Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2011., 16:59   #21
bok ljudi jeli mi može netko preporučit za obvezno AO koju osiguravajuću kuću da izaberem??
Do sada sam u Jadranskom a otišao bi, jer sam čuo da ima jeftiniji, pa me zanima gdje!? Imam 15% bonusa Vž rega, koliko bi me izašlo osiguranje?! Pozzz!
Neznalica000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:34   #22
Do kraja travnja su neka osiguranja davala ranije navedene bonove i sl. Sad je malo frka jer od 01.05.2011. je HANFA malo postrožila te mjere i zabranila da osiguranja daju bilo kakve bonove i sl, kao i davanje niske cijene osiguranja.
Nadam se da će se uskoro krenuti sve po starom jer su kod nas osiguranja stvarno preskupa.

Evo usporedbe redi kako je u drugim zemljama...


__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:41   #23
Nema više 'pogodnosti'. Skužili su da preveć para curi,a da se auto ipak mora negdje osigurati...
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:59   #24
Što se ovo događa?Danas sam htio osigurati automobil i usporedim par osiguravajućih kuća i ustanovim da su im cijene jednake u lipu!
Navodno su neka osiguranja jeftinija.Sad ispada da su sva ista.Gdje da osiguram svog limenog ljubimca?
vukojarac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 13:41   #25
Quote:
vukojarac1 kaže: Pogledaj post
Što se ovo događa?Danas sam htio osigurati automobil i usporedim par osiguravajućih kuća i ustanovim da su im cijene jednake u lipu!
Navodno su neka osiguranja jeftinija.Sad ispada da su sva ista.Gdje da osiguram svog limenog ljubimca?
Dođi do osiguravatelja i kad ti napravi ponudu reci da si u xy osiguranju dobio jeftiniju ponudu (laži malo) zatim ti se on/a ako želi odrekne djela svoje provizije i spusti cijenu.
I u tom slučaju ti na polici piše veća cijena, a plaćaš manju, recimo na polici ti piše 2500 kn., a ti platiš 2300 kn.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 13:58   #26
Sumnjam da će išta dobiti. "Agenti" koji sklapaju police imaju 3% provizije ... što na polici od 2000 kn iznosi ciglih 60 kn. Pa da agent radi za čavle nemre ti napravit manje od 1940 kn.

Popusti su danas drugdje - na kasku, životnom, osiguranju stana, kuće, plovila .... tvrdi mi jedan zastupnik da im je zabranjeno davati BILO KAKVE POKLONE uz obavezno autoosiguranje (sjećaš se da su djelili recimo bonove za besplatan tehnički), niti pišljivu olovku ne smiju pokloniti. Al mi je zato napravio mastan popust na kasko. A kako plaćam AO+puni kasko - briga me di je skriven popust, samo da je krajnja cifra čim manja.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:08   #27
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sumnjam da će išta dobiti. "Agenti" koji sklapaju police imaju 3% provizije ... što na polici od 2000 kn iznosi ciglih 60 kn. Pa da agent radi za čavle nemre ti napravit manje od 1940 kn.

Popusti su danas drugdje - na kasku, životnom, osiguranju stana, kuće, plovila .... tvrdi mi jedan zastupnik da im je zabranjeno davati BILO KAKVE POKLONE uz obavezno autoosiguranje (sjećaš se da su djelili recimo bonove za besplatan tehnički), niti pišljivu olovku ne smiju pokloniti. Al mi je zato napravio mastan popust na kasko. A kako plaćam AO+puni kasko - briga me di je skriven popust, samo da je krajnja cifra čim manja.
Ja šogorici nedavno napravio u Basleru, polica je trebala iznositi 2080 kn., (tako i piše na polici), a ja platio 1900 kn., znači platio sam je 180 kn manje nego što piše na polici, a istu sam stvar napravio u u EH osiguranju kad sam prodavao bravu, cijena koju sam platio je niža, nego ona na polici. Nikad im ne platim lovu koju traže, cijenkanje mi je u krvi.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 16:09   #28
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ja šogorici nedavno napravio u Basleru, polica je trebala iznositi 2080 kn., (tako i piše na polici), a ja platio 1900 kn., znači platio sam je 180 kn manje nego što piše na polici, a istu sam stvar napravio u u EH osiguranju kad sam prodavao bravu, cijena koju sam platio je niža, nego ona na polici. Nikad im ne platim lovu koju traže, cijenkanje mi je u krvi.
Jedino što si mogao dobiti gratis je osiguranje vozača i putnika u vozilu. Osiguravateljska kuća plati osiguranje putnika umjesto tebe iako ti na polici dobiješ cijenu sa osiguranjem putnika, ali ti se izda ručna faktura sa iznosom umanjenim za taj gratis iznos. To je potpuno legalno i jedini način da se smanji cijena police. Inače, osiguranje vozača i putnika u vozilu je dobrovoljno osiguranje i ne mora se uzeti.

