Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2016., 14:07   #41
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
To je '93., iz svega što govori se vidi kako on smatra Tuđmana "udbašem".
Kažem ti, zanimljiva kontradikcija.
Ljudi koji su se smatrali Ustašama, baš nisu druge prozivali za fašiste.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:13   #42
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
moj susjed
Ovo je pre.... nešto...
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:19   #43
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Kažem ti, zanimljiva kontradikcija.
Ljudi koji su se smatrali Ustašama, baš nisu druge prozivali za fašiste.
Sumnjam da je Paraga sebe smatrao "udbašem". A kako se i Tuđman najvjerojatnije takvim nije smatrao, tako tvoja usporedba malo gubi na zanimljivosti.

I ovo s Paraga udbaš je malo puno izvađeno iz konteksta.

Zašto je vama teško sagledati stvari iz perspektive tog nekog Parage i Paradžika? Ej, kao demokracija, kao sve 5, a najmlađi Titov general prvi lik u državi, a najvažnija osoba u hrvatskom SDS-u drugi lik u državi.

Zašto je teško prihvatiti kako neka ekipa koja osniva stranku HSP i svoju vojsku nazove HOS smatra kako takvima zapravo i nije u interesu ta neka od Srbije i Jugoslavije slobodna Hrvatska, ili bar kako su u sprezi sa sličnima?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:45   #44
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ovo je pre.... nešto...
Da moj susjed koji je bio u HOS-u i u domovinskom ratu od 1991! O ovome smo jednom pričali i reko je što se dešavalo. Nosio je maskirnu odjeću i šljem na kojem je bilo veliko "U". Kada sam ga pitao čemu to, reko je da je to zato što se protivnici toga boje i kada čuju da su došli ustaše da bježe sa linija. Iako koliko znam za njega veze sa ustašama i tom ideologijom nema!

Danas radi svoj posao i ne bavi se politikom, ima dvoje djece i staru bolesnu majku. Od toga što je bio borac nema nikakve privilegije i ne zanima ga politika. Poslije rata pokušao se baviti politikom, ali je shvatio da za tako nešto moraš biti čovjek drugačijeg morala, a on očito nije od takvih!

Za razliku od Parage i njemu sličnih!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:46   #45
@kradem


I dan danas imaš ljude koji na NDH gledaju romantičarski bez ikakve ozbiljnije analize. Zašto bi Paraga i Paradžik bili drukčiji? Paradžik je dolazio iz kraja koji je i početkom '45. Nijemce i HOS doživljavao kao osloboditelje nakon što su neke dijelove Hercegovine zauzeli tijekom operacije Bura.
Neka netko posluša posljednji govor Ante Paradžika, nekoliko sati prije ubojstva, pa ćete vidjeti da priča o Paveliću kao velikom čovjeku, dok to Tuđman nije.

A ako je taj Paraga bio suradnik KOS-a, zar onda nebi bilo logično da i odaje položaje gdje je poslan HOS i slično kako bi JNA i ekipa brže napredovali?
ĐakaNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:11   #46
Quote:
ĐakaNG kaže: Pogledaj post
A ako je taj Paraga bio suradnik KOS-a, zar onda nebi bilo logično da i odaje položaje gdje je poslan HOS i slično kako bi JNA i ekipa brže napredovali?
Ma moje mišljenje je kako su oni jednostavno bili borci za svoju stvar, a ta stvar je u tim okolnostima bila od Srbije neovisna država. Također su se borili za cjelovitu BIH, a što je i dan danas (i za vjeke vjekova ako se mene pita) primarni i temeljni vanjskopolitički cilj RH.

