Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 08:09   #3461
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Koliko god je nepristranost i objektivnost poželjna u većini situacija, kod bilo kakvog nasilja (dakle, ne samo obiteljskog) to znači stati na stranu počinitelja.
Uvijek nepristranost i objektivnost, pod tim mislim "habeas corpus", inače pravda više nije pravda nego samo još jedno nasilje.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 10:24   #3462
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Uvijek nepristranost i objektivnost, pod tim mislim "habeas corpus", inače pravda više nije pravda nego samo još jedno nasilje.
Novinar nije ni sudac ni porota. Njegov je posao ispričati priču koja se inače ne bi čula. A nasilniku je u interesu da žrtva i dalje šuti ili da je barem nadglasa svojom galamom.

Želi li čovjek podržati nasilje dovoljno je da ga ignorira i pusti da sve ostane po starom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:08   #3463
bez korjenite promjene razmišljanja rvata, neće tu bit srećr

istraživanja ponašanja maloljetne populacije su poražavajuća...njima je, u skoro 40 % ,u redu da mužjak zvekne šamarćinu ženki, ako se ova ne ponaša "kako treba"

dio toga sigurno su vidjeli i doma..
tako da, uz očajno loš pravosudni sustav, sve ohrabruje na nasilje
i običajno pravo, i tradicija, i to što sankcije ne postoje
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:39   #3464
Basta, opce nije diskutabilno je li on nasilnik. Da, nasilnik je, vidjela sam sudsko rješenje nakon njene prijave.
U najmanju ruku, država koja dopusta da se skrbništvo dodijeli nasilniku ili da nasilnik otme djecu kada skrbništvo nije riješeno, krši konvenciju o pravima djeteta.
U biti ne vidim kako se ljudi poput žena o kojima sam pisala i KHS mogu zaštititi pred ugrožavanjem djece od strane nasilnika osim da tuže državu zbog kršenja konvencije.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:02   #3465
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ovdje je greška u koracima. Ako se radi o osobi koja je počinila nasilje, a osobito ako je žena u sigurnoj kući, viđanja se MORAJU obavljati pod nadzorom, po mogućnosti u prostoru CZSS.
Rosey, ova prica koju je Retra navela prelazi sve granice zdravog razuma. Struka ne da je zakazala, nego i dalje ozbiljno ugrozava dobrobit, a i zivote te majke i njezine djece.
Ono sto se sad desava je da svaki drugi czs kojem se majka obrati za pomoc pere ruke od slucaja i to valjda samo zato da se ne zamjere kolegama u czs-u koji je donio prvotnu odluku u skrbnistvu.

Djeca u pitanju doslovno mole majku da ih ne vrati ocu. Starije dijete prijeti da ce pobjeci od kuce. To isto dijete je nedavno bilo hospitalizirano zbog suicidalnih misli i otac ga je odvukao iz bilnice protiv preporuke lijecnice.

Ono, ne mozes vjerovati svojim ocima, razum ti krene trokirati, jer u ivom slucaju, sve silne institucije, udruge, koje vicu kako stite zrtve nasilja su totalno zakazale.
Prestrasno nesto.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:24   #3466
hm, zanimljivo je čitati temu nasilja u vezi i braku s obzirom da se ja vodim u očima cijeloga svijeta (s pravom) kao nasilnik a pobjegao sam doslovno sa gaćama na štapu zbog njenog nasilja. da, imamo dijete koje je sa njom i gdje sam ja u situaciji gdje gledam ludost na djelu i ne mogu ništa nego se nadat najboljem i fantazirat kako će pomoć što ću dat sve od sebe da kada je dijete kod mene da se osjeća voljeno i SIGURNO od svega.

zanimljivo mi je čitat priče ljudi koji misle da su žrtve. to ne postoji, postoji samo dvojnost žrtva/nasilnik i jedino se sa tim shvaćanjem može stat nasilju na kraj
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 06:02   #3467
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
bez korjenite promjene razmišljanja rvata, neće tu bit srećr

istraživanja ponašanja maloljetne populacije su poražavajuća...njima je, u skoro 40 % ,u redu da mužjak zvekne šamarćinu ženki, ako se ova ne ponaša "kako treba"

dio toga sigurno su vidjeli i doma..
tako da, uz očajno loš pravosudni sustav, sve ohrabruje na nasilje
i običajno pravo, i tradicija, i to što sankcije ne postoje
kako tipično, svi su drugi krivi za nečije osobne probleme...
a većina nikad nikakvog nasilja vidli, a tradicionalni i običajni. Sad su oni krivi što je netko drugi doživio nasilje u obitelji..

