Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2009., 08:35   #1021
Quote:
dubrovčanka kaže: Pogledaj post
Što treba od papira za produljenje PD? i treba li i MM ići? hvala
Ukoliko imaš obrazac zahtjeva za korištenje roditeljskog dopusta dovoljno je da ga TM potpiše, ne treba ići sa tobom, u Puli je uz taj zahtjev potrebno dostaviti (prepisujem sa zahtjeva ):
1. izvod iz knjige rođenih za dijete
2. presliku zdravstvene iskaznice
3. presliku zdravstvene iskaznice oca djeteta
4. presliku radne knjižice (tvoje, ili oca ako će on koristiti RD)
5. presliku osobne iskaznice
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 17:38   #1022
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
jel zna netko koje uvjete mora zadovoljiti otac djeteta da bi mogao na drugih 6 mjeseci porodiljnog?
meni su na HZZO-u rekli kad sam zapocinjala moj porodiljni da dodjemo 15-ak dana prije isteka i da MM ispuni izjavu koju mi je odmah dala...

da mora biti zaposlen jer sam i ja zaposlena...da donese prosjek zadnjih 6 placa iz firme i neku izjavu poslodavca da se slaze sa njegovim odlaskom na porodiljni...

i da dodjemo oboje jer ja isto moram potpisat da se odricem svog dijela nastavka dopusta...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 09:37   #1023
Ja sam radila 8 mjeseci, a oni traže prosjek zadnjih 6 mjeseci. Dali postoji šansa da dobijem punu naknadu jer nemam godinu dana?
Mama i Neo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:27   #1024
Ovo je malo komplicirano....pa ako je netko bio u takvoj situaciji nek mi kaže

Prije porodiljnog sam radila u jednoj privatnoj firmi,ali nedavno sam predala zamolbu na drugo radno mjesto i velika je šansa da krenem raditi uskoro.
U hzzu su mi rekli da moram donjeti potvrdu s radnog mjesta mjesec dana prije nego što počnem raditi jer prekidam porodiljni.
A ja planiram dati otkaz u firmi u kojoj sam radila ako me zovu na ovaj drugi posao...I sad kako da ja to izvedem

Ne mogu još dati otkaz jer sam na porodiljnom,a kad me budu zvali na drugi posao kako ću ja donjeti potvrdu mjesec dana ranije kad bi trebala raditi odmah kad me pozovu.... jel me netko shvatio?
Ja sad ne znam šta da radim...HELP!!!
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:02   #1025
Trebam malu pomoć!

Trenutno sam na porodiljnom dopustu do 21.5.2010 i upravo sam opet zatrudnila.Znači,kad mi istekne porodiljni bit ću u 5. mjesecu trudnoće.I s obzirom da se nebi vraćala na posao (jer sam se preselila kojih 300 km od mjesta zaposlenja) da li mogu odmah uzeti bolovanje?I da li mi poslodavac smije dati otkaz nakon isteka porodiljnog dopusta?i još me zanima kakva su mi prava na naknade?

Puno hvala.
maluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:05   #1026
Quote:
Mama i Neo kaže: Pogledaj post
Ja sam radila 8 mjeseci, a oni traže prosjek zadnjih 6 mjeseci. Dali postoji šansa da dobijem punu naknadu jer nemam godinu dana?

ako nemaš godinu dana neprekidno dobivati ćeš 2660 kn.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:07   #1027
Quote:
maluci kaže: Pogledaj post
Trenutno sam na porodiljnom dopustu do 21.5.2010 i upravo sam opet zatrudnila.Znači,kad mi istekne porodiljni bit ću u 5. mjesecu trudnoće.I s obzirom da se nebi vraćala na posao (jer sam se preselila kojih 300 km od mjesta zaposlenja) da li mogu odmah uzeti bolovanje?I da li mi poslodavac smije dati otkaz nakon isteka porodiljnog dopusta?i još me zanima kakva su mi prava na naknade?