Ta dva detalja meni govore da oni nisu nikakvi KOS-ovi igrači, dok cijela današnja mainstream politika (odnosno obe, jedine, snažne političke struje u RH, i hadezekomunjarstvo i gejregionalizam) kroče upravo suprotnim politikama gdje je Srbija i nazivno kroz međusobno politikansko podjebavanje i ekonomski kroz ovisnost najjačih igrača o Srbiji zapravo najvažniji element hrvatske politike (totalno smo u svim parametrima ovisni o njima), a i ovaj drugi cilj, cjelovita (i neovisna) BIH je zadnja rupa na svirali doslovno svima.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:14   #47
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Da moj susjed koji je bio u HOS-u i u domovinskom ratu od 1991! O ovome smo jednom pričali i reko je što se dešavalo. Nosio je maskirnu odjeću i šljem na kojem je bilo veliko "U". Kada sam ga pitao čemu to, reko je da je to zato što se protivnici toga boje i kada čuju da su došli ustaše da bježe sa linija. Iako koliko znam za njega veze sa ustašama i tom ideologijom nema!

Danas radi svoj posao i ne bavi se politikom, ima dvoje djece i staru bolesnu majku. Od toga što je bio borac nema nikakve privilegije i ne zanima ga politika. Poslije rata pokušao se baviti politikom, ali je shvatio da za tako nešto moraš biti čovjek drugačijeg morala, a on očito nije od takvih!

Za razliku od Parage i njemu sličnih!
Kužim ja tebe kolega, ali shvati i ti mene i osnovnu premisu svake net rasprave kojom sve započinje i bez koje je apsolutno sve za kurac i završava: di ti je link?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:28   #48
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je Paraga sebe smatrao "udbašem". A kako se i Tuđman najvjerojatnije takvim nije smatrao, tako tvoja usporedba malo gubi na zanimljivosti.
Hoćemo se složiti da mu govor zvuči kao da ga je pisala UDBa ?
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
I ovo s Paraga udbaš je malo puno izvađeno iz konteksta.
Zašto je vama teško sagledati stvari iz perspektive tog nekog Parage i Paradžika? Ej, kao demokracija, kao sve 5, a najmlađi Titov general prvi lik u državi, a najvažnija osoba u hrvatskom SDS-u drugi lik u državi.
Zašto je teško prihvatiti kako neka ekipa koja osniva stranku HSP i svoju vojsku nazove HOS smatra kako takvima zapravo i nije u interesu ta neka od Srbije i Jugoslavije slobodna Hrvatska, ili bar kako su u sprezi sa sličnima?
Ne kužim ovo zadnje.
Moja poanta je jako jednostavna. UDBa se za vrijeme postojanje bivše juge ubacivala u raznorazne hrvatske udruge u emigraciji.
A to obično ide po načelu, što glasnije, to jasnije.
Kao što je Mesić "otvarao usta" na Ustaške, tu je bilo puno više i puno većih primjera.
Meni se čini da je ili Paraga jedan od takvih, ili da se okružio udbašima.
Onaj govor nije domoljuban, suradnja s Mesićem nije domoljubna, a na kraju ga je iz vlastite stranke izgurao Đapić, koji je... Pa nećemo reći da je previše sposoban.
U konačnici, najpozitivnije što bi se o Paragi moglo reći da je ili naivan ili loš sudac ljudskih karaktera.
Kao takav nema baš nešto previše tražiti u politici.
Quote:
ĐakaNG kaže: Pogledaj post
@kradem

I dan danas imaš ljude koji na NDH gledaju romantičarski bez ikakve ozbiljnije analize. Zašto bi Paraga i Paradžik bili drukčiji? Paradžik je dolazio iz kraja koji je i početkom '45. Nijemce i HOS doživljavao kao osloboditelje nakon što su neke dijelove Hercegovine zauzeli tijekom operacije Bura.
Neka netko posluša posljednji govor Ante Paradžika, nekoliko sati prije ubojstva, pa ćete vidjeti da priča o Paveliću kao velikom čovjeku, dok to Tuđman nije.
A ako je taj Paraga bio suradnik KOS-a, zar onda nebi bilo logično da i odaje položaje gdje je poslan HOS i slično kako bi JNA i ekipa brže napredovali?
Ne znam, gle, govor (Paragin u kongresu) mu je u najmanju ruku glup i izrazito protuhrvatski...
A kaj se tiče "spavača", napravio je i Mesić korisnih stvari, pa je svejedno bio veleizdajnik u Haagu.
@Kradem, što se tiče cjelovite BiH, bojim se da od toga ništa.
Pa trenutno su ti najveći rušitelji BiH, njen najbrojniji narod, od preglasavanja Hrvata do nekakvih "islam prije islama" mitova...
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 16:22   #49
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Kužim ja tebe kolega, ali shvati i ti mene i osnovnu premisu svake net rasprave kojom sve započinje i bez koje je apsolutno sve za kurac i završava: di ti je link?
Koji link? Link na mojeg susjeda nekadašnjeg borca HOS-a iz 1991 i člana glavnog stana pravaša!

