Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 21:16   #21
facebook je po meni vrlo loš surogat prave komunikacije. moja iskustva. ljudi često nisu ono što doista jesu kada su na facebooku
catch-22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:27   #22
Po facebooku se može procijenit kolika su đubrad neki ljudi.... Npr. Što bi rekao o nekome tko ima 2000 frendova, 2000 fotki (što svojih, što tagiranih) a u stvarnosti je toj osobi ispod časti da te pozdravi a nedajbože da ju slučajno pokuša uslikat jer počne histerizirat...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:46   #23
Quote:
fotomatik kaže: Pogledaj post
Po facebooku se može procijenit kolika su đubrad neki ljudi.... Npr. Što bi rekao o nekome tko ima 2000 frendova, 2000 fotki (što svojih, što tagiranih) a u stvarnosti je toj osobi ispod časti da te pozdravi a nedajbože da ju slučajno pokuša uslikat jer počne histerizirat...
ne znam, jednostavno nemam baš pozitivna iskustva s facebookom. realna komunikacija mi je mnogo draža. znaš na čemu si i nema glume. na facebooku svi žele biti cool.
catch-22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:18   #24
Quote:
catch-22 kaže: Pogledaj post
ne znam, jednostavno nemam baš pozitivna iskustva s facebookom. realna komunikacija mi je mnogo draža. znaš na čemu si i nema glume. na facebooku svi žele biti cool.
ne da žele biti cool nego umisle da su cool i misle da njihov takozvani život sve žive zanima...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:13   #25
Quote:
catch-22 kaže: Pogledaj post
facebook je po meni vrlo loš surogat prave komunikacije. moja iskustva. ljudi često nisu ono što doista jesu kada su na facebooku
ali su često ono što jesu dok ih nitko ne gleda ili ne vidi....iznenadi ih koji put...ali i sebe...
__________________
the devil sings along,and the tears shall pour in vain
cidery is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:52   #26
Quote:
cidery kaže: Pogledaj post
ali su često ono što jesu dok ih nitko ne gleda ili ne vidi....iznenadi ih koji put...ali i sebe...
Dobro zapažanje, samo, je l' se to odnosi na facebook, forum, ili na neke duge situacije gdje nas niko ne vidi? Što podrazumijevaš pod tim 'niko ne vidi'? Da li se odnosi, recimo, evo baš sad, na forum?
catch-22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 16:27   #27
Quote:
fotomatik kaže: Pogledaj post
Npr. Što bi rekao o nekome tko ima 2000 frendova, 2000 fotki (što svojih, što tagiranih) a u stvarnosti je toj osobi ispod časti da te pozdravi a nedajbože da ju slučajno pokuša uslikat jer počne histerizirat...
Možda im nije ispod časti već samo nisu u stanju zapamtiti 2 000 lica.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 17:47   #28
Quote:
catch-22 kaže: Pogledaj post
Dobro zapažanje, samo, je l' se to odnosi na facebook, forum, ili na neke duge situacije gdje nas niko ne vidi? Što podrazumijevaš pod tim 'niko ne vidi'? Da li se odnosi, recimo, evo baš sad, na forum?
a da li TI misliš "baš sad na forum"...navedi mi barem 3 različitosti...(da se odmah razumijemo,daleko od toga da na bilo koji način želim podcijenit vrijednost foruma,FB-a ili bilo koje društvene stranice putem koje se ne ostvaruje vizualni kontakt)...osim toga mislim da tvoje pitanje nema veze sa FB-om...
__________________
the devil sings along,and the tears shall pour in vain
cidery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 02:55   #29
Facebook i mladi

Pozdrav,

Prije svega želim samo reč da pišem ovu temu s obzirom da sam duboko uvjeren da se ostvaruju scene koje sam gleda u nekim sf filmovima prije 10 godina ka dite. Sičam se kad su se dvoje ljudi š*vili preko elektronike u jednom filmu, bilo mi je to j*beno bizarno, mislim da je objašnjenje ženskog lika bilo to jer nije tila riskirat mogučnost dobivanja neke od spolnih bolesti. Danas, nakon 10 godina
vidim da se nešto slično širi i konzumira. No kakogod, glavna tema ovdi je Facebook i njegov utjecaj na mladež, otuđivanje ljudi, manipulacija, kriva percepcija ispunjena i sreće kod nas ka ljudskih bića i jedan enorman porast ega u svima nama koji sabotira Čovika.

