Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2015., 14:29   #3501
Quote:
UniqueAlfa kaže: Pogledaj post
Isto kao i u par postova iznad, zanima me nakon koliko vam počnu rast dlake nakon depilacije/epilacije? Ja imam osjećaj da nakon već 2 tjedna krenu i ne sviđa mi se to. Stvar je u tome da sam do sada svega par puta depilirala/epilirala tijelo (nekih 15tak puta) i ne radim to redovno nego jedno vrijeme imam volje, a nakon toga poludim i onda opet krenem s britvicama. Dal je stvar u tome da se tek nakon nekog vremena korištenja voska i epilatora rast dlaka uspori ili?
Isto tako imam osjećaj da mi svi ti postupci dovode do urastanja dlačica s čime nikad nisam imala problema kada sam koristila britvicu.

Znači šta da radim?? Da nastavim sa postupcima čupanja? Ima li koja stvarno dobra krema koja bi mogla držat onda dlake bar tjedan dana skrivene (frendica se kune u veet kremu i kaže da ima mira min 2 tjedna, dok je drugima shit totalni pa ne znam dal da uopće pokušam s tim)?

Ugl. bila bih jako zahvalna za neke informacije ili savjete vezane uz ovo što sam napisala. Malo mi je ovo sad vrijeme ludo pa ne stignem puno kopat po temi za odgovorima starim, a i vidim da već stranicu iza ide u 2013.godinu pa bih mozda cula neka novija iskustva. Stoga sorry ako je ovo sve pitano već 100 puta.
meni sve ovisi o tome koliko mi se dlaka pri depilaciji stvarno iscupa, a koliko pukne. imam jako tanke, a tamne, dlake i svaki mi put barem pola pukne, ako ne i vise. ali je stvar u tome da budes ustrajna, jer onda nakon dva tjedna, meni barem, narastu samo te puknute. i onda izdepiliram njih, pa se pola njih iscupa s korijenom itd...
leirouh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 12:33   #3502
Ja se vec par godina depiliram voskom u salonu i idem na depilaciju u prosjeku jednom u mjesec i pol dana. Dosta su mi slabe, tanke i svijetle dlake nakon svog tog vremena pa im treba dosta da narastu i budu spremne za depilaciju. Meni je veci problem u pocetku bilo urastanje ali od kad se redovito pilingiram, i to sam rjesila.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 17:27   #3503
Jedno pitanje...
boli li vise depilacija voskom ili egipatska ?
I koja je dugotrajnija?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 14:29   #3504
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje...
boli li vise depilacija voskom ili egipatska ?
I koja je dugotrajnija?
nitko?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:05   #3505
Ne moze ti nitko na to odgovoriti, a da je odgovor tocan. Ovisi o tome kakve su ti dlake, kakva ti je koza, o onome tko radi, koliko je spretan, sa cim radi itd. Najbolje probaj pa ces sama vidjeti.

Ja sam recimo cula samo dobre stvari o egipatskoj i jednom prilikom sam probala. I na kraju je to ispao fijasko jer imam uzasno osjetljivu kozu na pritisak (malo jace pritisnes i evo masnice), a zena je toliko pritiskala tu smjesu da je to bolilo puno vise nego samo cupanje. Na kraju nije uopce mogla iscupati sve kako spada i da nije ona sama ponudila dal moze zavrsit klasicno ja bi joj to rekla jer ovo zbilja nije imalo smisla. E sad... ne bi bilo fer da kazem da "egipatska ne valja" jer je mozda zbilja bilo do neiskusne zene i/ili krive smjese, mozda bi kod neke druge imala puno bolje iskustvo.

