Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2015., 18:18   #81
Dobar je Talisman, iako ova maska naprijed je mogla biti puno bolja. Osim toga ovaj profil na prednjim vratima ispod retrovizora je bezveze.
Kod interijera imam cudan osjecaj dnevnog boravka kad ga gledam. Meni bolji nego Passatov.
Nazalost ponuda motora siromasna i jadna. Tipicna za nove Renaulte zadnjih godina...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 18:19   #82
Samo ću se citirati pošto san u temi Novi modeli postavio. Meni djeluje simpa. Šta mislite kakve su mu šanse u Europi ako se uopće bude prodavao u nas?

Quote:
Suelureac kaže: Pogledaj post










Suelureac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 18:22   #83
Prodavati ce se puno bolje nego Laguna u EU, al mislim da Renault ocekuje puno od ovog auta u Kini. Mislim da iduce godine otvaraju prvu tvornicu tamo...

Pocetna verzija navodno

http://europe.autonews.com/article/2...lisman-quality

608 litara prtljaznik, najstedljivi dizel izbacuje 95g/km sto je u rangu Passata.

Zadnje uređivanje gaff_ : 06.07.2015. at 18:34.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 18:38   #84
Pa prodavat ce se naravno i u hrvatskoj.

Vec postoji najava na renault.hr internetskoj stranici ....
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 18:46   #85
Ljepsi auto od Giulie!
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 20:14   #86
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Prodavati ce se puno bolje nego Laguna u EU, al mislim da Renault ocekuje puno od ovog auta u Kini. Mislim da iduce godine otvaraju prvu tvornicu tamo...

Pocetna verzija navodno

http://europe.autonews.com/article/2...lisman-quality

608 litara prtljaznik, najstedljivi dizel izbacuje 95g/km sto je u rangu Passata.
608? wow. Inače izgleda super, vidi se da je Renault zakoračio u budućnost.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 20:58   #87
Koliko ovaj automobil moze konkurirati njemackoj trojci posebno audiu A4 koji je po meni najblizi konkurent talismanu.
Mislim prije svega na kvalitetu i omjer ulozeno dobiveno !?
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 21:26   #88
Quote:
MengRen kaže: Pogledaj post
Koliko ovaj automobil moze konkurirati njemackoj trojci posebno audiu A4 koji je po meni najblizi konkurent talismanu.
Mislim prije svega na kvalitetu i omjer ulozeno dobiveno !?
Pa gdje ti A4 pade na pamet kao konkurent Talismanu?

Meni su Talismanu konkurenti automobili iz D-segmenta od nepremium proizvođača: Passat, Mondeo, 508 i njima slični.

A4, 3er i C klasa su ipak neki drugi svijet.
Suelureac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 21:37   #89
Quote:
Suelureac kaže: Pogledaj post
Pa gdje ti A4 pade na pamet kao konkurent Talismanu?

Meni su Talismanu konkurenti automobili iz D-segmenta od nepremium proizvođača: Passat, Mondeo, 508 i njima slični.

A4, 3er i C klasa su ipak neki drugi svijet.
Pa ja ocito pokusavam usporediti dva razlicita svijeta.

Ocito ce biti u istom ili bar pribliznom cjenovnom razredu.
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 22:30   #90
Quote:
Suelureac kaže: Pogledaj post
Pa gdje ti A4 pade na pamet kao konkurent Talismanu?

Meni su Talismanu konkurenti automobili iz D-segmenta od nepremium proizvođača: Passat, Mondeo, 508 i njima slični.

A4, 3er i C klasa su ipak neki drugi svijet.
Slažem se da je ovo konkurencija. Vjerujem da će se auto dobro prodavati.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 22:46   #91
Quote:
MengRen kaže: Pogledaj post
Pa ja ocito pokusavam usporediti dva razlicita svijeta.

Ocito ce biti u istom ili bar pribliznom cjenovnom razredu.
Loše je uspoređivati premium i ne-premium proizvođače, čak ih više nitko ne trpa u isti koš kada se gledaju prodajni rezultati. Sada imaš te 508-ice, Passate i Talismane koji su veličina auta po mjestu u unutrašnjosti i gepeku rang A6, Serije 6, E-klase. Jedino BMW Serije 3 u GT izdanju je izdašan prostorom kao ovi ne-premium modeli.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 23:43   #92
Auto je meni bomba izgledom, jako pozitivno iznenađenje od Renaulta koji već dugo vremena nije imao auto dizajniran po mojem ukusu (hint: Laguna III, Vel Satis ...). Najveća dizajnerska mana mu je ovaj ogroman "šaka u oko" znak i za nas balkance debilno ime.