Prvo želim reć da ovo gledam iz svoje perspektive - mlade osobe koja je koristla Facebook i koja je imala 95% vršnjaka kao online prijatelje. Ostalih 5% su ili bili starije osobe ili mlađe.
Dugo sam se opira Facebooku ali sam se učlanija. Bilo je super dobit 'like' za pismu koju slušam, za sliku na koju sam ponosam jer se osječam lip dok je gledam i tako dalje...
Ali nakon nekog vremena, nisam bia dovoljno zadovoljan pažnjom koju dobivam tj. ne dobivam ilitiga činilo mi se da će pisma o čašama i klubu dobit 20 'likova' a moja pisma o ljubavi u jednom jazz tonu nijedan 'like'.
Nakon nekog vremena sve manje sam pušta svoje stvari jer nije bilo velikog 'odaziva' na njih. Dok bi za svaki 'dobar dan' na zidu gleda ljude, ljude koji minjaju profilne slike svaki dan, ljudi koji se žele pokazat jer žele biti živi.
Gledam gladne ljude. Gladni ego. Osječam ga i ja. Svi ga mi imamo. Ali nekako učinilo mi se da takva stranica vuče ono najgore iz nas iza svih tih blistavih smješaka. A možda sam samo ja nedovoljno educiran i nezreo da bi moga uopće 'normalno' i iskreno funkcionirat na takvoj stranici. U školi nikad nismo učili o tome, niko o ovome nikad ne priča, bar ne kvalitetno. A i ima sam dojam da mi škola pati zbog ovisnosti od kojih sam zaražen. Konzumiraj, konzumiraj, konzumiraj.
E onda sam se skoncetrira na onih 5% ljudi koji nisu teenageri i kakav učinak Facebook ima na njih. Ovi mlađi, o moj Bože
Dica u 4.,5.,6. razredu stavljaju svoje fotografije uslikane u zrcalo, vole lajk, vole moć - šta je i u prirodi ljudi. Ali moć s obzirom na šta?
Šta nije apsurdan taj 'like' na faceu. Od nekih će radit egomanijake koji uživaju u popularnosti i misle da su nekakvi mini bogovi, od drugih će stvarati manje zadovoljne ljude, ili bar mladež, ali sigurno mene...
Stariji ljudi su mi se učinili dosta iskontroliraniji na Facebooku, vidim neku iskrenost koju ne vidim kod vršnjaka. Ali također vidim kako im je ego sve gladniji i gladniji iako ništa rizično ka kod mladih.
Mislim, moram/o shvatit da nam je u prirodi da želimo biti viđeni jer nam to daje signal da smo živi. Ali nešto mi je ipak tu smetalo, odnos između nas. Laž i uništavanje duha i inteligencije.
Možda ja pretjerujem, ali zanima me šta vi mislite o ovome?

Šta misle starije osobe o nama mladima? Po kojim kriterijima biramo prijatelje?
Je li činjenica da je lakše 'lajkat' status/sliku koj i/a je već 'lajkan/a' od onog koji nije? Di ovo sve vodi? Krivi školski sistem? Većinsko tupilo uništava pojedince?

xxx ;D
__________________
budi dobar ♏
adamovo rebro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 05:07   #30
Odličan post.

I ja na facebooku imam prijatelje koji stave neku poveznicu i onda je nakon 2-3 minute maknu jer u tom kratkom periodu poveznica nije skupila bar 4-5 ''lajkova''. Curice od 14-15 godina-što imaju manje odjeće na sebi to dobiju više lajkova...Primjetio sam i to da ako objaviš neku pjesmu npr. Sinana Sakića dobiješ dosta lajkova,ako objaviš nešto normalno ispadaš čudak.Facebook je zaglupljivanje omladine i facebook većini služi za pumpanje ega.Pogledaj film ''idiocracy''-lagano klizimo prema tome.
chago1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 05:30   #31
Vjerojatno će zajebavat onog malog koji nije otišao po čip,a tako je šaren i sva kul djeca ga imaju već odavno.
Taj fejsbuk je takva smijurija,ja ga nemam ali jednom sam otišao vidit ko sve od mojih poznanika ga ima(97% koje sam se mogo sjetit su ga imali haha) i naletim na neku nepoznatu mlađu žensku-slika joj je naprčena poza dogistajl u čipkastim gaćicama,a pod prijateljima neki desetogodišnji klinac-valjda bratić Lolao sam lola.
Također,ograniči te na "ja lajk i ja ne lajk" i malo po malo svi su retardanci.
Uskoro će vjerojatno i kod nas u školama početi ono strogo odcijepljivanje na đokse,pičketine,nerdove i kul djecu-jako tužno i na kraju veliku većinu ostavlja frustriranima i sjebanima.Jako tužno i tragično!
Ti uopće ne pretjeruješ,situacija je još puno gora,za tu djecu više čak niti ne postoji nešto uistinu fora i orginalno kao u moje vrijeme,sad jednostavno ako nešto ne kupiš i posjeduješ vrlo lako te odbace.
Forma u potpunosti zatire sadržaj.
Ako malo bolje pogledaš(sad je to možda malo preširoko) čak se gubi identitet i kultura različitih svijetskih gradova,sve postaje isto,bezlično i jadno,bez nekih pravih vrijednosti.
I wikipedija ima veze sa time i internet općenito.
Jedino kaj valja su ultra tanke ženske tajice

