ma bilo šta; samo da se kupuje i leti.
Na upravo to i ja ciljam ,nista drugo nije bitno. Radili su kojekakve studije sad ove godine otkako nema niti jednog kandidata koji je prosao aeronaut. - vojni pilot i sve sto mogu reci na to ,ogromna zalost. Zasto se izigravaju majmuna i ne kazu ,HRZ je u raspadu ,nema ispravnih letjelica(borbenih zrakoplova) i gotovo. Ionako se zna da se u Hrvatskoj stvari rijesavaju tek onda kad su pred raspadom. Placaju se kojekakve gluposti ,financiraju projekti bez ikakve buducnosti ali je smanjem vojni buđet ,sramota!
Nisam u zrakoplovstvu niti imam kakve veze s njim ali gledat na ovakav tretman pilota ,strasno. Drago mi je onih koji su se opametili i otisli u Cro Airlines ,da bar svi odu i budu placeni korektno za ono sto su se i obrazovali.
The_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:28   #13
Quote:
The_11 kaže: Pogledaj post
Mozda ciljam ipak previsoko no bilo je nesto u nacionalu o tome ,jos 2007 cini mi se. Svejedno na situaciju bit ce zanimljivo vidjeti za 10tak godina sastav HRZa ,ako ga uopce bude naravno.
2007 nije bilo krize.
2007 je govoreno da će 2009 ili 2010 biti izabran novi borbeni zrakoplov.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:43   #14
Quote:
The_11 kaže: Pogledaj post
HRZ je u raspadu ,nema ispravnih letjelica(borbenih zrakoplova) i gotovo.
HRZ je daleko od raspada.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:02   #15
Novi zrakoplov je trebao biti još 1998/99. Tako se govorilo 1995. Trebao je HRz imati puno više od 12 zrakoplova. To su govoriil i pisali isti oni koji i danas znaju progovoriti a bili su kreatori i najodgovorniji.
Isto je i sa HRM.
Tamo 1995 ili 1996 jer rečeno da se mora hitno u Ukrajini kupiit veći brod koji bi primarno sluzio za ppd borbu jer ako ga sami budemo gradili da vjerojatno neće biti gotov do 2000-te a 15 godina poslije tj.danas nema niti planova a kamo li broda.
1999.je skoro bila dogovorena modernizacija i to opsežna s remontom za 24 MIG-a s Izraelcima u vrijednosti 98 mln $.Sve je nova vlast otkazala,smanjila sve na remont bez modernizacije i to samo 1 eskadrile. Pri tome su odlučili ne remontirati i modernizirati M-24 što je nešto nevjerojatno.
Zatim ako uzmete izjave i dnevne medijske napise bilo je to doba najvećeg gađenja i blaćenja HV kao nečeg što nepriajtelju nebi radio (2000-2003).
Zatim će te vidjeti kad je uslijedio drastični pad interesa za vojne pilote i broj prijava za iste.
Zatim su odlučili 2001. godine ne kupiti baterije za P-01 a HRM je tražio da se izgrade 3 manje podmornice slične projektu Velebit.
Zatim su napravili smijuriju oko služenja u HV.Od 26 prigovora savjesti 1999. došli smo do 12 000 u 2005. ikao su svi znali ida je do ruganje i masovno varanje, ali državna je vlast to varanje i poticala. Zatim su rekli da je ekonomičnije ne imati ročnu vojsku i da će je ukinuti 2011. jer da će onda profesionalci imati pravu opremu.Onda su ročnu ukunulu 4 godine ranije a profesionalnoj upravo zapovjedili da ne idu na posao jer da nemaju za prijevoz. I ukinuli topli obrok.Nabavke i modernizacija su danas upitnije više nego ikada.
I sve bi to bilo Ok da od kraja 1999.godine kad su 24 MIG-trebala biti modernizirana u Izraelu a zbog kvazi štednje nisu svekoliki hrvatski političari i hrvatski radiše nisu zadužili zemlju Hrvatsku za 32,3 milijarde eura.
Ovi koji su zagovarali štednju zadužili su je za 12 milijardi eura u 3,5 godine ,dakle više nego u prijašnjih 10 godina -uključujući rat i dug od SFRJ od gotovo 3 milijarde $.
