Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2006., 07:59   #101
Quote:
aloevera kaže:
ja uopće ne znam od kud vučete te podatke kad dijete počinje s odvikavanjem...3 godine,kako da ne...
niko ne govori da su tri godine idealno vrijeme za odvikavanje, samo smo se sluchajno nashli svi sa trogodishnjacima u pelenama...

Quote:
aloevera kaže:
u jaslicama započinju sa 18 mjeseci i ako i majke doma surađuju i prate,obično odvikavanje uspije u roku 2 mjeseca;
pri upisu u vrtić (dakle s 3 god.) vam naglase da ne primaju djecu koja imaju pelene,bar u našem.
daklem....ne laje pas zbog sela..tako ni tete...ni jedan vrtich ne prima djecu sa pelenama, al zato hvala Bogu postoje privatni vrtici

Quote:
aloevera kaže:
naravno da je individualno,ne bi ni ja dijete stavljala na muke i prijetila mu ali bogme,ne bum ti presvlačila pelenu ako si debelo svjestan toga što se dešava!doduše,ako vam se sviđa-samo dajte...?
znachi ti chesh dijete ostaviti u pokakanim pelenama koliko dana?

Quote:
aloevera kaže:
moj nećak isto ima blagu i flegmatičnu mamu,on ima 5 god.,zna abecedu i brojke,fiškal mali ali kad treba kakati uredno kaže-mama,molim pelenu! i tu ona ne vidi problem,veli,prihvatit će on već,kad bude spreman...?

ako ona ne vidi problem i nije joj tesko kupovat za njega pelene..zashto ti vidish..mora bit da ti je nevista pa ti se bash i ne svidja..


Quote:
aloevera kaže:
nadam se da će mu i učiteljica u školi znati pravilno staviti..?
ne volim se ponavljat ali...jesi ikad vidila dijete u skoli sa pelenama?

Quote:
aloevera kaže:
mislim,naravno da će kad tad početi,ali-što prije to bolje,zar ne?
zbog tog shto prije to bolje mi i jesmo tu...samo ne namjeravamo radit svojoj djeci cirkus i traume oko toga...thats all...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 11:27   #102
[QUOTE=blackleaf] Mnogo puta sam je pokusavala odviknut od pelena i nije islo. Tjedan dana bi obavljala nuzdu u wc a nakon toga bi se jednostavno pocela skrivati iza zavjese i pisat ili srat u gace Znala sam se s njom jos borit jos nekih 2 tjedna sve dok nebi poludila i stavila joj natrag pelenu.


E tu si fulala. Ili ju odvikavaš ili ne. Kad skineš pelene onda je to uvijek, a ne da sad malo stavljaš, a malo ne (dobro možeš držat još neko vrijeme po noći ak ti je problem s krevetom). Moja starija se odvikla mjesec dana prije drugog rođendana, a odvikavanje je trajalo ravno 3 dana. E, ali njoj bi se gadilo kad bi se popiškila u sandale (a bile su lijepe roze) i dok bi joj curilo niz nogu, a kad se pokakala u gaće bilo joj je grozno jer smrdi. I nismo se puno mučili. S mlađom je bila druga priča, sa dvije godine je rekla da ne želi ići na WC. Onda smo ju nagovarali neko vrijeme, ali bi mi svaki put rekla da neće (nije ona imala vremena za sjedenje vrag mali). Onda je meni dopi...dilo i rekla sam joj sa dvije i pol godine da je sad već stvarno velika i da nitko od nas doma ne nosi pelene i da mislim da može to obavljati na wc-u kao i svi drugi. I na to je mala rekla dobro (mislim onak kak vam pubertetlije odgovore dobro- sa očitim prizvukom dosade u glasu). I otišla je na wc. Po noći sam joj još par dana stavljala dok me nije pitala da zašto joj stavljam pelenu kad je ona već velika i ide na wc.
E da, i ni jedna ni druga nisu htjele ići na tutu, nego smo nabavili malu daskicu za wc i išle su na wc.
Ono što sam htjela reći je da svako dijete ima svoj ritam, ali da ti je bitno kad počneš sa odvikavanjem da ga i završiš, makar to značilo nositi sa sobom 4-5 kompleta suhe odjeće, naoružaš se sa gomilom gaća (po mogućnusti nekih fora da im bude žao ak ih popiške) i još većom gomilom strpljenja.
Ljeto ti je super za odvikavanje jer imaju manje odjeće na sebi, brže ih stigneš skinut i sve se brže posuši.
Sretno, i javi kak je prošlo.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 17:37   #103
Tu oko mene, svi susjedi i frendovi su imali manje vise slicna iskustva, i uglavnom su klinci ostavili pelene do trece godine. Od jedne moje prijateljice mali je sa tri i nesto reko joj : mama daj mi vise skini te pelene .
Cinjenica je da se djeca kojima smeta bit popisan lakse i brze odviknu. A pitajte svoje mame i bake kad su vas odvikavali. Nismo imali Pampersice i normalno da ti nije bilo ugodno sjedit u mokrom i smrdljivom, i svi smo lakse izlazili iz tih pelena. A cinjenica je da u Pampersicama malci uopce nis ne osjete (fino su suhe), mislim nije im bas previse neudobno. To je cijena modernizacije.....
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 00:13   #104
Odvikavanje od noćne pelene