Ja samo kažem moja saznanja o tome kakav je Paraga kao čovjek.

A to da su u Starčevićevu domu u podrumu zatvarali i držali ljude 1991 je poznato. Susjed je iz tog podruma izvadio par zatvorenika jer bi se danas vodili kao nestali. Eto to je politika Parage. Koliko znam sam nije baš previše svoju guzu nosio po frontu i tamo gdje se pucalo ipak je on više političar i huškač nego praktičar!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 16:39   #50
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Sumnjam da je Paraga sebe smatrao "udbašem". A kako se i Tuđman najvjerojatnije takvim nije smatrao, tako tvoja usporedba malo gubi na zanimljivosti.

I ovo s Paraga udbaš je malo puno izvađeno iz konteksta.

Zašto je vama teško sagledati stvari iz perspektive tog nekog Parage i Paradžika? Ej, kao demokracija, kao sve 5, a najmlađi Titov general prvi lik u državi, a najvažnija osoba u hrvatskom SDS-u drugi lik u državi.

Zašto je teško prihvatiti kako neka ekipa koja osniva stranku HSP i svoju vojsku nazove HOS smatra kako takvima zapravo i nije u interesu ta neka od Srbije i Jugoslavije slobodna Hrvatska, ili bar kako su u sprezi sa sličnima?
u kontekstu toga vremena treba što realnije razmotriti koje su sve bile opcije pa onda donijeti sud, a ne samo upirati prstom i vikati "...i on je bio udbaš!"

Juga je 45g bila jednopartijski sustav, ako si htio politički napredovati morao si imati crvenu knjižicu. Oni koji se gnušaju titinih generala i komunista u hrvatskoj vlasti prvo moraju odgovoriti na pitanje odakle bi oni izvukli ne komunističku bazu ljudi sposobnih za projekt stvaranja države? Iz podruma pa dijaspori? Hajte molim vas...pa to je kao da vrhunskom autolimaru date da vodi tvornicu Mercedes. Ne ide, neki procesi se moraju poznavati.
Kako bi se uopće neki Hrvat domoljub tokom 45g komunizma mogao politički aktivirati kako bi jednog dana mogao rušiti tu komunističku tvorevinu? Nikako, samo kroz partiju.
Dalje, kada je već došlo do izglasavanja neovisnosti i ratnog stanja, koga bi vi postavili da vodi tajne službe i da nabavlja naoružanje pod embargom? Tuđman je tu morao sklopiti pakt s vragom, jednostavno falilo nam je kadrova sa znanjem, vezama i iskustvom. Uopće mu ne zamjeram Perkovića. Koja je bila alternativa?

a Paraga je nešto drugo. On mi djeluje kao lik koji ili je toliki ego manijak da je svoj osobni obračun s Tuđmanom išao riješavati pred Kongresom na štetu cijele države (što nikako ne ide u opis domoljuba), ili je izmanipuliran od udbe (u tom slučaju nije baš bistar) ili je definitivno sam bio udbaš. U vrijeme kada "labrador" skupine dejstvuju po Zagrebu, kada Srbi vrište o povratku fašističke endehazije, Paraga im daje za pravo svojim ispadima na stranačkim skupovima. I nakon toga Kongres. Stvarno šta reći?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 16:58   #51
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Hoćemo se složiti da mu govor zvuči kao da ga je pisala UDBa ?
Apsolutno ne. Govor mu zvuči kao da ga je pisala kombinacija butthurted utopista, te egotripera koji misli da je uhvatio Boga za bradu time što govori pred Murica kongresom i da je red da kaže sve što ga mući kao da je Moses Himself.