Zadnje uređivanje GosponProljeće : 25.04.2012. at 05:43.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 08:25   #32
Licno, nemam nista protiv Facebook-a ako se on koristi eto da kazem u normali. Za uzi krug prijatelja ili kontakt sa rodbinom, poznanicima koje covek ne moze da vidi tako cesto. Ali, molim vas, sedam, osam stotina prijatelja pa i vise!? Cista glupost.Strasno me nerviraju osobe koje ceo svoj zivot stavljaju na mrezu. Moja deca nemaju Facebook-profile i hvala Bogu nisu ni zainteresovana za njih. Meni je to strasno drago, jer sam uspela da im na vreme da im izgradim svest o privatnosti u mrezi, koju , na zalost, malo omladine a i odraslih danas ima. Ne kazem da ne treba da se druzimo, ali sve mora ima svoje granice. Mora se strogo paziti koje i kakve privatne informacije stavljamo u mrezu

Zadnje uređivanje mala vestica : 25.04.2012. at 08:47.
mala vestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:48   #33
wikipedia?
__________________
budi dobar ♏
adamovo rebro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 18:45   #34
Ma daj ništa veći utjecaj na naže živote /živote mladih nema facebook nego nppr telefon.
Svi imamo telefon, svi svakodnevno ili gotovo svakodnevno ga koristimo... u čemu je razlika?Razlika je u tome što smo se već rodili u telefonsko vrijeme i uzimamo to zdravo za gotovo.
ALi se nismo rodili u facebooku vrijeme nego je ono došlo nakon našeg rođenja i mi smo generacija/generacije koje smo živjeli i rpije njega pa nam je to sve još čudno.
Vdijet ćete za 20 godina mlade.... tada facebooka možda neće biti, ali će u tom slučaju biti neka druga socialna ,mreža.

Sve što sam napisao za telefon vrijedi i za film, televiziju, novine, pa vi vidite....

INTERNET HIT: Zašto devojke vole da se slikaju gole?

http://www.telegraf.rs/foto/139540-f...kaju-gole-foto
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:23   #35
Mislim da facebook može dobro prikazati život današnjih ljudi. Možda bi bio dobar materijal za neko istraživanje mentaliteta suvremenog čovjeka.

No, da prijeđem na to što ja mislim o tome, zapravo, da budem preciznija, nabacit ću nekoliko vlastitih misli o par stvari koje su ovdje spomenute. Osobno nemam ništa protiv facebooka. Vidim ga kao još jedan način komunikacije; u nekim segmentima možda praktičniji od drugih (onih tradicionalnijih).

Privatan život
Mislim da je po ovom pitanju najbitnija namjera zbog koje je netko otvorio profil na facebooku. Ako je zbog komuniciranja s prijateljima, ne vidim ništa lošega u tome da netko stavi pokoju sliku s ljetovanja, planinarenja ili nekog događaja za koji misli da mu je bitan u životu kao što su promocije na fakultetu i sl. To su ionako slike koje bi čovjek vjerojatno i bez facebooka podijelio s prijateljima. Slično tome je i stavljanje statusa. No, statusi i komentari nikako ne bi smjeli zamijeniti druženja uživo.