Ilegalno bi bilo da su umjesto tebe platili, primjerice, porez na policu. To je druga opcija koja se nudila (ili se još nudi) u osiguranjima.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 18:36   #29
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Jedino što si mogao dobiti gratis je osiguranje vozača i putnika u vozilu. Osiguravateljska kuća plati osiguranje putnika umjesto tebe iako ti na polici dobiješ cijenu sa osiguranjem putnika, ali ti se izda ručna faktura sa iznosom umanjenim za taj gratis iznos. To je potpuno legalno i jedini način da se smanji cijena police. Inače, osiguranje vozača i putnika u vozilu je dobrovoljno osiguranje i ne mora se uzeti.

Ilegalno bi bilo da su umjesto tebe platili, primjerice, porez na policu. To je druga opcija koja se nudila (ili se još nudi) u osiguranjima.
Mislim da je ovo prvo, jer na računu je pisala cifra koju sam stvarno dao, a na polici ona uvećana cifra.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 18:59   #30
Ja prije 2 mjeseca nisam mogao dobiti niti besplatno osiguranje putnika, pitao sam na 3-4 mjesta, to mi čak nije mogao niti srediti lik koji mi je prošlih godina to uredno poklanjao.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 19:06   #31
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
Ja prije 2 mjeseca nisam mogao dobiti niti besplatno osiguranje putnika, pitao sam na 3-4 mjesta, to mi čak nije mogao niti srediti lik koji mi je prošlih godina to uredno poklanjao.
Naletio si na đibere ili se nisi dobro postavio. Ja kad osiguram svoja vozila, formiram neku svoju cijenu i skupljam ponude, u svakom osiguranju velim da mi drugo dalo bolju ponudu, tako da ništa, onda oni pitaju koliko, ja velim cijenu 150-200 kn. nižu od naj povoljnije ponude, onda oni ili odobre ili zovu šefa pa on odobri ili nema ništa od polica. Uvijek netko spusti cijenu.


Ista ti je stvar i za kasko, u triglavu sam pred prošle godine prijavil 5 šteta po kasku i sljedeće godine nisam mogo kod njih jer sam bio u malusu sa kaskom, bio neki dan u triglavu, objasnim situaciju i rekloi su da će zaboraviti na malus ako kod njih uzmem i osnovno i imat ću ponovo 50%, a triglav sada daje kasko samo ako se kod njih uzme i osnovno.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 20:57   #32
Uzeo sam Euroherc,a Basler ili tako nekako kako se zove je bio jeftiniji 80kn.Dogodine ću kod njih.
vukojarac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 21:14   #33
Ne vidim razloga da osiguravateljskem kuće ne prodaju osiguranja po cijeni po kojoj žele, ali uz određene preduvjete. Prvenstveno mislim na reosiguranje kod nekog jačeg i uglednijeg europskog ili svjetskog osigiuravatelja, pa ako im se isplati mogu kasko ili obavezno nuditi i za 100 kn. Zar ne živimo u tržišnoj ekonomiji?!
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 21:45   #34
Neki su opet počeli dijeliti poklončiće tipa okvira za tablice, mirisa za auto i tako to, makar im je strogo zabranjeno
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 22:02   #35
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Neki su opet počeli dijeliti poklončiće tipa okvira za tablice, mirisa za auto i tako to, makar im je strogo zabranjeno
Ma to se uzima kao marketinški materijal, reklamiraš ih sa time jer su većinom na tim boričima ili okvirima njihovi natpisi.

Ja ne razumijem zašto HANFA radi probleme glede tog osiguranja, pa ako se nekom osiguranju isplatilo davati besplatan TP zašto to ukinuti, meni je puno značilo tih 300 kn uštede.