Meni se za sada najboljom i najugodnijom pokazala depilacija toplim voskom (kod koje nema traka nego se vosak nanese i kad se malo ohladi on se povuce). Puno brze nego s trakama i patronama.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:38   #3506
Ja od lani idem na egipatsku koja mi je uzasno bolna(bikini)doslovce suze mi nekad idu
Al skoro svi mi kazu da voskom manje boli pa sam htjela zato cuti i tu misljenje
cura koja mi inace radi depilaciju zadnji put kad sam bila nije radila bila je neka druga i izmasakrirala me je i saf jos visr imam strah i bol od toga
Cupala je uzasno brzo da danima nisam mogla rub gacica trpit na sebi.imala cak na dva mjesta podlive i na jednom mjestu mi se koza namreskala koda mi je rez izgleda
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:52   #3507
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ja od lani idem na egipatsku koja mi je uzasno bolna(bikini)doslovce suze mi nekad idu
Al skoro svi mi kazu da voskom manje boli pa sam htjela zato cuti i tu misljenje
cura koja mi inace radi depilaciju zadnji put kad sam bila nije radila bila je neka druga i izmasakrirala me je i saf jos visr imam strah i bol od toga
Cupala je uzasno brzo da danima nisam mogla rub gacica trpit na sebi.imala cak na dva mjesta podlive i na jednom mjestu mi se koza namreskala koda mi je rez izgleda
Ja sam čula suprotno, da je egipatska bezbolnija.
Ne znam, idem kod jedne gospođe na depilaciju toplim voskom i zadovoljna sam. Da nije to bolno čupanje povezano s ciklusom? Meni je pred mengu definitivno najbolnije, dva puta sam se zeznula i skoro oplakala prilikom depilacije. Najčešće idem odmah nakon menge i stvarno mi nije ništa spešl bolno, stignem ja tamo skoro i odspavati.
Ova moja gospođa nakon depilacije nanese aloe vera gel koji je savršen, brzo se upija, hladi i umiri kožu. Jednom smo se zapričale i zaboravila mi je namazati, bilo mi je koma, danima sam, kao i ti, jedva gaćice mogla nositi i jedva hodati. Sad ja želim nekako, negdje nabaviti takav gel da se mogu i doma mackati tih dan-dva nakon depilacije, da se koža skroz umiri.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:16   #3508
Kod mene nije to povezano sa mengom mene uvijek uzasno boli
ne sva mjesta ono bas na preponama i prema guzi iza ajde podnesem ali ono prema gospođi bas unutra ajme majko sve zvijezde vidim
Sad bas imam mengu u subotu sam narucena do onda ce mi proci pa cu vidjet hoce li mrvu manje bolit
dvoumim se da probam mozda sa voskom ne znam
da li jednako brzo rastu dlake sa egipat i voskom?
Mnogi kazu da tek za 3,4tj pocnu izbijat im a meni nakon 7,8 dana vec
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:11   #3509
Meni bude mir sigurno 15 dana i onda pomalo pocinju rasti, tako da sam u pocetku isla skoro na mj dana ali sad idem dosta rjedje, 1.5-2 mj. Probaj s voskom pa vidi jedino sad ako budes planirala eksperiment, ne smijes biti oznojana jer nece biti efekta.
Proslog ljeta sam se usaftala u tramvaju na putu do tretmana pa mi je trebalo dobrih 20 min da dodjem sebi i prestanem se znojiti kako bismo se bacile u akciju.
Obrati paznju na tu povezanost s ciklusima, mozda do sad nisi razmisljala o tome, par cura koje znam isto gledaju kalendar kad planiraju na depilaciju.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:12   #3510
A vidjet cu subotu sta cu odlucit
bit cu taman iza menge vidjet cu da li ce me ista manje bolit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:22   #3511
meni stigle socap patrone, ajme nebo i zemlja naspram cupkovih. bas se lijepo razmazuje vosak i sav je fino glatki

