Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2007., 23:34   #221
Bok,stella!
Mislim da to više ovisi o ginekologu.Moj,npr. stavi ženu na komplikacije ako mu objasni da je posao koji radi opasan za nju i bebu(dugo stajanje,nošenje teškog tereta,itd.....).
Kad budeš išla kod gina,lijepo mu objasni na kakvom si radnom mjestu i ako je razuman čovjek,stavit će te na bolovanje.

Sretno!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 00:30   #222
ne znam hoće li te gin dati tako rano na bolovanje, ali znam slučajeve žena koje su s 2 dana trudnoće otišle na bolovanje. ako želiš primati najvišu naknadu hzzo-a moraš tražiti gina komplikacije u trudnoći - uglavnom je to prijeteći pobačaj, prethodni pobačaj ili nešto sl. svaka 3 mjeseca ideš pred komisiju. ja isto radim u školi - i otišla sam na komplikacije s 4 mjeseca - upravo zbog specifičnosti posla - a i što bi sad u vrijeme gripe u školi? no, ja sam malo nabila i kilažu - pa su mi noge počele naotjecati, vene i kapilare pucati, i bilo je toga....
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 00:31   #223
samo slobodno i otvoreno razgovaraj s ginekologom. to je ključ.
sretno
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 08:55   #224
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
samo slobodno i otvoreno razgovaraj s ginekologom. to je ključ.
sretno
Točno! Ma dat će ti bolovanje... mene je moja odma pitala želim li na bolovanje (bila sam 8 tjedana trudna)... a ja nju onako zbunjeno pitam a komisija a ona meni kaže što god da je tebi napišem da ti je NITKO to ne može pobiti...
Držim fige
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:05   #225
Za svaki pregled u bolnici trebaš uputnicu (trudnički ili bilo koji...), treba ti i uputnica za roditi. Privatnici ne daju uputnice, pa svakako moraš imati i socijalnog ginekologa koji će ti dati sve te uputnice...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:15   #226
na komisiju ti papire može odnjet muž, mama, sestra ili frendica..neće ništa ni pitat a ako i pitaju....nek kažu da si na strogom mirovanju i da ne možeš doći...

I meni je gin nudio bolovanje na 2. pregledu u 8-om tjednu....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:32   #227
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
I meni je gin nudio bolovanje na 2. pregledu u 8-om tjednu....
i meni..
teta gin me pitala skoro svaki put kad sam bila na pregledu..
nadam se da nebuš imala problema...
javi...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:42   #228
Mislim da gin ne otvara bolovanje nego doktor opće prakse...a gin samo preporuči, bar je tako kod mene bilo. I ne brini svi šalju na bolovanje trudnice, ne smiju riskirati da se nešto dogodi, samo reci svoje razloge i to je to.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:45   #229
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
Mislim da gin ne otvara bolovanje nego doktor opće prakse...a gin samo preporuči, bar je tako kod mene bilo. I ne brini svi šalju na bolovanje trudnice, ne smiju riskirati da se nešto dogodi, samo reci svoje razloge i to je to.
upravo tako....... gin preporuci a onda doktor opce prakse otvara bolovanje ...... mene su i ginicka i dokica opce prakse odmah pitale dal zelim na bolovanje ( sa 4 tjedna) ali ja se ne dam..... ici cu taman onih 45 dana ranije
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:47   #230
Ma pa da, zavisi kako gdje i što radi, ja inače radim u laboratoriju s otrovima i opasnim kemikalijama pa sam isto išla na održavanje..
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:50   #231
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
upravo tako....... gin preporuci a onda doktor opce prakse otvara bolovanje ...... mene su i ginicka i dokica opce prakse odmah pitale dal zelim na bolovanje ( sa 4 tjedna) ali ja se ne dam..... ici cu taman onih 45 dana ranije
ja idem od ponedjeljka.....28 dana kako zakon kaže (jer nisam bila na bolovanju)...
Gin mi napisao PD od 08.03.2007. i žig stisnuo kraj toga, a dokica opće prakse napisla doznake i nosim ih sutra u Klovićeu.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:54   #232
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja idem od ponedjeljka.....28 dana kako zakon kaže (jer nisam bila na bolovanju)...
Gin mi napisao PD od 08.03.2007. i žig stisnuo kraj toga, a dokica opće prakse napisla doznake i nosim ih sutra u Klovićeu.....
ti se fakat nedas
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:56   #233
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
upravo tako....... gin preporuci a onda doktor opce prakse otvara bolovanje ...... mene su i ginicka i dokica opce prakse odmah pitale dal zelim na bolovanje ( sa 4 tjedna) ali ja se ne dam..... ici cu taman onih 45 dana ranije
Ja isto tako planiram, ali pošto ću roditi krajem 8. mjeseca, ako bude lijepo vrijeme kidam ja u 6. mjesec na bolovanje, da se mogu kupati
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:57   #234
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ti se fakat nedas
posao mi nije naporan......neke stranke jesu al G se pobrinuo da ih ne fermam previše

šalju me ranije doma......malo se prošetam po gradu i meni super......već me sad brine šta ću po cijele dane radit doma.......osim forumiranja....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 10:02   #235
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
posao mi nije naporan......neke stranke jesu al G se pobrinuo da ih ne fermam previše

šalju me ranije doma......malo se prošetam po gradu i meni super......već me sad brine šta ću po cijele dane radit doma.......osim forumiranja....
Super, i meni je ok na poslu ( radim za starce ) ....... to camljenje doma i mene ubija, super je kad imam posla ali kad nemam onda lupam glavom o zid ..... ja i sad zbrisem malo protegnut nogice, pa malo do galerije da vidim dal ima kaj novo
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 10:07   #236
Ja nisam imala nikakve uputnice za rodit....2 puta
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 10:09   #237
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Super, i meni je ok na poslu ( radim za starce ) ....... to camljenje doma i mene ubija, super je kad imam posla ali kad nemam onda lupam glavom o zid ..... ja i sad zbrisem malo protegnut nogice, pa malo do galerije da vidim dal ima kaj novo
e sad se zamislite na strogom mirovanju već 2 fuc.. mjeseca...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 10:22   #238
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
e sad se zamislite na strogom mirovanju već 2 fuc.. mjeseca...
Kuzim te porpuno, a jos kad moras lezati .... evo ti zato jedna velika
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 10:52   #239
za sve preglede treba, a za rodit ne treba uputnica
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 10:52   #240
ja također radim u školi i ginić mi je odmah rekao da idem čuvati doma trudnoću, a ne klince Njegovo mišljenje sam odnijela doktorici opće prakse i ova je otvorila bolovanje bez riječi.
Nakon tri mjeseca sam sama otišla na komisiju. Žena me je pogledala i produžila bolovanje. Inače, morati ćeš krajem svakog mjeseca otići kod doktorice, uzeti doznake i odnijeti ih u HZZO i u svoju školu.
A što se tiče biti doma............ja sam lagano počela dobivati sijede!!!!!Živim u gradu gdje nemam nikog svoga, a prijateljice rade.
Ponekad mi dođe žao moga muža
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.