ovih 40% je najvjerojatnije mlada populacija koja trola ozbiljne znanstvenike društvenih znanosti i njihove veleumne ankete.
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 15:49   #3468
http://www.liberal.hr/clanak.php?id=587

članak se bavi medijskim licemjerjem oko nasilja nad ženama/muškarcima, ukratko..kad muški ubije žensko to je odma glavna vijest danima, dok kad žena ubije muškarca o tome ni riječi u medijima
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:11   #3469
Quote:
rechtextreme kaže: Pogledaj post
http://www.liberal.hr/clanak.php?id=587

članak se bavi medijskim licemjerjem oko nasilja nad ženama/muškarcima, ukratko..kad muški ubije žensko to je odma glavna vijest danima, dok kad žena ubije muškarca o tome ni riječi u medijima
Šališ se?
U stvarnosti je upravo suprotno, muž ubije ženu=obiteljsko nasilje, žena ubije muža=kako je jedna žena mogla tako nešto napraviti, pa ona je majka, zar ne razmišlja o svom djetetu/roditeljima/selu?

Članak je potpuno neistinit, ne skriva joj se identitet, objavljene su slike, a danas i ispovijesti prijateljice i bivšeg dečka koji ju ocrnjuju.


EDIT: Ako je ovo portal tipa News Bar, posipam se pepelom.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:29   #3470
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post

Članak je potpuno neistinit, ne skriva joj se identitet, objavljene su slike, a danas i ispovijesti prijateljice i bivšeg dečka koji ju ocrnjuju.
A zašto ti po defaultu nju braniš? ono ženska solidarnost i u dobru i u zlu?
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:37   #3471
Quote:
rechtextreme kaže: Pogledaj post
A zašto ti po defaultu nju braniš? ono ženska solidarnost i u dobru i u zlu?
Ja ju definitivno ne branim, žena nije normalna.
Ova tvoja reakcija zato puno govori
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:53   #3472
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
EDIT: Ako je ovo portal tipa News Bar, posipam se pepelom.
Nažalost mnogi zloupotrebljavaju pojam liberalizma i što bi on sve trebao značiti, tako da su takvi komentari kao ovaj tvoj skroz uobičajeni za HR stanje svijesti
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:44   #3473
Nisam citala dalje poslije "njezin identitet se krije"

Pa cim ga je ubila pisalo je odmah sve o njoj, privatnim podacima, podacima o tati, gdje se borio i ispovijesti prijatelja o njenom prijasnjem ponasanju i vezama. Jedino nisam saznala broj cipela na prvom clanku kojeg sam procitala.

Ubojice su gadljivi, bilo kojeg spola, ali posebno je gadljivo kad netko napise tendenciozan clanak koji namjerno laze (vidjeti odlomak iznad). Ako je namjera pritom, osim klikova, oblikovati misljenja s zeljom sirenja netrpeljivosti prema nekoj skupini (sto se ovdje pomalo cini) - autor je u tom slucaju cisti zlonamjerni gnjus. A ne samo lazov.

Jad i bijeda od teksta, ukratko.
__________________
"Opet se netolerantna javljaš?"
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 16:31   #3474
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Šališ se?
U stvarnosti je upravo suprotno, muž ubije ženu=obiteljsko nasilje, žena ubije muža=kako je jedna žena mogla tako nešto napraviti, pa ona je majka, zar ne razmišlja o svom djetetu/roditeljima/selu?

Članak je potpuno neistinit, ne skriva joj se identitet, objavljene su slike, a danas i ispovijesti prijateljice i bivšeg dečka koji ju ocrnjuju.
Slazem se...plus, zene obicno ubiju kada im je svega dosta, ako ih muz tuce, a finansijski su zavisne, siluje ih, maltreira, a muzevi obicnu ubiju kada ih zena ostavi, prevari ili kada konacno odluci da digne glas!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 08:43   #3475
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Slazem se...plus, zene obicno ubiju kada im je svega dosta, ako ih muz tuce, a finansijski su zavisne, siluje ih, maltreira, a muzevi obicnu ubiju kada ih zena ostavi, prevari ili kada konacno odluci da digne glas!
a ja se, vidiš, ne slažem...

i što sad???

