Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2016., 15:49   #41
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
još kao (ako sam dobro shvatila) - njen zaručnik ne prihvaća sestrinu novu vezu... što on ima prihvaćati ili ne prihvaćati? pa to je NJENA sestra. sve je pisano s toliko drame i konfuzije.
Mozda je ljubomoran jer se seka bacila na bivseg, a ne na njega?
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 16:02   #42
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ali zašto joj smeta? ona je sretna, udaje se, planira svatove i tako... ima MIR i savršenog čovjeka... kužim da je awkward... ali zašto joj smeta? onda očito i nije našla mir kad je u pitanju taj bivši. još kao (ako sam dobro shvatila) - njen zaručnik ne prihvaća sestrinu novu vezu... što on ima prihvaćati ili ne prihvaćati? pa to je NJENA sestra. sve je pisano s toliko drame i konfuzije.
Mene osobno bi isto tako smetalo kada bi moja bliska prijateljica ili sestra završila u nekom odnosu sa nekim mojim bivšim partnerom.
Zato što se radi o intimi...vjerojatno bi moje prijateljice ili sestra puno toga znale o intimi mene i tog mog bivšeg.

Onda na kraju i ja bih bila svjesna toga da je osoba koja mi je bliska /sestra, prijateljica/ u krevetu sa nekim frajerom sa kojim sam se ja ševila godinama i planirala se čak i udati. Mislim ne bi mi to baš pasalo da li zbog ega ili neke prisnosti sa prijateljicom/sestrom ili naprosto zbog toga što se taj "bivši" na jedan način vraća u moj život na neki čudan, sporedan način. Svakako mi to nikako ne bi leglo dobro u smislu, huju haj...aj se vi samo dobro zabavljate, tko šljivi mene i moju prošlost

Naravno, takve stvari se na kraju krajeva mogu dogoditi. E, sad što bih učinila?
Pa sigurno ne bih digla ruke niti od sestre, niti od prijateljice, ali ne bih se osjećala pretjerano ugodno u njihovom društvu...možda sa vremenom...bih...ali na samom početku, nekako bi to teško odglumila u smislu kao ono "ma nema frke"...jednostavno zato što nekako odjeljujem te "muške" od prijateljica ili sestre kao osobe koje me naprosto ne privlače iz razloga jer ih smatram ne zabranjenom zonom, glupo je to reći, ali naprosto na njih ne reagiram kao na neke druge muškarce.

Imala sam jedan sličan slučaj kad sam bila cura. Sestra se udala i njezin bivši sa kojim je bila par godina u vezi se napikirao na mene...ne...bio mi je užasno drag, jer sam ga poznavala, šarmantan, pametan i to je to. Točka. Jednostavno ne....to je bila osoba sa kojom je moja sestra imala izuzetno važnu vezu u životu i grozno bih se osjećala da sa istim započnem vezu.
To mi je onak...smatrala sam ga osobom koja mi je draga, bliska, ali osoba koja u meni nije nimalo pobudila niti potrebu niti želju da sa istim bilo što počnem.
On je na kraju izjavio da je htio sa mnom vezu kako bi na jedan način "održao" kontakt "posredno" sa mojom sestrom...eto...nije baš neki doživljaj, ha?

No, opet to sam ja. MOji neki pogledi...možda bih sa vremenom, ako bi ta veza postala ozbiljna za njih obadvoje vjerojatno to i prihvatila, jer...bi mi to sa vremenom postalo ( valjda ) normalno.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 16:10   #43
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Baš to.

Ako bi se petljala sa sestrinim bivšim, prilično bi jako morala bit uvjerena da je to frajer mog života. A ne prekinut čim sestra sazna.

I autorica koja se zapravo duri, ali pod izlikom da joj smeta samo to što sestra nije prijavila
Ovaj dio sa sexom je poprilicno znakovit
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 16:55   #44
I velis bivsi planinari po sestri a? Ja mislim da te zeli napraviti ljubomornom. Mislim kuzim ga jer kad mene npr zena naljuti onda krenem bariti njenu sestru. Nazalost stara joj je gabor.
Tako da se nebi previse uzruyavao.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:03   #45
Ne znam zašto većina, kolko sam prošla postove, napada autoricu...
Meni, a i većini mojih bliskih ljudi, ne bi palo na pamet biti s bivšima od sestre, frendice itd....
Priče o svemirskoj ljubavi ne prolaze kod mene....

Ona je isto tako mogla biti sretna s nekim drugim, ako je već i s ovim bivšim od autorice prekinula....ispada da su bili f. buddies....a to je stvarno mogla biti s nekim drugim...

Mislim pa kak ti se jebeno ne gadi biti s nekim ko je sve to isto radio s nekim tebi bliskim....
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:14   #46
Situacija jest cudna, vjerojatno je i njima dvoma bila malo, ali nije ih sprijecila da se seksaju, ako njima nije precudno, autorica im je maltene dala blagoslov mada mogu i bez njega, sad napadajuc sestru ispada frikusa. Prekinuli su prije vise od pola desetljeca, udaje se, sta joj to treba...