Puno hvala.

možeš odmah na komplikacije, ali nećeš imati prosjek plaće, pa ćeš dobivati 2660 kn. a otkaz ti ne može dati jer si trudna.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:32   #1028
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
ako nemaš godinu dana neprekidno dobivati ćeš 2660 kn.
Kako 2660?
Zašto ja onda dobivam 1660 kn??!!
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:04   #1029
Da, mene isto zanima da se jave mame koje imaju iskustva s prelaskom s jednog porodiljnog na drugi....kako ide izracun naknade, treba li opet ona silna papirologija (kad vec sve papire imaju na hzzo-u)
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 00:30   #1030
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Kako 2660?
Zašto ja onda dobivam 1660 kn??!!

ako sam dobro pročitala ti si volontirala i nisi dobivala plaću, pa nemaš prosjek i dobivaš minimalac. cure koje su radile i dobivale plaću, a nemaju u komadu 12 mj.staža dobivaju 2660 kn.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:25   #1031
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
ako sam dobro pročitala ti si volontirala i nisi dobivala plaću, pa nemaš prosjek i dobivaš minimalac. cure koje su radile i dobivale plaću, a nemaju u komadu 12 mj.staža dobivaju 2660 kn.
Kužim to. Ali ja sam se nakon staža zaposlila i dobivala plaću normalno. Jest da sam radila samo 4 mjeseca,ali sam imala punu plaću...i sad sam na 1660 kn,a na komplikacijama imala 830 i nešto.
Ja ću nekog ubit ak su me zajebali za 1000 kuna
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:39   #1032
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
možeš odmah na komplikacije, ali nećeš imati prosjek plaće, pa ćeš dobivati 2660 kn. a otkaz ti ne može dati jer si trudna.
krivo

Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Kako 2660?
Zašto ja onda dobivam 1660 kn??!!

dobro dobijas, maza1 je krivo napisala.
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 00:32   #1033
sorry cure frendica mi je išla s jednog porodiljnog na drugi porodiljni i nije imala prosjek i dobivala je 1600 kn, ali onda se tako i dobivalo drugih 6 mjeseci, pa sam mislila da se i sada dobiva prosjek drugih 6 mj.2660 kn, ali to očito nije točno.
tina06 za tebe mi stvarno nije jasno zašto dobivaš 1663 kn, kada si imala prosjek plaće 4 mj. znam da traže 6 mj. ali svejedno malo dobivaš?
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 12:04   #1034
Quote:
maluci kaže: Pogledaj post
Trenutno sam na porodiljnom dopustu do 21.5.2010 i upravo sam opet zatrudnila.Znači,kad mi istekne porodiljni bit ću u 5. mjesecu trudnoće.I s obzirom da se nebi vraćala na posao (jer sam se preselila kojih 300 km od mjesta zaposlenja) da li mogu odmah uzeti bolovanje?I da li mi poslodavac smije dati otkaz nakon isteka porodiljnog dopusta?i još me zanima kakva su mi prava na naknade?

Puno hvala.
evo i ja sam u slicnoj situaciji, trenutno sam na porodiljnom koji mi završava mjesec dana prije termina poroda (neplanski sam opet u trudna ), e sad sam ja malo zbunjena jer neznam šta sa tom rupom od mjesec dana?
__________________
buhtlica 08.08.2009. & vriskica 30.08.2010.
baby joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 19:50   #1035
nova na forumu - pomoć molim

da ukratko opišem situaciju:

trudna sam 5 tjedana

u 2008. godini imam 8 mjeseci staža a u 2009 u 6. mjesecu sam se zaposlila i radim još uvijek, znači do kraja mjeseca ću imati sve skupa 16 mjeseci staža. u prvih 8 mjeseci staža prosijek plaće mi je bio 8700,00 kn, a sad mi je plaća 7500,00kn.
da li ja baš moram raditi u ovoj firmi u komadu 12 mjeseci kako bih dobila pravo na punu plaću za vrijeme trajanja porodiljnog dopusta ili mogu napraviti prijelaz u drugu firmu pa u 6. mjesecu kad navršim 12 mjeseci "bez prekida" otići na komplikacije. kolika će mi biti primanja na komplikacijama kolika na porodiljnom.

Da li umijesto 12. mjeseci u komadu mogu imati 18 mjeseci s prekidima i da na taj način ostvarim ista rava kao i da radim 12 mjeseci bez prekida i akomože tako da li mi se onda računa prosijek svih plaća..........


ne znam više koju bih kombinaciju izmislila, jer na ovom poslu koji trenutno radim u ovom stanju je nemoguće ostati, vlasnik traži rezultate i ne zanima ga da li sam trudna ili ne a ako ne mogu izdržati tempo kaže mi da idem na komplikacije - ali da li se te komplikacije također računaju u radni staž








UPOMOĆ!!!!!