Lajkanje
Je li to stvar ega? Moguće i da je, ako ćemo ići za tim da lajkanje gledamo kao na prihvaćanje tuđih stavova, a vjerojatno nema osobe koja ne bi htjela da njena razmišljanja budu prihvaćena od ostalih.
No, tu može biti posrijedi i druga stvar. Recimo, netko nije tip osobe koja ima običaj vikendom izlaziti van do jutra i sljedeći dan se hvaliti na facebooku koliko je noćas uspio alkohola popiti, već je tjedan provela uz knjigu kojom je toliko fascinirana da u status mora napisati odlomak koji ju se najviše dojmio. Sad, ako ni prva osoba nije u điru čitanja knjiga međusobno lajkanje statusa će izostati, a da pritom ne mora biti ništa osobno. Objektivno gledano, to što je njihov status ostao uskraćen za jedan lajk ili komementar ne bi zato trebalo utjecati na njihov ego.

Broj prijatelja
Osoba koja je u poznijim godinama, ima buran život iza sebe, a i sada ima potrebu sudjelovati na raznim događajima, otvorena je, lako sklapa prijateljstva, širokih je nazora i velikog obrazovanja da sa svima (ili barem s velikim brojem ljudi) ima o čemu razgovarati, ljudi je zato vole. Broj od nekoliko stotina prijatelja me kod nje ne iznenađuje.
Osoba još u osnovnoj školi - malo teže, pa i uz školu i ne znam koliko slobodnih aktivnosti (makar je možda točno da što je osoba mlađa, lakše sklapa prijateljstva jer još nema tog nekog "obramebenog zida" - to vidim po djetetu svoje prijateljice, kad je vidjela drugu djecu (njoj nepoznatu) bez pardona je otišla k njima da se igraju; da su stariji vjerojatno bi se, na kraju, dodali na facebooku). Ali, što se tiče osnovnoškolske djece, i ako imaju facebook svejedno mislim da bi roditelji trebali provjeriti s kim se djeca druže i tko su im prijatelji.
Psycho girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:27   #36
Ako nisam na Facebooku ne postojim?!?

Prije nekih mjesec i pol dana ugasila sam Faceebok profil jer mi je sve to generalno počelo ići na živce.

Primjetila sam jednu vrlo zanimljivu stvar - za neke ljude više ne postojim!!! Neki ljudi s kojima sam bila u kontaktu preko fejsa (a koji imaju i moj mail i telefon) više nisu samnom u kontaktu, niti na koji način, jednostavno sam im "ispala s radara". Napominjem da to nisu bili virutalni nego STVARNI prijatelji i bivše ili sadašnje kolege, susjedi, znači ljudi koji me STVARNO POZNAJU.

To ne bi bilo toliko čudno da nije bila riječ o ljudima s kojima sam preko fejsa dogovarala i druženja u živo, a jedna od tih osoba mi je dugogodišnja frendica (navučena na fejs, kronično).

Uglavnom, ja da hoću, naravno da bi ih nazvala i uspostavila LIVE kontakt, ali puštam da vidim do kud će stvari ići.

Gore spomenuta dugogodišnja frendica me nije ni nazvala ni poslala mail da pita što je samnom i zašto već 1,5 mjesec nema nikakvu informaciju o mom životu (možda sam umrla?), već mi je nekidan poslala na mail neki link da reaktiviram fejs. Bez riječi, komentara ili pitanja, mislim da je neka špranca s fejsa bila u pitanju.

Neću raspravljati ovdje o drugim aspektima fejsa, ali stvarno sam došla do zaključka da moraš biti na profilu na fejsu i to ne samo iz profesionalnih nego i privatnih razloga, jer neki ljudi očito umjesto mozga imaju fejs, pa tamo prolistaju tko su im frendovi i prema toj listi se ravnaju. Meni je to šokantno

Naravno, ima i frendova koji uopće nisu primjetili da im više nisam na fejsu jer se čujemo i vidimo live, s fejsom ili bez.