Ooo, probaj s voskom, meni se to pokazalo kao bezbolnije rjesenje. S tim da me manje bolilo kad bi se vosak nanosio spatulom a ne patronama. A najmanje me boli s tim toplim voskom (na koji ne idu trake)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 11:31   #3512
Curke,molim preporuku za salon za depilaciju u Sesvetama. Trebam i brazilsku,pa da su cure ok da mi nebude neugodno hvala
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 14:37   #3513
Obavila danas depilaciju,opet egipatsku bila je druga cura koja je njeznija ne radi onako nagle pokrete ko ona sta me izmasakrirala prosli put tako da sam nekako izdrzala
samo nazalost cura je trudna i jos jako kratko radi i ostat ce ova grubijanka
pricale smo o vosku i rekla mi da mi ne preporuca ona to .da se jednom gadno opekla na sebi i da se bolje pokazala za svih egipatska tako da to preferira
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 14:44   #3514
Sve ti to ovisi od osobe do osobe. Ja bi na tvom mjestu probala i depilaciju voskom pa uporedi, zakljuci koja ti vise odgovara.
A posto imas samo grubijanku na izbor, vjerujem da ce ti obje depilacije biti bolne.
Mozda da potrazis drugi salon...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 18:05   #3515
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Sve ti to ovisi od osobe do osobe. Ja bi na tvom mjestu probala i depilaciju voskom pa uporedi, zakljuci koja ti vise odgovara.
A posto imas samo grubijanku na izbor, vjerujem da ce ti obje depilacije biti bolne.
Mozda da potrazis drugi salon...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Rekla mi da dodje osip oni cirici ko kod brijanja
a meni od brijanja ajme majko sta mi izbije,boli danima

da posto imam grubijanku na raspolaganju morat cu nesto drugo poduzet
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 19:45   #3516
I to ti ovisi od osobe do osobe. Moja frendica nema apsolutno nikakve probleme, urasle dlake ni nista, druga koristi epilator koji mene unisti svaki put kao i britvica, a meni eto uglavnom nema reakcije ak se namazem aloe verom nakon tretmana. Ako zaboravim, e onda bude onih mini pristica.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 22:06   #3517
a valjda kako kome da,nemamo svi istu kozu
meni ona tamo isto aloe verom namaze,onda ja jos doma,imam onaj umirujuci balzam poslije depiliranja na bazi aloe vere pa s tim namazem si
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 10:46   #3518
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
meni stigle socap patrone, ajme nebo i zemlja naspram cupkovih. bas se lijepo razmazuje vosak i sav je fino glatki

Ooo, probaj s voskom, meni se to pokazalo kao bezbolnije rjesenje. S tim da me manje bolilo kad bi se vosak nanosio spatulom a ne patronama. A najmanje me boli s tim toplim voskom (na koji ne idu trake)
gdje si nabavila socap? meni je luxepil bio očajan, pa sam probala čupko i zadovoljna sam njime relativno, ali vidjela sam u par salona da koriste taj socap i puno mi se više sviđa


samo da preporučim salon ana, cvjetno naselje. lijepo sređen, vlasnica je super, obavila brazilku u 7 minuta, skinula SVE. jedini minus je što nema onih jednokratnih gaćica nego si u svojima, ali nije mi to presudno. došla sam preko kupona, na kraju mi je žena dala trajni popust 50% na to nije forsirala egipatsku kao u drugim salonima nakon što sam rekla telefonski da mi ne odgovara to, kad sam došla i kad je sama vidjela, rekla je da samo vosak može i da ne eksperimentiram radije jer će jako urastati.

u svakom slučaju, vraćam se tamo, nadam se da se neće pokvariti.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 23:07   #3519
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
gdje si nabavila socap? meni je luxepil bio očajan, pa sam probala čupko i zadovoljna sam njime relativno, ali vidjela sam u par salona da koriste taj socap i puno mi se više sviđa

imas kod njih na webu popis lokacija, a mozes i online naruciti
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 10:32   #3520
Tražim temu al nemrem naciiii

Help...koji depilator je dobar? Dost mi britvica!
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.