Ako joj je bila potrebna distanca sve 5, ali ova reakcija je

Tko misli o bivsim ako mu je dobro?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:15   #47
bilo da se radi o braći ili prijateljima,sa bivšima od dotičnih se ne petlja!
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:16   #48
Ja mislim da ti to ne bi trebalo smetat. Jebiga. Ne znam zašto bi ti to smetalo, sretna si, imaš krasnu vezu u kojoj si sretna.

Pa šta da on njoj "radi stvari koje je tebi radio"? Ne razumijem. Ti si lika preboljela, štoviše, to je davno iza vas i bili ste si ok. Ne vidim zašto ti se on sad radi toga gadi, a nije ti se gadio prije.


Ne znam. Mislim da ljudi općenito rade previše drame oko takvih stvari. Pusti je da bude sretna, ako je sretna. Dovoljno je prošla u životu. Neš ti toga. Ne bi da je neki za kojim patiš.


A i sve da ti to iz ne znam kojeg razloga smeta najviše na svijetu, nemaš prava se u to petljat. Nikakvog.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:32   #49
Pitala bih sve ove što se zgražaju nad autoricom je li njima sasvim ok da njihov rođeni brat/sestra budu u vezi sa njihovim bivšim partnerima.

Apsolutno mi je jezivo i pomisliti da bih mogla biti sa bivšim od moje sestre i totalno bih popizdila kad bi se ona krenula petljati sa nekim od mojih exova. Ono stvarno nema nigdje drugog muškarca za nju nego baš moj bivši?! Bilo bi mi neugodno, čudno, ljigavo.Bilo bi me stid i sram.

Ali ovdje svakako vlada takvo ozračje da ljudima predlažu prekid dugih veza i brakova za svaku sitnicu, ali su puni podrške za jebavanje sa sestrinim bivšim. Nije moraliziranje, ali fakat nekakve granice moraju postojati.

Sestra joj je obična koza.



Poslano sa mog GT-N8000 koristeći Tapatalk
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:39   #50
Ne bi mi smetalo da mi je sestra sa nekim mojim davno preboljenim bivšim. To šta nama odnos nije uspio, ne znači da njima neće.

Frendica mi je s jednim dugogodišnjim bivšim, isto ne vidim problem. Zašto je to točno problem i čega bi ikoga tu trebalo bit sram točno?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:51   #51
Ček da vidim.
Sestra doživi dosta bed situaciju. Zbliži se s tvojim bivšim. Pita te smeta li ti. Ti veliš ne.
Premotamo.

Malo kasnije oboje ti se gade, nemoralno je, blabla. Ha?

Mogu skužit da ti nije najdraže što ti je sestra s bivšim zaručnikom. To fakat mogu skužit. Ali curo, prekinuli ste prije 6 godina. Ovo je ono, kraljevska drama.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:52   #52
Quote:
Panther1989 kaže: Pogledaj post

Mislim pa kak ti se jebeno ne gadi biti s nekim ko je sve to isto radio s nekim tebi bliskim....
Štajaznam, ima nas koji ne razmišljamo o obitelji dok se jebemo

Odrasli ljudi odlučuju o svom životu i mislim da onome tko je prebolio bivšeg partnera ne bi trebalo smetati što on/a ide dalje sa životom.
Da je frendica s mojim bivšim, prvo bih ju pitala jel luda jer zna da je zlostavljač. Ako njoj ne smeta, široko joj polje.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:56   #53
Quote:
Barbić kaže: Pogledaj post
Ma nisam uopće htjela postaviti temu kao da li sam ja odreagirala ispravno ili ne, pitanje je bilo sasvim jasno, kaj biste vi napravili u takvoj situaciji?

Meni se ne sviđa to kaj sam ja rekla da nemam niš protiv toga a ona grize samu sebe radi toga jer njoj to nije normalno i ona se sama sebi gadi i još sam na kraju ispala kriva kaj sam joj dala zeleno svjetlo za viđanje s njim.
Ništa. Pusti ih na miru, i pusti da se stvari među vama dvjema slegnu. S tipom i tako nemaš neraščišćenih računa. Nijedno od njih nije tvoje vlasništvo, odrasli su ljudi, možda je samo svima skupa jednako neobično.
Forsanjem ništa nećeš postići, a tvoja sestra te puzzle mora poslagati sama. Ti samo sebi u cijeloj priči nemoj davati preveliki značaj...i to je to...
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 17:57   #54
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Štajaznam, ima nas koji ne razmišljamo o obitelji dok se jebemo

Odrasli ljudi odlučuju o svom životu i mislim da onome tko je prebolio bivšeg partnera ne bi trebalo smetati što on/a ide dalje sa životom.
Da je frendica s mojim bivšim, prvo bih ju pitala jel luda jer zna da je zlostavljač. Ako njoj ne smeta, široko joj polje.
tako je samo, primarni nagoni!
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 18:04   #55
Različiti smo. Meni bi jako smetalo.Mojoj sestri još više. Jednom su je zezeli nešto na tu foru, na što je ona reagirala jao fuuj, pa to je meni incestouzno.