Tako;tko ima oči neka vidi,tko ima uši neka čuje ,a tko i dalje ne razumije o čemu se radi -blago mu se.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:01   #16
U tom periodu je bio jedini ministar koji je rekao pravo stanje u vojsci nebi li potaknuo nekakve promjene a zaduženje je bilo da se riješi nelikvidnost države gdje se sada opet nalazimo zna se čijom zaslugom.
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:20   #17
pp5d6.... svaka riječ ti se pozlatila!!!
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:45   #18
Upravo tako ppd... ukinuli su i gardijske brigade i počeli nešto muljati s korpusima (u JNA stilu), poklanjali vojarne gradovima umjesto da ih hv recimo iznajmljuje. Skinuti su generali koji su prvi upozorili što se događa, jer očito su vidjeli koje se namjere kriju iza prvih meskeovih poteza. A onda je ekipa perković-lončar preuzela obavještajce, tj. predali nas englezima i ode sve u onu stvar...
Sistematski i smišljeno je HV unazađena i da nema ovih sitnih angažmana u afganistanu (koji su prvenstveno za strane interese, a tek slučajno, srećom i za naše) potpuno bi sličili na vojsku vojaka švejkova. To su uspjeli napraviti od vojske koja je bez sredstava u nepovoljnom ratu stvorila moderni ustroj i opremljenost dovela na izvrsne startne pozicije, imala uhodanu proizvodnju oklopnih vozila, brodova, remontne zavode...
RT20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 20:32   #19
The 11 :
" #Nisam u zrakoplovstvu niti imam kakve veze s njim ali gledat na ovakav tretman pilota ,strasno. Drago mi je onih koji su se opametili i otisli u Cro Airlines ,da bar svi odu i budu placeni korektno za ono sto su se i obrazovali.[/QUOTE]"

Poštovani dečko, ako imaš dovoljno godina,dobro zdravlje i želju pokušaj se upisati na aeronautiku, ne slušaj "priče" i ono što ti drugi "dobronamjerno" sugeriraju...Uostalom ako te zanima samo letanje,padobranstvo i sl.iz amaterskog aspekta, za to ni ne moraš na FPZ. No, u pravu si, neki vojni piloti su napustili HRZ i odlučili nastaviti karijeru u komercijalnoj avijaciji,vjerovao ili ne, niti je to hrvatski trend niti je HRZ iznimka glede toga...To se događalo, događa se i događati će se. Ovisi o osobi,svatko ima svoje planove i motive.Mada vjeruj, neki se nisu previše usrećili odlaskom u komercijalne kompanije, pogotovo u ovoj krizi.Također mnogi od njih mogu biti zahvalni HRZ na naletu i obuci dobivenoj o državnom trošku no.... Problem napuštanja i smanjivanja vojnih proračuna zahvatio je velik broj zemalja, naravno da se to odražava i u avijaciji, misliš da recimo, nizozemsko, belgijsko, švicarsko, mađarsko,rusko RZ,pa i USAF, ne samnjuju i ne ukidaju eskadrile i zatvaraju baze,otpuštaju ljude? Naravno da to rade.Misliš da nije bilo odlazaka iz exJRV u exJAT ili druge kompanije? bilo je itekako. Glede ratnog zrakoplovstva, recimo , USAF je imao tijekom Vijetnamskog rata određenih problema jer je podosta iskusnih pilota i posada reklo pa pa USAF-u i otišlo u komercijalu,a nakon što su doživjeli gubitke kolega,nakon što su bili suočeni sa smrću i/ili zarobljavanjem, i naravno neprijateljem koji nije odustajao..No, da se može učiniti više u približavanju zrakoplovstva općenito mladima prije svega, može.Kao i na poboljšanju uvijeta.No bez brige letjelo se i letjet će se.
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 20:49   #20
Žao mi je takvog stanja ,šteta mladih i strastvenih zrakoljubaca. No ,ja nisam u zrakoplovstvu kao sto rekoh niti mi je namjera prijaviti se ,u vojsku cu tek sljedece godine i to u kopnenu ali svejedno mogu zamislit kakva je to radost letjeti pa onda nakon toliko muke i frustracije saznas da letjeti ne mozes jer ti politike ne dopusta. Svjestan sam doduse stanja ,znam da nigdje cvijece trenutno ne raste ali kada je to u Hrvatskoj stanje nekrize?
Znam da ce se letjeti uvijek ,potrebno nam je samo vi volio da nasi decki mogu poletjeti s necim sto bi s ponosom letjeli.
The_11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.