Kako je to prošlo kod vas .... skidanje noćne pelene...

ja već lagano ludim jer već preko mjesec dana navijam mobitela na svako 2 sata da bi svoje najdraže i najslađe odvela na pšššššššššššš....

ako je ja ne dignem ona pile mamino pššššššššš u krevet, i najgore od svega ni ne probudi je to što je mokro nego i dalje spava kao anđeo......

kako da je naučim.........jer ovo što radim definitivno ne funkcionira........

inače malo zlato spava ko zaklano.... to moje vođenje do wc ona odradi ne otvarajući oči i ne budeći se...... kad je vratim u krevet ostane u položaju ukojem sam je spustila.... stvarno čvrsto spava........

Bilo kakva ideja je dobodšla ..........
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 09:38   #105
A da joj još neko vrijeme ostaviš pelenu po noći? Ne može biti na odmet...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 09:43   #106
ima tri i pol godine... dnevnu pelenu je prestala nosit prije drugog rođendana.. pa smo noćnu ostavili još malo i to malo se razvuklo na godinu i pol....

Čini mi se da je krajnje vrijeme.. ne znam možda griješim...
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:12   #107
A to je ipak nešto drugo. Već ima prilično godina i stvarno je vrijeme za ....skidanje. Čudno mi je da je to toliki problem...I meni se čini da je vrijeme ali stvarno ne znam što drugačije napraviti od onog što već radiš ;(
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 11:05   #108
Moja babica je skinula pelene po danu s 1,5 godinom (bila sam sva zacudjena jer joj je brat nosio pelene 2,5 godine, a i onda smo se "nagadjali")...
Babica je i dalje nosila pelene na spavanju i redovno ih popiskila (i po danu i po noci). Onda sam joj skinula po danu, ali ona se i dalje budila mokra. Imala je 3,5 godine kad sam otisla kod dktora da pitam za savjet jer mi nije bilo normalno da djete od 3,5 godine nemoze bit suho ni 2 sata kad spava (inace kad je bila budna sve 5, nije cesto isla na WC, nije joj ni "pobjeglo"). I onda smo napravili sve moguce pretrage, u međuvremenu je prestala piskit na dnevnom odmoru, nicim izazvana , narucili se kodurologa na pregled....Dok smo cekali termin babica je prestala piskit i po noci...
Brat je imao problema s nocnim mokrenjem do 10. godina.
Nemoj ju budit, jer ti to ona i onak ne "kuzi"
Budi samo strpljiva! Sve u svoje vrijeme...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 11:14   #109
Quote:
manc kaže:
...
Nemoj ju budit, jer ti to ona i onak ne "kuzi"
Budi samo strpljiva! Sve u svoje vrijeme...
Što je najzanimljivije pelenu na dnevnom spavanju smo skinuli kad smo skinuli dnevnu.. pogotovo što ide u vrtić i u vrtiću kako nije imala pelenu nisu joj je stavljali ni za spavanje i prošlu godinu joj je pobjeglo možda tri četiri puta...