Zadnje uređivanje floot.loot : 15.01.2010. at 19:57.
floot.loot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 23:34   #1036
Quote:
floot.loot kaže: Pogledaj post
nova na forumu - pomoć molim

da ukratko opišem situaciju:

trudna sam 5 tjedana

u 2008. godini imam 8 mjeseci staža a u 2009 u 6. mjesecu sam se zaposlila i radim još uvijek, znači do kraja mjeseca ću imati sve skupa 16 mjeseci staža. u prvih 8 mjeseci staža prosijek plaće mi je bio 8700,00 kn, a sad mi je plaća 7500,00kn.
da li ja baš moram raditi u ovoj firmi u komadu 12 mjeseci kako bih dobila pravo na punu plaću za vrijeme trajanja porodiljnog dopusta ili mogu napraviti prijelaz u drugu firmu pa u 6. mjesecu kad navršim 12 mjeseci "bez prekida" otići na komplikacije. kolika će mi biti primanja na komplikacijama kolika na porodiljnom.

Da li umijesto 12. mjeseci u komadu mogu imati 18 mjeseci s prekidima i da na taj način ostvarim ista rava kao i da radim 12 mjeseci bez prekida i akomože tako da li mi se onda računa prosijek svih plaća..........


ne znam više koju bih kombinaciju izmislila, jer na ovom poslu koji trenutno radim u ovom stanju je nemoguće ostati, vlasnik traži rezultate i ne zanima ga da li sam trudna ili ne a ako ne mogu izdržati tempo kaže mi da idem na komplikacije - ali da li se te komplikacije također računaju u radni staž








UPOMOĆ!!!!!

nažalost ali moraš imati 12 mj.neprekinutog staža da bi na porodiljnom prvih 6 mj. dobivala prosjek svoje plaće, a dr.6 mj.- 2660 kn.
ako nemaš dobivati ćeš cijelu godinu 2660 kn.
nisam sigurna da li se što promijenilo za komplikacije ali prije je bilo da moraš imati 12 mj.neprekidno ili 18 mj.s prekidima da bi na komplikacijama dobivala 4257 kn maximalno.
ako ikako možeš probaj raditi do 6 mj.da imaš 12 mj.u komadu. traži godišnji prije odlaska....
nije mi baš jasno što si napisala prijelaz u drugu firmu?
komplikacije ulaze u staž, kao i porodiljni.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 00:48   #1037
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
sorry cure frendica mi je išla s jednog porodiljnog na drugi porodiljni i nije imala prosjek i dobivala je 1600 kn, ali onda se tako i dobivalo drugih 6 mjeseci, pa sam mislila da se i sada dobiva prosjek drugih 6 mj.2660 kn, ali to očito nije točno.
tina06 za tebe mi stvarno nije jasno zašto dobivaš 1663 kn, kada si imala prosjek plaće 4 mj. znam da traže 6 mj. ali svejedno malo dobivaš?
Pa i je štos u tome što traže zadnjih 6 mjeseci,a ja ih nisam imala...a nikako nisam smjela ostati raditi...jbg.
Na moment si me uplašila jer sam stvarno pomislila da su me zavaljali za 1000 kn
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:20   #1038
zanima me dal je moguće da tata ide na drugi dio porodiljnog ako su oboje studenti? jel opće onda postoji ta mogućnost?

i ne znam dal sam dobro shvatila, ako je žena zaposlena manje od 12mj. onda dobiva 2600kn? ili 1663? jel mi se isplati zaposlit na 4 mjeseca, jel bi dobivala veći porodiljni sa drugom bebom?
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:42   #1039
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
zanima me dal je moguće da tata ide na drugi dio porodiljnog ako su oboje studenti? jel opće onda postoji ta mogućnost?

i ne znam dal sam dobro shvatila, ako je žena zaposlena manje od 12mj. onda dobiva 2600kn? ili 1663? jel mi se isplati zaposlit na 4 mjeseca, jel bi dobivala veći porodiljni sa drugom bebom?
Netko je ovdje rekao da porodiljni ide u staž,ali opet traže ti zadnih 6 mjeseci prosjeka plaće tako da mislim da ti se ne isplati zaposliti se jer nećeš dobivati više od 1660 kn ako sam dobro shvatila...
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:00   #1040
[QUOTE=undercover;24533624]krivo



Dobro,sad stvarno ne kužim kakva su mi prava na naknade kad pređem s jednog porodiljnog na drugi.
maluci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.