Jbga takve stvari se jednostavno ne rade. Valjda se u životu treba držati i nekakvih principa, a ne sve podrediti jurnjavi na kurac. Ispada kurac uber alles...
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 18:19   #56
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Različiti smo. Meni bi jako smetalo.Mojoj sestri još više. Jednom su je zezeli nešto na tu foru, na što je ona reagirala jao fuuj, pa to je meni incestouzno.

Jbga takve stvari se jednostavno ne rade. Valjda se u životu treba držati i nekakvih principa, a ne sve podrediti jurnjavi na kurac. Ispada kurac uber alles...
Različiti smo, da, ali ne moraš odmah lupat uvrede i nisko gađat. Nitko ne priča o ganjanju kurca, već o konkretnim vezama.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 18:23   #57
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
bilo da se radi o braći ili prijateljima,sa bivšima od dotičnih se ne petlja!
Tako je
Grozno je kad ti prijateljica ide sa bivšim, a kamoli sestra.
Ja bi se moje sestre odrekla da je to napravila.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 18:23   #58
Također bi mi bilo čudno i neugodnjak, da moja sestra bude sa mojim bivšim, dugogodišnjim, ozbiljnim partnerom.

Na jedan način, smatram da je nepisano pravilo ili barem moralno poželjno poštovati prošlost izuzetno bliske osobe- sestra, brata, oca.
To znači da takvu osobu iz prošlosti po mogućnosti ne vučeš opet u najbliže rodbinske i druge odnose osobi koja s dotičnom dijeli najintimniju prošlost- sestri i ne stavljaš je pred gotov čin.
To znači i da malo staneš na loptu i razmisliš, prije nego se nađeš u krevetu, preplavljen emocijama ili čime već, sa dotičnim.

Taj dečko jest dio prošlosti, ali je i osoba koja je obilježila na jedan neizbrisiv način jednu vrlo bitno etapu života njene sestre. Ne postoji tableta koja može izbrisati odnos u kojoj su te osobe bile, uvijek postoji sjećanje i svijest o tome. To je tako. Bivši partneri u puno slučajeva i iz različitih razloga, prekidaju svaki bliskiji-prijateljski odnos, jer ne žele distrakciju i tako lakše kreću dalje.

Od svih mogućih i nemogućih "riba u vodi", ne prolazi mi da je upravo taj dečko najfatalniji za njenu sestru.
Posebno mi je "nisko" da navedeni dečko kojem je ta cura svojedobno bila valjda smisao života, i očito bez ikakve obazrivosti i gledajući samo sebe ulazi u vezu upravo sa njenom sestrom- ni manje ni više.

Sjetila sam se primjera Briana Ferryja- on sad ševi curu koja je prethodno bila dugogodišnja zaručnica ili cura njegova sina. Od svih mogućih žena koje može imati, baš je morao završiti sa njom- tata i sin dijele plijen, jedan za drugim.

Po meni, to su nezdravi odnosi u kojima kronično nedostaje samokontrole, ali i nekog uvažavanja eventualnih moralnih osjećaja najbliskijih osoba- sestre, brata, oca, sina.
Ako nam je do nekoga stvarno stalo, onda nećemo uvažavati samo i isključivo vlastite interese i ispunjavati svoje porive, nego obazrivost prema mogućim osjećajima i povredi neke bliske osobe, prirodno dolazi visoko na ljestvicu prioriteta.
Povreda nikad nije racionalna stvar, ali u takvim bliskim relacijima trebalo bi postojati nešto iznad korektno-knjiško-racionalnih (hladnih) postulata.

Mislim da se autorica ne treba previše miješati, ali i da je očekivano da jedan način povrijeđena, a da je s druge strane vrlo vjerojatno izostala neka obazrivost bliskih osoba.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 18:28   #59
Ali, kakvih točno osjećaja? Kada si završio s nekim, tu nema više romantičnih osjećaja. Možete si bit prijatelji, ali prijatelji jedni drugima žele dobro, pa makar to dobro bilo u našoj neposrednoj blizini.

Meni su, iskreno, daleko opasniji ljudi koji smatraju da imaju ekskluzivu na svoje bivše, do mjere da određuju koje osobe bliske s njima bi smjele imat nešto s njima. To indicira da smatraju da imaju nekakvo pravo odluke, što implicira da su još uvijek zakačeni na uspomene sa tim bivšim, odnosno na tog svog bivšeg.

To što je nešto bilo bitno, ne umanjuje iduća osoba. Ali ić isticat bitnoću vaših osjećaja i intime iz prošlosti kao nekakav argument, ipak znači da to još nije preboljeno.

Nećemo niti ulazit u to da nitko ne posjeduje nikoga i da nitko nema prava na nikoga. Posebno iz prošlosti.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 18:38   #60
Alexa, daj ne fantaziraj. Lik je prvo ševio godinama jednu sestru, sad drugu i to je drugoj sestri ok. Kakva to može biti osoba? Meni je to nastrano. Osobno nikada ne bi mogla biti s nekim tipom koji je ševio moju sestru. Ili je to danas normlano??
Jbt, kuda ide ovaj svijet? Strašno.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.