Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2015., 20:29   #61
Sad se bas racuna u kasiku goriva

Range od 800 km za rezervoarom je sasvim pristojan, narocito ako govorimo o realnim uslovima a ne reklamama.

Cini mi se da sam ja znao potrositi nekada rezervoar i na oko 400 km, pa sam jos uvijek ziv.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 12:27   #62
F30 ima 57L tank, tak da je 800km s jednim tanko, oko 50L bez rezerve čit solidan prosjek...
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 16:27   #63
318d F30 iskustva

Evo i dokaz onima koji govore gluposti da bc pokazuje po litru-dvije manje nego u stvarnosti?!?
Znaci, napunjen do cepa ponistena km na 0 i odvozeno skoro 800km. Kazaljka goriva nije ni na cetvrtini. Prosjek 4,7, jos preostalo goriva za cca. 320km.
E sad, voznja je bila u smjeru juga A1, povratak stara. S tim da su uvjeti na A1 bili losi (kisa, magla) pa je neki prosjek brzine oko 100, dok na staroj nije bilo guzve i moglo se dobro voziti. Sve u svemu, prosjek odlican..
Pricekat cu da dode do rezerve, pa ga napunit opet do cepa i onda izracunat po prijedenoj km i iducem racunu goriva prosjek, pa ga usporedit sa bc.
Sad ce biti malo vise gradske voznje, pa ce i onaj prosjek malo porasti..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 17:48   #64
Nemoj se puno truditi, jer netko ovdje je čuo od susjedovog frenda da troši 7-8.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 13:52   #65
Zekac, predpostavljam da je manuelni mjenjac, dali tko ima iskustva sa automatskim?
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 16:25   #66
Za trajnost ne znam, ali mene ja jako ugodno iznenadio brzinom i finoćom šaltanja. I kad je u sport postavkama kao da malo brže šalta i ima bolji odaziv na gas.
Ali ako su po kvaliteti kao i u E60, E90 (mislim da su to ZF) trebali bi izdržati barem 200k km bez ikakvih problema.
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 23:37   #67
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Zekac, predpostavljam da je manuelni mjenjac, dali tko ima iskustva sa automatskim?
po BCu 7,1lit/100km
tankanjem punog rezervoara ispadne 8,1lit/100km
automatik, ZG cruising speed
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 17:31   #68
Evo, da zavrsimo pricu oko potrosnje.
Konacno dosao i do rezerve, te je situacija ovakva: sa punim tankom predeno 1008 km, natoceno do vrha (dva izbacivanja pistolja) 53,48l. Prema ovome, potrosnja je 5,3 l/100km, te bc laze za 0,3.
Rezim voznje je 80% ac/otvorena, 20% grad.

Pozdrav ekipi kojoj od bratovog kuma frend tvrdi da bc laze 1,5l.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 12:14   #69
Taj motor troši na kapaljku,stvarno mi je potrošnja najmanja briga kod tog motora(doduše niti nemam briga oko auta,samo redovito pranje i servisiranje).

Ja sam bio preljen računat potrošnju kao ti,ali eto drago mi je da znam da BC vara punih 0,3 litre
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 12:33   #70
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Taj motor troši na kapaljku,stvarno mi je potrošnja najmanja briga kod tog motora(doduše niti nemam briga oko auta,samo redovito pranje i servisiranje).

Ja sam bio preljen računat potrošnju kao ti,ali eto drago mi je da znam da BC vara punih 0,3 litre
mislim da ne vara ni toliko iz razloga što je sigurno još malo goriva u vozilu kada ti kazaljka pokazuje da je prazan, tj. kada ti je range na BC = 0
Lafo79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 10:54   #71
Quote:
Lafo79 kaže: Pogledaj post
mislim da ne vara ni toliko iz razloga što je sigurno još malo goriva u vozilu kada ti kazaljka pokazuje da je prazan, tj. kada ti je range na BC = 0
kakva glupost... nema nikakve veze s ničim ovo što si ti napisao..

da rezimiramo, piše da je 5.0 (ne znamo drugu decimalu) a stvarna je 5.35. Moj komp laže za oko 0.5, naravno isto na manje.

Samo mi je žao što je drugi put točen "dok dva puta ne iskoči" jer to sad ništa ne znači.. Ako je prvi put bio do čepa, baš do čepa, i drugi put treba bit do čepa baš do čepa.