Jeste li vi imali slična iskustva?
ottsep is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:30   #37
Quote:
ottsep kaže: Pogledaj post
Naravno, ima i frendova koji uopće nisu primjetili da im više nisam na fejsu jer se čujemo i vidimo live, s fejsom ili bez.
Prema tome, problem zapravo ni ne postoji .
Quote:
Jeste li vi imali slična iskustva?
Imam posve različito iskustvo. Nemam fejs, a itekako jakopunomnogo postojim za sve one do čijeg mi je zamjećivanja mog postojanja stalo .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:37   #38
imam fejs, ali ga poprilicno ignoriram. ne objavljujem ništa iz privatnog života, nikakve fotke, ugasila sam chat, ne komentiram ništa i sl.
imam jednu frendicu koja je kliknula da joj je super jedan pisac. i tako ja nju slučajno, kroz mjesec-dva, pitam što misli o njegovoj novoj knjizi, a ona meni: ne čitam domaće autore".
druga je išla na nekakvo skijanje na vodi, nije joj se svidjelo. kasnije je vidjela da se drugi slikaju, pa je otišla ponovo, mada joj se nije svidjelo i skupo je (a nema baš nešto love) samo da se može slikati. sad te slike krase njen profil.

ljudi žive lažni život na fejsu, predstavljaju se za nešto što nisu i zato ga ne smatram imalo bitnim nacinom komunikacije. a ako ej netko tako glup da me otpili jer se ne družimo preko fejsa, sretno mu bilo.
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:48   #39
nemam fejs profil,ne zanima me ni malo,pokušala sam ali za mene je to teško otuđivanje od ljudi i RL

okružena sam prijateljima s kojima komuniciram face to face,čujemo su tel ili mob,pošaljemo sms......
poznanici su ionako samo poznanici i ne znam šta bih sa njima pričala i na fejsu, jer ne bi i dalje bili samo poznanici da smo se našli oko nekih tema tj interesa

mišljenja sam da oni šta ti se ne javljaju nisu nikad ni bili PRIJATELJI,ta riječ,tj taj odnos između ljudi ipak ima neku težinu

ako si im nevidljiva od kad nisi na fejsu nisu zaslužili da ih nazivaš prijateljima
zamisli koji su ti to veliki frendovi kad te ne pitaju ni za zdravlje,jer mogla si i obolit pa se ne moći javljat,ali izgleda da je kod tebe po onoj -koga nema,bez njega se i može-

testiraš li ti možda sebe koliko ćeš izdržati bez fejsa,jer mi se čini da iz tvoga zaključka da se MORA biti na fejsu bilo iz privatnih ili profi razloga,eto tebe vrlo skoro na fejsu
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 15:51   #40
Quote:
ottsep kaže: Pogledaj post
Prije nekih mjesec i pol dana ugasila sam Faceebok profil jer mi je sve to generalno počelo ići na živce.

Primjetila sam jednu vrlo zanimljivu stvar - za neke ljude više ne postojim!!! Neki ljudi s kojima sam bila u kontaktu preko fejsa (a koji imaju i moj mail i telefon) više nisu samnom u kontaktu, niti na koji način, jednostavno sam im "ispala s radara". Napominjem da to nisu bili virutalni nego STVARNI prijatelji i bivše ili sadašnje kolege, susjedi, znači ljudi koji me STVARNO POZNAJU.

To ne bi bilo toliko čudno da nije bila riječ o ljudima s kojima sam preko fejsa dogovarala i druženja u živo, a jedna od tih osoba mi je dugogodišnja frendica (navučena na fejs, kronično).

Uglavnom, ja da hoću, naravno da bi ih nazvala i uspostavila LIVE kontakt, ali puštam da vidim do kud će stvari ići.

Gore spomenuta dugogodišnja frendica me nije ni nazvala ni poslala mail da pita što je samnom i zašto već 1,5 mjesec nema nikakvu informaciju o mom životu (možda sam umrla?), već mi je nekidan poslala na mail neki link da reaktiviram fejs. Bez riječi, komentara ili pitanja, mislim da je neka špranca s fejsa bila u pitanju.

Neću raspravljati ovdje o drugim aspektima fejsa, ali stvarno sam došla do zaključka da moraš biti na profilu na fejsu i to ne samo iz profesionalnih nego i privatnih razloga, jer neki ljudi očito umjesto mozga imaju fejs, pa tamo prolistaju tko su im frendovi i prema toj listi se ravnaju. Meni je to šokantno

Naravno, ima i frendova koji uopće nisu primjetili da im više nisam na fejsu jer se čujemo i vidimo live, s fejsom ili bez.

Jeste li vi imali slična iskustva?
Problem s facebook je to što je sveo prijatelje (znači nekoga koga viđaš tjedno) na ukućana,na fejsu se s prijateljima razgovara kao s ukućanom,sad ako imaš frendicu koja bi se htijela pet puta dnevno nalaziti s tobom na kavi da još kažeš dvije-tri rečenice super za tebe
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.