Quote:
Ne kužim ovo zadnje.
Moja poanta je jako jednostavna. UDBa se za vrijeme postojanje bivše juge ubacivala u raznorazne hrvatske udruge u emigraciji.
A to obično ide po načelu, što glasnije, to jasnije.
Kao što je Mesić "otvarao usta" na Ustaške, tu je bilo puno više i puno većih primjera.
Meni se čini da je ili Paraga jedan od takvih, ili da se okružio udbašima.
Onaj govor nije domoljuban, suradnja s Mesićem nije domoljubna, a na kraju ga je iz vlastite stranke izgurao Đapić, koji je... Pa nećemo reći da je previše sposoban.
U konačnici, najpozitivnije što bi se o Paragi moglo reći da je ili naivan ili loš sudac ljudskih karaktera.
Kao takav nema baš nešto previše tražiti u politici.
Moja poanta da smo mi u Ustav upisali kako se odričemo komunističkog režima, a da su Paraga i ekipa time podrazumjevali i lustraciju tog kadra, a odjednom ovi glavne "Hrvatine".

U tom kontekstu treba gledati na njihovo ponašanje.


Quote:
@Kradem, što se tiče cjelovite BiH, bojim se da od toga ništa.
Pa trenutno su ti najveći rušitelji BiH, njen najbrojniji narod, od preglasavanja Hrvata do nekakvih "islam prije islama" mitova...
Ako su naši političari u RH govna, onda za one u BIH ne postoji pravi izraz...
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 17:07   #52
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ja samo kažem moja saznanja o tome kakav je Paraga kao čovjek.
A ja samo kažem kako postoji mogućnost da ti i/ili tvoj susjed niste pouzdan izvor za smislenu raspravu.

Zamisli net raspravu, onu, naravno, koja ima smisla i nije samo puko gubljenje vremena, kao sudski proces gdje vještak treba biti i pod prisegom i imati kredibilitet da bi utjecao na tijek.

Ti ne daješ dokaz da nisi neka sedamdesetogodišnja baba u nekom uredu srbijanske kontraobavještajne službe koja od straha od penzije radi k'o sumanuta.

Zato link, tako da se težište makne od tebe i od tvog susjeda koji će zauvijek ostati samo virtualni dokaz ičega, odnosno neće biti dokaz.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 17:10   #53
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
Stvarno šta reći?
Možda dati informaciju kako je Paraga bio pandan Tuđmanu u smislu da je ovaj RH predstavio kao sljednicu SRH, dok je on htio da ona bude sljednica NDH?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 17:21   #54
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Možda dati informaciju kako je Paraga bio pandan Tuđmanu u smislu da je ovaj RH predstavio kao sljednicu SRH, dok je on htio da ona bude sljednica NDH?
onda definitivno udbaš 1/1 , mogu ja simpatizirati ideje s početaka ustaškog pokreta i neke osobe iz tog perioda,ali nikada neću reći da bi RH trebala biti sljednica NDH. Uz takvu retoriku nikada ne bi bili priznati. NDH je čisti primjer lijepe ideje koja se pretvori u nešto jako jako loše.

i nije Paraga bio nikakav pandan Tuđmanu, Paraga nije imao kapaciteta upravljati državom i cijelim sistemom
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 17:41   #55
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
onda definitivno udbaš 1/1 , mogu ja simpatizirati ideje s početaka ustaškog pokreta i neke osobe iz tog perioda,ali nikada neću reći da bi RH trebala biti sljednica NDH. Uz takvu retoriku nikada ne bi bili priznati. NDH je čisti primjer lijepe ideje koja se pretvori u nešto jako jako loše.
Yep, malo sam pretjerao s gore napisanim.

Quote:
i nije Paraga bio nikakav pandan Tuđmanu, Paraga nije imao kapaciteta upravljati državom i cijelim sistemom
Pandan iz njegove perspektive, na to sam mislio i na to upućuje slijed događaja, kako se je ovaj vidio takvim.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 18:23   #56
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
A ja samo kažem kako postoji mogućnost da ti i/ili tvoj susjed niste pouzdan izvor za smislenu raspravu.