Za nadoliti do čepa treba imati strpljenja, staviti da lagano curi, tj ne dozvoliti da iskače. nekad se može i 5 litara nadoliti nakon drugog iskakanja...

Ja sam jednom ukupno nalio više od 11 litara nakon prvog iskakanja


to sam napravio samo dva puta da testiram BC ali valjda je jasno da nije dobro nadolijevati nakon što prvi put iskoči pumpa.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:48   #72
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post



Samo mi je žao što je drugi put točen "dok dva puta ne iskoči" jer to sad ništa ne znači.. Ako je prvi put bio do čepa, baš do čepa, i drugi put treba bit do čepa baš do čepa.
I prvi put je bilo na isti nacin.
Prvo izbacivanje, i nakon toga samo zaokruzivanje cijene na xx0. Dakle razlika je gotovo zanemariva..




Sent from my iPad using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 15:24   #73
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Točno tako,to ulje i takvi servisni intervali,ali ja servis skratim jednom godišnje tj. izmjenu ulja,bez obzira na kilometre,jer je ovo idiotarija,servis svake 2 godine
Bilo kom autu je idiotarija servis svake 2 godine, ali i ne više od 10-12000 km.
Ulje se da naći i jeftinije castrol 5w30 . Servisi propisuju na 30 000, tako da što prije kuipiš novi BMW .
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 22:39   #74
Quote:
dln kaže: Pogledaj post
Bilo kom autu je idiotarija servis svake 2 godine, ali i ne više od 10-12000 km.
Ulje se da naći i jeftinije castrol 5w30 . Servisi propisuju na 30 000, tako da što prije kuipiš novi BMW .
I jasam tako mislio ali vjerujh, ako je gorivo ok to tako i bude, ako su otezani uvjeti pozove on tebe i prije.
Evo u firmi gdje radim nasa kcerka firma se bavi prodajom Iveco i Fiat dostavnih vozila, , termin zamjene ulja je 40.000 km,Stralis 150.000 oba po godinu dana. MB Sprinter 50.000 km pa ti sad budi pametan.

Koliko je to tek radnih sati?
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 23:38   #75
Da, al je i velika razlika u predimenzinoranom Cursoru i ovim mlincima za kavu u osobnim vozilima. Također i u broju hladnih startova. Ti kresneš bus i ne gasiš ga. Ovaj kresne auto, vozi pol sata pa gasi.... A i okretaju na kojima se najčešće vrte kamionski motori... A ni dostavna vozila nisu daleko, meni je na Daily-u zeleno bilo do 2500 okretaja i tu sam ga vozil. Taman oko 110 po autocesti.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 13:47   #76
Pitanje,Vi koji vec imate F30 vozilo koje kupujem nema tempomat nego samo limitator ilu kako daga nazovem, sistem ala Dacia....pitanje dali se moze to naknadno ugraditi?
Sve sto sam zelio imaugradjeno, autam i td.kada odobre lizing postiracu fotke.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 14:03   #77
http://www.tomic.hr/hr/en/insights/A...uc_u_ruke.html

Jel netko zna traje li jos uvijek ta akcija? Obicno to samo reklamiraju a kada dodes tamo vec su sve prodali. Vjerujem da je prosla akcija vec?
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 14:09   #78
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Pitanje,Vi koji vec imate F30 vozilo koje kupujem nema tempomat nego samo limitator ilu kako daga nazovem, sistem ala Dacia....pitanje dali se moze to naknadno ugraditi?
Sve sto sam zelio imaugradjeno, autam i td.kada odobre lizing postiracu fotke.
Čestitam!

Za ovo što pitaš nemam pojma.

Jesi kupio 318d ili 320d?
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 14:31   #79
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
http://www.tomic.hr/hr/en/insights/A...uc_u_ruke.html

Jel netko zna traje li jos uvijek ta akcija? Obicno to samo reklamiraju a kada dodes tamo vec su sve prodali. Vjerujem da je prosla akcija vec?
Aktualno je i bit će sigurno još neko vrijeme mislim.
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 15:36   #80
http://www.autoscout24.ch/de/d/bmw-3...3293&vehtyp=10

Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Čestitam!

Za ovo što pitaš nemam pojma.

Jesi kupio 318d ili 320d?
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.