Svako bi osiguranje trebalo sebi određivati cijenu, isto kako i ja sebi moram odrediti cijenu sa kojom se mogu pokriti ako radim neku uslugu prijevoza, ali ne netko u državi ima prste u nekom osiguranju i hajdemo svi derati građane, cijene osiguranja su ionako preskupe. Gledam susjeda koji je tek nedavno položio, kupio auto za 7000 kn. i rega ga koštala 4500 kn. Bilo bi logičnije kad bi svi počeli sa 50%, pa oni koji često rade gluposti nek plaćaju skupo osiguranje, al trebalo bi svakom osigurati da krene sa 50%
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 23:59   #36
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ma to se uzima kao marketinški materijal, reklamiraš ih sa time jer su većinom na tim boričima ili okvirima njihovi natpisi.

Ja ne razumijem zašto HANFA radi probleme glede tog osiguranja, pa ako se nekom osiguranju isplatilo davati besplatan TP zašto to ukinuti, meni je puno značilo tih 300 kn uštede.

Svako bi osiguranje trebalo sebi određivati cijenu, isto kako i ja sebi moram odrediti cijenu sa kojom se mogu pokriti ako radim neku uslugu prijevoza, ali ne netko u državi ima prste u nekom osiguranju i hajdemo svi derati građane, cijene osiguranja su ionako preskupe. Gledam susjeda koji je tek nedavno položio, kupio auto za 7000 kn. i rega ga koštala 4500 kn. Bilo bi logičnije kad bi svi počeli sa 50%, pa oni koji često rade gluposti nek plaćaju skupo osiguranje, al trebalo bi svakom osigurati da krene sa 50%
HANFA je zabranila bilo kakovo reklamiranje kroz marketinške materijale, ne samo davanje besplatnih TP i goriva za benzin. Ali dijele se već i kuponi od 200 kn za kasko. Neki se toga drže, a neki bome ne
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 00:39   #37
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
HANFA je zabranila bilo kakovo reklamiranje kroz marketinške materijale, ne samo davanje besplatnih TP i goriva za benzin. Ali dijele se već i kuponi od 200 kn za kasko. Neki se toga drže, a neki bome ne
A dobro je to za nas, samo neka nastave.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 10:24   #38
nije dobro za tržište, al bilo bi prekomplicirano objasnit nekome ko neradi u osiguranju
White Strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 13:38   #39
Quote:
White Strike kaže: Pogledaj post
nije dobro za tržište, al bilo bi prekomplicirano objasnit nekome ko neradi u osiguranju
Komplicirano ili ne ja se vodim politikom da svaka tvrtka sebi treba određivati cijene. Ako se ja bavim prijevozom ja sam, odredim minimalnu cijenu za koju mi se isplati voziti, znači nesmijem biti u gubitku, ista je stvar i sa osiguranjima. Ako bi postojalo osiguranje koje bi dobio za 1000 kn. što bi tu bilo loše? Šteta se mora isplatiti, a ako netko da osiguranje za 1000 kn. to je stvar osiguranja ne mene. Ako sam ja prihvatio ponudu da za 500€ vozim neki teret za Berlin, ja to moram ispuniti, a klijenta ne zanima isplati li se meni ili ne, on je dao ponudu, a ti uzmi ili ostavi. Tako bi trebalo biti i sa osiguranjima, a ove cijene su stvarno prenapuhane i van standarda u HR.

U svakom poslu samo najbolji opstaju, tako bi trebalo biti i sa osiguranjima.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 16:18   #40
Kod osiguranja je jedna velika velika mutna voda a to je isplata steta, kad dubrad ide namjerno odugovlaciti i isplacivati ostecenike ispod svake razine..zna se koja to osiguranja najvise rade, takve bi ja bannao na godinu dve pa nek si razmisle dal ce i dalje tak.

al cini mi se da (nazalost)HANFE ne brani te bonove i besplatne tehnicke zbog toga, ima neko drugo objasnjenje.
Josip, osiguranje je ipak dosta .. komplesnije od prijevoza ili pekarne il neceg tak di odredis cijenu pa kaj bu bu..
Osiguranja moraju postivati dosta regulativa , ali i dalje imaju prostora za plivanje u mutnom.
Jedna velika stvar je isplata nematerijalnih steta , znaci sad skraceno : moglo bi doci do toga da ce nam svima povisivati premije jer dosta ljudi ide na "mene boli vrat" , švancov ovratnik i to, a tu znaju biti velike odstete..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.