Zamisli net raspravu, onu, naravno, koja ima smisla i nije samo puko gubljenje vremena, kao sudski proces gdje vještak treba biti i pod prisegom i imati kredibilitet da bi utjecao na tijek.

Ti ne daješ dokaz da nisi neka sedamdesetogodišnja baba u nekom uredu srbijanske kontraobavještajne službe koja od straha od penzije radi k'o sumanuta.

Zato link, tako da se težište makne od tebe i od tvog susjeda koji će zauvijek ostati samo virtualni dokaz ičega, odnosno neće biti dokaz.
Ja sam iznio svoje mišljenje i saznanja o dotičnom političaru. Čovjek koji mi je dao podatke je bio borac HOS-a i ono što sam iznio o telefonskom razgovoru mi je dotični lično ispričao jer je on bio onaj drugi sugovornik na telefonu. Lagat mi nema potrebe jer niti ja a niti on od toga nemamo nikakve koristi. Očeš li vjerovat ili ne je tvoja stvar. Činjenica da je susjed stavio svoje dupe tamo gdje je bilo najteže i kada je trebalo stoji. Isto je činjenica da je bio na listi kandidat na izborima poslije rata, ali je kasnije odusto od politike jer mu se sve zgadilo.

Da je Paraga stradao u bivšem režimu je također činjenica! Ali to ne znači da zbog toga ima otvorene ruke za osvetu! Jer kome i zašto se osvećivat je glavno pitanje? Oni koji su mu učinili zlo su za njega nedostupni bili i ostali. A osvećivat se nekom trećem koji sa tobom veze nema niti je ikada imao, je nisko i podlo. Toliko od mene.

Neznam koliko se sjećate pokojnog dr. Šime Đodana. Čovjek je također stradao u bivšem režimu. Njegov poznat govor na Sinjkoj alci kao izaslanika predsjednika samo je pokazao da mu je mržnja pomutila razum. Nešto slično je i kod Parage. Prvog su sklonili nakon toga govora iz javnosti, a drugi bi se i danas kandidirao u politici. Na žalost to su ljudi koji nisu više u stanju normalno razmišljati, jer ih ograničava mržnja za koju razumijem zašto i kako je nastala, ali takvima ne bih dao više mjesta u politici, jer napraviće više štete nego koristi i opasni su po okolinu ako im se da moć u ruke! To je osnovni problem takvih ljudi kao političara.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 19:08   #57
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ja sam iznio svoje mišljenje i saznanja o dotičnom političaru. Čovjek koji mi je dao podatke je bio borac HOS-a i ono što sam iznio o telefonskom razgovoru mi je dotični lično ispričao jer je on bio onaj drugi sugovornik na telefonu. Lagat mi nema potrebe jer niti ja a niti on od toga nemamo nikakve koristi. Očeš li vjerovat ili ne je tvoja stvar. Činjenica da je susjed stavio svoje dupe tamo gdje je bilo najteže i kada je trebalo stoji. Isto je činjenica da je bio na listi kandidat na izborima poslije rata, ali je kasnije odusto od politike jer mu se sve zgadilo.
Stoji to sve, ali samo kažem kako daljnja rasprava, odnosno postavljanje nekakvog tvog privatnog razgovora s nekakvim tvojim susjedom kao premise za donošenje zaključaka, nema smisla!

Tebi netko može vjerovati ili ne, ako da, tada može vjerovati ili ne tvom susjedu. I tu priča staje, end of story, the end, što se tiče svega toga, daj novu temu.

Quote:
Da je Paraga stradao u bivšem režimu je također činjenica! Ali to ne znači da zbog toga ima otvorene ruke za osvetu! Jer kome i zašto se osvećivat je glavno pitanje? Oni koji su mu učinili zlo su za njega nedostupni bili i ostali. A osvećivat se nekom trećem koji sa tobom veze nema niti je ikada imao, je nisko i podlo. Toliko od mene.
Ma Paraga nema šanse dobiti zastupnika u hrvatskom saboru ni da mu netko pokloni miljardu dolara za kampanju. On jednostavno nije taj igrač u ovom trenutku i takav će ostati bar dok Srbija ne uđe u EU, odnosno dok službeno ne prihvatimo četništvo kao antifašistički pokret.