ti, inače, radiš u MuP-u, pa zanš razloge "žena obićno ubije kada im je svegadosta. ako ih muž tuče, a financijski su zavisne, siluje ih, maltretira"

bože...
a od kud ti to tako zaključuješ? iz svog susjedstva, gdje poznaješ tucet mužo - ubojica, koje su se odlučile na zločin kao jedini izlaz, dok si ti, skupa sa svima, godinama promatrala uzroke tragedije???

cccccc....
predrasude...

ne to raditi
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 09:13   #3476
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
a ja se, vidiš, ne slažem...

i što sad???

ti, inače, radiš u MuP-u, pa zanš razloge "žena obićno ubije kada im je svegadosta
ne moras se ti slagati, ali to sto je rekla cak ima uporista u ponavljajucoj statistici, jbg, a ako ona laze onda lazu i doktori kaznenog prava od kojih sam ja to citala

ne i u ovom konkretnom slucaju, dakako, ta Nusa je nicim izazvani nutjob
__________________
"Opet se netolerantna javljaš?"
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 09:27   #3477
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
ne moras se ti slagati, ali to sto je rekla cak ima uporista u ponavljajucoj statistici, jbg, a ako ona laze onda lazu i doktori kaznenog prava od kojih sam ja to citala

ne i u ovom konkretnom slucaju, dakako, ta Nusa je nicim izazvani nutjob
...od slučaja do slučaja, statistike su, osobito u rvackoj, vrlo stare i mjenjaju se, npr..

npr, sjećam se da sam prije pola g. naletio na slučaj, samo evidentiran, gdje tisak registrira presudu od manje od 10 g zatvora ženi koja je, ničim izazvana, nasmrt izbola nožem muža...i sjećam se da je pisalo "navodno je imala psihičkih problema"...i ništa više

i dalje ništa od toga
slučajno znam od jednog malo boljeg poznanika da je prije božića napokon doš
la pravosudna policija po njegovu susjedu, koja je , radi isključivo ljubomore, ubila svog muža i pokušala ubiti još jednu ženu, a sve prije 4 g
općina zlatar
googlali smo zajedno, i pretraživali novine ne samo na netu
nigdje ni slova o tome
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 09:37   #3478
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
...od slučaja do slučaja, statistike su, osobito u rvackoj, vrlo stare i mjenjaju se, npr..
googlali smo zajedno, i pretraživali novine ne samo na netu
nigdje ni slova o tome
Ma sve pet za te anegdotalne slucajeve, ali ja ne govorim o novinama, o godini dana i o gugljivim stvarima, nego o puno vecoj statistici koja je utemeljila gotovo trend. Zabiljezeno je to sto sam rekla u toliko slucajeva i toliko godina da se vec koristi pri poducavanju i objasnjavanju. To sto sutra jos koja Nusa prikolje nenasilnog decka bez njegovog prethodnog ucesca nema veze s puno vecim brojevima.
I mene je to iznenadilo btw, ali poklapa se na neki nacin opcenito s objasnjenjima nasilnih zlocina, gdje prednjaci jedan spol.

Nije tema ovo pa isprike, prestajem.
__________________
"Opet se netolerantna javljaš?"
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:38   #3479
Naravno da ce KHS reci da nije tako, jer ako je njega zena napala-onda su sve zene takve i sve napadaju bez razloga, a svi muskarci napadaju sa dobrim razlogom
A on je sve prostudirao i ima dokaze da bas zene ubijaju zbog ljubomore, a muskarci su ili psih.bolesnici ili su ubili zenu posto ih je godinama tukla.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:44   #3480
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Naravno da ce KHS reci da nije tako, jer ako je njega zena napala-onda su sve zene takve i sve napadaju bez razloga, a svi muskarci napadaju sa dobrim razlogom
A on je sve prostudirao i ima dokaze da bas zene ubijaju zbog ljubomore, a muskarci su ili psih.bolesnici ili su ubili zenu posto ih je godinama tukla.
ja ne tvrdim ništa na pamet...zapravo, za razliku od tebe, ja ništa ni ne tvrdim, osim da je tvoje uopćavanje neutemeljene i zasniva se na subjektivnom dojmu

osim toga, živiš u beogradu, što se može primjetiti i iz govornog izričaja...

možda je tamo tako zaista, ovdje treba malo više od pukog nagađanja da bi se komentirao članak s portala kojeg je pisac ipak , ne temelju nekih saznanja, i objavio

ipak je ovo forum.hr
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.