Ali po noći....

kako da ju ne budim.... preksinoć je dvaput u jednu noć pišššššššššššššš krevet, nemam više toliko piđama. Svaki dan visi lancun na teraci......
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 11:29   #110
mene zanima kako odviknut dijete da iz prkosa kaka u gaće, to moj radi

stalno se svađamo
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 11:46   #111
ne znam, ja sam zaista imala sreće sa skidanjem pelena. Doduše, imao je skoro dvije i pol, ali u tri dana se u potpunosti odvikao. Prvu i drugu noć sam mu stavila pelenu ali kad sam ujutro vidjela sa pelena nije zapišana, skinula sam mu i nju. Prošlo je skoro šest mjeseci od tada, jedan jedini put se popiškio u krevet i to za vrijeme popodnevnog spavanja.
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 11:59   #112
Quote:
Kent kaže:
mene zanima kako odviknut dijete da iz prkosa kaka u gaće, to moj radi

stalno se svađamo
sretnooooo i hvala sad mi je lakše
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 11:59   #113
Quote:
tash@ kaže:
ne znam, ja sam zaista imala sreće sa skidanjem pelena. Doduše, imao je skoro dvije i pol, ali u tri dana se u potpunosti odvikao. Prvu i drugu noć sam mu stavila pelenu ali kad sam ujutro vidjela sa pelena nije zapišana, skinula sam mu i nju. Prošlo je skoro šest mjeseci od tada, jedan jedini put se popiškio u krevet i to za vrijeme popodnevnog spavanja.

Blago tebi!!!!!!!!!!!!
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 12:46   #114
Ostavi joj pelenu po noći.
Nemoj ju buditi za piškenje.
Nemoj joj navečer dati da puno pije.
Prije spavanja odite piškit.

Kad ti mjesec dana bude suha noćna pelena, onda opet probaj skinut pelenu po noći.


Moja je tjedan dana nakon što sam joj skinula dnevne pelene pitala - zašto mi stavljaš pelenu po noći? Pa ja sam sad velika.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 13:16   #115
Quote:
Kent kaže:
mene zanima kako odviknut dijete da iz prkosa kaka u gaće, to moj radi

stalno se svađamo
sve sto pokaka u lavor i nek pere! i ne zezam se! mislim ozbiljno!

naravno da ces ti to kasnije zbuksnut u masinu,ali nek sam cisti za sobom, bu mu dosadilo ubrzo! I najefikasnije ce biti kad mu se to dogodi navecer i oci mu padaju od umora, a ti ga tjeras u kupaonu prat pokakane gace
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 13:19   #116
Quote:
magic blue kaže:
sve sto pokaka u lavor i nek pere! i ne zezam se! mislim ozbiljno!

naravno da ces ti to kasnije zbuksnut u masinu,ali nek sam cisti za sobom, bu mu dosadilo ubrzo! I najefikasnije ce biti kad mu se to dogodi navecer i oci mu padaju od umora, a ti ga tjeras u kupaonu prat pokakane gace
Ovo nije neka šala, ovo je ozbiljan savjet utemeljen na iskustvu, znanju...?
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 13:26   #117
Quote:
magic blue kaže:
sve sto pokaka u lavor i nek pere! i ne zezam se! mislim ozbiljno!

naravno da ces ti to kasnije zbuksnut u masinu,ali nek sam cisti za sobom, bu mu dosadilo ubrzo! I najefikasnije ce biti kad mu se to dogodi navecer i oci mu padaju od umora, a ti ga tjeras u kupaonu prat pokakane gace
on to radi u vrtiću, tetama za inat
zezant

nadala sam se da će prometej reć nešto pametno, iskusni tata
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 13:28   #118
Prometej, iskusni tata, ti pametno može reći samo to da ni u ludilu ne poslušaš savjet gore citirane....
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 13:34   #119
Quote:
prometej kaže:
Prometej, iskusni tata, ti pametno može reći samo to da ni u ludilu ne poslušaš savjet gore citirane....
Slazrm se.
Moj necak i sa svojih 5 god jos uvijek kaka u gace u WC-u . Sve zabrane i kazne rezultirale su time da maleni nije vise htio kakat, pa se "zacepio", pa veselje....

Polako. Mi roditelji smo nestrpljivi.

Suncemojemalo, ostavi joj pelenu po noci. Piskinje nema veze s pelenom.
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 13:38   #120
uh, kako ste vi to uopće obavljali, to s ostavljanjem od pelena? neki efikasni trikovi? moja će uskoro dvije i čini mi se da nema naznaka da skuži da se to može obaviti izvan pelena. pokušala sam joj ovo ljeto ponuditi tutana al' me je gledala k'o mali telčić... može li se prepoznati kad su oni spremni?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.