Quote:
Neznam koliko se sjećate pokojnog dr. Šime Đodana. Čovjek je također stradao u bivšem režimu. Njegov poznat govor na Sinjkoj alci kao izaslanika predsjednika samo je pokazao da mu je mržnja pomutila razum. Nešto slično je i kod Parage. Prvog su sklonili nakon toga govora iz javnosti, a drugi bi se i danas kandidirao u politici. Na žalost to su ljudi koji nisu više u stanju normalno razmišljati, jer ih ograničava mržnja za koju razumijem zašto i kako je nastala, ali takvima ne bih dao više mjesta u politici, jer napraviće više štete nego koristi i opasni su po okolinu ako im se da moć u ruke! To je osnovni problem takvih ljudi kao političara.
Drugačijeg sam stava, moj bi cilj bio nikome ne ograničiti to njegovo mjesto u politici, dapače, pluralitet je baš ono najnužnije da bismo izbjegli sudbinu koja je ovoj državi namijenjena onom sintagmom "propali projekt hrvatske države".

Tek kad parage krenu s mržnjom i stvarnim pokušajem vraćanja lešine NDH iz zamrzivača, tek tada će se CK SKH (HDZ/SDP/HNS/...) morati jasno odrediti i za vjeke zaključati tu vječnu temu partizana i ustaša koja ih jedina drži na vlasti dok država propada.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 19:21   #58
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Apsolutno ne. Govor mu zvuči kao da ga je pisala kombinacija butthurted utopista, te egotripera koji misli da je uhvatio Boga za bradu time što govori pred Murica kongresom i da je red da kaže sve što ga mući kao da je Moses Himself.
Osoba koja naziva hr. predsjednika fašistom, i to kad je zemlja u ratu, je po meni udbaš, jbg.
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Moja poanta da smo mi u Ustav upisali kako se odričemo komunističkog režima, a da su Paraga i ekipa time podrazumjevali i lustraciju tog kadra, a odjednom ovi glavne "Hrvatine".
U tom kontekstu treba gledati na njihovo ponašanje.
Ne kažem da je loše da nekom dopizde bivši komunisti koji su preokrenuli kapute.
Ali je ovo što je Paraga napravio jednostavno loše.
Država je bila u ratu, a on je radio kontra nje.
Inače se to naziva izdajom.
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ako su naši političari u RH govna, onda za one u BIH ne postoji pravi izraz...
Jbg, sve to stoji, ali su Hrvati u BiH opstali samo na područjima koja je držao HVO. Po ovoj Paraginoj priči, ispada da bi svi Hrvati u BiH prošli kao u Bugojnu
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 20:09   #59
Quote:
Jbg, sve to stoji, ali su Hrvati u BiH opstali samo na područjima koja je držao HVO. Po ovoj Paraginoj priči, ispada da bi svi Hrvati u BiH prošli kao u Bugojnu
Da nije bilo rata s Bošnjacima tko zna kako bi sve to završilo. Zapravo donekle lažem, znam da nebi bilo završilo ovako sjebano.

Isto tako nam nitko nikad ne bi ni prismrdio s optužbama za ništa.

A Paraga ni pod razno to nije htio, taj rat s Bošnjacima koji je u konačnici odgovarao samo jednoj strani u nacionalnom smislu.

Tako da i izdaja ispada relativan pojam.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 20:27   #60
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Da nije bilo rata s Bošnjacima tko zna kako bi sve to završilo. Zapravo donekle lažem, znam da nebi bilo završilo ovako sjebano.
Samo kaj za taj rat nisu krivi Hrvati.
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Isto tako nam nitko nikad ne bi ni prismrdio s optužbama za ništa.
Ne bi, to je istina, no rat nije bio naš izbor.
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
A Paraga ni pod razno to nije htio, taj rat s Bošnjacima koji je u konačnici odgovarao samo jednoj strani u nacionalnom smislu.
Tako da i izdaja ispada relativan pojam.
Dobar dio aBiH je prije osnivanja aBiH bio u HOSu. Oni bi svejedno prešli tamo.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.