Ako ga ne uprase, a mislim da neće, ovih 160ks će biti i više nego dovoljno za većinu kupaca. 600L gepeka, dual clutch getribe, niska potrošnja, poštene cijene koje Renault ima i mislim da će se ovo dobro prodavati.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 23:47   #93
I da, ovaj auto i ne cilja na premium što je potpuno jasno iz ponude motora, pa najjača dizelska mašina ima 160ks. Premium konkurencija u klasi ima skoro duplo, pri čemu ne računam RS/M/AMG modele.

Osim toga svaki novi auto u klasi koji izađe "kakti" cilja na to da bude premium: Mazda 6, Ford Mondeo, VW Passat itd., jebiga srednja klasa voli misliti da se vozi u "skoro" premiumu za 200 tisuća krznenih.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 00:25   #94
Po ponudi prostora bmw3 i c klasa su mi oduvijek bili bliže kompaktima nego d segmentu. Ali to je OK. Ekipi koja to vozi prostor nije presudna stvar (čitaj: ne gombaju se sa dječjim sjedalicama, kolicima itd.). Ovaj Taliban nije grdosija nego jednostavno prati trendove Mondeo 4.87, Mazda6 4.87, Superb 4.86, Insignia 4.84, Peugeot508 4.83...

Zadnje uređivanje RoadRage : 07.07.2015. at 00:53.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 08:52   #95
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Ljudi kupuju passate s 105 ili 110 konja, 140 je već raketa, a sad je 160 odjednom premalo. Ako imate već nešto protiv auta, isprobajte ga i napišite nešto što ima bar malo logike, a ne prvo budaleštino koja vam padne na pamet.
Tko je ikada rekao da je i u Passatu i u bilo kojem autu srednje klase dovoljno 105 ili 110ks? To je jedino dovoljno u Polu,nije mi ta konjaža dovoljna niti u Golfu,a kamoli mrcinama od 1500+kg kao što je ovaj Renault ili Passat.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 08:58   #96
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Po ponudi prostora bmw3 i c klasa su mi oduvijek bili bliže kompaktima nego d segmentu. Ali to je OK. Ekipi koja to vozi prostor nije presudna stvar (čitaj: ne gombaju se sa dječjim sjedalicama, kolicima itd.). Ovaj Taliban nije grdosija nego jednostavno prati trendove Mondeo 4.87, Mazda6 4.87, Superb 4.86, Insignia 4.84, Peugeot508 4.83...
Pa meni je osobno auto koji je dimenzijama u višoj srednjoj klasi grdosija,ali to je upravo ono što je netko gore napisao. Kako za jeftinu lovu(uvjetno rečeno) prodat kupcu muda pod bubrege tj. auto na metre i pokušat ga uvjerit da vozi nešto kvzi premium,a nije vidjelo p od premiuma.

Pravi premiumi(švapska trojka) ostaje u rangu srednje klase auta,što se tiče dužine istih,jer ako odu više na metre sami sebe kolju i rade zbrku...
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 08:59   #97
Ako valda nekih 80 posto passata nema više od 140 konja, onda je dovoljno. Nema veze šta ti misliš. A za neke ni 400 nije dovoljno, i uzmu 500. I šta onda.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 09:07   #98
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Ako valda nekih 80 posto passata nema više od 140 konja, onda je dovoljno. Nema veze šta ti misliš. A za neke ni 400 nije dovoljno, i uzmu 500. I šta onda.
Znači ako ekipa kupi karikirano Passata od 80ks kod nas onda je to dovoljno? Ne trekeljaj bezveze. Kupuju da bi vozili Das Auto,a za jači motor nemaju love,i kupuju firme koje žele auto/moraju radi politke firme imat auto srednje klase,švapske marke i onda kupuju Passate na kile s najslabijim motorom i opremom.

Još jednom,kurac je dovoljno 105ks u autu od 1500 kg,i nema veze šta ti misliš,i šta socijala kupuje da ih se vidi.

I šta onda ako neki uzmu Passat koji je normalnije motoriziran nego čađaric aod 105ks?
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 09:41   #99
Bravo, sad si skužio, da konji niso najbitniji kod auta, bar ne za sve. Opet znaći da je dovoljno i 130 konja, a 160 još bolje.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 09:43   #100
Apsolutno se slažem. U srednjoj klasi sam recimo vozio Lagunu 1.5 sa 110ks i nije to to. 2.0 sa 300+NM i 130 - 150 ks je optimalno za takve aute.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.